Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spider-Man - druhá část návodu

  12:00aktualizováno  30. listopadu 7:22
Ve druhé a závěrečné části návodu na komiksovou akční adventuru Spider-Man se dozvíte, jak naložit s padouchy velkého podsvětí města New York. Rozlousknete také pár větších ořechů a konečně rozpoznáte, kdo je vlastně na vaší strane. No a jen tak mimochodem se vám možná podaří zachránit i celičký svět - to je už ale jen na vás.

Sewage Plant
Hned po tom, co vás Venom shodil z vlaku, se na vás vrhne několik ještěrů. Až je zdoláte, pokračujte rovně až na rozcestí, kde se vypořádejte s několika dalšími ještěry. Nalevo máte zdraví a zásobník, ale důležitá cesta je napravo, jděte tedy tam a i zde máte zdraví + několik málo ještěrů navíc k tomu. Na konci chodby vylezte nahoru po stěně k dalším ještěrům a dejte se doleva. Pomocí zaměřovacího módu vystřelte naproti na páku, jejíž přehozením způsobíte vypuštění vody z nádrže, ve které byste se jinak utopili. Seskočte dolů a jděte do vchodu, vylezte po stěně nahoru do místnosti, kde uprostřed leží zdraví a po stranách jsou tři páky. Všechny tři přehoďte a za vámi se otevře klec s ještěry, ale také další pákou na přehození. Ještěry odrovnejte, páku přehoďte (slouží k dalšímu vypuštění nádrže, která se za určitý čas znovu napustí) a vraťte se ke zdi, po které jste poprvé vylézali. Naproti uvidíte otevřenou další klec, za kterou je opět nádrž z vodou a přímo naproti další páka, kterou musíte na dálku pomocí sítě přehodit. Stejně jako předtím po vypuštění vody seskočte dolů a jděte do vchodu, kde po stěně vylezete rovnou do místnosti, kde už na vás čekají ještěři, zdraví a poté i tři páky, které musíte přehodit. Až půjdete zpět, opět nejprve musíte přehodit páku nad nádrží a poté rychle zpět, všechny ostatní vchody jsou zamřížované, jen jediný je volný a to ten dolů, kde než se rozhodnete skočit, musíte vypustit vodu pákou před sebou. Cestou seberete lékárničku a výskokem přímo do otvoru ve stropě se dostanete dál.

Hidden Switches
V nadcházející místnosti máte nalevo i napravo od prostředku s nádrží plné vody zdraví a zásobníky. Přeskočte na levou stranu a tam stiskněte zeleně svítící tlačítko, hladina vody uprostřed nádrže klesne a místnost se zaplní ještěry (kteří se neustále množí a proto nemá cenu je zabíjet, pokud vám přímo nestojí v cestě). Přehoupněte se na protější stranu přes nádrž a tam stiskněte další zpřístupněné zelené svítící tlačítko, kterým opět o něco snížíte hladinu vody v nádrži. Znovu se musíte přehoupnout zpět na stranu, kde jste zatlačili tlačítko první a přímo naproti němu stiskněte další a totéž zbývá i na druhé straně (dohromady jsou tedy čtyři). Až stisknete poslední, nádrž zůstane prázdná a vy do ní můžete skočit a odejít vchodem.

Tunel Crawl
Jděte rovně, pobijte ještěry a utíkejte za Venomem doleva. Na konci chodby prolezte protrhlou mřížkou a zde přilepeni na strop jděte kupředu jen tehdy, klesne-li hladina, na konci opět prolezte již protrhlou mřížkou a vypořádejte se s dalšími ještěry. Vroucí voda v další místnosti se také zvedá, ale trubku uprostřed po okraj nezaplaví, a proto nejprve skočte na trubku a z trubky rovnou ke vchodu, kde najdete zásobník. Na konci kratičké chodby přehoďte páku, Venom se vám znovu ukáže a tam kde dříve byla vroucí voda už nyní není a vy můžete seskočit na dno. Dole zlikvidujte ještěry a u zdraví přehoďte páku, čímž otevřete vchod vepředu, neváhejte a vlezte do něj.

Venom’s Puzzle
Otočte se čelem vzad a jděte do velké místnosti, kde stiskněte nejprve tlačítko s červeným označením a poté s modrým, touto snadnou kombinací se vám otevřou všechny dveře k Venomovi. Vraťte se tedy zpět do chodby, zahněte doprava a jděte pořád rovně.

