Singles: Flirt up your Life

  12:00aktualizováno  9. dubna 5:03
The Sims patří k nejoblíbenejším hrám pod sluncem, tak proč z nich nevzít to nejlepší a neobalit to do poutavé omáčky, řekli si asi tvůrci nového klonu tohoto hitu a dali se do práce. Jaký je výsledek?

Singles Na Singles se těší snad každý fanoušek ultra populárních The Sims a jejich datadisků. Není divu, vždyť mnoho klonů této vynikající záležitosti nevychází a když už se nějaký objeví, tak obyčejně za mnoho nestojí. Němečtí vývojáři z Rotobee by se však svým titulem chtěli The Sims minimálně vyrovnat, nelépe ho však překonat, čímž by měli zaručen takřka neutuchající přísun financí. Ale pokud jste se již podívali na výsledné hodnocení, jistě jste si všimli, že se tato předsevzetí zrovna moc nenaplnila. A my vám v recenzi prozradíme, proč The Sims pořád zůstává na trůnu svého žánru, tedy simulaci všedního života. Singles se od svého vzoru liší jednou věcí hned na první pohled. Konkrétně se jedná o zaměření na vztahy dvou osamělých osob, jež si zprvu jen společně pronajmou byt. Vy, jakožto neviditelný Amor, je máte za úkol dát dohromady. A o tom to celé je!

Hned na počátku je třeba si vybrat dva z dvanácti charakterů, které se nabízejí a snaží zaujmout trochu podrobnějším popisem, jenž je veskrze solidně charakterizuje. Zákonitě však nemusí jít jen o muže a ženu, Singles ale sdílení bytu je možné i osobami stejného pohlaví. Co z toho vzejde, je asi každému jasné. Postavy se liší hned v několika neovlivnitelných vlastnostech. Jedná se o pořádkumilovnost, míru extrovertismu, přátelskost, hravost a také mentální stabilitu. Musím říci, že typy postav jsou vybrány dobře a pokrývají docela slušnou škálu, přesto je evidentní, že nějaké to přidání by v tomto směru ani trochu neškodilo. Ono totiž slučování zdánlivě neslučitelného je to nejlepší, co hra časem může nabídnout. Ale o tom až později. Když si konečně vyberete dvě postavy vašemu srdci nejbližší, jste vrženi do společného bytu s pěkným výhledem. Ale to je asi tak všechno, co se na tom obydlí dá pochválit, jelikož vybavení je veskrze základní a sestává jen ze spoře zařízené kuchyně, koupelny, dvou postelí a nějaké té televize aby i zpočátku měly postavy o zábavu postaráno. Odteď už je zhola vše ve vašich rukách a musíte se tak vydat na často trnitou cestu, na jejímž konci je v ideálním případě svatba obou zúčastněných, v tom horším pak odstěhování jednoho z nich a nekompromisní konec hry. Základem je uspokojování svěřenců ve všech možných ohledech. Pravidelné jídlo a hygiena je stejně tak důležitá, jako přátelské škádlení na gauči. Aktuálně budete muset uspokojovat celých osmSingles potřeb, což často není nic moc jednoduchého. Jedná se o hlad, komfort, energii, tělesnou zdatnost, legraci, vztahy, erotiku a okolí. Samozřejmě nic nespadne z nebe, takže jedině vaším prostřednictvím mohou zůstat spokojeni. Dejte si ale také pozor, abyste přílišně nezatěžovali jen jednoho z nich, ale aktivity rozdělili zcela rovnoměrně, jinak by mohlo dojít k hádkám a sbírání záporných bodíků, jejichž počet se nesmí dostat na deset, jinak hra končí. Vyplatí se tak zaměstnat někoho v kuchyni a jiného luxováním bordelu. Při aktuální potřebě jsou panďuláci schopni naplnit své základní potřeby sami, třeba tím, že si dojdou na záchod, vyčistí si zuby nebo něco zakousnou. Povětšinou je ale budete přesně navigovat myší. Můžete je poslat kamkoliv cokoliv udělat. Otázkou je, zda výzvu přijmou, protože třeba na počátku hry vám nahá slečna jistojistě odmítne flirt s pohledným mladíkem. V tomto směru je vše přísně logické a jen minimálně se dočkáte nějakých blbostí, které by se ve skutečném životě nemohly stát. S trochou štěstí a umu se je však naučíte sami vyvolávat a nejednou se budete pochechtávat nad vzniklými, dost často trapnými, situacemi.Singles

