Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střílečka Gun Loco přinese opravdové akční šílenství

aktualizováno 
Na první pohled příliš nezaujme. Pokud ale nesundáváte prst ze spouště, ani když dobíjíte náboje, pak se tu rýsuje hra vašeho srdce.

Pokud byste si chtěli představit ukrutnou a víceméně bezhlavou střílečku, tak by hra Gun Loco byla velmi vhodným příkladem. Abyste dosáhli úspěchu, tak samozřejmě bude potřeba i jistý náznak taktiky, ale v prvé řadě tu jde o rychlé reakce, přesnou mušku a pokud možno plné zásobníky.

Gun LocoNa pohled tato hra rozhodně nezaujme, protože se tu potulují značně podivné postavy v ne úplně pohledných prostředích a ani technická stránka grafiky není nic, co by vám vyrazilo dech. Spíše se dá říci, že na každém kroku najdete nějakou hru, která graficky vypadá podstatně lépe než Gun Loco. Ovšem co se týče akčního náboje, tam se tato hra jistě zařadí ke špičce.

Nečekejte ale žádné epické dobrodružství, protože příběh bude značně jednoduchý. Odehrává se na cizí planetě, kam jsou deportováni všemožní kriminálníci. A rozhodně tam neposedávají u čaje, ale pálí po sobě ostrými. Z toho plyne i skutečnost, že zdejší herní postavy jsou značně bizarní. Svým způsobem vypadají i docela stylově, ale spíše bychom se přiklonili k názoru, že jsou "nějaké divné".

Vedle střelby je samozřejmě potřeba se i hýbat, přičemž kromě standardní chůze a běhu je k dispozici možnost přelézat nebo přeskakovat překážky. V prvních okamžicích to působí poněkud toporně a budete se u toho docela zasekávat. Ale když si používání těchto prvků zažijete, můžete se s vaší postavou vydat na nefalšovaný úprk cestou necestou napříč herní arénou.

Akce se odehrává ve velmi vysokém tempu a vůbec nevadí, že nabídka zbraní není nikterak světoborná. Povětšinou tu najdeme klasické kousky jako samopaly nebo brokovnice. Každá postava má u sebe primární a sekundární zbraň. Primární zbraní jsou zmíněné palebné nástroje, zatímco pod sekundárními se Gun Locoukrývají výbušniny jako granáty a podobně.

V nouzi nejvyšší ale přijde vhod i možnost fyzických útoků. Typicky v okamžiku, kdy se s nepřítelem potkáte při obíhání rohu, je snazší ho sejmout pořádným úderem než ho složitě zaměřovat primární zbraní. Zabití fyzickými útoky je navíc doprovázeno efektní animací. Časem se to samozřejmě okouká, ale zpočátku to napumpuje ještě o trochu více adrenalinu do žil.

Za dané konstelace je vcelku jasné, že Gun Loco bude do značné míry stavět na hře více hráčů. Ta se nese v intencích singleplayeru, ale proti živým protihráčům to je to samozřejmě ještě o kus větší zábava.

Vyzkoušeli jsme režim, v němž proti sobě stály dva osmičlenné týmy, které se vzájemně řezaly po stanovenou dobu. Pokud jste zemřeli, objevili jste se na výchozím bodu a znova uháněli kosit nepřátele. Za každé zabití přiskakovaly na Gun Locotýmový účet peníze a vyhrála ta strana, která měla na konci tučnější konto.

To samo o sobě pochopitelně není nic světoborného, ale když se to okořenilo různými bonusovými položkami, hned to dokázalo až neuvěřitelně vtáhnout do zápalu soutěžení. Bonusové cíle se stávají z některých protivníků a peníze navíc získáváte například za likvidaci nepřítele, který předtím sundal vás a podobně.

Na jednu stranu vás to sice často zaslepí nesmyslnou honbou za odplatou, ale na straně druhé to představuje zajímavé zpestření potenciálně fádní akce. Multiplayer je zkrátka opravdu zábavný a ani bychom se zase až tak nedivili, kdyby se ve výsledku stal hlavním tahákem celé hry.

V některých momentech jsme se dokonce přistihli při letmé vzpomínce na frenetické bitvy ve starém Quake 3 Arena. Pravda, není to úplně přesné srovnání, ale tempo, spád a hromady vystřílených nábojů, to jsou atributy, na Gun Loconichž tato hra staví.

Gun Loco tak má šanci stát se velmi slušnou akční hrou. Již nyní je jasné, že do herní historie se s největší pravděpodobností asi nezapíše, ale akčně orientovaní hráči by ji asi neměli přecházet úplně bez povšimnutí. Zatím to vypadá na poctivě odvedené řemeslo bez příkras. Ale ani to mnohdy není tak málo, jak by se mohlo zdát.

Datum vydání ještě nebylo oznámeno, ale dá se předpokládat, že vyjde v příštím roce, respektive v jeho první polovině. Objeví se ale pouze na konzoli Xbox 360.

Index očekávání: 75%

Gun LocoStejně jednoduchá jako příběh je i hlavní myšlenka hry: střílet po všem, co se hýbe a pro jistotu poslat pár dávek i po tom, co se už nehýbe. Jak zpracováním, tak i spádem a hlavní ideou hra docela připomíná již starší titul The Club. Tam jste víceméně šli pouze dopředu a stříleli. V Gun Loco se sice pohybujete po přeci jen poněkud variabilnějších prostředích, ale to na věci příliš nemění.
Autor:


Témata: Xbox

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...

OBRAZEM: Pirátská exkluzivita Sea of Thieves je těžké zklamání

Sea of Thieves

Rozlehlý oceán, hledání pokladů podle mapy, potápění či bitvy na moři. Zní to jako vzrušující zábava? Celkem ano. A...

Prohrabování popelnic může být zábava. V české hře Hobo hrajeme za bezdomovce

Hobo: Tough Life

Pokud se chcete vžít do role bezdomovce a nechce se vám kvůli tomu udělat nějakou kardinální blbost a skončit na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz