Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Summoner - 3. část návodu

  12:00aktualizováno  4. května 12:05
Vyvolávač Joseph, zlodějka Flece, čarodějka Rosalinda a bojovník Jekhar už porazili mnoho nepřátel a vyřešili spoustu problémů. Další dobrodružství jsou však ještě před nimi. Dnes se tito hrdinové přes další nebezpečí konečně dostanou až na konec své cesty, aby společnými silami vyplnili tajemné proroctví.

A máme tu závěrečnou část návodu na RPGčko Summoner. Minule se nám podařilo uprchnout z Murodovy pevnosti, dnes nás však čekají další přinejmenším stejně nebezpečná dobrodružství.

Josephovo zázračné uzdravení
Na hlavní mapě se vydejte do nové lokace - do údolí Wolong.

Noční vesnice
Ve vesnici narazíte na pár vojáků, se kterými byste neměli mít větší problémy. Jděte do západní části lokace, mezi stromky za vesnicí potkáte Rosalindu a Sizheho. Pokecejte s Rosalindou, v deníku vám přibudou nové hlavní questy (prsteny) a naberte jí do party. Pak promluvte se Sizhem. Jděte na náměstí, promluvte s Gulanem a vezměte si Widow Knife. Zajděte do přístavu a na jednom molu promluvte se slepým Zhiminem. Pak ve vesnici promluvte s Peizhim a vezměte si ovoce. O kus dál je Minhe, požádejte ho o Rice Bowl. Vraťte se k Zhiminovi a dejte mu ovoce, dostanete Onyx Carp. Ve vesnici ještě můžete promluvit s Fachu, Songlim a vojákem Heidim. Opusťte vesnici směrem na východ a jděte k pobřeží. Promluvte s vojákem Quiyem a také s Anzhim - toho se zeptejte na Charcoal. Jděte nalézt jeho krabici (Anzhi´s Box), je v západní části lokace, pár kroků jižně od Sizheho (měl jsem sto chutí vám to neprozradit, abyste se při hledání trápili stejně jako já). Vraťte se s krabicí k jejímu majiteli a dostanete Charcoal. Vyhledejte Sizhe a promluvte s ním. Po rituálu vám dá několik rad a lahvičku neviditelnosti (Tears of Usaman). Jděte na jih od vesnice a po schodech se vydejte nahoru. Za pomoci mečů nebo neviditelnosti projděte až na samý vrchol schodiště a vstupte do jeskyně.

Caverns of Wolong
Přes pár minotaurů projděte ke Carisovi a pokecejte s ním. Pokračujte dál, až narazíte na Drazina. Vydejte se cestou vpravo a přes nemrtváky (a jednu hnusnou past s bodáky) se probíjejte až k ruinám. Přejděte přes most směrem na jih a pokračujte dál na jih. Promluvte s arcilichem Azhou a o kus dál s demilichem Balisem. Vraťte se k Azhovi, vyzvěte ho k boji, nalákejte ho do blízkosti nedaleké páky a stiskněte ji - vyjedou bodáky. Pokud jste arciliche nalákali na správné místo, bude po něm (je to jediný způsob, jak ho zabít). Seberte jeho kosti a doneste je Balisovi, ten vás pak přepraví o kus dál. Vydejte se na strastiplnou cestu do jeskyní. Jsou tak členité, že nemá cenu popisovat přesný směr, ale úplně zabloudit byste neměli. Prozkoumejte celý komplex, až budete v blízkosti speciálních květin, Rosalinda vám to oznámí. S Josephem jednu snězte (klikněte na ni) a pokračujte v cestě. Na jejím konci vás čeká duch Ngaru. Promluvte s ním a vezměte si od něj prsten. Nedaleko je léčivý bazének, ve kterém dokonáte Josephovo uzdravení. S prstenem a zahojenou rukou už může používat Summoning a samozřejmě i obě ruce k boji. Směrem východně od ducha je chodba, na jejímž konci naleznete luk Bow of Piercing a páku. Po jejím stisknutí se objeví průchod, kterým se dostanete téměř na začátek jeskyně a ušetříte si práci s vracením se. Opusťte jeskyni a hurá na denní světlo.