V průběhu hry budete směřovat k vyšším cílům prostřednictvím naplňování dlouhodobějších potřeb postav, lépe řečeno jejich vztahů. O ve stejné kategorii zařazených hádkách jsme se už zmínili, zbývá tedy jen dodat, že trvalého pouta lásky nedosáhnete bez deseti bodíků v přátelství, romantice, erotice a zábavě. Jejich naplnění dosáhnete skrz všemožné akce, které jsou zpočátku striktně omezené a nedávají příliš prostoru pro přehnané experimentování, ale časem se vám v každé ze čtyř kategorií objeví celých sedm možností vylepšení lásky mezi vašimi svěřenci. Zpočátku budete tedy jen nezávazně flirtovat, ale dřív nebo později se dostanete i k trochu peprnějším záležitostem typu francouzského polibku nebo rovnou postelovým hrátkám. V případě, že jeden z ukazatelů jako třeba erotika dosáhne svého maxima, už v této oblasti nemůžete být nápomocní. To ale neznamená, že v dané oblasti preference nemohou ještě spadnout a vy se opět vyřádíte. Celkově bych v této oblasti opět viděl ještě nevyužité možnosti v Singles podobě dalších možností a akcí, jelikož takhle je to všechno trochu moc omezené a přísně ohraničené. Když už se hra specializuje jen na jeden aspekt konceptu The Sims, tak by ho měla alespoň vytáhnout na nejvyšší možnou míru a ne zůstat v půli cesty, kdy hra chutná ještě nemastně neslaně.

Naštěstí to ještě pořád není všechno, co je možné v Singles vyvádět. Jako v reálném životě budete postavičky muset posílat do zaměstnání, bez něhož byste neměli ani na živobytí, především ale na zvelebování vlastního bytečku. Přestože nábytek a všemožné hračičky nedosahují míry The Sims a už vůbec ne jeho datadisků, tak výběr je veskrze příjemný a zvyšuje komfort, k čemuž ostatně výhradně slouží. Časem si jistě neodpustíte manželskou postel nebo skvělý a pohodlný gauč, jež se jistě stanou oblíbenými hnízdečky lásky. Nechybí ani rozličné prostředky pro zábavu a pro majetnější je k dispozici i skvělý bazén. Práce singlíků naštěstí netrvá příliš dlouho a v případě spuštěného urychlení je máteSingles doma za několik sekund. Samotný nábytek uspokojuje jednotlivé aspekty spokojenosti možná až trochu moc, ale pro potřeby hry se jedná o pochopitelnou vlastnost. V případě, že jsou postavičky spokojeny na maximální možnou míru, dostanete jeden zkušeností bodík. Ano, ani RPG elementy zde nechybí. Můžete si vylepšit schopnosti jako vydělávání peněz, vaření, humor či schopnost povedeného flirtu atd.

Všední den je v Singles přes mnohé statistiky zcela jednoduchý a nijak nevyhrocený. Myší ovládáte jeden charakter, zatímco o ten druhý se stará AI počítače. Ta sice občas vyrobí nějaké ty chyby, později však čím dál tím méně, takže je klidně možné jí postavu svěřit. Navíc se počítač s postupem času učí, tudíž zcela obyčejné věci jako jídlo zvládá zcela sám. Vám tak zbývá čas na zábavnější aktivity. Navíc je možné příkazy stavět do dlouhé fronty, takže stačí navolit, co potřebujete a nechat hru běžet. Ono se to už nějak vyvrbí a povětšinou i ku prospěchuSingles věci. Jenže to, že se podobných praktik naučíte využívat, eliminuje základní podstatu hry, tedy pobavit se.

