Soul Reaver 2 – Kainovo znamení

  12:00aktualizováno  24. listopadu 1:22
Přes Kainovo utrpení v Blood Omen a Razielovu pomstu v Soul Reaver se pomalu, ale jistě dostáváme k první stránce další kapitoly této série, která nabízí zajímavý mix akce, adventury a RPG a hlavně se objeví na platformě PS2, což je na celé téhle věci asi ta nejlepší informace.

Soul Reaver 2

Soul Reaver 2 pro PS2 se kvapem blíží, takže není úplně od věci představit tu některé herní aspekty, jichž se u této akční adventury s third person perspektivou nadějeme. Příběh tématicky navazuje na konec prvního dílu; znovu tu bude v hlavní roli bývalý nohsled lídra klanu vampírů jménem Raziel, jenž bude pronásledovat svého nepřítele a bývalého pána Kaina. Během tohoto dobrodružství vyjdou na povrch některá dříve nevyřčená fakta a mají být zodpovězeny otázky ohledně dávné a mýtické rasy Nosgothu stejně jako o genocidě vampírů.

Po grafické stránce to asi nebudeme příliš moci srovnávat s PSX verzí. Vizuální podoba totiž díky hardwaru PS2 vypadá naprosto skvěle. Detailnější textury, některé působivé efekty jako je kupř. déšť dopadající na ramena hlavního hrdiny, skvěle zpracovaná mlha, rozhraní světla a stínu, mnohem více polygonů (např. hlavní postava bude mít 10x více polygonů než na 32-bitové PSX) a hlavně konstantních 60fps. Dále variabilní a rozsáhlejší herní prostředí a výborná architektura jednotlivých lokací, jíž si budete muset opravdu všímat – třebas kvůli vyřešení nějakého puzzlu. Soul Reaver 2 Takto např. uzříte na zdi obraz s egyptským motivem, který vám dá zřejmou nápovědu, že pro nutný postup v další místnosti musíte použít masivní zrcadlo a nastavit jej pro odražení světla, jež vám pak odhalí tajnou chodbu.

Také hudební stránka vyhlíží navýsost uspokojivě. Vedle opětovně skvělé herní atmosféry se nadějeme výborného namluvení, kteréžto bude v rukou stejného týmu lidí co v jedničce, přičemž se nadějeme i nových tváří – uvedu alespoň jméno Rene Auberjonois ze Star Trek: Deep Space Nine.

Samozřejmě, důležitou součástí hry bude její akční část, jež má být mnohem propracovanější než v minulosti. Raziel disponuje novými pohyby, zbraněmi a možnostmi. Pro lepší rozpoznání právě zacíleného nepřítele se pod ním objeví specifická červená ikona. Pro atak využijete dvou tlačítek - ▲ a ■, jedno je pro lehký výpad a druhé pro drtivý útok. Nadějete se tak série dvou či tří po sobě jdoucích seků, přičemž je skvělé, že toto combo lze dále obměňovat! Navíc je každé combo odvislé od typu zbraně (čtyři druhy) ve vašem držení, ať již to mají být Razielovy spáry či kopy, artefakt, jenž jste právě odejmuli svému protivníkovi, Soul Reaver 2 či samotný magický meč Soul Reaver, který tu má mít opravdu širokou škálu využití. Díky magické rozrůzněnosti budete mít na řadě míst možnost Soul Reaver (jenž vám zůstává i tehdy, když jste zranění) „nabít“ specifickou esencí. Přičemž takový Light Reaver vám mimo jiné umožní suplovat pochodeň, takže se není třeba bát při pohybu v temnotách atp. Skvělý nápad. Raziel se nyní umí plnohodnotně krýt, spolu se strafováním je nutno zmínit ještě přikrčení se, zde pro útok na menší oponenty či pro sehnutí se, resp. vyhnutí se vysoko vedenému výpadu protivníka. Totéž však dokáží v praxi provést i někteří nepřátelé, takže souboje budou skutečně mimořádně zajímavé. Nemluvě o některých Razielových brutálních fatalitách, kdy náš hrdina zvládne prorazit soupeřův blok, popadne jej do pařátů a vzápětí jej roztrhne na kusy. Uáá!

V prvním díle se hráč mohl nepřátelům poměrně jednoduše vyhnout. Zde to nemá být tak snadné, navíc budete muset střet leckdy sami vyhledat. Když má oponent ve svých rukou klíč k uzavřeným dveřím, není ani jiná volba. Nicméně díky komplexnějšímu soubojovému systému nebude tato část tak repetitivní co dříve.

Soul Reaver 2

Další zajímavostí budiž fakt, že nepřátelé mají útočit ve skupinách s lídrem ve svém středu. Pokud jej rozpoznáte a zlikvidujete jako prvního, ostatní kreatury budou oslabené a jejich odpor má být menší.

Vedle obvyklého bojování a vysávání duší, přechody mezi spektrálním a materiálním světem, se tu dočkáme také řady zajímavých a hlavně variabilnějších puzzlů (páky, klíče, Razielova schopnost manipulovat objekty – jako posunovat či otáčet kvádry, či nové možnosti meče Soul Reaver). Adventurní část má tedy býti mnohem bohatší, což je jedině dobře.

Koneckonců, též příběhu je věnováno daleko více místa, story bude mnohem propracovanější, jednotlivým postavám tu bude poskytnut větší prostor, je tu 4x více dialogů než v předchozí Razielově inkarnaci a časté monology hlavního hrdiny vám objasní případné otázky nad směrem vašeho dalšího putování. Pro vyhnutí se bezcílnému bloudění je zde implementován kompas a dále ještě vítaný doplněk v podobě herní mapy.

Takže to vypadá, že úspěšně sehraná dvojice Crystal Dynamics/Eidos tu přivede na svět další hodnotný projekt, jenž vedle příjemně rozšíří tuto obecně velice žádanou žánrovou oblast. A jestliže v případě Soul Reaver 2 chcete více obrázků, zkuste naší dřívější galerii.

Soul Reaver 2 - Raziel Soul Reaver 2 - Kain Soul Reaver 2 - Demon

Autor:
 

Nejčtenější

KVÍZ: Největší herní zklamání z devadesátých let. Vzpomenete si na ně?

Kvíz

Historie si pamatuje jen vítěze, a tak to dnes může vypadat, že devadesátá léta byla pro počítačové hry zlatým obdobím....

Youtuber prochází velké open world hry. Který svět je nejhezčí?

The Witcher

Podívejte se na zrychlené průchody některými z nejoblíbenějších open world her dneška. Možná vás překvapí, jak malou...

Hráči bety World of Warcraft Classic nahlašují chyby, které nejsou chybami

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic je návrat ke kořenům. Jenže to, jak mnohé prvky hry tehdy fungovaly, dnes mnozí považují za...

Další český hit na obzoru? The Wild Age je slibná relaxační strategie

The Wild Age

K osadě se blíží další tlupa nepřátel. Potřebujete víc peněz a obranných věží, protože počty nepřátel budou každým dnem...

Sony ukázalo, že nahrávací obrazovky budou brzy minulostí

Loading

Příští generace herních konzolí PlayStation chce zatočit s dlouhými „loadingy.“ Bude proto obsahovat rychlé SSD disky,...

Další z rubriky

Valve odmítli nabídku studia, které chtělo udělat remake Half-Life 2

Hlavní hrdina série Half-Life Gordon Freeman. Ilustrační obrázek pochází z...

Jestli se někdy dočkáme oficiálního remaku Half-Life 2, tak jedině od samotných Valve. Důvěru nedostali ani autoři...

Hráči bety World of Warcraft Classic nahlašují chyby, které nejsou chybami

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic je návrat ke kořenům. Jenže to, jak mnohé prvky hry tehdy fungovaly, dnes mnozí považují za...

RECENZE: Rage 2 je dobrá střílečka v nudném světě. Počkejte na slevu

Rage 2

Je tu další postapokalyptická střílečka v otevřeném světě. Jako střílečka Rage 2 vyniká, ve zpracování otevřeného světa...

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na iDNES.cz