Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SingStar: Popworld

  12:00aktualizováno  3. června 12:56
Další nával nejnovějších skladeb v naprosto stejné hře, co už tu byla dvakrát. Tedy ne že by se tu nějaké ty novinky nenašly, ale přeci jen je již evidentní, že byl potenciál karaoke her z velké části již vyčerpán.

SingStar: Popworld Je zvláštní, jak rychle se v Česku ujala soutěž Česko hledá Superstar. Jednoduchým nápadem zabaleným do úhledného marketingu se rozjíždí kolotoč, do kterého investují nemalé peníze mladí teenageři, potažmo jejich rodiče. Má jediný cíl: pod záminkou obohatit hudební scénu o nový idol mladistvých nahrabat co největší sumu peněz, které pak formou platby za licenci doputuje až k panu nejvyššímu: Simonu Fullerovi (podle čísel na internetu tento muž za svůj nápad skasíroval 30 mil. liber). Po dojemném výstupu jejich ratolestí prostě rodiče jdou a koupí jim buď kredit do mobilu na hlasovací SMS nebo lístek na superkoncert. Tato, pro někoho až psychicky návyková soutěž člověka až nutí prožívat onen půlrok se „svými“ hrdiny a pozorovat jejich postupné vylepšování a profesionálnější vystupování. Že se o to postarají profesionálové, to víme všichni.

Ne, skutečně jste se nepřeklikli. Píšeme si tu o novém titulu od Sony Singstar: Popworld, ale Pop Idol, jak se v originálě SingStar: Popworld jmenuje pěvecká soutěž, má s touto karaoke hrou cosi společného.

Byla přidána stupňovaná možnost deformace hlasu na počítačový, dětský a vibrato.

V prvé řadě jde o zpívání, přestože ve hře jsme byli pouze hodnoceni za to, jak jsme se rytmicky a výškou hlasu přiblížili originálu. V druhé řadě je to realitivně jednoduchý způsob, jak si vydělat na dobrém nápadu něco peněz. Sony totiž již potřetí použila stejné zdrojové kódy, neřkuli úplně celou a prostě jen zaktualizovala skladby zakoupením dalších licencí. V každém dílu se sice objeví nějaká ta změna, ale pořád jde o to samé. O vlastní zpěv za hudebního doprovodu populárních skladeb. V souvislosti s tímto bychom se měli zmínit i o tom, že se stále mluví o verzi s českými skladbami pro náš trh, což už by mohlo být mnohem zajímavější pro ty, co zrovna nemají přehled o dění v Top Ten na MTV. Představte si ten hlahol opilců na párty, když jim tam pustíte SingStar s Kabáty.

Znovu tu máme zpívání pro jednoho hráče nebo ve dvou v duetu nebo vzájemným předáváním mikrofonu a znovu volbu opětovaného přehrávání toho, co jsme nazpívali. Byla přidána stupňovaná možnost deformace hlasu na počítačový, dětský SingStar: Popworld (zajímavá je kombinace obou voleb na maximu) a vibrato. Svůj výkon můžeme opět uložit na kartu a nechat se vyfotit do tabulky. Na internetu se objevily zprávy o novém módu Rap, který by měl, pokud jsme to správně pochopili, vyzkoušet váš rytmus rapováním do skladby. Bohužel se nám jej však nepodařilo na poskytnutém disku najít, takže doufejme, že budou na pultech finální verze. Je tu však anoncovaná možnost zazpívat si refrény několika skladeb v jedné, ale nijak extra zábavné se nám to zase nezdálo, jelikož jsme neznali skoro žádný :-).

V každém dílu se sice objeví nějaká ta změna, ale pořád jde o to samé.

Jestli to takhle půjde dál, mohli bychom se s příštími recenzemi na další díly SingStar jen zmínit o novinkách a vypsat seznam použitých skladeb. Nechtělo by to přece jen nějakou větší změnu? Co třeba nějak odstupňovaná kampaň, kde bychom zpívali od jednoduchých skladeb až po složitější árie s nějakým pražským orchestrem? Mohla by být do hry i více zapojena kamera, tvorba vlastního klipu a tak dále a tak podobně. SingStar je bohužel pouze malinko pozměněný datadisk pro úzký okruh lidí (jistí lidé se zpívání do mikrofonu před ostatními brání i po pátém pivu) a ještě omezen na popové skladby, které také nejsou zrovna všude v kurzu. Raději pryč od toho.

Seznam použitých skladeb

Annie - Heartbeat *** Ashlee Simpson - Pieces of Me *** Avril Lavigne - Sk8er Boi *** Beyonce - Crazy in Love *** Black Eyed Peas - Shut Up *** Girls Aloud - Love Machine *** Good Charlotte - I Wanna Live *** Hoobastank - The Reason *** Jamelia - Stop *** Jay Sean - Eyes on You *** Keane - Somewhere Only We Know *** Manfred Man - Do Wah Diddy *** McFly - Obviously *** Natasha Bedingfield - These Words *** Robbie Williams - Let Me Entertain You *** Ronan Keating & Ysuf Islam - Father and Son *** Sister Sledge - We Are Family *** Steppenwolf - Born to Be Wild *** The Clash - Should I Stay or Should I Go? *** The Hives - Main Offender *** Tom Jones - It's Not Unusual *** Dandy Warhols - Bohemian Like You *** Marilyn Manson - Personal Jesus *** Joss Stone - Super Duper Love (Are You Digging On Me?) *** Fountains of Wayne - Stacy's Mom *** Robbie Willams & Kylie Minogue – Kids *** Erik B. and Rakim - Paid in Full *** Kylie Minogue - In Your Eyes *** Blink-182 - What's My Age Again *** Outkast – Roses

SingStar: Popworld
Výrobce/Vydavatel Sony/Sony
Platforma PlayStation 2,
Multiplayer: ano
Vibrace/Analog: ne/ne
Paměťová karta: 113 kB
Verdikt: Opět další várka toho samého s malými vylepšeními, které nikterak nezmění můj názor na to, že už to začíná být nuda.
Hodnocení: 60% (info)

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Druhý přídavek k Wolfensteinovi dokazuje, že střílení nácků se neomrzí

Wolfenstein 2: The Diaries of Agent Silent Death

V novém DLC k Wolfensteinovi sice tentokrát hrajeme za tajnou agentku, náplň je však pořád stejná: mordovat nácky po...

Zabíjet nácky ve Wolfesteinovi je zábava i bez hrdiny Blazkowitze

Wolfenstein II: The Adventures of Gunslinger Joe

Přídavek pro letošního Wolfensteina určitě neoslní originalitou, ale o to tu přeci nejde. Další tři levely plné...

Promarněná příležitost i zábava. Star Wars Battlefront 2 v multiplayeru

Star Wars Battlefront II

Multiplayer očekávané akce Star Wars Battlefront 2 hodnotíme ve dvou. Zatímco Honza Srp je za toho hodného, role kata...

Najdete na iDNES.cz