Still Life - návod 2. část

  12:00aktualizováno  27. července 1:43
Konečně je zde slíbená druhá část návodu na tajemný Still Life. Pomůže vám rozluštit jak příběh Victoriina dědečka, tak i samotné Victorie. Takže pokud nevíte jak dál, klidně nahlédněte!

Důležité odkazy:
 • recenze hry Still Life
 • herní karta Still Life - vše o hře
 • první část návodu Praha

  Vladanna vám dá portrét útočníka, promluvte si s ní ještě jednou, vyjděte z vlaku a promluvte si s Romanem, který sedí u krabice. Cestou dole uprostřed opusťte obrazovku, pokračujte vpravo a promluvte si s Petrem, poví vám o místním umělci Markovi. Opusťte skládku branou a vlevo dole se dostaňte na mapu. Na mapě se zpřístupní místo, kde najdete Marka.

  Markův ateliér
  Zaklepejte na první dveře vlevo, Gus dostane vidění a poté vstupte do baráku. Dozvíte se že Marek je obviněn ze spáchání vražd, svojí vinu však popírá. Venku si všimněte policisty stojícího u zábradlí.

  Policejní stanice
  Vydejte se na policejní stanici a promluvte se strážníkem Staškem. Projděte za ním dozadu a prohlédněte si židli za stolem. Vydejte se dozadu a po schodech nahoru do kanceláře detektiva Sklanice. Prozkoumejte dokumenty na skříňce vedle lampy, dozvíte se, že se na ně nemůžete podívat, pokud je Sklanic v místnosti. Promluvte si tedy se Sklanicem a budete vykázán ven. Skalnic opustí stanici, promluvte se Staškem ohledně kanceláře Skalnice, ten vás odkáže na dělníky. Vydejte se na druhou stranu stanice (otevřená branka vpravo), použijte lešení (dostanete lano) a u plotu seberte poleno. V inv. zkombinujte lano a poleno, poté se podívejte opět na lešení a použijte lano s polenem. V kanceláři seberte ze stolu klíče a použijte je na skřínku na spisy (nejprve ji musíte prozkoumat). Najdete prsten a fotografie z míst činů. Přečtěte si policejní zprávu a na mapě se objeví nové místo (most).

  Most
  Vydejte se k mostu a sejděte po schodech dolů (Gus dostane další vidění) a promluvte si s příchozí Idou. Vezměte fotografii místa činu (mostu) a porovnejte ji se současným obrazem. Klikněte na lavičku a zjistíte, že jsou jiné než v době vraždy. Opusťte místo a vydejte se na skládku.

  Skládka (yunk yard)
  Promluvte si s Petrem ohledně laviček a lavičky prozkoumejte. Nalezený prsten seberte a na mapě se vydejte doprava nahoru (burned neighborhood). Jděte do uličky vpravo, podívejte se na fotografii z místa činu a na současny stav a klikněte na vanu. Přečtěte si nápis na dně vany a poté si promluvte s Milenou v parku. Dozvíte se, že inspektor Skalnic cosi vyhodil do stoky. Vydejte se zpět k vypuštěné vaně a prozkoumejte kanál nahoře. V kanálu seberte prsten a prohlédněte si zamřížované dveře. Vraťte se zpět na mapu, zastaví vás Milena, která má obavy o Apolínu, která se nevrátila.

  Still Life Markův ateliér
  Zajděte k Markovi a zaklepejte na dveře, nikdo neotvírá, takže je třeba použít šperháky z inventáře.

  p=přepnout šperháky pravým tlačítkem
  1,p,10,p,2,p,3,4,p,12,p,5,p,6,4,p,14,12,p,14,p,7,
  4,15,p,4,p,6,6,14,p,7,p,13,13,p,6,6,8,p,9.

  Prohlédněte si všechny obrazy na zdech a jděte dozadu do místnosti. Prozkoumejte pohovku a z dřevěných schodu vpravo seberte telegram a přečtěte si jej. Vydejte se ven, ale nezapomeňte sebrat vlevo knížku o okultismu a přečíst si ji. Vraťte se do parku a promluvte si s Milenou, poté se vydejte na policejní stanici. U přepážky nikdo není, takže se vydejte do kanceláře po schodech nahoru a vyslechněte si rozhovor.

