Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stronghold Legends

  12:02aktualizováno  1:48
Pokud máte rádi fantasy a grafiku ve stylu loňské hry Stronghold 2, pak je tu pro vás několik informací o nově připravovaném volném pokračování vracející se k základům fantasy světa.

Hitman Blood Money Anglický výraz znamenající v češtině pevnost byl poprvé použit i jako název hry v roce 1993, kdy vznikla ve studiu Stormfront hra Stronghold. Strategická hra zasazená do známého vesmíru AD&D je někdy také mylně považována za RPG, kterým ale není, i když některé prvky jej připomínají. Na svou dobu byla tato hra velmi novátorská, její engine umožňoval zobrazovat 3D povrch hráčova království, což v době, kdy byly počítačové hry v plenkách, byl skoro zázrak. Stejně tak jako stavění a zkrášlování města nebo nádherně udělané bitvy, do kterých ale nemohl hráč zasahovat. Trvalo poměrně dlouho, než byla tato úspěšná hra znovu oprášena a předělána. O to se zasloužilo studio Firefly, které v roce 1999 založili Simon Bradbury a Eric Ouellette.

Tři nové kampaně - za krále Artuše, za hraběte Vlada Drákulu nebo za germánského vůdce Siegfrieda.

Hitman Blood Money Během následujících dvou let ve studiu vznikl první novodobý Stronghold, který se okamžitě po uvedení na trh stal jednou z nejprodávanějších strategických her a v Německu byl dokonce vydán v platinové edici. Datadisk v podobě Stronghold Crusader na sebe nenechal dlouho čekat, stejně tak Stronghold Warchest (původní hra + datadisk Crusader + několik nových oponentů). V loňském roce vyšlo právoplatné pokračování Stronghold 2, které svou hratelností důstojně pokračovalo v nastoleném trendu a hodnocení 81% mluví za ten zbytek (jen škoda mnoha chyb, které ale opravují vydané patche). Novodobé Strongholdy ovšem nejsou založeny na AD&D, takže v nich nepotkáte skřety, draky, trpajzlíky, nemrtvé a další typické představitele fantasy žánru. Autorům nejspíše absence výše jmenovaných potvor přišla líto, a proto se vrhli na přípravu hry Stronghold Legends, která bude základy fantasy obsahovat. Na výběr budou tři různé kampaně. V první se zhostíte role krále Artuše společně s ostatními rytíři od kulatého stolu, v druhé kampani je zase ústřední postava hrabě Vlad(k)o Drákula, a jako poslední bude na výběr mocný germánský vůdce Siegfried.

K dispozici budou také draci a jezdci na dracích.

Hitman Blood Money Celkový počet misí dosáhne na číslo dvacet čtyři, což by mělo na několik hodin zábavy vystačit. O počtu nových jednotek nebo o dalších vylepšeních zatím autoři mlčí a nechávají si vše pro sebe (alespoň prozatím). Z obrázků je ale vidět, že kromě dalšího budou k dispozici také draci a jezdci na dracích. Jak zpracování vzdušných soubojů dopadne se musíme nechat překavpit až ve finální verzi, nebo v demoverzi jestli nějakou autoři vypustí. Grafický základ je postaven na loňské hře, která graficky excelovala, ale na oplátku vyžadovala lehce nadprůměrný stroj (pro maximální detaily). Další zlepšení se bude dotýkat hry po LANu či internetu, kde přibydou další módy s tím, že některé z původní verze zůstanou i nadále. Jak snažení studia Firefly nakonec dopadne se dozvíme už na podzim tohoto roku, kdy má Stronghold Legends vyjít.
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Vývojáři si psali pozitivní recenze vlastní hry, Steam zakročil

Recenze na Steamu

Autoři hry Wild Buster si na Steamu kupovali vlastní hru, aby k ní mohli psát pozitivní recenze.

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Najdete na iDNES.cz