Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SW: Knights of the Old Rep. II - návod #2

  12:01aktualizováno  21. dubna 9:59
Minule jsme odletěli na povrch planety Telos, takže dnes si povíme, co nás tam čeká. Dále se podíváme na planetu Sithů - Korriban a také na planetu Jediů - Dantooine.

 • herní karta, první díl návodu

  Telos Restoration Zone
  1, Místo ztroskotání
  Poté, co se proberete z poněkud tvrdšího přistání, tak si promluvte s Bao-Durem, který se vzápětí stane členem týmu. Přiberte k němu Kreiu a dejte se do průzkumu oblasti. Hned za ztroskotaným raketoplánem je skrytá zásobárna žoldáků, kterou můžete vybrakovat hned potom, co deaktivujete miny kolem. Bao-Dur to zvládne hravě. Poté doběhněte až ke skupince žoldáků, které zabijte a pokračujte jedinou možnou cestou dál. Po chvíli doběhnete k velké otevřené pláni, kde je v dálce velká skupina nepřátel. Zamiřte přímo k nim, pozdravte je několika granáty a pak dobijte zbytek. Na jižní straně louky jsou ve dvou výklencích skryté další předměty, které si můžete přivlastnit. Za zatáčkou čeká nemilé překvapení v podobě minového pole a útočných věží. Nejlepší přístup je přepnout se do solo módu, prokličkovat mezi minami, zlikvidovat laserové věžičky ve svahu a pak v klidu miny jednu po druhé odstranit.

  2, Czerka Site
  Tady je to jednoduché. Opět s jedinou postavou zlikvidujte nejprve droidy, potom jejich majitelku a nakonec vyčistěte miny. Až dorazíte k základně, tak se připravte na poměrně tuhý boj. Snažte se, aby se Vám postavy nerozutekly na všechny strany, postupně likvidujte skupinky žoldnéřů, vyvýšenou přistávací plošinu si nechte na konec. Až vyčistíte i tu, tak nechte Bao-Dura proklepnout zde stojící terminál. Zjistí, že v polární oblasti je nějaká energetická aktivita, která by tam rozhodně být neměla. Abyste se na místo dopravili, budete potřebovat nějakou funkční loď Ta je v blízké podzemní základně, kam okamžitě zamiřte.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords 3, Underground Base
  Postupujte vpřed, cestou ničte všechno, co Vám přijde pod ruku. Snažte se vyhýbat průduchům v podlaze, které chrlí jedovatý plyn a k deaktivaci silových polí používejte Bao-Durovu umělou ruku. Po chvilce dorazíte do malé místnosti, kde je jak workbench, tak lab station. Dál už je hangár s Vaším dopravním prostředkem. Problémem je, že nejsou otevřená vrata a že nemáte zážehové údaje pro odlet. Zamiřte dál. V místnosti po Vaší pravé ruce je konzole, kterou se později dají otevřít vrata hangáru. Zatím však nemáte šťávu, takže můžete tuto lokaci ignorovat. Naproti je ale místnost s konzolí mnohem zajímavější, protože umožňuje vypnout otravné výrony plynu z podlahy. Na dalším rozcestí potkáte osamělého mimozemšťana, který by se rád nechal vyprovodit ven. Vyprovoďte ho úplně jinak za nějaké Temné body. V další větší místnosti zlikvidujte droidy a pak použijte terminál k likvidaci těch za zavřenými dveřmi. Pokračujte rovně a pak na sever a proběhněte místností s neaktivními laserovými věžemi k reaktoru a zapněte ho. V té chvíli na Vás věžičky začnou pálit, takže je budete muset zničit. Vydejte se zpátky k hangáru a cestou si z malé místnosti, která se zpřístupnila po zapnutí reaktoru vyzvedněte z bedny ignition codes potřebné k odletu. V hangáru na Vás bude čekat přerostlý droid, který ale není zdaleka tak nebezpečný, jak by mohla naznačovat jeho velikost. Po jeho likvidaci otevřete vrata a raketoplánem odleťte do polární oblasti.

  Polarní region
  1, Polar Plateau
  po dalším tvrdém přistání Vás bude čekat uvítací výbor v podobě tří droidů HK-50, kteří jsou poměrně nebezpeční. Zaměřte se proto vždycky na jednoho a až po jeho výbuchu na dalšího, netříštěte svoje síly mezi víc cílů. Až s nimi budete hotovi, tak vstupte dveřmi na jihu planiny do podzemí.

  2, Secret Academy
  Tady se konečně dozvíte něco z minulosti Vaší hlavní postavy, protože potkáte jednu starou známou. Až rozhovor skončí, tak si můžete promluvit s vedle stojící Handmaiden, která ukradla Ebon Hawka. Pokud hrajete za mužskou postavu, tak s Vámi tato bělovlasá fešanda odletí z akademie za dalšími dobrodružstvími. Až se vypovídáte, tak se vydejte jihozápadní chodbou, odbočte doprava a osvoboďte svoje kumpány z cel. Vraťte se do předchozí místnosti a tentokrát jděte na jih. Dojdete do tréninkové místnosti. Nejdřív vyberte okolní „kajuty“ a pak si promluvte s dívkou stojící uprostřed matrace. Vyzvěte ji k boji. Pokud hrajete za Consulara, může být následující série soubojů hodně těžká, nikoli však nezvládnutelná. Obecná rada zní – nebojte se použít stimulanty a štíty pro boj nablízko. První tři souboje jsou ještě poměrně snadné, protože stojíte jen proti jediné soupeřce a jediné, co se mění, jsou podmínky boje. Přituhovat začíná, když se musíte utkat s tandemem soupeřek a opravdu horko je ve chvíli, kdy musíte přeprat dokonce pětici oponentek. Tady doporučuji použít granáty a blesky, Force Scream a podobně, hodně ulehčí situaci. Až vyhrajete tak kromě malého množství zkušeností získáte i uznání bojovnic, což potěší. Teď se vraťte do kruhové místnosti, kde jste začínali a odtud na severozápad. Projděte několika místnostmi až k silovému poli, za kterým je T3-M4. Osvoboďte ho a dle libosti si vylepšete nebo vyrobte vybavení na blízkých stolech. Pak zamiřte na palubu Vašeho korábu a odleťte pryč vstříc dalším dobrodružstvím.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith LordsKorriban
  Je v podstatě jedno, v jakém pořadí jednotlivé planety navštívíte, my začneme na domovské planetě Sithů, Korribanu. Na rozdíl od prvního dílu bude Váš pobyt tady poměrně krátký. Protože kreia odmítá jít s Vámi, doporučuji vzít si s sebou Handmaiden a Attona nebo Bao-Dura.

  1, Valley of the Dark Lords
  Mrtvo a pusto, rozbořené hrobky, zkrátka idylka:-)Nepřátelé tu nejsou, ale vězte, že jakmile i přes Kreino varování oberete některou z vyschlých mrtvol, objeví se dvojice poměrně tuhých ještěrek, za které je ale poměrně dost zkušeností. Doporučuji proto najít všechny nebožtíky a pobít objevivší se potvory. Až tady skončíte, tak se vydejte na severní konec údolí. Vchodu do jeskyně si zatím nevšímejte a rovnou zamiřte do vnitřku opuštěné sithské akademie. Otevřené dveře naznačí, že jste očekávání.

  2, Sith Academy
  Zamiřte přímo do centrální místnosti a připravte se na to, že se budou podobně jako na palubě Ravageru odnikud objevovat skupinky sithských zabijáků. Odtud jděte západní chodbou a postupně procházejte všechny odbočky. Po chvilce narazíte na konzoli, kde si musíte vytvořit login (zvládne kdokoliv kdo jen trochu ovladá computer skill) a poté podstoupit test, bez kterého se Vám neotevře cesta dál. Odpovědi na otázky jsou: 1: Freedon Nadd, 2: 20, 3: Gizka, 4: I always lie, 5: Passion, strength, power, victory. Až test úspěšně dokončíte, tak se Vám otevřou dveře do tréninkové místnosti. Jinak se úplně na západě dají výbušninami vyhodit do vzduchu zabarikádované dveře, za kterými jsou nějaké ty předměty a jeden holocron, který ale řekne něco jen těm, kdo hráli první díl. Pro ostatní ztráta času. Výbušniny se dají najít ve skříňce v knihovně, kam vede cesta z hlavního sálu směrem na severozápad. Skříňku ale v žádném případě neotvírejte násilím, jinak thorium odpálíte a odejdete tak s prázdnýma rukama. Potom se ale každopádně vraťte do hlavního sálu a východní chodbou doběhněte až do tréninkové místnosti, kde pomocí terminálu spusťte výcvik. Až se vypořádáte se smečkou vyhladovělých zvířátek, tak znovu použijte konzoli. Dozvíte se, že jste nesplnili časový limit a máte se proto jít nechat potrestat do mučírny, která je jen několik kroků daleko. Uvnitř najdete první ze zbývajících Jediů. Ale už je příliš pozdě na záchranu. U mrtvoly byste měli najít další součástku nutnou ke konstrukci nového světelného meče (ale jistý si nejsem, protože se zde nalezené předměty náhodně generují). Posléze s pomocí konzole znovu odemkněte hlavní dveře do údolí a zamiřte zpět do přijímací komory, kde se poprvé tváří v tvář střetnete se svým úhlavním nepřítelem. Darth Sion je kromě fešáka i pořádně tuhý opičák a navíc není sám. Nejlepší je nahodit energetický štít, pár stimulantů a soustředit se jenom na něj. Až mu zdraví klesne skoro na nulu, tak se dozvíte, že tady ho porazit nemůžete a budete muset prásknout do bot. Až se objevíte znovu na povrchu planety, tak okamžitě zamiřte do jeskyně, jejíž vchod jste minuli cestou sem.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords3, Shyrack Cave
  Tato jeskyně je asi jediné místo na celém Korribanu, které vypadá stejně jako v prvním díle. Postupně projděte všechny chodby na západní straně jeskyní (předělem je kamenný můstek přes propast). Pozabíjení a obrání všeho cestou je samozřejmostí:-) Až tady budete hotovi, přeběhněte na druhou stranu propasti a zamiřte na sever ke vchodu do hrobky (ta tu ale v prvním díle nebyla). Dovnitř můžete vstoupit pouze v případě, že jste jasně vyhranění na jednu nebo druhou stranu Síly. Pokud postupujete podle návodu, tak by to neměl být problém, pokud přesto dovnitř nebudete moct, tak se holt vraťte později.

  4, Secret Tomb
  Na první křižovatce narazíte na Dartha Malaka!, jedná se však pouze o hodně živou iluzi. Až domluvíte, tak se na Vás Malak i s ostatními vrhne. Zaměřte svou pozornost jen na něj, jakmile ho zlikvidujete, ostatní zmizí taky. Poračujte dál východní chodbou až dorazíte do místnosti, kde je asi tak milión agresivních poletuch – blesky a Force Scream tady funguje velice dobře. Až se probojujete skrz, tak v další místnosti jste konfrontováni s další událostí z Vaší minulosti. Tady je to snadné – prostě pošlete vojáky přes minové pole a nakonec jen doražte zbytek nepřátel. Pokračujte dál na východ. Pokud se na následujícím rozcestí vydáte na jih, tak tady najdete mrtvolu rytíře Jedi, který zde nejspíš zešílel. Jinak se vydejte severní odbočkou, kde potkáte iluzorní Kreiu. V boji následujícím rozhovor se může stát, že to celé budete muset absolvovat znovu. Nejspíš se jedná o chybku v programu. Pokračujte do poslední místnosti, kde na Vás nečeká nikdo jiný než sám Darth Revan (i když HODNĚ vyměknul). Po jeho likvidaci máte poměrně velkou šanci, že u něj najdete světelný meč a nebudete závislí na otravném sbírání komponent. V sarkofágu je celkem solidní obouručák a výborný arm band, který se hodí jen Temné postavě. Až budete mít všechno, tak se vraťte na palubu Ebon Hawka. Tady by na Vás měla čekat Visas Marr, se kterou se musíte utkat (alespoň myslím, že tam bude už teď). Není moc odolná, takže ji zpacifikujte dle libosti, měla by z ní vypadnout další komponenta pro světelný meč. Potom odleťte na Dantooine.

  Dantooine
  I tady se toho hodně změnilo – Malak vybombardoval enklávu Jediů a lidi proto nemají rádi světelné meče a jejich majitele.

  1, Khoonda Plains
  Hned poté, co vylezete z lodi, tak Vás zastaví Dillan a poradí, abyste šli vyhledat starostku místní osady. Vedle Ebon Hawka si můžete s mimozemšťanem zahrát karty. Jinak se vydejte přímo k osadě, která je už zdálky dobře viditelná. Někde kolem budovy postává Akkere, který je specializovaným obchodníkem zaměřeným na droidy. Ještě si s ním přijdeme později promluvit. Zamiřte dovnitř Khoondy.

  2, Khoonda
  Tady je v této chvíli možnost vzít několik úkolů – v průchodu napravo od vchodu stojí Suulru, který postrádá svoje zvlhčovače (moisture vaporators). Slibte mu, že se na to podíváte. V hlavní chodbě stojí Bedrun, který nemá rád svého nadřízeného Zherrona, ale toho můžete s klidným svědomím ignorovat. Hned vedle je obchod Aduma Larpa, starého známého z prvního dílu. O kousek dál je velitelství milice a její šéf Zherron, který by byl rád, kdyby jste vyřešili problém přemnožených kinrathů. A konečně je tu taky přijímací kancelář místní starostky Tereny Adare. Povězte jí, že hledáte mistra Vrooka a ona Vám vydá povolení k průzkumu vybombardované enklávy. Odejděte ven.

  3, Khoonda Plains podruhé
  Zamiřte východně a přes několik poměrně slabých kinrathů se probijte k Saedhovi stojícímu vedle kluzáku. Dozvíte se, že tady došlo k podezřelé nehodě, při které se ztratily nějaké atmosferické senzory. Saedhe je od Vás rád koupí, pokud je najdete. Zamiřte do jeskyně v jihovýchodním rohu lokace.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords4, Crystal Cave
  Několik kroků od vchodu se v rozbité váze nacházejí hledané atmosférické senzory. Dají se prodat za pěkné tři tisíce nebo i za víc, pokud jste přesvědčiví. Na křižovatce se dejte doprava, dokud nenarazíte na žoldnéře, který se prochází mezi agresivními kinrathy bez újmy na zdraví. Až zjistíte jeho tajemství, tak mu ho můžete odejmout násilím anebo, pokud máte vysoký přesvědčovací skill, ho přemluvit ať Vám svoji tajemnou esenci daruje a posléze odmítněte ji vrátit. Pak se pokochojte tím, jak ho kinrathi roztrhají na kusy. Vraťte se zpátky ke vchodu a vydejte se levou chodbou. Po levé straně je jakési skladiště, momentálně opuštěné. Postupujte vpřed až dorazíte k velkým formacím krystalů, ze kterých se dají získat různé krystaly do světelných mečů. Taky se na Vás vrhne královna kinrathů se svým potomstvem – blesky ji spolehlivě zastaví a po její smrti můžete kdykoli zajít za Zherronem a vybrat si odměnu za likvidaci kinrathského problému. Posléze vyberte všechny krystaly. Ve velké zářící hroudě křišťálu je dokonce Váš osobní krystal, který sílí postupně s Vámi. Kreia má všechny informace na toto téma. Zamiřte zpět do slunečního světla. Od jeskyně se dejte na sever a projděte k enklávě.

  5, Enclave Courtyard
  Po pravé straně je tábor žoldnéřů, ve kterém ale není nic zajímavého, takže ho ignorujte a zamiřte na západ. Po chvíli dojdete do tábora jakýchsi místních archeologů, kteří se živí prodejem věcí nalezených uvnitř opuštěné enklávy. Pokecejte s Davaalou, dozvíte se o dvou pohřešovaných, kteří se nevrátili z hledání artefaktů. Také si u ní můžete nakoupit spoustu pěkných věcí. Jinak už tady není nic zajímavého, takže se vydejte k enklávě. Tady potkáte skupinku hledačů vracejících se z podzemí, kteří Vám sdělí, že Jorran, jeden z nich, uvízl uvnitř. Vzhůru do podzemí.

  6, Enclave Sublevel
  Tady se připravte na to, že budete muset pozabíjet spoustu laigreků, zdejší obdobu cannoků z Telosu. Vydejte se proti směru hodinových ručiček na průzkum a cestou procházejte všechny místnosti. V jedné z nich na jižní straně komplexu najdete první mrtvolu pohřešovaného archeologa. Hned ve vedlejší místnosti je terminál, který by v ideálním případě měl otevřít dveře do blízkého skladiště. Jenže je pokažený a jediný způsob, jak se do skladiště dostat, je konzoli přetížit, dveře se pak otevřou. Na východní straně labyrintu chodeb je velká místnost, ve které Vás přivítá historik Disciple. Hezky si s ním popovídejte a vězte, že pokud hrajete za ženskou postavu, tak se přidá do skupiny. U hromady mrtvol v zadní části sálu poblíž sochy si přečtěte, kde že můžete najít mistra Vrooka. V severovýchodní rohu bludiště je vstup do skladu droidů, kde se nachází i workbench pro upgrady. Pokračujte obvodovou chodbou dál a hned v dalších dveřích narazíte na druhou mrtvolu hledače artefaktů. Najdete u něj i poslední vůli, se kterou si trochu pohrajte a odkažte všechno sobě, abyste si mohli později u Zherrona věci vyzvednout. A konečně v severozápadním rohu je za zavřenými dveřmi Jorran, kterého pusťte ven a zabijte. Získáte tak zvlhčovače pro Suulrua, poslední komponentu nutnou ke stavbě světelného meče a pár dalších věciček. Vydejte se zpátky k východu, kde narazíte na partu drsoňů, co věří, že Vám to natřou. Vyveďte je z omylu a zamiřte zpátky do Crystal Cave.

  7, Crystal Cave podruhé
  Zamiřte levou odbočkou ke skladišti, které už není zdaleka tak opuštěné, jako bylo při Vaší první návštěvě. Promluvte si s vůdkyní žoldáků a řekněte jí, že je Vám úplně fuk, jak dlouho bude Vrook hnít v kleci. Pak si s ní promluvte znovu a pozabíjejte ji i se zbytkem bandy. Potom si zabojujete i s Vrookem, ale když budete v nejlepším, tak Vrook zbaběle uteče. Vydejte se za ním.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords 8, Útok na Khoondu
  Venku před jeskyní potkáte Azkula, který chce, abyste mu pomohli a lehce ochromili obranné systémy osady. Souhlaste a vydejte se zpátky ke Khoondě. Nejdříve zneškodněte všechny miny kolem budovy a pak zamiřte dovnitř. Promluvte si se Zherronem, který teď sdílí místnost se starostkou, povězte mu o úspěšně splněných úkolech (pokud jste tak již neučinili) a zeptejte se ho, co všechno máte na útok připravit. Pak si promluvte se starostkou, která Vám naivně předá bezpečnostní klíč od dosud uzamčených dveří. Vyměňte kohokoli z Vašich společníků za T3-M4, jehož dovednosti se teď budou hodně hodit. Nejdřív si ale promluvte se Suulruem a dejte mu zvlhčovače, které jste získaly od Jorrana. Odměnou Vám bude moc pěkný blaster a pár dalších drobností. Pak zamiřte do severní části osady, kde přeprogramujte lékařského droida tak, aby zraněné znehybnil, místo aby je uzdravil. Odtud zamiřte na konec chodby, kde postupně opravte a optimalizujte všechny bojové droidy, za každého tak získáte asi tisíc zkušeností. Uvnitř jednoho z nich najdete nástroj se jménem, který patří obchodníkovi Akkeremu před Khoondou. Vlítněte na něj a zabijte ho – získáte tak výbušniny, které se budou hodit později a taky další součástku k opravě HK-47 na palubě Ebon Hawka. Až budete s obchodníkem hotoví, tak se vraťte k opraveným bojovým droidům a pomocí blízké konzole je přeprogramujte tak, aby útočili na milici místo na žoldnéře. Až bude tohle všechno hotové, tak zaběhněte před jeskyni oznámit Azkulovi, že může začít svůj útok. Po filmečcích a nějaké té in-game animaci se ocitnete tváří v tvář poněkud rozladěnému mistru Vrookovi, se kterým musíte bojovat. Pokud ještě nemáte světelný meč, tak je tenhle boj zatraceně těžkým oříškem k rozlousknutí. Ani v opačném případě však nemáte vyhráno, protože v této chvíli nejste ještě zrovna nejsilnější a Vrook je odolný starý mazák. Výborně tady funguje větev Slow, která Vrooka zpomalí, takže můžete použít granáty, stimulanty a štíty. Pokud budete dostávat na budku, tak zaběhněte dozadu za květináče a v klidu se doléčete, Vrook tam za Vámi nepoběží. Pokud se Vám nedaří přímá konfrontace, máte ještě jednu možnost – miny. Pár v řadě už něco svede. Až Vrooka zdoláte asi do poloviny, tak se naučíte jeho bojovou techniku. Pak ho doražte, vysajte z něj Sílu (zvýší maximum bodů Síly) a oberte jeho mrtvolu. Taky nejspíš získáte poslední součástku nutnou k sestavení nového světelného meče. Proto si na lodi promluvte s Bao-Durem a nechte si od něj postavit meč podle svých představ. Odleťte na pašerácký měsíc Nar Shaddaa.

  Pokračování příště...
 • Autor:


  Nejčtenější

  KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

  Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

  Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...  Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

  Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

  Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...

  Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

  Cuphead

  Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  Další z rubriky

  Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

  Cyberpunk 2077

  Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

  Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

  No Man’s Sky Next

  Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...

  Navzdory vysokým hodnocením se Wolfenstein 2 na PC neprodával dobře

  Wolfenstein II: New Colossus

  Pořekadlo o tom, že kvalita se prodá sama, neplatí ve všech případech. Přestože poslední díl Wolfensteina v recenzích...  Najdete na iDNES.cz