  Chicago

  Otcův dům
  Miller vás informuje o otiscích, vydejte se do místnosti s vířivou vanou a promluvte si s otcem. Vyjděte ven a jeďte na univerzitu.

  Univerzita
  V prvním patře si promluvte s Millerem a jděte do místnosti vlevo. Na stěně a nad dveřmi si prohlédněte výstřižky z novin, zkontrolujte poházené prádlo a stěnu za počítačem. Vyjděte ven a promluvte si s Miou, sousedkou Koláře, řekne vám o místě, kde pracuje a kde můžete Koláře najít.

  Klub červená lucerna
  Vydejte se tedy za ním do červené lucerny, kde už čeká Miller, kterému se nepodařilo dostat dovnitř. Vejděte dovnitř, kde si promluvte s ochrankou která vás ale také nechce vpustit bez platného klubového průkazu.

  Univerzita
  Vraťte se na univerzitu, promluvte se strážníkem, který hlídá dveře a jděte do posledních dveří na konci chodby za Miou. Mia odejde dolů, vejděte do její ložnice a prohlédněte si fotoalbum, které má na posteli, dostanete fotografii. Odkáže vás na studio Viktoriina přítele Richarda, vydejte se tedy do galerie.

  Richardova galerie
  Promluvte s ním a zavede vás do ateliéru, o kterém se zmiňovala Mia. Naleznete zavražděnou dívku, u východu z výtahu prohledejte kabelku, naleznete průkazku do klubu. Pokuste se sebrat stříbrnou růži, nejde to, je zaklíněná pod výtahem. Pokračujte do místnosti a prohledejte tělo oběti. Prozkoumejte nápis a z těla seberte fotografii. V inv. prohlédněte fotografii, z druhé strany je napsáno „ona je další“, jedná se o fotografii Mii. Zkuste vytáhnout roletu vlevo, utrhne se řetěz, seberte jej. Vraťte se k výtahu, nastupte, na lávce se podívejte na hák nahoře a použijte na něj řetěz. Prozkoumejte kabelku a seberte růži. Pokračujte dále do místnosti, přijedou kolegové, promluvte s Claire, která ale nemá čas. Promluvte se šéfem, Toddem Browningem, a vydejte se ven. Promluvte s pochůzkářem a branou se vydejte k autu. Vejděte do budovy k Richardovi, podívejte se na kresby na monitoru, seberte vaší fotografii a promluvte si s Richardem.

  Policejní stanice
  Jeďte na policejní stanici, kde v osmém patře vyslechnete Václava Koláře. K výslechu se dostaví Browning a Koláře propustí, Miller se rozčílí a řekne Browningovi co si o něm myslí. Jděte do kanceláře ke stolu nahoře a prozkoumejte střihačku papíru. Vezměte vaší fotografii a na střihačce ji ořízněte, totéž udělejte s nalezenou průkazkou a v inv. toto zkombinujte. Vpravo na stole si prohlédněte přístroj na průkazy a použijte jej na dodělání průkazu.

  Klub červená lucerna
  Jeďte do klubu červená lucerna, promluvte si s vyhazovačem u vchodu a ukažte mu průkaz. Promluvte si s ním ještě jednou a vejděte dovnitř. Pokračujte doprava dolů a prohlédněte si pohovku a obrazy na stěnách. Všimněte si čísel na obrazech, vejděte do pokoje nahoře a prozkoumejte nože na zdí, na jednom je uvedeno číslo 36. Vedle jsou na zdi masky, jednu z nich seberte a seberte zároveň hřebík, na kterém visela. Prohlédněte si obraz vpravo, vraťte se zpět a dejte se do pokoje vpravo, kde si prohlédněte obraz na protější zdi. Vraťte se ke vchodu a prozkoumejte dveře vpravo. Přečtěte si nápis a vyťukejte kód 423615 – dle nápisu u dveří a čísel na obrazech. V tajné místnosti si prohlédněte sochy a uprostřed je mísa, ze které seberte půlku stříbrného jablka.

