Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Fox Adventures

  12:00aktualizováno  16. března 7:02
Jistě, už jsme o této akční adventuře pro platformu GameCube několikrát hovořili. Ale protože se blíží její evropský release, stojí za to si tuto hru od Rare – navrch silně inspirovanou kultovní Zeldou – s avizovanými 100 hodinami herního času znovu připomenout, tady i s nově vydanými screenshoty!

Star Fox Adventures

Velkým překvapením pro všechny nedočkavce bylo svého času zrušení hry Dinosaurus Planet. Ještě v době, kdy dojížděly poslední větší projekty pro Nintendo 64, bylo na jedné z prezentací firmy Rare narváno. Zrovna se totiž předváděla hra, která se měla do budoucna stát velkou konkurencí Zeldy na N64. Titul nesl název Dinosaurus Planet a šlo o akční adventuru, v níž jste stejně jako v Tomb Raider shlíželi na hlavního hrdinu v pohledu třetí osoby. Hra měla nabízet epický příběh, kde se to jenom hemžilo dinosaury a zároveň předváděla vrchol vizuálních možností systému N64. Ostatně, asi přes rok ji Nintendo “drželo“ na svém release listu, leč nakonec přišlo shora avizované zrušení. Ale ve stejnou dobu se na seznamu připravovaných her pro GameCube tento počin znovu objevil a to v mnohem zajímavější podobě.

Změny, které hru na výkonnějším hardwaru postihly, se týkají nejenom grafického ztvárnění, kde se nadějeme znatelných vylepšení hlavně v oblasti textur a rozličných efektů. Na první pohled obsahuje hra stejné herní prvky a mechanismy jako nedokončený "předchůdce" z N64, kde bylo cítit velké ovlivnění titulem . Nicméně Star Fox Adventures byl oproti své N64 inkarnaci opravdu masivně přepracován. Herní prostředí je nyní podstatně větší, resp. rozlehlejší, nadějete se čisté grafiky, detailnějších textur, takže při pohledu na zdejší scenérii máte nesmírně pozitivní dojem z "živé" přírody, kde rostou stromy a traviny, krajinou protéká voda až k impresivním vodopádům, nechybí ani působivé a monumentální skalní Star Fox Adventures formace či stavby jako pyramidy a různé chrámy. A to nesmíme zapomenout ani na dokonalé postavy. Zkrátka při srovnaní verze pro N64 a GameCube je patrný rozdíl hned na první pohled. Engine na GC jede naprosto plynule, kdežto na N64 bylo vše maximálně v 30 fps. Navrch došlo ke změně v obsazení.

Z dema, které mělo tři úrovně, lze říci následující:
Stejně jako ve Star Fox 64 hrajete za hlavní postavu Fox McClouda. Pomáhat mu budou staří známí Rob (robot), Slippy a Peppy. Na prozkoumání čekají rozsáhlé 3D oblasti plné zvířat a nepřátel, na své si přijdou i milovníci všelijakých puzzlů.
Fox dokáže chodit, běhat, strafovat a pro lepší strategické vyžití při soubojích tu je auto-lock pro snadnější zacilování oponentů. Přičemž budete bojovat na souši, ve vodě a samozřejmě i ve vzduchu, tady v kokpitech zvláštních Arwingů.
Nechybí tu též obvyklé střety s bossi, kteří jsou několikrát větší než Fox sám. Vyjma zmiňovaných kamarádů vám bude nápomocný i malý triceratops zvaný Prince Tricky a půvabná přítelkyně Krystal.

Připravte se na setkání s megalomanskými stavbami s realtimovým osvícením, nádherným stínováním, fantastickými vodními efekty a dokonale propracovaným rozpohybováním obličejové fáze charakterů, připravte se na stylové podbarvení perfektně zkomponovaného hudebního soundtracku.

Star Fox Adventures

Z dějové linie je známo, že “nějaký“ general Scales napadl celou dinosauří říši a snaží si ji podmanit. Aby mu jeho ďábelské plány vyšly, unesl jako rukojmí pterodaktylí princeznu. Na McCloudovi a jeho kamarádech teď bude překazit mu jeho nekalé plány.

Star Fox Adventures se hraje velmi podobně jako Zelda: Ocarina of Time. Ovládací prvky jsou skoro identické, dokonce tu autoři ponechali možnost auto–jump. Hlavním analogovým ovladačem se pohybujete vůkol, tlačítko A používáte jako akční button. Díky němu také standardně zvedáte a hážete rozličné předměty. Po zacílení oponentů je pak možné - stejně jako v Zeldě - se kolem nich pohybovat do stran, přičemž tato metoda úhybů vám přijde leckdy velice vhod. Ale nejenom to, během útoku můžete za pomoci “camera sticku“ měnit jeho polohu, čímž aktivujete různé povely určené vašim přátelům v akci. Například při stisku směrem dolů dáte pokyn svému dinosauřímu pomocníkovi, nechť hledá ukryté předměty. Při jiném udání směru zase tento musí Foxe bránit apod.

Dle přiložených screenshotů se máme rozhodně na co těšit. Mě osobně zaujala detailnost, s jakou je Star Fox Adventures vytvořen, zvláště pak vypodobnění Fox McClouda a jeho impozantního ochlupení na jeho těle:o)

Již teď je jasné, že Rare má pod palcem jeden z vůbec nejočekávanějších titulů pro konzoli GameCube. Evropské vydání je stanoveno někdy na léto tohoto roku, ale jak znám Nintendo, vše se může ještě o něco oddálit. Takže uvidíme.

Star Fox Adventures Star Fox Adventures
Star Fox Adventures Star Fox Adventures

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

Pozdě, ale přece. Electronic Arts mění herní ekonomiku v Battlefront 2

Star Wars: Battlefront II

Půl roku od vydání se kompletně změní systém odměňování hráčů v prokletém Battlefrontu 2. Otázkou zůstává, jestli už na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz