Still Life - návod 1. část

  12:01aktualizováno  14. července 5:53
Také jste si oblíbili ponurou adventuru Still Life, která u nás vychází s českými titulky, jenže jste se někde zasekli? Tak právě pro vás je tu 1. část návodu při vyšetřování krásne Victorie.

Důležité odkazy:
 • recenze hry Still Life
 • herní karta Still Life - vše o hře

  Po shlédnutí intra (nejde přeskočit) se ocitnete na místě činu v roli agentky Victorie. Promluvte si se strážníkem u vchodu do budovy, kde se stala vražda. Vejděte do budovy a vydejte se nahoru po schodech. Vpravo si promluvte s Millerem, kterého postihla žaludeční nevolnost a vezměte si od něj fotoaparát. Dveřmi vstupte do bytu, kde se stala vražda. Jděte na konec chodby a promluvte si s klečící Claire, patoložkou. V kuchyni seberte z linky nástroje potřebné pro ohledání místa činu. Pravým tlačítkem vyvolejte inventář a zvolte fotoaparát a zkombinujte jej s filmem. Jděte dveřmi doprava a vlevo od dveří prozkoumejte stěnu a použijte fotoaparát. Pinzetou seberte trs vlasů. Čelními dveřmi vyjděte a dejte se doprava. Na zemi prozkoumejte stopy krve a krev vyfoťte, štětečkem pak vezměte vzorek. Prozkoumejte stěnu před vámi a nastříkejte na ni chemikálii. Podívejte se na lampy naproti zdi a poté použijte clonu na „černé“ světlo. Na zdi se objeví nápis, vyfoťte jej. Vezměte si nazpátek clonu z lampy a jděte do pravých dveří. Na zemi prozkoumejte opět stopy krve a krev vyfoťte, štětečkem vezměte vzorek. Prozkoumejte stěnu před vámi a nastříkejte na ni chemikálii. Podívejte se na lampy naproti zdi a poté použijte clonu na „černé“ světlo. Na zdi se objeví nápis, vyfoťte jej. Vezměte si nazpátek clonu z lampy. Vraťte se za Claire a promluvte si s ní. Uložte nářadí nazpět do kufříku na lince. Znovu promluvte s Claire a ona vás pustí do koupelny, kde je zohavené tělo ve vaně. Po animaci prohledejte podrobně tělo ve vaně a vraťte se nazpět k Millerovi. Pod nohama se vám rozpadne schodiště, takže musíte nalézt jinou cestu ven z baráku. Vraťte se zpět do místnosti s prvním nápisem a vpravo dole vezměte kus dřeva. Běžte zpět ke schodišti a pokračujte dále chodbou k zablokovaným dveřím. Použijte dřevo a dostanete se na požární schodiště, které se ale také utrhne. Seskočte na kontejner dole a po animaci nastupte do automobilu vpravo. Na mapě se přesuňte do kanceláře.

  Kancelář
  Vydejte se vpravo k výtahu a vyjeďte do osmého patra. Prvními dveřmi vlevo se dostanete do kanceláře, kde klikněte na spodní stůl. Na záznamníku máte vzkaz, klikněte na záznamník a vzkaz si přehrajte. Seberte dárek, kartu a prohlédněte si dokumenty, které jsou vpravo. Promluvte si s Millerem a vyjděte ven z kanceláře. Přímo naproti je koš na fotky, kam vhoďte fotoaparát. Výtahem sjeďte do B2 – pitevna. Zkuste projít největšími dveřmi do místnosti. Bohužel si Victorie nemůže vzpomenout na kód. Prozkoumejte číselný zámek a v inventáři klikněte na vaší kartu a prozkoumejte ji (ikona oka). Kartu si prohlédněte ze všech stran, na zadní straně naleznete slovo „vodka“. Vyndejte kartu a vložte jí do zámku. Vyťukejte „vodka“ – 8,6,3,5,2 a klikněte na OK. V levých dveřích promluvte s Claire, popíše vám jak pravděpodobně k vraždě došlo. Z pitevního stolu vezměte dokumenty, jděte ven a vraťte se k výtahu. Zazvoní telefon a Victorie si popovídá s otcem. Vraťte se do osmého patra do kanceláře a promluvte s Millerem, dá vám hlášení. Promluvte se strážníkem, sjeďte do garáží (B1) a autem úplně vlevo jeďte do otcova domu.

  Otcův dům
  Od otce dostanete dárek a poví vám od truhle na půdě, která patřila vašemu dědovi. Projděte ke vstupním dveřím a z věšáku seberte červený deštník. Po schodišti vyjděte nahoru a jděte do pravých dveří na konci chodby – Viktoriin pokoj. V šatně vpravo se podívejte na vchod do půdního prostoru. Pro vstup na půdu použijte deštník. V levé časti obrazovky je lampička na prosvětlení tmavé půdy. Pod oknem je truhla kterou prozkoumejte a dostanete se k prvnímu puzzlu. Uspořádání obrazců na válcích musí být stejné, jako na náhrdelníku, který vám daroval otec.

  Pro líné  : válce počítané zleva - 2 (otočit 3x), 3 (1x), 4 (3xs), 5 (3xs), zmáčknout červený knoflík. Najdete deník a ocitnete se v roli Viktoriina dědečka. Děj se odehrává v Praze ve 30. letech.

  Praha
  Promluvte si s inspektorem Skalnicem a vydejte se podél vody zpět, kde si promluvte s policistou. Still Life Pokračujte dále k dívkám u mlýnského kola. Po dlouhém rozhovoru s Idou a Milenou se dozvíte, kde najdete jejich kamarádku Apolínu. S Milenou si promluvte ještě jednou. Vydejte se po schodech nahoru a po rozhovoru s Idou dostanete mapu Prahy. Nastupte do vozu a vydejte se do starého kostela. Zjistíte, že vás má hlídat ochranka. Projděte branou vlevo a vydejte se opět ke starému kostelu. Zde si prohlédněte těla pokračujte dále do kostela. Promluvíte si patologem a pak prozkoumejte knihovnu vlevo a seberte papír s číslem. Jděte do průčelí kaple ke kříži, kde čeká další puzzle. Zadejte sled znaků dle následujícího obrázku a klikněte na kliku. Seberete fotografii z místa činu který se odehrál v parku. Vyjděte ven z kostela a dostanete nakládačku od „ochranky“. Opusťte kostel a vydejte se do parku.

  Park
  Zde si promluvte s lehkou děvou Apolenou a vejděte do parku branou. Gus bude mít vidění, jak se zločin udál. Pravým tlačítkem vyvolejte inv. a vezměte fotku místa činu a prohlédněte si ji. Hledejte odlišnosti. Mezi kašnou a lampou je rozdíl. Na černobíle fotografii klikněte na inkriminované místo. Přečtěte si nápis na kameni. Prozkoumejte sochu anděla nahoře na kašně a seshora zkuste sebrat prsten. Ukradne jej vrána, kterou Gus bude pronásledovat. Vykopněte dveře před vámi a promluvte si s osobou nahoře. Řekne vám o další dívce, která byla napadena, ale útok přežila, jmenuje se Vladanna.Vrátí vám prsten, promluvte si s ním ještě jednou. Vyjděte ven, přiběhne k vám Ida a poskytne vám další informace. Jděte cestou jako šla Ida a čeká vás další vidění. Jděte ven a vydejte se na skládku (junk yard). Prohlédněte si automobil, vydejte se nahoru ulicí. Ochranka ale střeží vchod a je třeba najít jinou cestu. Klikněte na mapě na Lingerii a vejděte do dveří vpravo. Promluvte si s Kubinou, odvolá ochranku, pokud pomůžete z vězení Romanovi.

  Policejní stanice
  Vydejte se na policejní stanici, prohledejte fontánu a vejděte dovnitř stanice. Na nástěnce vezměte ústřižek z novin, promluvte si se strážníkem. Ten se uvolí že Romana pustí pokud mu vrátíte medaili za statečnost, kterou mu ukradla Apolína.

  Park
  Vraťte se do parku za Apolínou která medaili vydá. Promluvte s Milenou a vraťte se na policejní stanici.

  Policejní stanice
  Strážníkovy vraťte medaili a spolu s Romanem jeďte do Lingérie za Kubinou. Jako odměnou sou vám paklíče a možnost promluvit s Vladanou kterou naleznete u skládky. Vydejte se tedy na skládku.

  Skládka(yunk yard)
  Jděte doleva nahoru a promluvte si s oběma muži. Vejděte do dveří a prohlédněte si obrázek s čísly na zdi. Vyjděte ven a za boudou seberte kleště. Na rohu budky se podívejte na malou skříňku. Úkolem je seřadit páky jako je na obrázku v budce, tzn. nahoře 1,2,3 a dole 4,5,6.

  2 doleva doprostřed, 6 dolu nad 1, 2 nahoru vedle 4, 6 doprostřed doleva, 1 pod 2, 6 dolu doprostřed, 1 doleva doprostřed, 2 dolu nad 6, 1 nahoru doleva, 2 vedle 1, 6 doprostřed doleva, 3 nahoru pod 2, 6 dolu doprava, 3 doleva doprostřed, 2 dolu mezi 5 a 6, 4 dolu nad 2, 3 nahoru doprava, 4 doleva uprostřed, 2 nahoru mezi 1 a 3, 4 pod 2, 5 doprostřed doleva, 4 dolu doleva, 5 mezi 4 a 6.

  Vraťte se do budky a klikněte na ovládací panel. Musíte jeřábem pomocí šipek složit cestu ven. Bedny umístěte dle následujících obrázků. Vyjděte z budky a vraťte se na místo, kde byly kleště. Seskočte na bednu a přeskákejte ke spojeným bednám, použijte na ně kleště a vraťte se nazpět do budky. Z beden si postavte cestu na vagón (obr.: ). Přeskákejte na vagón a poté se setkáte s Vladannou.

  Still Life Still Life Still Life

  Chicago

  Sejděte dolu do obývacího pokoje a promluvte si s otcem, poté se vydejte se na policejní stanici.

  Kancelář
  Výtahem sjeďte do márnice (B2) a jděte do pitevny. Zjistíte že někdo rozřezal tělo a Claire vás pošle zkontrolovat záznamy z bezpečnostních kamer. Projděte dveřmi a vejděte do dveří naproti výtahu, uvidíte postavu v garážích. Vraťte se nazpět na pitevní sál a promluvte s Claire. Vyjeďte do kanceláře v osmém patře, a jděte do kanceláře. Máte jít k šéfovi na kobereček, ale nejdříve mu musíte udělat kafe. Jděte na konec chodby do dveří napravo a seberte ze stolu v místnosti šéfův hrnek. Na chodbě si prohlídněte automat na kafe a použijte hrnek a zmáčkněte čudlík, hrnek si vezměte. Vraťte se do kanceláře a jděte k šéfovi, dveře nahoře vpravo. Promluvte si s Millerem ohledně případu který vám chce šéf odebrat. Dozvíte se jméno člověka který může mít spojitost mezi 4 a 5 případem, jedná se o profesora Koláře, který učí na univerzitě. Sjeďte do garáži (B1), nasedněte do auta a vydejte se za profesorem na univerzitu.

  Univerzita
  Vejděte hlavním vchodem a jděte po schodech nahoru, zaklepejte na první dveře vlevo. Dozvíte se že znal oběti a o slečně Mie, která se také znala se dvěmi oběťmi. Na zemi vedle křesla seberte láhev od piva kvůli otiskům prstů. Podívejte se do deníku a vraťte se na policejní stanici.

  Kancelář
  V pitevně (B2) promluvte s Claire která vás pošle do kanceláře (8 patro) odebrat otisky prstů z láhve. Zařízení na otisky se nachází na stole v horní části obrazovky. Prokoumejte přístroj napravo, láhev se vám automaticky postaví vedle zařízení. Otevřete pudr (modrá piksla), vezměte štěteček, namočte jej v pudru a použijte jej na láhev. Štěteček vreťte na původní místo (kliknutím na něj) a seberte kus papíru vedle štětečku. Nyní otáčejte láhev a klikejte na otisky, dokud se automaticky otisky nesejmou. Vezměte láhev a vraťte se za Clair do pitevny (B2), promluvte si s ní. Vydejte se domu za otcem.

  Otcův dům
  Čeká vás pečení koláčku. Jděte do kuchyně (horní dveře), podívejte se na pult a v kuchařce si přečtěte recept.
  Do mixéru dejte malý hrneček (125ml) másla, velký hrnek (250ml) hnědého cukru, velký hrnek mléka a vše promixujte (kulaté tlačítko). Přidejte 2 velké hrnky mouky, jednu čajovou lžičku skořice, polévkovou lžíci zázvoru a opět promíchejte. Nakonec dejte jedno vejce a malý hrneček sirupu. Vše promixujte a klikněte na troubu (pokud je vše správně, prohlásí že je to ono a koláčky upeče.
  Projděte doprava do jídelny, prohlédněte si židle a obrázek Victorie vpravo od dveří. Jděte si prohlédnout vířivou vanu (dveře naproti kulečníku) v pravá části místnosti a poté si prohlédněte zásoby v baru. Promluvte si s otcem a jděte do svého pokoje.

  Druhé, závěrečné části návodu se dočkáte příště.

 • Autor:

  Nejčtenější

  Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

  Richard Tyler Blevins aka Ninja

  Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

  Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

  Fallout 76

  Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

  OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

  Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

  Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

  EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

  FIFA 19

  Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

  Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

  Prezentace God of War

  V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

  Další z rubriky

  Řežba, která nás rozsekala. Dojmy z hraní Devil May Cry 5

  Devil May Cry 5

  Hyperakční série Devil May Cry se vrátila z pekla a její nejnovější díl ukazuje, jak moc je stále cool. Je to ideální...

  Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

  Assassin’s Creed Odyssey

  Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

  V novém Far Cry New Dawn navštívíme známá místa po nukleární válce

  Far Cry New Dawn

  Nový díl střílečky Far Cry přímo navazuje na pátý díl z letošního března. O přežití tentokrát budeme bojovat v...

  Najdete na iDNES.cz