Story of Seasons: Trio of Towns

Story of Seasons: Trio of Towns | foto: Nintendo

Farmařina, to je dřina. Recenze Story of Seasons: Trio of Towns

  • 0
Story of Seasons: Trio of Towns vychází z úspěšné formulky, kdy se staráme o vlastní farmu a rozvíjíme vztahy s ostatními lidmi. Bonusem je trojice architektonicky odlišných městeček.
75

Story of Seasons: Trio of Towns

Platforma: 3DS
Výrobce: Marvelous Interactive

  • Tři různá městečka
  • Pořád chytlavé farmaření
  • Občas už úmorné
  • Vedlejší práce mohly být zajímavější

Herní karta

Na začátku si zvolíme, zda chceme hrát za chlapce, nebo dívku a postavu si vzhledově přizpůsobíme. Následně už sledujeme rodinnou večeři, při níž se pohádáme s otcem, který nelibě nese naše rozhodnutí stát se farmářem. Nakonec ovšem souhlasí. Další den už obhlížíme městečko Westown, v němž žije náš strýček Frank.

Po nezbytném představení důležitých obyvatel a osvětlení základních herních mechanismů se ocitáme na vlastní farmě. Není to tedy úplně farma, spíš stará bouda, která vypadá, že ji sfoukne první podzimní vánek. Časem ji nahradí elegantní domek, farma se rozroste o stodolu, boudu se psem a různé dekorativní prvky, ale od toho vás dělí mnoho hodin farmaření. Na začátku zkrátka máte boudu a pár nezoraných políček.

Story of Seasons: Trio of Towns

Základní pravidla hry jsou neúprosná: fyzické aktivity, třeba zalévání políčka, kutání v dole či kácení stromu spotřebovávají staminu, která se doplní nejen spánkem, ale i potravinami. Druhá věc je, že ve hře běží (zrychleně) čas. Obchody tak mají svoji otevírací dobu a například věci, které chceme prodat, musíme vložit do přepravní krabice před farmou do 17:00. Výplata přijde druhý den ráno.

Na začátku si toho moc dovolit nemůžeme. Koupíme sazenice brambor, ředkve, hnojivo, záhonek okopeme, sazenice zasadíme a políčka zalijeme vodou z konve. Na plody své práce si ovšem pár dnů počkáme, záleží i na tom, jestli poctivě každý den, ideálně dvakrát, zaléváme. Proto nám nezbude než se v městě nechat najmout na jednorázové práce. Ty zahrnují doručování zboží, zalévání a podobně. Kromě peněz nám roste i reputace s městečkem, což zpřístupní rozličné bonusy.

Story of Seasons: Trio of Towns

Vedle toho tu máme i navazování přátelství, ideální tak je nezapomínat na narozeniny lidí ve městě. A časem dojde i na romanci, která může vyústit ve svatbu s některou postavou opačného pohlaví a ještě později i potomka. K tomu ovšem vede poměrně dlouhá cesta přes budování přátelství. S tím souvisí i herní události, na nichž můžeme nejen zlepšovat vztahy, ale vyhrát i soutěž o nejlepšího pěstitele. Pokud uspějeme například s bramborami, zvýší se jejich výkupní cena, postupně tak budujeme svoji značku.

Případné nováčky série (Harvest Moon) však musím upozornit, že tempo hry je velmi pozvolné a její podstatou je provádění opakujících se činností. Postupně sice přijdou různá usnadnění, nástroje lze vylepšovat, ale určitá repetitivnost se ze hry nevytratí nikdy. Myslím, že některé úkoly jsou zbytečně trivializované, například sekání špalků dřeva – dostanu jich za úkol rozštípat třeba deset, což znamená, že musím desetkrát bez jakékoliv výzvy zmáčknout tlačítko.

Story of Seasons: Trio of Towns

Jedna z velkých novinek je obsažena už v názvu. Začínáme v městečku Westown, což je typický, nám celkem známý zapadákov. Netrvá dlouho a zpřístupní se Lulukoko Village, což je městečko u moře v havajském stylu. Důležitá je postava Luduse, který nám pomáhá vylepšovat farmu. Například základní bouda nemá ani kuchyni, a tak si z posbíraných plodin do té doby nic neuvaříte. Posledním městem je Tsuyukusa Town inspirované Japonskem, z nějž pak vede cesta přímo do Westownu.

Trojice měst se projeví i v oblasti dekorativních předmětů. Záleží jen na vás (a vašich zdrojích), v jakém stylu si svoji farmu zařídíte. Její rozšiřování je snadné, ale drahé. Styly se týkají i oblékání, což je další aktivita, v níž můžete utopit slušné množství materiálů. Jsou tu i oblečky ze světa Nintenda.

Story of Seasons: Trio of Towns je povedená hra, ale rozhodně ne pro každého. Záleží i na tom, v jakém jste rozpoložení. Některé dny jsem si u farmy příjemně odpočinul, že jsem ani nevnímal čas okolo, jindy jsem ji ovšem odložil už po chvilce hraní, kdy mě určitá monotónnost nudila. Každopádně komu tento styl hraní vyhovuje, může v nejnovějším počinu utopit moře času.


Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů