Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Still Life - návod 1. část

  12:01aktualizováno  14. července 5:53
Také jste si oblíbili ponurou adventuru Still Life, která u nás vychází s českými titulky, jenže jste se někde zasekli? Tak právě pro vás je tu 1. část návodu při vyšetřování krásne Victorie.

Důležité odkazy:
 • recenze hry Still Life
 • herní karta Still Life - vše o hře

  Po shlédnutí intra (nejde přeskočit) se ocitnete na místě činu v roli agentky Victorie. Promluvte si se strážníkem u vchodu do budovy, kde se stala vražda. Vejděte do budovy a vydejte se nahoru po schodech. Vpravo si promluvte s Millerem, kterého postihla žaludeční nevolnost a vezměte si od něj fotoaparát. Dveřmi vstupte do bytu, kde se stala vražda. Jděte na konec chodby a promluvte si s klečící Claire, patoložkou. V kuchyni seberte z linky nástroje potřebné pro ohledání místa činu. Pravým tlačítkem vyvolejte inventář a zvolte fotoaparát a zkombinujte jej s filmem. Jděte dveřmi doprava a vlevo od dveří prozkoumejte stěnu a použijte fotoaparát. Pinzetou seberte trs vlasů. Čelními dveřmi vyjděte a dejte se doprava. Na zemi prozkoumejte stopy krve a krev vyfoťte, štětečkem pak vezměte vzorek. Prozkoumejte stěnu před vámi a nastříkejte na ni chemikálii. Podívejte se na lampy naproti zdi a poté použijte clonu na „černé“ světlo. Na zdi se objeví nápis, vyfoťte jej. Vezměte si nazpátek clonu z lampy a jděte do pravých dveří. Na zemi prozkoumejte opět stopy krve a krev vyfoťte, štětečkem vezměte vzorek. Prozkoumejte stěnu před vámi a nastříkejte na ni chemikálii. Podívejte se na lampy naproti zdi a poté použijte clonu na „černé“ světlo. Na zdi se objeví nápis, vyfoťte jej. Vezměte si nazpátek clonu z lampy. Vraťte se za Claire a promluvte si s ní. Uložte nářadí nazpět do kufříku na lince. Znovu promluvte s Claire a ona vás pustí do koupelny, kde je zohavené tělo ve vaně. Po animaci prohledejte podrobně tělo ve vaně a vraťte se nazpět k Millerovi. Pod nohama se vám rozpadne schodiště, takže musíte nalézt jinou cestu ven z baráku. Vraťte se zpět do místnosti s prvním nápisem a vpravo dole vezměte kus dřeva. Běžte zpět ke schodišti a pokračujte dále chodbou k zablokovaným dveřím. Použijte dřevo a dostanete se na požární schodiště, které se ale také utrhne. Seskočte na kontejner dole a po animaci nastupte do automobilu vpravo. Na mapě se přesuňte do kanceláře.

  Kancelář
  Vydejte se vpravo k výtahu a vyjeďte do osmého patra. Prvními dveřmi vlevo se dostanete do kanceláře, kde klikněte na spodní stůl. Na záznamníku máte vzkaz, klikněte na záznamník a vzkaz si přehrajte. Seberte dárek, kartu a prohlédněte si dokumenty, které jsou vpravo. Promluvte si s Millerem a vyjděte ven z kanceláře. Přímo naproti je koš na fotky, kam vhoďte fotoaparát. Výtahem sjeďte do B2 – pitevna. Zkuste projít největšími dveřmi do místnosti. Bohužel si Victorie nemůže vzpomenout na kód. Prozkoumejte číselný zámek a v inventáři klikněte na vaší kartu a prozkoumejte ji (ikona oka). Kartu si prohlédněte ze všech stran, na zadní straně naleznete slovo „vodka“. Vyndejte kartu a vložte jí do zámku. Vyťukejte „vodka“ – 8,6,3,5,2 a klikněte na OK. V levých dveřích promluvte s Claire, popíše vám jak pravděpodobně k vraždě došlo. Z pitevního stolu vezměte dokumenty, jděte ven a vraťte se k výtahu. Zazvoní telefon a Victorie si popovídá s otcem. Vraťte se do osmého patra do kanceláře a promluvte s Millerem, dá vám hlášení. Promluvte se strážníkem, sjeďte do garáží (B1) a autem úplně vlevo jeďte do otcova domu.

  Otcův dům
  Od otce dostanete dárek a poví vám od truhle na půdě, která patřila vašemu dědovi. Projděte ke vstupním dveřím a z věšáku seberte červený deštník. Po schodišti vyjděte nahoru a jděte do pravých dveří na konci chodby – Viktoriin pokoj. V šatně vpravo se podívejte na vchod do půdního prostoru. Pro vstup na půdu použijte deštník. V levé časti obrazovky je lampička na prosvětlení tmavé půdy. Pod oknem je truhla kterou prozkoumejte a dostanete se k prvnímu puzzlu. Uspořádání obrazců na válcích musí být stejné, jako na náhrdelníku, který vám daroval otec.

