Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sigma – vytvořte si svého mutanta

  12:00aktualizováno  17. dubna 10:18
Jestli vám něco říká pojem „Ostrov doktora Moreau“, pak byste mohli mít už teď slušnou představu o tom, co vám Sigma nabídne. Jde zhruba o tohle: máte několik desítek typů zvířat a ty mícháte ve speciálním přístroji dohromady, přičemž není vždycky tak úplně jisté, co vám z toho míchání vyleze. A abych nezapomněla – bude to realtimová strategie.

Sigma

Pod celkem nicneříkajícím názvem Sigma se skrývá cosi, co o sobě tvrdí, že to bude jednou z nejméně tradičních realtimových strategií, které se na herním poli objevily (a v brzké době objeví). Asi nikoho nepřekvapí, že za tímhle divným projektem stojí Microsoft, i když pouze jako publisher - vedoucí vývojářskou úlohu přebral tým Relicu, známý svým předchozím strategickým počinem - Homeworldem. Už tenkrát sklidili autoři hromadu pochvalných kritik od všech možných (i nemožných) internetových a papírových magazínů, jejichž recenzenti se vesměs shodli na tom, že Homeworld byla velmi originální věc. Jak se zdá, mají v Relicu neotřelých nápadů nadbytek, takže i jejich další dílo má být opět něčím nevídaným. Jestli to ale bude nevídanost v pozitivním slova smyslu, to zatím těžko odhadnout... ale můžeme se aspoň pokusit.

Story na pozadí se odvíjí asi nějak tak: máme první polovinu dvacátého století, konkrétně přímo rok 1933 a máme opuštěný ostrůvek v Jižním Pacifiku. Tedy vlastně ne až tak úplně opuštěný, jenom trošku... jenom co by se za nehet vešlo... protože na něm bydlí šílený vědec. Koho jiného byste taky na takovém místě čekali? Takže šílený vědec s šíleným jménem SigmaUpton Julius (kdoví, jestli se kdysi nezbláznil právě z toho nemožného jména :-) chce na svůj ostrov vylákat vás - hlavního hrdinu Rexe Chance (nezapomeňte si povšimnout dalšího šíleného jména). Za tím účelem unesl a na ostrově uvěznil půvabnou bioložku Lucy Wellingovou (konečně někdo, kdo se jmenuje normálně), kterou vy, pochopitelně s přehledem veteránů z první světové války, osvobodíte ze spárů maniaka a když už jste v tom konání dobra, vyměníte slastný zbytek života s Lucy za vidinu pomsty na šílenci. Podstatou Uptonovy ilegální ostrovní činnosti totiž byly biologické pokusy s křížením různých živočišných druhů - a přesně tím samým způsobem se rozhodnete mu to oplatit.

Času a prostoru na to budete mít poměrně dost - přesně 17 misí. O co se v nich budete snažit, to už je tedy jasné - křížením zvířat získat zvířata nová a s těmi pak uhodit na svého protivníka. V Relicu se kvůli tomu pustili i do vytváření vlastního enginu, který by co nejlépe postihnul potřeby jejich chystaného díla. Všechno by se mělo odehrávat ve 3D, všichni by se měli pohybovat za přispění skeletálních animací a tak podobně, znáte to sami.

Pokud hodlá Sigma v něčem vynikat, tak nelze pochybovat o tom, že v jedné věci se jí do dozajista podaří - v počtu ovládaných jednotek. Megalomanský přístup vám totiž dovolí Sigmazahrávat si s více než 16 000 druhy živočichů (přičemž základních typů je 60 a každý má ještě 70 přídavných vlastností) a celkem z nich vytvořit až čtyři miliardy kombinací. Číslo je to pěkně ohromující, ale skoro bych řekla, že od určité hranice už je docela jedno, jestli je tam ještě nějaký ten milion navíc nebo ne. Celé ty biologické manipulace budou probíhat nějak tak, že zvolíte maximálně čtyři zvířata a stanovíte, které z nich má mít na vzniklém jedinci dominantní podíl. Pak je všechny naházíte do příslušného stroje a počkáte, co z něj na druhém konci vypadne. Možná se to vašim představám bude podobat a možná taky ne - a v tom je právě to kouzlo. Ještě větší kouzlo to prý bude, až bude možné dál mixovat už jednou namixované vzorky zvířat. Nakonec můžeme být rádi, že nebude možní mísit zvířata a domorodé obyvatelstvo, které se na ostrově nachází též.

Jak už jste asi pochopili, byla by věčná škoda, kdyby se Sigma omezovala jen na multiplayer. Autoři jsou naštěstí stejného názoru, a tak se takové eventuality nemusíte bát - multiplayer bude, ale nic víc vám o něm neprozradím, protože nic víc není známo.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Valentýnský speciál: Romantická gesta počítačových hráčů

World of Warcraft Wedding | Mariya & Igor | Wow

Dnes je svátek zamilovaných, tak si dejme na chvíli pauzu od neustálého herního vraždění a válčení a podívejme se pro...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

Najdete na iDNES.cz