Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SingStar Rocks! – je to rock od rocku nudnější

  12:01aktualizováno  3. dubna 12:58
Sony se nejspíš rozhodlo totálně zlikvidovat všechny recenzenty spolu s hráči a vydávají další z karaoke her ze série SingStar. Recenzenti nemají o čem novém psát, hráči nemají co nového hrát.

SingStar Rocks! Popravdě řečeno, máme sto chutí skončit se zmínkami o SingStar ve fázi preview, protože nic jiného než nový playlist už tato hra nejspíš nemá co nabídnout. Zmizely nám nové režimy, pořád se patláme v tom samém a stejně nás to stojí stejně jako úplně nová hra.

Hra obsahuje shodné módy z minulého dílu.

Začínáme přemýšlet, jak oživit recenze na SingStar, protože se jako obvykle nic nemění. Pěkně udělané intro, kdy si dva prodavači zkracují chvíli se SingStar na střeše obchodu je asi to jediné, čím nás hra překvapila. Stejné menu, stejné funkce.

Autoři slibovali jakýsi feeling koncertů při hře, ale zřejmě to mysleli tak, že rockové klipy jsou o něco živější než barevné popové klípky. Na disku je opět několik desítek songů a téměř vždy obsahují videoklip. Dočkáme se Gwen Stefani, The Rolling Stones, Blur, SingStar Rocks! Nirvany nebo The Offspring (kompletní seznam skladeb najdete někde tady kolem). Když song neobsahoval klip, trochu jsme si pohráli s nastaveními a místo videoklipu se nám dostalo našeho obrazu, který se průběžně deformoval. Takový jakýsi plugin, který však funguje pochopitelně jen s kamerami EyeToy.

Pokud jste ještě nepřišli do styku se SingStar, jde defacto o jediné: trefovat se tónem hlasu, potažmo i zpěvem, do hlasu zpěváka. Pro lepší přehled, jestli je nutné zvýšit hlas na úroveň naštvaného šimpanze nebo naopak snížit na level medvěda Grizzlyho, tu slouží ukazatel, kde je dobře vidět jak frázování, tak délka tónu. Navíc dole běží slova skladby, takže se konečně aspoň dozvíte, o čem ona píseň je (a třeba se vám i přestane líbit). Hra toleruje určité hlasové výkyvy do té míry, jakou si nastavíte obtížnost. Hra nerozeznává výslovnost, takže klidně místo slov omezte svůj projev na lá-lá-lá nebo tý-dý-dý. Vyplnit ukazatel přesně tak, jak zpívá originál, je oříšek i pro nadané zpěváky. Je určitě pravděpodobné, že kdybyste Gwen pustili k vlastnímu songu v SingStar, nenahrabe maximální skóre. Spíš jde o cvik a o to, jak přesně je možné se naučit konkrétní skladbu SingStar Rocks! zpívat s přesným frázováním. Těžší pasáže ve skladbě jsou hodnoceny lépe a poznáte je tak, že kolem místa se třpytí hvězdy. Přezpívat lze celou skladbu nebo jen její část, tuto volbu nastavujete před spuštěním písně.

SingStar Rocks! je prostě jen další bezvýznamný datadisk s podivnými „hity“.

Hra obsahuje shodné módy z minulého dílu, ale pro neznalé: kromě sólového zpěvu, když jste doma sami, lze vybrat hru až pro osm hráčů, kteří se střídají a jejich skóre se na konci porovnají. Hráči si mohou zazpívat duet, předávat si mikrofon a střídat se v jednotlivých pasážích nebo prostě jen porovnat hudební sluch ve freestylu, kdy nejde o body, ale o … prostě jen tak. Po výkonu se nabízí možnost pustit si skladbu znovu, ale s nahraným hlasem hráče, což je občas o uši. Během playbacku lze deformovat hlas klasickými způsoby z minulých disků, ani v tomto režimu jsme se nedočkali osvěžení.

Kompletní playlist

Bloc Party - Banquet *** Blur - Song 2 *** Bowling for Soup - 1985 *** Coldplay - Speed Of Sound *** Deep Purple - Smoke on the Water *** Franz Ferdinand - Do You Want To *** Gwen Stefani - What Are You Waiting For? *** Hard Fi - Hard To Beat *** Hole - Celebrity Skin *** Jet - Are You Gonna Be My Girl *** Kasabian - Club Foot *** Keane - Everybodys Changing *** Kings of Leon - The Bucket *** KT Tunstall - Black horse and the Cherry Tree *** Maximo Park - Apply Some Pressure *** Nirvana - Come As You Are *** Queen - Don't Stop Me Now *** Queens of the Stone Age - Go With the Flow *** Razorlight - Somewhere Else *** Snow Patrol – Run *** Stereophonics - Dakota *** The Bravery - An Honest Mistake *** The Cardigans - My Favourite Game *** The Hives - Hate To Say I Told You So *** The Killers - Somebody Told Me *** The Offspring – Self-Esteem *** The Rolling Stones - Paint It, Black *** The Scorpions - Wind of Change *** The Undertones - Teenage Kicks *** Thin Lizzy - The Boys are Back In Town

SingStar Rocks! No, pěkné. A co teď? Jaké dát hodnocení datadisku, který je vlastně jen další sbírkou songů? Co na tom, že máme možnost vyměnit disk za předchozí ze série SingStar? Co na tom, že bodově ohodnocené výkony nelze poslat na internet? Co na tom, že většinu songů Čech snad ani nikdy neslyšel? A za takovou cenu? Kdepak. Nemůže od nás nikdo čekat, že se budeme rozplývat nad krásou rockových skladeb a nebudeme hledat, za co že jsme vlastně tu tisícovku dali. SingStar Rocks! je prostě jen další bezvýznamný datadisk s podivnými „hity“. Nic víc.

Podívejme se ale ještě lehce do budoucnosti. Na herních serverech se objevila v souvislosti se SingStar informace, že se hra připravuje i na PS3 jako jeden z launchových titulů pod názvem SongStar. Ono by na tom nebylo nic neobvyklého ani zajímavého, kdyby součástí zprávy nebyla i hláška o tom, že obsah si bude možné stáhnout přímo ze serveru Sony (o silnější podpoře internetu na PS3 už všichni dobře víme). Pod pojmem obsah si lze představit jak nové módy, tak nové skladby. Songy budou navíc

Klady a zápory

Plus V balení jsou opět 2 mikrofony

Plus Nové skladby, nic navíc

rozděleny do regionů, takže sosnout si takového Káju Gotta by neměl být problém, i když nevím, proč mě napadl zrovna on. Že bude on-line podpora hojně využita právě SongStarem svědčí i fakt, že do internetové „banky“ si bude možné uložit i vlastní obrázky nebo videa pomocí kamery EyeToy. To už zní o něco lépe než charakteristika neustále stejných SingStar produktů.

SingStar Rocks!
Výrobce/Vydavatel Sony/Sony
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: ano
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: 318 kB
Verdikt: Nové songy. Nic víc. Nuda, nuda, šeď, šeď.
Hodnocení: 50% (info)

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

RECENZE: S DOOM VFR zažijete krvavé peklo zase trochu jinak

DOOM VFR

Jde vůbec dohromady spojení frenetické akce a virtuální reality? Král bezduchých stříleček vám v tom přichází udělat...

RECENZE: SpellForce III je parádní mix strategie a hry na hrdiny

SpellForce III

Kombinace strategie a hry na hrdiny ve stylu Baldur’s Gate bude atraktivní vždycky. SpellForce III je toho důkazem, i...

Zabíjet nácky ve Wolfesteinovi je zábava i bez hrdiny Blazkowitze

Wolfenstein II: The Adventures of Gunslinger Joe

Přídavek pro letošního Wolfensteina určitě neoslní originalitou, ale o to tu přeci nejde. Další tři levely plné...

Najdete na iDNES.cz