  Richardova galerie
  Jeďte do galerie a promluvte s Miou o nalezených sochách. Dostanete klíče od jejího bytu na univerzitě. Jděte dozadu do studia a promluvte s Claire, poté si promluvte s pochůzkářem.

  Univerzita
  Jděte k autu a poté na univerzitu do bytu Mii. Na dveře použijte klíče, která vám dala, jděte do ložnice a z fotoalba vezměte poznámky, přečtěte si je v dokumentech. Prohlédněte si poličku s knihami a seberte druhou část stříbrného jablka, poté jej spojte s druhou částí z klubu.

  Klub červená lucerna
  Vydejte se do klubu k sochám a dejte jim to, po čem touží. Královně tajemství dejte masku na obličej, královně pokušení dejte jablko (hadovi kterého má kolem krku do pusy), královně krve dejte do pusy růži a královně bolesti dejte hřebík do dlaně. Otevře se vchod do tajné podzemní místnosti. Jděte do místnosti vpravo od schodů a podívejte se na obrázek nad krbem, kde seberte kus puzzle a klíč. Jděte zpět, prohlédněte si zamřížované dveře a knihu, která za nimi leží. Jděte do druhého pokoje vpravo, prohlédněte si „Robertka“ (v originále BOBa) a masážní oleje. V pravé části je na zdi puzzle.

  Úkolem je složit obrázek tak, jak jste jej viděli v minulé místnosti. Pohybujte kousky puzzle podle obrázku.
  8, 9, 6, 3, 2, 5, 4, 7, 8, 9, 6, 5, 4, 1, 2, 5, 6, 3, 2, 5, 4, 7, 8, 5, 4, 1, 2, 3, 6, 9, 8, 5, 6, 3, 2, 1, 4 a 5

  Still Life Still Life

  Místo středového dílu vložte část která byla na krbu. Ze skrýše seberte klíč a zkombinujte jej s klíčem z krbu.Vraťte se do první místnosti s krbem a použijte klíč na díru v krbu. Otevře se cesta ke knize za mříži, prozkoumejte ji a naleznete jména VIP zákazníků (např.: jméno vašeho šéfa, už je jasné, že neměl zájem na výslechu Koláře), mezi nimi je také jméno Mark Ackerman.

  Praha

  Policejní stanice
  Sejděte dolů po schodišti, vydejte se do místnosti naproti (cely) a vyjděte ven z budovy. Promluvte se strážníkem a vydejte se na nábřeží.

  Nábřeží
  Pokračujte po nábřeží stále rovně až naleznete pramici, na kterou nastupte. Dojedete k mlýnskému kolu, zkuste dveře (jsou zamčené) a vyšplhejte po kolu nahoru. Projděte kolem bazénku a prohlédněte si tělo, seberte prsten. Skalnic po vás začne střílet, ukryjte se uvnitř mlýnu. Slezte po žebříku dolů a prozkoumejte zblízka vědro. Podívejte se na plánek vlevo. Vědro pojme 3 galony, nádrž 5 galonů, úkolem je dostat do nádrže 4 galony vody. Vezměte vědro a použijte červený kohout nahoře, nádrž se naplní vodou. Otevřete spodní kohout - 3 galony natečou do vědtra. Klikněte na umyvadlo, vědro se vyprázdní. Opět jej napusťte zbývající vodou. Znovu napusťte nádrž horním kohoutem a spodním dopusťte vědro. V nádrži zbývají 4 galony, klikněte na spínač vlevo, rozsvítí se žárovka a vypustí se voda z bazénku venku. Vyjděte ven a sešplhejte po mlýnském kole a vlezte do zpřístupněného kanálu. Vydejte se chodbou vpravo. Zde musíme najít 6tý prsten.

  K 6tému prstenu : nahoru, doleva, nahoru, doprava, kousek nahoru, doprava, doprava, druhou cestou dolu, doprava, dolu, doleva, nahoru, doleva.
  Naleznete tělo, seberte prsten a vraťte se zpět na začátek bludiště.

