Speedball 2

  12:00aktualizováno  12:56
Některé klasiky není moudré oživovat, avšak pokud se projektu chopí šikovný vývojářský tým, tak výsledek nemusí být vždy katastrofální.

Speedball 2 Každý hráč, který někdy přišel do kontaktu s jakoukoliv Amigou, jistě zná Speedball 2. Ve své době se opravdu jednalo o jednu z nejlepších her platformy, která se stala po právu legendou. Bohužel se jí nikdy nepodařilo pořádně oživit. Speedball 2100 pro první PlayStation doplatil na identický obsah se zastaralým technickým zpracováním a regulérní třetí díl s názvem Speedball Arena pro jistotu raději nikdy nevyšel. Nyní však do hry vstupuje relativně neznámé německé vývojářské studio Kylotonn, které v současné době několik málo měsíců pracuje na novodobém remaku původního Speedballu 2. Jako poradce na projektu přitom pracuje Mike Montgomery z Bitmap Brothers, společnosti, která má na svědomí původní tituly série. Výsledek by tedy nemusel dopadnout špatně, ale nepředbíhejme.

Velký zpestřením samotné hry by měl být nový úhel kamery, který bude nastaven přímo za zády sportovce.

Speedball 2 V původním titulu stál na pozadí primitivní příběh, který většina hráčů ani nezaznamenala. Novodobý Speedball 2 již bude mít příběh výraznější, ale tvůrci ho stejně chtějí nechat na pozadí, pouze jako kulisu. Co se týče hratelnosti, tak ta by se neměla dočkat až tolika změn, aby si zachovala kouzlo originálu. Přibudou tedy nějaké nové chvaty, ale základní kostra hratelnosti zůstane stejná jako před lety. Sportovci tak budou trochu pružnější, protože budou moci skákat, střílet při běhu atd. K dispozici budou přitom tři druhy sportovců. První dva druhy zaujmou obě lidská pohlaví, přičemž třetím druhem budou robotičtí droidi. Aby se však necítili hráči ošizeni z nedostatku inovací, tak kromě hlavního módu bychom se měli dočkat i několika vedlejších. Jejich počet, názvy a odlišnosti od hlavního zápasu však dosud nejsou známy. Velký zpestřením samotné hry by měl být nový úhel kamery, který bude nastaven přímo za zády sportovce. Samozřejmostí pak bude možnost kdykoliv během hry přepnout do klasického ptačího nadhledu. Každý hráč tak bude moci hrát hru úplně jiným stylem. Nový úhel kamery se nám sice zdá zatím trochu nepřehledný, ale prozatím nebudeme soudit.

Podstatnou novinkou by však měly být statistiky u každého sportovce. Rozděleny by měly být do šesti tříd (rychlost, síla, výdrž atd.), přičemž během hraní bude možné zmiňované statistiky vylepšovat. Příslib přítomnosti lehkých RPG prvků nás potěšil, protože ve hře typu Speedball 2 budou mít opravdu smysl. Grafický engine, na kterém hra běží, se zdá být povedený, ale pokud budeme upřímní, tak vytvořit arénu s několika hráči není pro grafiky až takový problém.

Za získané výhry v online multiplayeru byste navíc měli dostat přístup ke spoustě bonusů. A ty by neměly být jen tak ledajaké, protože se má jednat o nové postavy, arény a další lákavé přídavky.

Speedball 2 Mnohem důležitější bude animace nejrůznějších útoků a přihrávek, které budou ve hře denním chlebem. Prozatím je co dohánět. Velmi zvědaví jsme na multiplayer, který byl odpradávna tím nejlepším na celé sérii. Kylotonn slibují slušnou podporu online i LAN multiplayeru až pro osm hráčů. Za získané výhry v online multiplayeru byste navíc měli dostat přístup ke spoustě bonusů. A ty by neměly být jen tak ledajaké, protože se má jednat o nové postavy, arény a další lákavé přídavky. Tvůrci se také dušují, že nový Speedball 2 bude mít stoprocentní technickou podporu, díky které bude zajištěna stoprocentní bezproblémovost hraní po síti. Datum vydání je prozatím stanovené na konec roku a naše pocity ze hry jsou smíšené. Vývoj je však zatím víceméně v počátcích a tak nebudeme předčasně házet flintu do žita či spíše kovový míč do úst vývojářů.

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

Prezentace God of War

V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

Další z rubriky

Playstationová exkluzivita Journey vyjde příští rok i na PC

Journey (PS4)

Mezi všemi těmi novinkami, které byly představeny na včerejším předávání „herních Oscarů“, trochu zapadla informace, že...

Chystá se real-time strategie ze světa Conana, stojí za ní veteráni žánru

Conan Unconquered

Chystá se další hra s Barbarem Conanem v hlavní roli. Tentokrát půjde nezvykle o real-timovou strategii, která vzdáleně...

Mobilní Command & Conquer: Rivals je venku, zázraky nečekejte

Command & Conquer: Rivals

Oživení legendární značky Command & Conquer v mobilní podobě patřilo k největším zklamáním letošní akce E3. Nyní hra...

Najdete na iDNES.cz