Vesnice za úsvitu
Venku promluvte s chrámovým vojákem Yishim a následujte ho. Promluvte si s kněžkou Rhene a poté se s vojáky vydejte po schodech dolů do vesnice. Likvidujte odpor a na nejvyšším patře, kde ještě jsou budovy, obejděte velký dům - je za ním skryto brnění Hero´s Chainmail. Pokračujte dále po schodech až do vesnice. Vyčistěte ji od vojáků, připravte se k boji a jděte do přístavu. Čeká tu na vás sám generál Penji se svými nejvěrnějšími. Až v tuhém boji zvítězíte, setkáte se s Aoqi. Po velmi zajímavém rozhovoru se vraťte do vesnice. Kousek od přístavu čeká mezi domky Jekhar. Promluvte s ním, dostanete Ring of Four Winds. Naberte Jekhara do party, jděte na molo a opusťte Wolong na hlavní mapu.

Rign of Forest a Ring of Jade
Z Wolongu se po hlavní mapě vydejte do lokace Liangshan Forest.

Liangshan Forest
Přes lesní chátru se probíjejte na sever a promluvte se zraněným vojákem. Poté projděte dál na sever zelenou mlhou - je to jed, proti kterému neúčinkuje kouzlo Cure, takže se budete muset neustále léčit (ideální je kouzlo Vitalize). Jděte na sever a přejděte na východ přes most, zatočte na jih a jděte do rozbořené vesnice. Koste lesní démony a přejděte na východ přes most a otočte se na sever. Jděte až na hřbitov a promluvte s tvorem Piaobo - zadá vám quest Child of the Spirits. Na hřbitově naleznete Adamant Bougu-Dou. Pokračujte na severovýchod a seberte Gray Dragon Scale. Poté se podél břehu vydejte na jih. Narazíte na jeskyni, ve které seberte Blank Parchment a Ring of Shadow. Jděte dál na jihovýchod a přejděte přes most. Čeká vás tuhá bitka se dvěma ze čtyř Murodových temných bojovníků. Až je porazíte, vydejte se na sever, až ke svatyni. Promluvte se strážcem a nechte se vyléčit (Cure Poison). Potom s ním pohovořte dál a braňte svatyni před vojáky, kteří postupně přicházejí z jihu. Po boji znovu pokecejte se strážcem, dostanete Ring of Forest. Od svatyně jděte dál na sever, odejděte na hlavní mapu a vydejte se do Wolongu.

Zpět ve Wolongu
V přístavu pokecejte s kněžkou (Jade Temple Priest), se Zhiminem a s Ruidim. Ve vesnici také potkáte Fangyina, který vám zadá úkol The Family Tradition. Promluvte určitě s vojákem Likaiem, který vám dá (pokud trochu zalžete) Lucky Charm. Na náměstí jednak potkáte obchodnici se zbraněmi a obchodníka s brněním, jednak zde promluvte se sochařem (Caishi the Sculptor), který vám zadá quest The Statue of Gaodi II. Ve vesnici můžete ještě promluvit s Gulanem, najdete zde i další obchodnici. Pokud promluvíte s Longyuem (u jihovýchodního domu), dostanete quest Longyue´s hat. Vydejte se nahoru do jeskyní a jděte k mostu nad propastí. Promluvte s duchem a hoďte skříňku do propasti, ale určitě ji neotvírejte! Poté ve vesnici vyhledejte dívku Piaobo a promluvte s ní - úkol Child of the Spirits je vyřešen, za odměnu dostanete Ring of Control. Poté Wolong opusťte. Pokud chcete, jděte ještě do lokace Liangshan Forest a dokončete questy Longyue´s hat a The Family Tradition. Poté se vydejte do lokace Jade Temple - stačí se přiblížit k Tower of Eleh.