  Ke dveřím na konci bludiště : doprava, druhou odbočkou nahoru, doleva, nahoru až nakonec, doprava.

  Still Life

  Puzzle s prsteny
  3 prsten – 5x doleva, umístěte jej vlevo nahoru
  2 prsten – 3x vpravo, umístěte jej vlevo dolů
  1 prsten – 1x doleva, umístěte jej doprostřed nahoru
  6 prsten – 1x doprava, umístěte jej doprostřed dolů
  4 prsten – 5x vpravo, umístěte jej doprava nahoru
  5 prsten – 3x vpravo, umístěte jej doprava dolů

  Puzzle s klíčem – klikejte na konce podle očíslovaného obrázku 3, 5, 7 (2x), 6, 3, 11, 10 (2x), 9, 6, 1
  7, 11, 8, 10, 9, 2, 1, 5 (2x), 6 (2x), 8, 11, 2, 3, 10, 9, 11, 1, 5, 9, 8, 7, 1 (2x), 2 (2x), a 3 (2x).

  Still Life

  Klíč nakonec umístěte pomocí páčky vlevo od něj.

  Chicago

  Richardova galerie
  Promluvte si s Miou, jděte na začátek galerie a promluvte si s Richardem o Ackermanovi a jděte doprostřed mistnosti k fontáně. Prohlédněte si knihu, prozkoumejte knihu a poté si ji prečtěte v dokumentech. Opusťte galerii a jeďte do kanceláře.

  Kancelář
  V garážích si vezměte hasící přístroj vlevo vedle výtahu a jeďte do osmého patra, zjistíte, že se nedostanete do počítače, potřebujete úroveň 4, ale máte pouze úroveň 2. Přijde za vámi Claire, a řekne vám, že oprávnění má jen váš šéf, ale jeho kancelář je zavřená. Jděte k automatu na kafe, prozkoumejte ho, seberte ubrousky a položte je místo kelímku. Kávovar zapněte a jděte si promluvit s uklízečem, půjde nepořádek uklidit. Z jeho vozíku seberte klíče a šroubovák, jděte ke dveřím do kanceláře šéfa a použijte klíče. Proukoumejte stůl a použijte počítač, opusťte počítač, podívejte se na trezor na pravé zdi, lze otevřít otiskem prstu. Ze stolu seberte hrnek a ze skříne vlevo elektrošok!. Vyjděte ven ke stolu nahoře, otevřete pudr, seberte štetec, namočte jej v pudru, použijte na hrnek a prohledejte otisky, doku nenajdete nejaký použitelný, ten poté sejměte. Vraťte se do kanceláře, použijte otisk na trezor a vezměte si klíče od patra B3. Nastupte do výtahu a použijte klíč na zámek k patru B3, kam posléze jeďte. Prohlédněte si dvoje dveře, vedle prosklených dveří se podívejte na zařízení a použijte na něj šroubovák. Na odhalené dráty použijte elektrošok.

  Still Life

  Vejděte dovnitř, prohlédněte si zbraně a větrací šachtu v pravém dolním rohu. Na oba šrouby použijte šroubovák. Jděte k počítači, vezměte manuál a prostudujte si jej v dokumentech, zmáčkněte tlačítko „release“ a vypustíte řízeného robota. S robůtkem (pavoučkem) vylezte na dveře a poté ke spínači, který robotek zkratuje. Vejděte do místnosti, kterou robůtek zpřístupnil a použijte hasící přístroj. Zjistíte, že je chráněna laserovými paprsky. Vraťte se zpět k počítači, vypusťte dalšího robůtka. Musíte projít nakonec místnosti tak, aby robůtka nezasáhly lasery a on je mohl vypnout. Červená kolečka znamenají pole, kterými musíte proběhnout rychle, protože zde lasery jezdí. Zelené kolečka znamenají bezpečné místo. Poslední zelený puntík znamená konec.