The Lizard’s Maze
Jděte vpřed do místnosti, kde se objeví Venom, ale nevšímejte si ho (budete-li do něj bušit, za chvilku se vypaří) a skočte do vchodu vedle něj, přilepte se na strop a jděte kupředu (voda z prasklých trubek vám nic neudělá) přes první lis a po něm následuje rozcestí, na kterém se dejte doleva (půjdete-li napravo, odežeňte Venoma, přilepeni na strop přejděte přes vodu pořád rovně, až narazíte na plot, za kterým je váš přítel ještěr, který vám poradí cestu. Obraťte se a jděte zpět k vodě, přichyťte se na strop a zahněte doprava, na rozcestí: nalevo máte brnění + otravného Venoma a napravo zdraví + Venoma. Toť zde vše, vraťte se proto na první rozcestí po prvním lisu). Tak tedy nalevo dojdete na rozcestí, kde přímo rovně máte zdraví, ale musíte jít napravo, kde přejděte skrze dva lisy a druhým otvorem ze tří po pravé straně vejděte do vchodu.

Spidey VS. Venom Again!
Nacházíte se v místnosti, kde je uprostřed pověšená Mary Jane (vaše právoplatná manželka) nad nádrží s vodou. K nádrži vedou čtyři vývody na vodu a Venom jeden z nich neustále pouští přehozením páky u nich. Vy musíte nejen útočit a porazit Venoma, ale také zabránit zvednutí hladiny v nádrži až k Mary Jane, stav hladiny v nádrži vám bude ukazovat odměrka napravo a proud vody zastavíte jen určitou pákou, kudy zrovna protéká (poznáte to podle tekoucí vody v průhledném potrubí u Mary Jane). V místnosti jsou také čtyři stroje (pumpy) na vodu, na kterých se časem objevují zásobníky a zdraví. Na Venoma jako předtím nejvíce platí síťová střela (síť+dopředu).

Spider-Man Symbiotes Infest Bugle
Venom alias Brok konečně pochopil, kdo je jeho nepřítelem, a tak vás přestal nenávidět. V místnosti zneškodněte růžového symbionta a u rozbitého okna vedle dveří stiskněte pomocí sítě tlačítko. V zadní části projděte uličkou do místnosti další, kde zneškodněte dalšího symbionta a (u spadlé mřížky od ventilace vylezte nahoru přímo do šachty, kde najdete zásobník do vašeho síťostřelu) jděte k prosklené části místnosti, kde na vás vyskočí symbiont, kterého ihned odrovnejte, aby nedostal civilistu, který začne utíkat. V této části místnosti najdete zdraví a přímo nad ním se nachází další ventilační šachta, ve které na vás čeká symbiont a zdraví, u kterého se dostanete otvorem ze šachty ven. Dole na pevné zemi stiskněte tlačítko, kterým osvobodíte civilistu v právě prolezlé šachtě. U archívu zabijte dalšího symbionta a v rohu pod poličkou najdete cenné zdraví. V zadní části místnosti otevře tlačítkem výtah a skočte do šachty.

Elevator Descent
Jedete na výtahu směrem dolů, zabijte symbionta, který na výtah zanedlouho skočí, a až se výtah zastaví, jděte do výklenku, který se otevře hned pod výtahem. V něm po zabití dalšího symbionta stiskněte tlačítko, čímž znovu rozjedete výtah (ve druhém výklenku, který je nalevo od toho prvního, je také symbiont, ale hlavně zdraví). Vezte se znovu na střeše výtahu a po tom, co zničíte dalšího spadlého symbionta, se výtah opět zastaví (tentokrát už na dobro). Seskočte dolů na narůžovělou blánu (vylezete-li po stěně naproti nahoru až do výklenku, najdete tam zdraví), kterou si vytvořili symbionti, a zabijte oba, čímž se blána propadne, takže buď se bleskurychle přichytnete na stěnu, nebo se při troše štěstí zastavíte o jeden z panelů dole těsně nad bodem propasti. Pomocí vašeho síťostřelu vystřelte na tlačítka na zdi, čímž se vám otevřou dva vchody, nalevo je zdraví a napravo východ.

Stop The Preses!
Před sebou vidíte stroj (1/4) na replikování symbiontů, neváhejte a zničte ho (jinak se vám přemnoží a budou mimo vaši kontrolu). V zadní části na bedně najdete zásobník (jen si dejte pozor, abyste při skákání náhodou nevlítli do lisu s tiskem). V zadní části místnosti je po levé straně vchod do místnosti další, kde zničte druhý replikátor (2/4). Vraťte se do předchozí místnosti a uvidíte, že se vám otevřel další vchod, kterým se dostanete do další o něco objemnější místnosti s replikátorem (3/4) uprostřed. Opět v zadní části této místnosti po levé straně máte vchod do místnosti s posledním replikátorem (4/4). Až ho půjdete zničit, rozjede se na vás válec, kterému však vy se svou mrštností jistě snadno uniknete (v místnosti máte také tlačítko, které když stisknete, otevřou se vám dveře od speciálního ohnivého zásobníku jako dělaného na symbionty). Až zničíte stroj, vraťte se do předchozí místnosti. Poslední vchod, ve kterém jste ještě nebyli, je hned vedle. Také se na vás vyřítí válec a zavřou se dveře, které můžete znovu otevřít stisknutím zeleného tlačítka na stěně, ale pokud máte zničeny všechny čtyři replikátory, budete mít poklop od východu nalevo v místnosti otevřen a budete do něj moci skočit.

