Severance: The Blade of Darkness

  12:00aktualizováno  15. září 7:31
Když se zkombinuje zajímavá legenda s fantasy prostředím, přidá se dobrý engine a vše se zpracuje do podoby akční adventury, nemělo by být výsledkem nic jiného, než kvalitní a zábavná hra. A právě o toto se snaží společnost Rebel Act Studios. Snad se jim to podaří.

Severance: The Blade of DarknessPán stvořil Chaos a rozdělil jej na dvě části, Světlo a Tmu. Oběma vdechl život a mysl, a tak se narodil Prince Světla a Princ Temnot. Zavládla rovnováha a vše by bylo v pořádku, kdyby Princ Temnot ve skrytu netoužil po místě svého Otce a nepokusil se sám si vytvořit novou bytost. Ta však odmítla poslouchat jeho příkazy, vzbouřila se, odčerpala část jeho síly a povolala z Nicoty úděsné stvůry a démony. Ty se podařilo Pánovi a Princi Světla zastavit až po dlouhých a vyčerpávajících bojích. Nakonec zvítězili, ale Pán byl tak vyčerpán, že se raději odebral do hlubin Vesmíru a ztratil zájem o ostatní dění.

Dokončení díla tak zůstalo na Princi Světla. Stvořil Zemi, Slunce a Měsíc a zabydlel modrou planetu lidmi. Tušil však, že Princ Temnot se pokusí je zničit, a tak nad nimi společně s měsíční bohyní Iannou střídavě bděli ve dne v noci. Protože však byli přeci jen daleko a na Zemi zůstaly mnohé zlé stvůry, povstal hrdina, který je dokázal s Ianninou pomocí porazit. To už je ale dávno. Teď, když se vše zdá být jen smyšlenou legendou, se děje něco nečekaného. Příšery se opět probouzejí ze svého spánku a šíří po světě strach a zkázu. Temnota se vrátila a konec se blíží. Je zapotřebí nového hrdiny, který by pozvedl Meč a zničil Nepřítele jednou provždy.

Severance: The Blade of DarknessTakový příběh stojí za připravovanou 3D akční adventurou z fantasy prostředí, kterou její tvůrci z Rebel Act Studios nazvali Severance: The Blade of Darkness. Hrát ji budete moci za jednu ze čtyř postav, z nichž každá má své specifické zbraně, vlastnosti a schopnosti. Na výběr bude rytíř, amazonka, trpaslík a barbar. Navštívíte s nimi téměř dvacet rozdílných lokací. Všechny budou velice realisticky zpracovány, ať již se bude jednat o sopku, zmrzlou krajinu, arabský palác či hinduistický chrám. K dispozici budete mít více jak sto různých střelných, sečných, bodných a magických zbraní, které zakalíte v krvi pětadvaceti druhů nepřátel.

Nebudete ale stále jen bojovat. Vyřešit budete muset také více jak sto různých hádanek a rébusů, nebo použít některé z (opět) více jak stovky aktivních předmětů, které budete moci sebrat, spálit, rozbít, nebo použít jako zbraň. Dále je pro vás připraven dobrý fyzikální systém jak pevných předmětů, tak i kapalin.

Ačkoliv by měly hratelnost a příběh patřit mezi velké klady hry, nejedná se o to jediné, co vám Severance: The Blade of Darkness nabízí. Měla by být obdařena také kvalitním portálovým enginem, využívajícím technologie D3D, OpenGL a Glide. Kromě klasického 3D zobrazení Severance: The Blade of Darknesstedy bude umožňovat volumetrické osvětlení, odrazy ve vodě, kouř, částicové efekty a mnohé další vymoženosti nejnovějších technologií. Při vytváření hry bylo také hojně využito motion capture, takže jen pro samotný boj jich bylo použito více jak 1700. Každá z postav přitom ovládá více jak dvacet možných útoků a krytů, které lze libovolně skládat do ničivých komb.

Adventuru Severance: The Blade of Darkness si budete moci také zahrát po síti či internetu proti živým protivníkům. Nebudete přitom stále odkázáni jen na prostředí, které vám předloží tvůrci hry, ale budete si moci vytvořit svoje vlastní mapy. Společně s hrou by totiž měl být distribuován i editor úrovní, který bude obsahovat kromě klasických funkcí i skriptování. A kdy se můžete na tuto lahůdku těšit? Do distribuce by se měla dostat během listopadu tohoto roku.

Autor:

Nejčtenější

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví, když máte na výběr?

Assassin's Creed Odyssey

V mnoha hrách nejsou hlavní hrdina nebo hrdinka dány. Pokud máte na výběr, hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví?

Další z rubriky

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Deset tisíc zombíků je rozsekáno na kusy v traileru k The Black Masses

The Black Masses

Vývojáři nenápadné multiplayerové hry lákají na nevídanou možnost brutálně rozsekat tisíce nemrtvých najednou. Sílu...

Najdete na iDNES.cz