Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Starship Troopers - dojmy z dema

  12:01aktualizováno  7. září 10:58
Několikrát odkládaná akce Starship Troopers o sobě konečně dala vědět takřka půlgigovou demoverzí a to jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. Jak se nám líbila obrana Outpostu 29? Čtěte naše dojmy.

Několikrát odkládaná akce Starship Troopers o sobě konečně dala vědět takřka půlgigovou demoverzí a to jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. Jak se nám líbila obrana Outpostu 29? Čtěte naše dojmy.

Starship Troopers Jak je patrné z perexu, obsahuje demoverze pouhou jednu úroveň, ale je to obrana Outpostu 29, což jsou okamžiky, které si vybaví nejeden milovník stejnojmenného filmu. Čekal jsem tedy boje proti obrovské přesile, kooperaci mezi svými kolegy a stísněnou atmosféru, ale má očekávání byla vyslyšena bohužel pouze z malé části. Po spuštění dema, nezbytném pohrabání v nastavení a započetí nové hry jsem se objevil ve výše zmíněném Outpostu 29 a po zlikvidování směšné první vlny Arachnidů z hradeb jsem byl sám vyslán získat miny a energii do rádiové stanice z nedaleko sestřeleného transportéru. Opět jsem se tedy probojoval přes zástupy brouků, sebral kýžené věci a upaloval zpět k základně. V tuto chvíli byla obtížnost krutě vysoká, nábojů nebylo zrovna hodně, kdežto roje brouků, které se po mě sápaly, jakoby neubývaly. Když jsem na několikátý pokus dorazil do základny, začala bitva proti obrovské vlně brouků, kterých bylo tolik, že nakonec přelézali přes hradby přes hromady mrtvol svých „kolegů“, přesně jako ve filmové předloze.

"Vaši protivníci budou výše zmínění Arachnidé, pod čímž si neznalci filmu mohou představit takový mix brouka a pavouka s velkou výdrží a rychlostí."

Starship TroopersNervy drásající atmosféra?
Přestože podobný námět má ambice napnout hráči nervy k prasknutí, nestalo se tak a místo toho,aby vám hra nabídla zážitek srovnatelný s filmem, zvrtne se okamžitě v bezduchou střílečku bez špetky napětí. První vlna brouků je spíš na seznámení hrou, cesta k transportéru a zpět je zase nudná a dost těžká, snad až závěrečné boje proti nezvládnutelné přesile mají něco do sebe. Zpočátku máte k dispozici dva druhy samopalů, později najdete ještě brokovnici. Každá zbraň má navíc svůj sekundární mód střelby (např. granátomet), takže najdou využití všechny.

Vaši protivníci budou výše zmínění Arachnidé, pod čímž si neznalci filmu mohou představit takový mix brouka a pavouka s velkou výdrží a rychlostí. Zlikvidovat takového mazlíka není žádný med a padne opravdu hodně nábojů, než jednoho skolíte. Pokud jich tedy na vás jde třeba pět, doufejte v dostatek prostoru za zády, abyste mohli rychle couvat. Ke konci mise na vás čeká i jedno filmové překvapení :-).

Starship TroopersHyper-moderní zpracování?
Pokud čekáte, že uvidíte grafiku, u které si nebudete jistí, jestli koukáte na film nebo opravdu hrajete jen hru, musím vás zklamat. Visuální zpracování je dosti podprůměrné a vypadá, jakoby hra vyšla už před několika lety. Modely jsou mizerné, světelné efekty téměř nulové a design prostředí katastrofální. Já vím, že na podobném kousku vyprahlého terénu nemůžu čekat zázraky, ale tohle mě opravdu neuspokojilo. Máme rok 2005 a standardy jsou už úplně jinde. Je sice hezké, že občas nám autoři nachystali nějaký ten skript, který by měl hráče vtáhnout více do děje, ale moc to nezabírá. Zvuková stránka hry je na tom obdobně mizerně. O umělé inteligenci nemá cenu mluvit. Brouci útočí naprosto bezhlavě a je jim jedno, jestli jsou sami nebo jich je dvacet. Vaši parťáci toho také moc nesvedou a nějaké taktizování u nich nečekejte. Už vůbec nedoufejte v jejich ovládání.

"Brouci útočí naprosto bezhlavě a je jim jedno, jestli jsou sami nebo jich je dvacet."

Starship TroopersZde také musím zmínit obrovskou neoptimalizaci dema. Na mém Athlonu XP 2500+@3200+, 1024MB RAM DDR400 a GeForce 6600GT se hra v 1024x768 nehorázně škubala a aby šla bez problémů hrát, musel jsem snížit rozlišení na 800x600, vypnout stíny a snížit detaily už tak hnusných textur. Je to zajímavé, protože podle ohlasů na internetu nejsem sám, kdo měl podobné problémy a naopak hráči s daleko slabšími stroji nezaznamenali jediné zaškubání. Hra mi také občas z ničeho nic spadla, což vzhledem k absenci ukládání opravdu nepotěšilo. Snad tohle chlapíci ze Strangelite ještě doladí.

Starship Troopers mají podle plánů vyjít někdy na přelomu roku, ale pokud vývojáři ještě pořádně nemáknou, nemá jejich titul valnou naději na úspěch, protože to, co předvedla demoverze je spíše podprůměr.

Index očekávání: 50%

Autor:


Témata: seznámení

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito

System Shock 2

Autoři chystaného remaku jedné z nejlepších her všech dob se stali oběťmi vlastních ambicí. Musí proto vývoj přerušit a...

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Najdete na iDNES.cz