Spotswood and Eric - jdeme na ryby

  12:00aktualizováno  25. září 11:09
Když se někdo rozhodne mít rozhodující slovo ve vašem domě, je to pokaždé prekérní situace. Je-li to někdo z příbuzenstva, je ještě možné všechno řešit domluvou nebo i hádkou. Pokud to je někdo cizí, voláte policii. Co ale dělat, když to je geniální ryba a vy jste domácí zvíře?

Spotswood and EricTichá, klidná noc, všechno kolem spí, jenom v laboratoři se ještě svítí. Doktor provádí jeden ze svých mnoha pokusů a společnost mu dělají jeho věrní společníci Spotswood a Eric. Tedy přesněji řečeno jsou tam s ním, ale on si jich moc nevšímá. Jeho pozornost je soustředěna na něco, co oni nemohou pochopit, a tak se ti dva nudí. Ale pekelně. Pes Spotswood dělá obličeje na Malou Rybkou a Erik, toulavý kocour, se začíná nějak podezřele motat kolem přístroje vysílající paprsek zlepšující mozkové funkce. Pravděpodobně zlepšují. Možná. Tedy skoro určitě. Ale co když ne? No, uvidíme, řekl si Erik a zamířil na Spotswooda. Stačila však chvilka nepozornosti a - vžžžm - místo psa dostala přímý zásah nic nebohá rybička. Jakmile si Doktor všiml, co jeho zvířátka provedla, zavřel je za trest do sklepa.

A tím by mohl příběh končit, jenže se stalo něco, s čím nikdo nepočítal. Díky paprsku se z Malé Rybky stala geniální Velká Ryba, která si vzala do hlavy, že dobije celý svět. Když se ale od svého loajálního asistenta šneka Garpa (že by "Svět podle Garpa"? :o) ) dozví, jak velký svět ve skutečnosti je, pozmění své plány. Proč se patlat s celým světem, když vlastně stačí Spotswood and Ericvládnout jen tomuto domu? Pomocí nočního vysílání televize přemění zlaté rybičky v plovoucí zombíky a společně s nimi Doktora unese.

Jak se zdá, je všechno na Spotswoodovi a Ericovi, kteří zatím sedí ve sklepě a snaží se zabavit jak jen to jde. Z ničeho nic jsou náhle přerušeni hlasem Velké Ryby linoucím se z domovního interkomu. Zděšeni si uvědomí, že bezpečí a snad i život jejich pána visí na vlásku, a tak se vydávají překazit Velké Rybě její ďábelský plán.

Po přečtení výše uvedených řádků a po pár zběžných pohledech na okolní obrázky vás pravděpodobně nijak nepřekvapí informace, že hra Spotswood and Eric, kterou pro vás připravuje společnost Evolution Games, bude patřit do žánru akčních adventur. Načrtnuté téma totiž snad ani jinak zpracovat nelze. Pokud máte navíc podezření, že tvůrci se pokusí do hry propašovat co nejvíce klasického i zcela absurdního humoru, tak se také nemýlíte.

Během osvobozování Doktora se ocitnete v kůži obou domácích zvířátek. Některé úkoly totiž půjdou lépe splnit Spotswoodovi, protože kromě toho, že je tlustý, má také poměrně velkou sílu, jindy narazíte na situace, ve kterých se radši odevzdáte do tlapek prohnanému a mrštnému Spotswood and EricEricovi. Nezřídka budete dokonce okolnostmi donuceni, abyste z této nesourodé dvojice vytvořili tým a aby si pes s kocourem pomáhali. A to může být někdy nadlidský úkol.

Hra by měla obsahovat také multiplayer, který bude umožňovat propojení po internetu i po síti. A co je zajímavé, nepřipravuje se pouze kooperativní mód, ale i soutěžní. Vzhledem k tomu, že Spotswood and Eric je postaven právě na spolupráci těchto dvou postaviček, bude zajímavé sledovat, jak to chtějí tvůrci provést a nabídnout nám přitom multiplayera s vyváženými podmínkami pro oba hráče.

Zatím bohužel nejsou známy podrobnější informace o hře ani o enginu, dokonce se ani neví, kdy a kým by měl být Spotswood and Eric distribuován. Můžete ale věřit tomu, že budeme jeho vývoj pečlivě sledovat. Zdá se totiž, se svou kvalitní grafikou a černým humorem By to mohla být jedna z těch lepších her, které se na trhu objevují.

Autor:
Témata: Humor

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Expert sváděl vinu za masakr na neexistující hru, tak mu ji lidé vytvořili

DOKA 2 KISHKI EDITION

Ruský expert Filipp Gross-Dněprov po nedávném masakru v kerčské škole prohlásil, že pachatel byl zapáleným hráčem...

Hráči Battlefieldu oslavili konec první světové války dočasným příměřím

Obrázek z traileru k Battlefield 1

Nápad na chvilkové přerušení bojů ovšem nevyšel podle původního plánu a výsledkem bylo pár laciných fragů.

Kombinace Dooma s nejnudnější hrou na světě je skutečnou výzvou

Revenant Bus

Modifikace Revenant Bus přináší klasickou (ne)hratelnost Desert Busu do enginu Dooma. A přidává i několik drobných...

Najdete na iDNES.cz