Jade Temple Po vstupu do lokace jděte na sever. Čeká vás bitva s dalšíma dvěma Murodovými temnými bojovníky. Jděte dál na sever a vystupte k chrámové budově. Zvenku je u východní stěny Tablet (Khosani Map) - seberte. Poté vstupte do chrámu. Utkáte se s Murodem, až zabijete jeho lidskou formu, budete muset porazit jeho démonskou podobu. Po boji získáte Ring of Jade. Dále v chrámu naleznete Tome, 100-Fold Katana a Steelcore Bougu-Dou. Promluvte se všemi členy vaší družiny a vyjděte ven. Promluvte s Gonji a dejte mu dračí šupiny, budete odměněni. Poté promluvte s Qifeng, která vás dopraví do města Khosanů.

Ukradené svitky
Jděte k sopce a vstupte do města.

City of the Khosani
Promluvte si se strážcem portálu a poté jděte do velkého sálu. Promluvte si s Ulsadanou a opusťte lokaci. Vydejte se do Ionského kláštera.

Iona Monastery
Probíjejte se rozbořeným klášterem a prohledávejte domy. Měli byste najít Burnt Robe, Bow of Lynnai a Summoner Gauntlets. Na hradbách můžete sebrat Haste Ring. Vydejte se nahoru do velké knihovny. Setkáte se s Yagem. Promluvte s ním a pak se vydejte do města Lenele.

Lenele v troskách
V této lokaci budete mít k dispozici jen Jekhara a Rosalindu. Na předměstí (Lenele Outskirts) vyhledejte Durgana a dejte mu jeho Lucky Charm - splníte tak quest. Pokud lokaci důkladně prohledáte, naleznete rybářský prut a dalekohled (na molu). Poté se vydejte do stok. Skrz stoky, které již dobře znáte, se vydejte až do jihovýchodní části, kde je východ na tržiště. Prosekávejte se skrz nepřátele, na nepříjemné kouzelníky je dobré používat kouzlo Silence (je v kategorii Dark). Z tržiště jděte přes most na západní a další částí se prosekejte až k paláci. Cestou byste měli najít Mastery Ring a Gutting Dirk. Až se dostanete do paláce, systematicky ho čistěte. Postupujte pomalu, aby na vás nenaběhlo moc nepřátel najednou. V pravém křídle byste měli najít Ring of Mastery a Nobleman´s Gauntlets. V hlavním sálu nejprve vyčistěte strany, naleznete Horseman´s Gauntlets, Hero´s Leggins a Aeros Medallion. Poté jděte doprostřed, čeká vás boj s královnou a princem. Královnu se snažte co nejdřív sejmout Jekharem, na prince naopak lépe platí Rosalindina kouzla. Po boji získáte Khosani Scrolls a Parchment, kromě toho i spoustu magických předmětů. Poblíž trůnu ještě seberte Unmakil Carving. Poté opusťte palác, objevíte se rovnou na hlavní mapě.

Démon ohně
Vydejte se opět do města Khosanů, kde už jste netrpělivě očekáváni.

City of the Khosani
Promluvte s Ulsadanou a odevzdejte svitky. Dostanete Ring of Fire, takže se vám vrátí i schopnost vyvolávat minotaura. Pokecejte se strážcem portálu a vstupte do labyrintu. Nečekají vás tu již hádanky, ale jen boje s Khosani a s ohnivými salamankami. Proti jejich ohni částečně chrání kouzlo Faith. Probijte se až do jeskyně s lávou, čaká tu na vás Fire Demon. Po jeho zničení získáte Draco Robe, Midnight Platemail a Decepitator, v jeskyni naleznete Summoner Sabaton. Opusťte jeskyni a promluvte si se strážcem (je u východu z města) - dostanete Ring of Stone a Ring of Light, takže se opět vylepší vaše summonerské schopnosti. Promluvte si s obchodníkem Elarhem, zadá vám quest The Seeds of Aahur Part 2. Na pyramidě si promluvte s kněžkou Athodi (zadá vám úkol Haenul and the Gemstone of Eraekor) a s kněžkou Saato (zadá vám úkol The Hunting Horn fo Vadagar). Ve městě také naleznete čtyři obchodníky s docela slušným zbožím. Promluvte si s umělcem Uligem (Uligo the Artisian), pokud jste dříve na svých cestách potkali krále Talasu a přijali jeho úkol, rozhovor s Uligem mnohé objasní. Opusťte město na hlavní mapu. Pokud projdete okolí sopky, měli byste narazit na lokaci s táborem vzbouřenců. Vyčistěte ho a z mrtvoly vůdce seberte Eraekor Gemstone. Poté ho doneste zpět do města kněžce Athodi - splníte tak úkol Haenul and the Gemstone of Eraekor, za odměnu dostanete Jerkin a Parchment (Page 5). Poté se vydejte na lov démonů.

Démon Světla a Kamenný Démon
Vydejte se do Ionského kláštera.

Iona Monastery
Probijte se celým klášterem až do velké knihovny. Tam vás čeká souboj s démonem světla. Po bitvě můžete sebrat Mellifuous Wrappings, Ionian Bone Cleaver a Midnight Platemail. V malé knihovně pak naleznete Parchment (Page 2). Pak klášter opusťte a vydejte se do bažin.

Ikaemos
Jděte bažinou k jejímu severnímu konci. Cestou vás čekají golemové, gargoyly a také nepříjemní kamenní bojovníci, na které platí v podstatě jen kouzla. Na severu přejděte most a vydejte se nahoru k paláci. Hlavní vchod je zatarasený, ale pokud obejdete palác zleva (ze západní strany), objevíte průchod dovnitř. Vstupte dovnitř, utkáte se s kamenným démonem. Poté palác opusťte a znova si pročistěte cestu bažinami. Na jihu opusťte lokaci a na hlavní mapě se vydejte do města pod sopkou.

City of the Khosani
Promluvte se strážcem portálu. Pak si promluvte s Ulsadanou a poté znovu jděte za strážcem. Promluvte s ním, dostanete Ring of Darkness. Pak se vydejte do města Lenele.

Démon Temnoty a velké finále
Ve městě Lenele si hned za mostem promluvte s Pyrtinem. Poradí vám s úkolem The Seeds of Aahur Part 2 - stačí najít Dust of Aahur, který Pyrtin ztratil cestou z Iony, a donést ho Elarhovi do města Khosanů. Pokud se už nechcete zdržovat, vydejte se do stok a již známou cestou dojděte až na tržiště. Vydejte se přes most na západ a jděte do západní části lokace. Cestou v parku můžete sebrat Parchment Page 6 (no, možná tam byl už dříve, ale já jsem si ho všiml až teď) a po cestě byste měli narazit i na Berserker´s Torque. Opusťte lokaci směrem na západ a ocitnete se v chrámu. Čeká vás tuhý souboj s démonem Temnot. Chraňte se před jeho magií kouzlem Faith a nenechte se vylákat na postranní balkóny. Tam totiž číhají bojovníci, kteří se vždy po zabití za chvilku znovu vrátí do života. Až zabijte jeho létací podobu, neměli byste již mít problémy. Po zabití jeho druhého vtělení můžete sebrat výborný Summoner´s Sword. Poté doražte démona a jděte k oltáři. Ocitnete se u magické výhně a naplníte tak svůj osud. Nezbývá než shlédnout epilog a závěrečné titulky. Neodcházejte však ještě od obrazovky, po titulcích vás čeká notně ujetý filmeček.

Tak přátelé, toť vše. Zlo je poraženo, proroctví naplněno a počítač zavařen. Nezbývá nám, než se těšit na další kvalitní RPGčka, ať už ve stylu Summonera, Wizards And Warriors, Baldur´s Gate nebo jiných velikánů tohoto žánru. Pařanům zdar a RPGčkářům zvlášť!

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...

Noví majitelé práv na značku Commandos slibují pokračování i remastery

Commandos

Legendární značka Commandos se vrátí. Bohužel však ještě nevíme kdy a v jaké podobě.Najdete na iDNES.cz