Star Trek DSN: Dominion Wars

  12:00aktualizováno  21. ledna 8:13
Startrekovská studnice inspirace je zřejmě nevyčerpatelná. Neodvažovala bych se ani hádat, kolikátý v pořadí je Dominion Wars jakožto další titul z fascinujícího světa meziplanetárních intrik, warpových jader a lodních deníků - ze světa Star Treku.

Star Trek Deep Space Nine: Dominion Wars

Startrekovská studnice inspirace je zřejmě nevyčerpatelná. Neodvažovala bych se ani hádat, kolikáté v pořadí jsou Dominion Wars jakožto další titul z fascinujícího světa meziplanetárních intrik, warpových jader a lodních deníků - ze světa Star Treku. Hluboký vesmír devět v čele s kapitánem Benjaminem Siskem zaujal i firmy Simon & Schuster Interactive a Gizmo Games, a tak se na jeho motivy rozhodli vytvořit realtimovou strategii s předlouhým názvem Star Trek Deep Space Nine: Dominion Wars.

Záměrem skrytým za celým titulem je přenést na obrazovky monitorů vesmírné bitvy, které se každotýdenně odehrávají v televizním seriálu. I z tohoto důvodu se v Dominion Wars nedočkáte žádného resource managementu, ale pouze a výhradně bitevních scén. Jako každá slušná strategie jsou i DW rozděleny do jednotlivých misí - zatím to vypadá, že celkem jich bude deset za Federaci a deset za Dominium. Před každou misí se musíte nejdřív Star Trek Deep Space Nine: Dominion Warszúčastnit briefingu, kde vám bude sdělen cíl mise. Ten může být opravdu různorodý - od ochrany konvoje přes zničení označených objektů až po přesun na určité místo, přičemž výjimkou nejsou ani mise s několika stanovenými cíly. Po briefingu přijde na řadu vaše loď a vaše posádka. Složení posádky byste měli sestavit podle toho, do jaké akce s ní vyrážíte - někde jsou víc potřeba technické profese, jinde členové ostrahy a ve speciálních případech se můžou hodit i důstojnické posily na můstek. Ohledně obsazení můstku musím ještě zmínit to, že každou loď, kterou máte pod svojí správou (maximálně si jich do jedné mise můžete vzít šest), musí řídit nějaký důstojník. DW vám v tomto dávají na výběr ze známých tváří: Sisko, Kira, Daxová, Worf a mnozí další včetně sympatických představitelů kardassianské rasy budou připraveni ujmout se velení na kterékoliv z vašich lodí. Každý z nich má vlastní statistiky, které ovlivňují výkon lodi při misi. Samotné lodě je pak třeba vybavit příslušnými zbraněmi - fotonovými torpédy, fázovými děly a tak dál, všechno podle toho, co s lodí chcete zvládnout.

Star Trek Deep Space Nine: Dominion Wars

O grafickém zpracování je nejlépe se přesvědčit z obrázků, ale jen těžko byste z nich poznali třeba to, že všechny lodě budou plně deformovatelné a že pokud se vám je podaří zničit úplně, rozletí se na malé kousíčky. Na designu lodí si autoři prý taky dali práci, a tak byste měli dostat šanci zastřílet si nejen na plavidla Federace a Kardassianů, ale i Ferengů, Klingonů, Romulanů a dalších startrekovských ras. Dohromady se chystá kolem třiceti lodí, z nichž asi polovina je převzata z filmu a druhou polovinu si autoři z Gizmo Games (coby fanoušci televizní série) s chutí vytvořili sami. V misích budete mít na výběr ze dvou typů pohledů - jeden bitevní (kde můžete probíhající boje sledovat pěkně zblízka) a druhý strategický (kde máte přehled o situaci na celém sledovaném území). Prostředí, v němž se hráči budou pohybovat, tvoří hlavně exteriéry Alfa kvadrantu se vším, co k tomu patří - planety, asteroidové pásy, červí díry atd.

Fanoušci hromadných radovánek se mohou těšit i na multiplayer (maximálně pro osm hráčů) a spolu se singlisty už jen čekat na květen 2001, kdy by se DW měly objevit na pultech.

Autor:

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

Další z rubriky

Ostuda kolem Falloutu 76 nekončí, Bethesdě unikla privátní data hráčů

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Kvůli chybě v systému zákaznické podpory se na veřejnost dostaly privátní údaje některých hráčů Falloutu 76. Pro...

Film o ježku Sonicovi se představuje plakátem, lidé se mu smějí

Sonic The Hedgehog

Podoba ježka Sonica z chystané filmové adaptace nevypadá úplně tak, jak by si fanoušci přáli. Film má být přitom hotový...

Chystá se real-time strategie ze světa Conana, stojí za ní veteráni žánru

Conan Unconquered

Chystá se další hra s Barbarem Conanem v hlavní roli. Tentokrát půjde nezvykle o real-timovou strategii, která vzdáleně...

Najdete na iDNES.cz