Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spasený GameEkonom

  12:00aktualizováno  26. dubna 6:55
DVD nastupuje i ve hrách pro PC *** Magická lucerna na cestu do Bílého domu *** Zákazníci si vydupali novou Mayu *** Hráči Doom III na PC budou vzati na hůl *** Hry pro Ježíše Krista

DVD nastupuje i ve hrách pro PC
Digitální víceúčelové disky jsou součástí IT průmyslu už řadu let, ale v distribuci dat pro PC je jejich nasazení stále mizivé. Jedinou výjimkou jsou některé encyklopedie a cover DVD vybraných časopisů. U počítačových her byla DVD distribuce téměř vzácností, a to i přes stále rostoucí objem dat potřebných k instalaci. Změnu v tomto ohledu přinesly nejnovější 3D střílečky, které jsou k dostání na DVD nebo v CD a DVD verzi. Zájem o DVD verze je přitom větší než o diskotéku se čtyřmi a více CD. Vítězné tažení distribuce her na DVD dokládá nejen rozeslání betatestovací verze World of Warcraft na DVD, ale hlavně pohled na žebříčky prodejnosti herních online obchodů, ve kterých jsou DVD verze Unreal Tournamentu a Farcry na nejvyšších příčkách.
Zájem hráčů dokonce přiměl Atari, aby kromě speciální edice Unreal Tournamentu na DVD, která byla dostupná v omezeném množství a byla vyprodána během prvních tří dní dostupnosti hry, vydala novou verzi na dvou discích. Dvě DVD kromě samotné hry obsahují také několik hodin video návodů pro práci s herními editory ze serveru 3DBuzz.com. Na DVD bude distribuována i řada chystaných titulů. Vypadá to, že se konečně podařilo dosáhnout kritické masy v počtu nainstalovaných DVD mechanik a jednoduššímu a levnějšímu způsobu distribuce na jednom disku místo pěti svítí zelená. Nicméně jak ukazuje Atari s novou verzí UT2004, ani kapacita DVD nemusí vždy stačit. Tak snad BlueRay za pár let.

Magická lucerna na cestu do Bílého domu
Poněkud netradiční hru chystá společnost Magic Lantern na americký trh. Po několika titulech, které zpracovávaly oblast politiky, ať už vážně nebo humorně, se na hráče chystá prý reálná simulace volební prezidentské kampaně FrontRunner. Hra není určena tomu nejširšímu publiku, ale vzhledem k obecně větší politické angažovanosti v USA se nakonec hra obecenstva asi dočká. Navíc ji autoři označují jako nejprovokativnější hru na trhu. Vzhledem k emocím, které volební šílenství v USA doprovázejí, nejsou jejich tvrzení možná tak daleko od pravdy.
Hra samotná postaví hráče spíše do role hlavního manažera volební kampaně než přímo do kalhot některého z kandidátů, ti se ostatně v kampani stávají spíše loutkami svého volebního štábu, jak kouzelně ukázal například film Vrtěti psem. Koncept hry připomíná spíše deskové hry. Hráči vytvoří vlastního kandidáta s určitým profilem, při jehož tvorbě mají poměrně velkou volnost. V rámci svého politického profilu pak jako hráč vyjednáváte o podporu mezi různými zájmovými skupinami, zatímco počítačem řízení protivníci se snaží váš úspěch podkopat třeba v televizních debatách. Postup hry v posledních devadesáti dnech kampaně před volbami je zobrazován pomocí téměř televizní grafiky s barevnými mapkami preferencí a novinovými články. Jestli to bude zábavné hrát asi nikdo ještě netuší, ale autoři už nyní plánují přídavek v podobě historických prezidentských kampaní. Snad se FrontRunner ujme alespoň ve školách.
Zdroj: USA Today

