Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Severní Korea ovládne Asii a zaútočí na zchudlé USA

aktualizováno 
Alespoň taková je vize dynamické střílečky Homefront opatřené atraktivním vizuálním zpracováním.

Severní Korea

Země zmítaná naprostým nedostatkem všeho. Země, která je v izolaci a kde vládne šílený vůdce. Severní Korea. Představte si, že se do roku 2025 promění v ekonomickou velmoc.

Jako by už to nebylo dost bláznivé, zkuste si ještě představit, že pak ovládne Koreu jižní, podrobí si Čínu, Japonsko a další okolní státy. A rozhodne se zaútočit na Spojené státy americké.

Pokud si říkáte, že tohle se nikdy nestane, máte naprostou pravdu. Stejně tak se ale zřejmě nestane, že na Zemi zaútočí mimozemšťané, jak to popisuje příběh každé druhé akční hry.

HomefrontHomefront v podstatě mimozemšťany nahrazuje Severokorejci a na této premise staví svůj obsah. Nutno dodat, že něco takového jsme tu nejspíš ještě neměli, byť to celé směřuje k tradičnímu americkému patriotismu a patosu.

Skutečně, jako hrdý člen amerického odboje bojujete proti severokorejské hrozbě přímo na domácí půdě. Aby toho nebylo málo, nechali Severokorejci nad Amerikou vybouchnout pulzní bombu. Naprosto ochromila veškeré elektrické přístroje i rozvody.

Američané se vracejí k agrární ekonomice, což je zvláštní obrázek. Potkáváte lidi, jak se starají o svá pole a dobytek, či jak fungují v tak absurdní situaci.

HomefrontAutoři Homefront chtějí dát hráčům jakési ospravedlnění toho, co činí. Mají v úmyslu ukázat jim, zač bojují. Za vlast, za spoluobčany, za Ameriku.

Podívejme se na jednu z prezentovaných pasáží.

Hráč se ocitá v místnosti spolu s ženou, která právě umlátila svázaného korejského vojáka k smrti. Zdá se, že situace je pod kontrolou. Ale není nic vzdálenější pravdě.

Vylezete na střechu budovy, pod vámi parkoviště, na kterém se procházejí korejské hlídky. Žena vás vyzve, abyste kryli jednotku vojáků, která se chystá vydat směrem ke Korejcům.

HomefrontV tu chvíli zazní ohlušující rána. Je to fosforová střela, která dopadá přímo mezi korejské vojáky. Ti začnou hořet. Hráč je může nechat nebo je z jejich mizérie vysvobodí dobře mířenou ranou.

To už ale přibíhají další Severokorejci. Navíc se objevuje nová fosforová střela. Jenže spolu s varováním, že byla vystřelena špatně. To skutečně ano, protože míří vaším směrem a sráží vás z budovy.

Následuje napínavá scéna: hlavní hrdina se zvedá ze země, ovšem to už k němu přichází Severokorejec a pistolí mu míří na hlavu. V tu chvíli se na scéně objevuje odbojové vozidlo. Vojáka v plné rychlosti sráží a dělá z něj krvavý flek.

HomefrontSpolu se zmíněnou ženou se zapojujete do několik minut trvající přestřelky na parkovišti, do které se postupně přidá i vrtulník a obrněná technika. Z prezentace se zdálo, že je to celé jeden velký, ale pohříchu zábavný chaos. Inu, takové už střílečky jsou.

Důležité je také poznání, že se Homefront velmi dobře ovládá. Poměrně netradiční zkušenost představují moderní technikou po zuby ozbrojení Severokorejci. Místy si budete připadat jako ten chudší, byť také dostanete do rukou zbraně, které by vám současní vojáci mohli závidět.

Kromě klasických samopalů a pušek autoři připravují nejrůznější prototypální zbraně s výrazným efektem, který se ale hodí spíše pro specifické situace než pro univerzální boj.

HomefrontHomefront silně čerpá ze svého pozadí. Autoři například vytvořili celou historii toho, jak se Severní Korea z dnešního stavu vyšvihla až na hegemona oblasti. A co udělaly Spojené státy americké špatně, že se to podařilo.

Leccos z minulosti se dozvíte i v průběhu hry. Bude jasně nalinkovaná, a to i se spoustou naskriptovaných sekvencí, které mají za úkol vtáhnout vás do děje.

Zároveň hráčům poskytnou jistou volnost. Ne snad, že by Homefront nabízel otevřený svět. Spíše se po jednotlivých úrovních můžete pohybovat vcelku svobodně a například zkoumat životy obyčejných lidí. Případně s nimi prohodit slovíčko.

Homefront

Součástí Homefront bude robustní on-line komponenta. O jednotlivých módech zatím autoři mlčí. Takřka jisté ale je, že se dočkáme kooperativního i kompetitivního hraní, a to na celou řadu různých způsobů.

Homefront se vyznačuje atraktivním vizuálním stylem, jenž vyniká prostředím zdevastovaných USA. Také to by mohlo přispět k tomu, že se Homefront stane nečekaným akčním hitem příštího roku.

Autor:


Témata: Dům roku

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Bude plná nenávisti. Vše, co víme o hororové akci The Last of Us 2

The Last of Us: Part 2

The Last Of Us, akční adventura od studia Naughty Dog, je považována za jednu z nejlepších her, které kdy vyšly pro...

Proč se potopila ponorka Kursk? Chystaná hra předloží jednu z teorií

Kursk

Her inspirovaných skutečnými událostmi moc nevychází, což je veliká škoda. Přitom realita dokáže často nabídnout daleko...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Najdete na iDNES.cz