Singles pohání výkonný 3D engine, jímž je možné různě natáčet a zoomovat. Můžete se tak podívat přímo do očí postav. Zde však trochu zamrzí, že absentuje obličejová mimika, jež by hře více než jen slušela. U nahých svěřenců se nerozmazávají choulostivé partie, ale třeba na takovém záchodě je vše naštěstí zakryto zvětšeným obrázkem role papíru. Příjemné je, že se hra solidně ovládá a nehází zbytečně klacky pod nohy. To už se ale nedá říci o hardwarové náročnosti, které mohla být optimalizací přeci jen trochu stlačena. Ani na výkonnějších sestavách se nevyhnete občasnému zatuhnutí, především ve spojení s přechodem dne a noci, jenž funguje skokově a ne plynule. Co se týče řeči postav, tak ta probíhá podobně jako v The Sims jakýmsi nesrozumitelným patláním. K rozpoznání je pouze intonace hlasu.

Jak už jsme na začátku naznačili, Singles nejsou ničím objevným, ale jen zaostřením Singles na část konceptu The Sims, který se jim navíc moc nepovedlo zprovoznit. Ne, že by hra nebyla zábavná, to ne, ale skutečně zajímavá je jen několik úvodních hodin, poté těžce upadá do stereotypu, z něhož by jí pomohlo více postav a možných akcí, které však neobsahuje. Těžko říci, zda se na internetu objeví nějaké nové, osobně bych na to moc nesázel, protože jednoduše zabudovatelné jsou tak akorát předměty. S novými mechanismy je to složitější. Věřím, že se u tohoto titulu mnoho lidí dobře pobaví, především pak těch něžného pohlaví, ale pro hardcore pařany, jimž se třeba líbili The Sims pro obří škálu všeho možného, to asi není. Postupem času jsem již jen tupě volil rutiny a o nějaké zábavě nemohlo být ani řeč. Zvolit si musíte sami. Zda vás baví sledovat každičký krok postav a prohlížet všechny detaily, tak by se vám Singles mohli líbit. Jako schůdnější variantu bych ale viděl pořízení nějakého datadisku k The Sims nebo rovnou vyčkání druhého dílu této legendy.

Singles: Flirt up your Life
Minimum: CPU 1000 MHz, 196 MB RAM
Optimum: CPU 2000 MHz, 512 MB RAM
Multiplayer: ne
Další informace: screenshoty / trailer
Výrobce/distributor: Rotobee / Koch Media
Distributor v ČR: N/A
Oficiální stránka: homepage
Verdikt: Klon The Sims, kterému chybí výraznější jiskra…
Hodnocení: (info) 68%
Autor:

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

Test: šest výkonných notebooků nejen pro hráče. AMD výkonově vede

Test herních notebooků

Vyzkoušeli jsme šestici notebooků určených zejména pro náročné hráče. Dva z nich neudělají ostudu ani v kanceláři nebo...

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Nejvyhledávanější herní postavou roku na Pornhubu je Bowsette

Jedna z možných podob princezny Bowsette

Server Pornhub zveřejnil statistiky za loňský rok, ze kterých vyplývá, že nejoblíbenější videoherní postavou je...

Další z rubriky

RECENZE: Thronebreaker je parádní karetní Zaklínač. I bez Geralta

Thronebreaker: The Witcher Tales - obrázky z recenzování

Sběratelských karetních her je v poslední době tolik, že by je nespočítal ani pacient trpící chronickou mnohoprstostí....

Nový přídavek k českému Kingdom Come je po všech stránkách trapný

Kingdom Come: Milostné dobrodružství bodrého rytíře Pana Jana Ptáčka

Nejlepší česká hra posledních let ani napodruhé nedostala takový přídavek, jaký by si zasloužila. Milostné...

RECENZE: V Darksiders 3 hrajeme za jezdce apokalypsy na lovu sedmi hříchů

Darksiders 3

Pokračování vynikající akce Darksiders je na první pohled stejné jako předchozí dva díly, pod nepříliš působivým...

Najdete na iDNES.cz