Zákazníci si vydupali novou Mayu
Společnost Alias oznámila zákazníky "vynucenou" novou verzi aplikace pro 3D modelování a speciální efekty Maya s pořadovým číslem 6. Nová verze podle nadšených marketingových žvástů obsahuje tisíce vylepšení pro malé i velké firmy v herním i filmovém průmyslu a nebýt široké obliby Mayi, asi bychom Aliasu moc nevěřili. Pokud se ale podaří skutečně naplnit slib mnohem větších možností při tvorbě postav a jejich animací, máme se v nových hrách samozřejmě na co těšit.
Úchyly na digitální postavičky určitě zaujmou nové možnosti přidání opravdu dlouhých a realistických vlasů, a to klidně i ve formě copánků nebo přírodních kudrlinek. Snad tyto funkce nebude nikdo aplikovat i na tělní ochlupení. I když vzhledem ke slibu dynamických kožichů pro zvířata není tato zvrhlá aplikace dynamických křivek v Maye 6 vyloučena.
Vylepšen by měl být i výkon aplikace na stejném hardware v řadě oblastí, až 18x rychlejší má být práce s nástrojem Smooth Proxy. Renderování na Applech by mělo být celkově rychlejší o 20-50 %. Vývojáři dosáhli také propojení Mayi s Photoshopem, zároveň se jim podařilo na všech třech podporovaných platformách (Windows, Linux a Mac OS X) doplnit Mayu o webový prohlížeč, který umožňuje tvorbu webových stránek obohacených o objekty vytvořené v Maya Embedded Language.
Pokud máte zájem a dostatek fufníků, můžete si novou Mayu už objednávat, v prodeji je od pondělí 26. dubna. Cena Maya Complete je 2 000 dolarů. Maya Unlimited, která navíc obsahuje právě nástroje pro modelování srsti, vlasů, oblečení a další, stojí necelých sedm tisíc. K dispozici je i upgrade za výrazně nižší ceny. Kdy bude nová Maya v pirátské verzi, nikdo neví a ani vědět nechce. Ono je fakt hloupé vyvíjet hry, které chcete prodávat, na ukradeném software.
Zdroj: Games Industry

Hráči Doom III na PC budou vzati na hůl
Ani se tomu nechce věřit, ale je to tak. PC verze nebude disponovat kooperativním režimem pro více hráčů. Procházení hry v až čtyřčlenném týmu bude vyhrazeno pro microsoftí konzolu Xbox ve verzi Live. Tuto funkci do hry přidají Vicarious Visions, kteří pracují právě na verzi pro Xbox nezávisle na idSoftu.
Klasický Deatmatch naštěstí u PC verze chybět nebude, a přes tvrzení vývojářů, že Doom III je hlavně hrou pro jednoho hráče, si už na předváděčkách právě hra více hráčů získala nadšené příznivce. A to si na hru počkáme možná až do konce roku.
Zdroj: Alias

Hry pro Ježíše Krista
Konference vývojářů křesťansky orientovaných her proběhne letos na konci července v Portlandu v americkém státě Oregon, pokud máte zájem, můžete se registrovat k účasti už dnes. Pokud bude akce vydařená stejně jako úchvatný web, máme se po sadistickém filmovém hitu na co těšit. I když Painkiller, byť lehce nadpozemský a s heslem i nebesa mají svého Hitmana, prezentován nebude. Akce má celkem tři cíle, na které se soustředí. Prvním je shromáždění křesťansky smýšlejících vývojářů, druhým je diskuse nad problematikou vývoje křesťanských her a třetím společná motlitba žádající o boží požehnání pro celý herní průmysl. Hááálelůůja.
Zdroj: Křesťanské listy. Ne, satanské písně. Ne, Digital game Developer

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Monitory od Alienware jsou špičkové. Tomu však odpovídá i cena

Herní monitory Alienware

Bez pořádného monitoru vám sebevýkonnější grafická karta skvělý obraz neudělá. Jenže pokud nechcete dělat kompromisy,...Najdete na iDNES.cz