  Pro líné  : válce počítané zleva - 2 (otočit 3x), 3 (1x), 4 (3xs), 5 (3xs), zmáčknout červený knoflík. Najdete deník a ocitnete se v roli Viktoriina dědečka. Děj se odehrává v Praze ve 30. letech.

  Praha
  Promluvte si s inspektorem Skalnicem a vydejte se podél vody zpět, kde si promluvte s policistou. Still Life Pokračujte dále k dívkám u mlýnského kola. Po dlouhém rozhovoru s Idou a Milenou se dozvíte, kde najdete jejich kamarádku Apolínu. S Milenou si promluvte ještě jednou. Vydejte se po schodech nahoru a po rozhovoru s Idou dostanete mapu Prahy. Nastupte do vozu a vydejte se do starého kostela. Zjistíte, že vás má hlídat ochranka. Projděte branou vlevo a vydejte se opět ke starému kostelu. Zde si prohlédněte těla pokračujte dále do kostela. Promluvíte si patologem a pak prozkoumejte knihovnu vlevo a seberte papír s číslem. Jděte do průčelí kaple ke kříži, kde čeká další puzzle. Zadejte sled znaků dle následujícího obrázku a klikněte na kliku. Seberete fotografii z místa činu který se odehrál v parku. Vyjděte ven z kostela a dostanete nakládačku od „ochranky“. Opusťte kostel a vydejte se do parku.

  Park
  Zde si promluvte s lehkou děvou Apolenou a vejděte do parku branou. Gus bude mít vidění, jak se zločin udál. Pravým tlačítkem vyvolejte inv. a vezměte fotku místa činu a prohlédněte si ji. Hledejte odlišnosti. Mezi kašnou a lampou je rozdíl. Na černobíle fotografii klikněte na inkriminované místo. Přečtěte si nápis na kameni. Prozkoumejte sochu anděla nahoře na kašně a seshora zkuste sebrat prsten. Ukradne jej vrána, kterou Gus bude pronásledovat. Vykopněte dveře před vámi a promluvte si s osobou nahoře. Řekne vám o další dívce, která byla napadena, ale útok přežila, jmenuje se Vladanna.Vrátí vám prsten, promluvte si s ním ještě jednou. Vyjděte ven, přiběhne k vám Ida a poskytne vám další informace. Jděte cestou jako šla Ida a čeká vás další vidění. Jděte ven a vydejte se na skládku (junk yard). Prohlédněte si automobil, vydejte se nahoru ulicí. Ochranka ale střeží vchod a je třeba najít jinou cestu. Klikněte na mapě na Lingerii a vejděte do dveří vpravo. Promluvte si s Kubinou, odvolá ochranku, pokud pomůžete z vězení Romanovi.

  Policejní stanice
  Vydejte se na policejní stanici, prohledejte fontánu a vejděte dovnitř stanice. Na nástěnce vezměte ústřižek z novin, promluvte si se strážníkem. Ten se uvolí že Romana pustí pokud mu vrátíte medaili za statečnost, kterou mu ukradla Apolína.

  Park
  Vraťte se do parku za Apolínou která medaili vydá. Promluvte s Milenou a vraťte se na policejní stanici.

  Policejní stanice
  Strážníkovy vraťte medaili a spolu s Romanem jeďte do Lingérie za Kubinou. Jako odměnou sou vám paklíče a možnost promluvit s Vladanou kterou naleznete u skládky. Vydejte se tedy na skládku.

  Skládka(yunk yard)
  Jděte doleva nahoru a promluvte si s oběma muži. Vejděte do dveří a prohlédněte si obrázek s čísly na zdi. Vyjděte ven a za boudou seberte kleště. Na rohu budky se podívejte na malou skříňku. Úkolem je seřadit páky jako je na obrázku v budce, tzn. nahoře 1,2,3 a dole 4,5,6.

  2 doleva doprostřed, 6 dolu nad 1, 2 nahoru vedle 4, 6 doprostřed doleva, 1 pod 2, 6 dolu doprostřed, 1 doleva doprostřed, 2 dolu nad 6, 1 nahoru doleva, 2 vedle 1, 6 doprostřed doleva, 3 nahoru pod 2, 6 dolu doprava, 3 doleva doprostřed, 2 dolu mezi 5 a 6, 4 dolu nad 2, 3 nahoru doprava, 4 doleva uprostřed, 2 nahoru mezi 1 a 3, 4 pod 2, 5 doprostřed doleva, 4 dolu doleva, 5 mezi 4 a 6.

  Vraťte se do budky a klikněte na ovládací panel. Musíte jeřábem pomocí šipek složit cestu ven. Bedny umístěte dle následujících obrázků. Vyjděte z budky a vraťte se na místo, kde byly kleště. Seskočte na bednu a přeskákejte ke spojeným bednám, použijte na ně kleště a vraťte se nazpět do budky. Z beden si postavte cestu na vagón (obr.: ). Přeskákejte na vagón a poté se setkáte s Vladannou.

  Still Life Still Life Still Life

  Chicago

  Sejděte dolu do obývacího pokoje a promluvte si s otcem, poté se vydejte se na policejní stanici.

  Kancelář
  Výtahem sjeďte do márnice (B2) a jděte do pitevny. Zjistíte že někdo rozřezal tělo a Claire vás pošle zkontrolovat záznamy z bezpečnostních kamer. Projděte dveřmi a vejděte do dveří naproti výtahu, uvidíte postavu v garážích. Vraťte se nazpět na pitevní sál a promluvte s Claire. Vyjeďte do kanceláře v osmém patře, a jděte do kanceláře. Máte jít k šéfovi na kobereček, ale nejdříve mu musíte udělat kafe. Jděte na konec chodby do dveří napravo a seberte ze stolu v místnosti šéfův hrnek. Na chodbě si prohlídněte automat na kafe a použijte hrnek a zmáčkněte čudlík, hrnek si vezměte. Vraťte se do kanceláře a jděte k šéfovi, dveře nahoře vpravo. Promluvte si s Millerem ohledně případu který vám chce šéf odebrat. Dozvíte se jméno člověka který může mít spojitost mezi 4 a 5 případem, jedná se o profesora Koláře, který učí na univerzitě. Sjeďte do garáži (B1), nasedněte do auta a vydejte se za profesorem na univerzitu.

  Univerzita
  Vejděte hlavním vchodem a jděte po schodech nahoru, zaklepejte na první dveře vlevo. Dozvíte se že znal oběti a o slečně Mie, která se také znala se dvěmi oběťmi. Na zemi vedle křesla seberte láhev od piva kvůli otiskům prstů. Podívejte se do deníku a vraťte se na policejní stanici.

  Kancelář
  V pitevně (B2) promluvte s Claire která vás pošle do kanceláře (8 patro) odebrat otisky prstů z láhve. Zařízení na otisky se nachází na stole v horní části obrazovky. Prokoumejte přístroj napravo, láhev se vám automaticky postaví vedle zařízení. Otevřete pudr (modrá piksla), vezměte štěteček, namočte jej v pudru a použijte jej na láhev. Štěteček vreťte na původní místo (kliknutím na něj) a seberte kus papíru vedle štětečku. Nyní otáčejte láhev a klikejte na otisky, dokud se automaticky otisky nesejmou. Vezměte láhev a vraťte se za Clair do pitevny (B2), promluvte si s ní. Vydejte se domu za otcem.

  Otcův dům
  Čeká vás pečení koláčku. Jděte do kuchyně (horní dveře), podívejte se na pult a v kuchařce si přečtěte recept.
  Do mixéru dejte malý hrneček (125ml) másla, velký hrnek (250ml) hnědého cukru, velký hrnek mléka a vše promixujte (kulaté tlačítko). Přidejte 2 velké hrnky mouky, jednu čajovou lžičku skořice, polévkovou lžíci zázvoru a opět promíchejte. Nakonec dejte jedno vejce a malý hrneček sirupu. Vše promixujte a klikněte na troubu (pokud je vše správně, prohlásí že je to ono a koláčky upeče.
  Projděte doprava do jídelny, prohlédněte si židle a obrázek Victorie vpravo od dveří. Jděte si prohlédnout vířivou vanu (dveře naproti kulečníku) v pravá části místnosti a poté si prohlédněte zásoby v baru. Promluvte si s otcem a jděte do svého pokoje.

  Druhé, závěrečné části návodu se dočkáte příště.

 • Autor:


  Nejčtenější

  Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

  Negligee: Love Stories

  Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

  Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

  Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

  Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...  Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

  PlayStation Classic

  Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

  Špatná hra dostala horší pokračování. Super Seducer 2 vyniká trapností

  Super Seducer 2

  Jedna z nejhorších her letošního roku se překvapivě dočkala pokračování. Jak někoho skutečně sbalit vás Super Seducer 2...

  RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

  F1 2018

  Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

  Další z rubriky

  Hraní online, retro hry i záloha do cloudu. Nintendo Switch Online je venku

  Nintendo Switch Online

  Nintendo spustilo placenou službu Nintendo Switch Online, bez níž nepůjde na konzoli Switch hrát většinu her online....

  Red Dead Online vyjde v listopadu ve formě bety

  Vydání jednoho z největších letošních trháků se kvapem blíží a jeho autoři z...

  Očekávaná kovbojka Red Dead Redemption 2 od tvůrců série městských akcí Grand Theft Auto vychází 26. října. V listopadu...

  Špatná hra dostala horší pokračování. Super Seducer 2 vyniká trapností

  Super Seducer 2

  Jedna z nejhorších her letošního roku se překvapivě dočkala pokračování. Jak někoho skutečně sbalit vás Super Seducer 2...

  Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
  Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

  Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.  Najdete na iDNES.cz