  Still Life Still Life Still Life

  Still Life

  Jděte do místnosti, kde jste nyní zneškodnili lasery a projděte dveřmi k počítači. Zjistíte, že někdo vymazal nebo ukradl všechny záznamy týkající se dědečkova případu z roku 1932. Vejde šéf, který vás chce suspendovat, vyhrožujete mu tím, že o něm a dalších vlivných lidech povíte novinám, že chodí do SM klubu. Jeďte k tátovi domů. Vyjděte po schodech nahoru a jděte do místnosti na konci chodby, prohlédněte si obraz na zdi, otočte jej, je zde vidět boule. Victorie však nechce obraz poškodit, jděte do místnosti s vířivkou a zpod nářadí seberte malý nožík. Vraťte se nahoru a použijte jej na obraz. Přečtěte si dědečkovi poznámky. Opusťte místnost, zavolá vám Claire, že volal Vaclav Kolar, že slyšel výkřik z vedlejšího pokoje. Vydejte se proto na univerzitu.

  Univerzita
  Vyjděte po schodech a jděte k Mie do pokoje. Setkáte se zde s vrahem, pokusíte se jej zastavit, bohužel marně. Vaclav vam přispěchal na pomoc, je však zabit. Po tom co se Victorie probere je vrah i s Miou pryč. Musíte najít místo, kam ji mohl odnést. Victorie si vezme Miinu zbraň.

  Richardova galerie
  Vydejte se proto do Richardovi galerie a prozkoumejte všechny obrazy. Po každém se Vám vypíše v pravém horním rohu slovo, které budete později potřebovat. Při pohledu na obraz s Karlovým mostem jej blíže prozkoumejte, dokud vám to nenapíše v pravém horním rohu slovo Most. Jděte na začátek galerie, a použijte Richardův počítač. Zadejte kombinaci slov Chicago-Praha-most. Přečtěte si zprávu, dozvíte se o mostu, se kterým má co dělat Vladanna Tominová. Vyjděte ven z galerie, a na mapě se vám objeví poslední lokace. Vydejte se tam. Sledujte poslední scénu…

  A vrahem je…

 • Autor:
  Témata: krb, Manuál, Robot, Socha, Umělec, Vlak
  • Nejčtenější

  Populární youtuber dostal doživotní zákaz ve Fortnite, skončil v slzách

  Youtuber Jarvis dostal od provozovatelů hry Fortnite tvrdý trest za to, že v přímém přenosu ukázal, jak snadné je ve...

  Diablo 4 je temnější, krvavější a vrací se ke stylu legendární dvojky

  Diablo 4 slibuje návrat ke kořenům. To znamená nejenom k temnějšímu pojetí, ale i způsobu, jakým se hraje. Navázat by v...

  Český trh nezaplatí ani jednoho celého vývojáře, říká tvůrce mobilních her

  Jejich hry hrají miliony hráčů napříč celým světem, přesto u veřejnosti české studio Madfinger Games nemá takové jméno...

  Lidé si ve světě Falloutu 76 hrají na šlechtu, vysmívají se „neplatičům“

  Skupina hráčů onlinovky Fallout 76 zformovala satirickou skupinu Apocalyptic Aristocracy a provokuje „obyčejné“ hráče...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Stručný průvodce zákysem ve hrách. Co dělat, abyste se nezbláznili?

  Možná jsou dnes hry opravdu jednodušší než bývaly, to však neznamená, že nás občas nedovedou pořádně potrápit....

  Premium

  Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

  Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

  Premium

  Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

  K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

  Premium

  Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

  Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

  VIDEO: Filmový Sonic si je konečně podobný. Podívejte se na nový trailer

  Ve studiu Paramount si uvědomili, že když už dělají film o ježku Sonicovi, měl by si být tento kultovní videoherní...

  Death Stranding exkluzivity neuznává, vyjde na Steamu i Epicu

  Nejen že novinka legendárního vývojáře Hidea Kojimy není ryze PS4 exkluzivitou, jak se dlouho spekulovalo, nakonec si i...

  PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?
  PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?

  S někým se život nemazlí a naděluje mu ránu za ranou. Mezi ty „vyvolené“ se řadím i já. Nepíši to kvůli lítosti, ale spíš se potřebuji vypsat, dostat to ze sebe.

  Najdete na iDNES.cz