Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sims 3: Povolání snů z nás udělá krotitele duchů nebo detektiva

aktualizováno 
Přídavek pro populární simulátor života přináší nové profese. Zajímavé zpracování má ale drobné rezervy.
75

The Sims 3: Ambitions (Povolání snů)

Platforma: PC
Výrobce: Black Box

  • zajímavé nové profese, při ponechání stávajících kariér
  • ze začátku je nový pohled na pracovní náplň osvěžující
  • větší rozmanitost při plnění profesí by neškodila
  • z nápadu „interaktivní práce“ se dalo vytěžit více

Kvalitní přídavek, který, stejně jako v předchozím případě, mohl zajít ještě dále. Z počátku je objevování nových možností zábavné a zajímavé, po čase ale nadšení opadne a vše se změní v další Sims rutinu.

Herní karta

The Sims 3: Povolání snů (PC)

Povolání snů udělá radost těm, kterým přišly stávající kariéry nezáživné. Do teď fungovalo, že jste sima poslali do práce, on plnil svůj úkol a sem tam se objevilo nějaké zpestření.

Tento systém zůstává. Kariéry jak je známe, najdeme na svém místě. Změny se dočkala pouze dráha lékaře, v níž přibylo pár nových aktivit. Například očkování ostatních simů.

Zásadnější novinkou jsou takzvané profese. Leckoho láká vidina, že se stane například krotitelem duchů nebo hasičem. Popravdě, je to sice zajímavá alternativa ke klasickým kariérám, ale náročnější hráč se z profesí na zadek neposadí (pokud se k hraní Sims vůbec odhodlá).

The Sims 3: Povolání snů (PC)Krotitel duchů byla první možnost, po které jsem sáhl. Inspirace stejnojmennými filmy je zřejmá a vadit bude málokomu. Horší to je se zábavností.

V praxi navštívíte postiženou rodinu, duchy najdete a kliknutím zadáte potřebný povel.

Ze začátku je zábavné navštěvovat domácnosti, sledovat zděšené výrazy majitelů (nebo naopak jejich chladnokrevnost, kdy jim ve vedlejším pokoji řádí přízrak a oni si jdou lehnout) a vypořádávat se s paranormálními jevy. Po čase zábava opadne, protože jste škálu činností vyčerpali.

To samé platí i o profesích hasiče a detektiva. V roli požárníka se pobavíte, když kromě plamenů bojujete například s několika vzbouřenými trpaslíky. Do okruhu našich povinností spadá také údržba hasičského vozu. Pokud se na ni vykašleme, pohotovým hasičem se nestaneme.

The Sims 3: Povolání snů (PC)

Jakožto detektiv se podíváme na zoubek zločinům, respektive vyšetřujeme, co nám klienti zadají. Některé případy zaberou času víc a vyžadují úkony jako prohrabávání popelnice, poštovní schránky, snímání otisků nebo hledání stop.

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem měl smůlu, či je variant jen pár, ale případy se často opakovaly. Ani průběh vyšetřování není příliš strhující. Ano, z počátku je zajímavé vyslýchat ostatní simy a hledat stopy. Po čase se vše mění v rutinu.

The Sims 3: Povolání snů (PC)Zpestřením jsou profese architekta a stylisty. V prvním případě dostáváme zakázky na menší i větší renovace obydlí. Každý z klientů má svoje požadavky a stanoví nám rozpočet. V módu nákupu a stavby pak měníme cizí obydlí k obrazu svému a pokud možno i obrazu zákazníka.

Ženy si pravděpodobně zvolí kariéru stylisty, kde na podobném principu měníme vzhled ostatním simů. Obě kariéry jsou zábavné a přiměřeně náročné.

Každé povolání má svá specifika, místem výkonu počínaje a potřebnými schopnostmi konče. Jako bojovník s požáry dorazíme ve stanovený čas na hasičskou stanici, a potom čekáme, až se něco semele.