Bugles Basement
Jděte do místnosti po levé straně, do které se beze ztráty zdraví dostanete pouze přeskokem přes trubku s unikajícím jedovatým plynem. V místnosti zničte replikátor (1/2) a po přehození páky se začne mříž před ohněm otevírat a zavírat, načasujte si to a v pravou chvíli vyskočte na protější stěnu, po které vylezte a v takto skryté místnosti najdete klasický zásobník, zdraví a hořlavý zásobník. Slezte zpět dolů a od vchodu s prasklou trubkou se dejte doleva, vpředu proskočte skrz oheň a pokud si všimnete utíkajícího objektu před vámi, zjistíte že jste to byli vy. Proběhněte za přízrakem okolo symbiontů doleva, kde otvorem v podlaze se dostanete do výtahu se zdravím. Vylezte z výtahu dříve, než na vás zaútočí další z řady otravných slizkých symbiontů, a pokračujte doleva až na konec chodby, kde zahněte doprava. Seberte zásobník, vylezte po stěně nahoru, tam odrovnejte dalšího symbionta, seberte zdraví a přehoďte páku. Vraťte se dolů a jděte do vchodu hned vedle, kde zničte replikátor (2/2), potom už „se“ znovu uvidíte.

Spidey VS. Mysterio!
Teď už vidíte, kdo vás nalákal do své arény s vaší podobou - Mystério, známý to mistr iluze… V první fázi tohoto bosse musíte zničit všech šest čudlů dodávajících obrovy energii (dva má na kolenou, dva v pase a dva na hrudi, každý z nich jde zničit na dvě sítové střely, samozřejmě při zásahu do nich). Ve druhé fázi se musíte snažit držet spíše na horní části (kvůli častému pouštění proudu v nižších patrech) u jeho hlavy, odkud po vás vysílá paprsky z čidel, na které musíte útočit a oba mu zničit. Ve třetí a závěrečné fázi musíte velkému Mystériovi střílet do hlavy (řekněme spíše kopule) za neustálého přeskakování přes nabitá místa podlahy, která se neustále přemisťují v kruhu, což nebožáka zmenší na původní velikost (v každé ze tří fází se ve všech třech patrech soustavně objevují lékárničky a zásobníky a zase mizejí).

Waterfront Warehouse
Ve velkém skladišti zničte dva replikátory, na římse u stropu najdete oba druhy zásobníků a jedno zdraví (barely okolo se štítkem zobrazujícím silně hořlavý materiál působí na symbionty stejně tak účinně, jako třeba svěcená voda na pekelníka - shoří). Vepředu za bednou, na které je zdraví, se rýsuje průchod. Z rozcestí: nalevo zničte již třetí replikátor v tomto kole, napravo pak pokračujte v cestě. V dalším skladišti máte spolu s replikátory pár kusů symbiontů, u stropu je možnost si opět nabrat užitečné věci a vzhůru do vchodu s větrákem. Seskočte dolů do šachty, ve které zahněte doleva a poté potrubím dolů k dalšímu větráku, kde seskočte ke vchodu napravo dole. Před dalším skokem v potrubí dolů naproti vystřelte síť na mříž, čímž ji zničíte a můžete si tak dojít pro zdraví a zásobník. Nyní již seskočte dolů, ale pokud se vám to povede, tak jen o jedno patro, tam je totiž pro vás velmi cenné brnění, pokračujte dolů.

Underwater Trench
V místnosti, ve které se právě nacházíte, je napravo vedle potrubí zdraví. Projděte dveřmi do další místnosti, ve které levitují plošiny s paprskomety. Nesmíte se dotknout země či stěn, zaplatili byste to životem, pouze se musíte pomocí sítě přešoupávat z jedné plošiny na druhou, až na druhou stranu (děla se dají údery jednoduše zničit, na čtvrté plošině je zdraví). V další mezi-místnosti najdete napravo u potrubí zdraví a nalevo u ozubeného kola zásobník. Projděte dalšími dveřmi, do místnosti s děly a opět se dostaňte na druhou stranu k další mezi-místnosti (na první plošině je zdraví). Zde napravo u potrubí seberte zásobník a přehoďte páku (která slouží k otevření místnosti na začátku přímo pod prvním vchodem, tam najdete zdraví+zásobník-ale je to naprosto zbytečné), nalevo u ozubeného kola máte zdraví. V další místnosti (druhá plošina – zdraví) na konci ve dveřích seberte zásobník a pokračujte dveřmi.

Stopping The Fog
Uprostřed velké místnosti, ve které se právě nacházíte, máte ohnivý zásobník na symbionty. Vyšplháte-li přímo u něj po prostředním sloupu, najdete brnění pro svého Síťomila. Jděte nejprve do místnosti nalevo od vás, což je „Security Control“, potkáte tam Černou kočku zavřenou v jakémsi silovém poli (za ní je zdraví), přehoďte páku napravo od ní přímo u počítače a vyjděte z místnosti do hlavní. Nyní jděte (pozor na plyn syčící z trubek, je jedovatý) do „Control Room A“ , což je od vás napravo a tam uprostřed místnosti u panelu přehoďte další páku, kterou zavřete první pár uzávěrů. Opusťte místnost a jděte nalevo do místnosti, nad kterou svítí zeleně „Control Room B“ (za panelem leží zdraví), přehoďte páku, která slouží k uzavření druhého páru uzávěru, a jděte do poslední místnosti, nad kterou uvidíte nápis „Control Room C“ (zde máte též zdraví), přehoďte páku od posledního páru uzávěrů, osvobodíte tak Černou kočku a zničíte onu ďábelskou místnost.

Spider-Man Spidey VS. Doc Ock!
Vyhýbejte se doktorovým chapadlům, jak jen nejlépe umíte, obíhejte ho dokola a až se vám sesune první spínač, na kterém je napsáno „ON“, vystřelte do něj svou sítí, odvedete tím část doktorova silového pole (dá se i přeskočit), zanedlouho se vysune 2, 3, 4, jakmile střelíte do poslední, což je čtvrtý vysunutý panel, doktorovo silové pole se na určitou chvíli zhroutí, v tu chvíli do něj musíte bušit co nejvíce to jde, dokud si opět nenahodí svou ochranu před vámi a vašimi sítěmi. Tento proces opakujte za stále více zuřivějícího doktora, dokud ho nezdoláte (okolo se občas na chvíli objeví zdraví či zásobníky).

Spidey VS. Carnage!
Vy jste doktora zvládli, ale Brok u Masakra (Carnage=Masakr) příliš nepochodil, a tak se s ním musíte vypořádat sami. Uprostřed je průchozí silové pole, které je pro vás smrtelně nebezpečné (přežijete v něm maximálně několik málo sekund), ale stejně tak je i nebezpečné pro vašeho soupeře a toho právě musíte využít. Masakr po vás hází hvězdice a na blízko používá sekerky, které si stvořil ze svých rukou. Síť ho na dlouho nezastaví, ale údery ho vždy odhodíte a právě tak ho musíte odhazovat přímo do jádra silového pole, dokud nepojde (okolo se opět občas objevují zásobníky se zdravím).

Spidey VS. Monster-Ock!
Symbiont byl oslaben a tak „stekl“ o patro níže, ovšem tam byl poražený Doktor Oto Octavius, který se symbiontem stvořil novou krvelačnou příšeru, která má jediný cíl, pomstu a právě tu zahrnujete celou vy. Je opravdu rychlý a proto se za žádnou cenu nesmíte zastavit a stále mu utíkat (pokud vás stále dohání, používejte při běhu skoky). Občas musíte bleskurychle skočit na stěnu a vylézt po ní dříve, než vás příšera dostane, přeskočit ho a utíkat na opačnou stranu, nemá vůbec žádnou cenu bojovat, v tu chvíli vás chytí a jediným pohybem dostane. Na cestě přeskakujte přes různé překážky tvořící trubky, kterými potvora prochází jakoby nic, stejně tak i dveřmi, které se za vámi zavírají. Na pravé horní části obrazovky, vidíte podle grafu, jak je od vás zrůda vzdálena, a napravo zase, jak je poškozena budova, kterou kráčíte. Až stupnice vystoupá úplně nahoru, obrovská vlna sežehne zrůdu, která se jí nestihla vyhnout a symbionta na Doktorovi úplně zničí, až se vypaří.

Co dodat, díky nejen vašim schopnostem, ale i přátelům jste zase jednou zachránili svět a zlé padouchy dostali na nějakou dobu za mříže.

Autor:


Témata: Vlak

Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

Diablo 3 vyjde letos na Switch, stát bude 59,99 dolaru

Diablo 3

Akční hra na hrdiny Diablo 3 se podívá šest let po svém debutu na PC také na hybridní konzoli Switch.

RECENZE: State of Mind je i přes spoustu chyb zajímavým sci-fi příběhem

State of Mind

Ambiciózní novinka od německých adventurních specialistů z firmy Daedalic detailně rozpracovává témata, nad kterými se...Najdete na iDNES.cz