Ohlédnutí za třetím dílem

The Sims 3 (PC)The Sims 3 je mezi námi něco málo přes rok a za tu dobu si simulátor života získal zástupy fanoušků. Třetí díl přinesl spoustu vylepšení, přičemž za největší považuji otevřené sousedství a pochopitelně i nový systém nálad.

Čtěte recenzi zde

The Sims 3 Cestovní horečka (PC)Cestovní horečka byla prvním velkým datadiskem, v němž jsme se mohli vydat do tří destinací a v nich zažít roztodivná dobrodružství. Zajímavý přídavek, který měl ale stejně jako ten aktuální svoje rezervy.

Čtěte recenzi zde

Naproti tomu v kůži detektiva máme volnou pracovní dobu a záleží jenom na nás, kdy se rozhodneme vyrazit do boje se zločinem. Krotitelé duchů a architekti dostávají echo na dostupné melouchy ve svojí pracovní době. U stylisty to funguje podobně s tím rozdílem, že musí nejdřív dorazit do salonu.

The Sims 3: Povolání snů (PC)Mnozí během hraní nabudou dojmu, že jejich simové tráví prací příliš mnoho času. On je to z počátku opravdu záhul (s výjimkou detektiva) stíhat pracovat, krmit a koupat se, vykonávat potřebu a ještě trénovat nezbytné schopnosti. Problematickou situaci naštěstí řeší některé celoživotní odměny.

Ke každé z profesí jsou nám udány tři atributy/činnosti, jež je nutné kvůli pracovním úspěchům pilovat: trénink schopností, posilování vztahů s kolegy, ale také samotná pracovní náplň. Co se týče vztahů s ostatními obyvateli, ty během práce navážeme poměrně snadno. Na své si přijdou i komunikativnější simové.

Pokud nechcete pevnou pracovní dobu a jistější výdělek, ale raději byste sochařili, malovali nebo vynalézali, máte tuhle možnost také.

The Sims 3: Povolání snů (PC)

Činnosti lze pochopitelně provádět i ve volném čase, ovšem není problém se zaregistrovat na úřadě a mít je na plný úvazek. Hlavním úkolem je potom prodej toho, co vytvoříme, případně předtím vynalezneme.

Tyto profese nabídnou o poznání menší závazky, a výše výdělku pak závisí na tom, kolik času práci obětujeme. Opět platí, že samotný průběh povolání není kdovíjak strhující a v těchto třech případech vždycky jenom koukáme, než náš simák dokončí, co započal.

The Sims 3: Povolání snů (PC)Kromě základních prvků přidal datadisk i několik drobnějších novinek. Jednou z nich je hezky zpracované nové sousedství. V ničem si nezadá s těmi již viděnými.

Jedním rozdílem je přítomnost praček a šňůr na prádlo. Ty souvisí s poměrně zvláštní a pro mnohé i zbytečnou novinkou. Pokud mají simové pračku, zanechávají po sobě zaneřáděné prádlo, jež je poté nutné vyprat a usušit. Po sebrání čistého oblečení dostaneme zlepšovač nálady.

Nikdo nás nenutí mít doma pračku. A jelikož simové zanechávají špinavé oblečení jenom pokud ji vlastní, lze tohle vylepšení hodit za hlavu.

The Sims 3: Povolání snů (PC)Povolání snů není špatný přídavek, jen mohl spoustu věcí podat zábavnější formou. Kvalitativně ho tak řadím na roveň předchozího přídavku, Cestovní horečky.

Fanoušci si stěžovat nebudou a vezmou za vděk zpestření každodenního sim života. Ostatní se ale nezbaví dojmu, že mohla být některá povolání o mnoho zajímavější.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 230 čtenářů


Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

RECENZE: Přídavek k Life is Strange je až zbaběle nekonfliktní

Life is Strange: Before the Storm

Pokračování fantastického teenagerského seriálu sice není tak dobré jako originál, ale fanoušci by ho rozhodně minout...

RECENZE: SpellForce III je parádní mix strategie a hry na hrdiny

SpellForce III

Kombinace strategie a hry na hrdiny ve stylu Baldur’s Gate bude atraktivní vždycky. SpellForce III je toho důkazem, i...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz