Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SW: Knights of the Old Rep. II - návod #3

  12:00aktualizováno  22. dubna 5:19
V dnešní, třetí, části návodu se podíváme na semeniště všech kriminálníků - planetu Nar Shadaa a poté ještě na malý měsíc planety Onderon jménem Dxun. Co nás tam čeká se dozvíte, pokud budete číst dále....

 • herní karta, první díl návodu, druhý díl návodu

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords Nar Shaddaa
  1, Refugee Landing Pad
  Hned po tom, co opustíte loď, tak přiletí majitel rampy, na které jste přistáli a bude požadovat, abyste ji uvolnili. Není nic snazšího, než ho trochu postrašit a on se radši vzdálí. Vydejte se na průzkum oblasti. Za první zatáčkou narazíte na dva kolohnáty, co vymáhají na jednom z uprchlíků peníze. Nechte ho napospas vyděračům a dostanete nějaké Temné body. Hned vedle stojící trhan bude pro změnu chtít kredity. Nic mu nedávejte. Až dorazíte na hlavní promenádu, tak se proti směru hodinových ručiček vydejte na obhlídku. Vstupte hned prvními dveřmi do místnosti s workbench, kde si můžete dle libosti vylepšovat a vyrábět předměty. Ve vedlejší místnosti si promluvte se slepým obchodníkem, od kterého se dozvíte, že dokáže měnit identifikační kódy lodí, což se bude hodit později. Pak si promluvte s vedle stojícím TT-32, který Vás požádá o to, abyste od Kodina (další obchodník na hlavní promenádě) koupili jeho předchůdce, v jehož paměťovém jádře jsou uloženy plány na unikátní štít. Slibte pomoc a vraťte se na promenádu. Po pár krocích Vás zastaví chlápek, který bude tvrdit, že Ebon Hawk je jeho loď a chce ji zpátky. Zbavte se ho. V jihovýchodním rohu lokace je místnost, ve které svým vstupem přerušíte jakousi nelegální dohodu. Její aktéři se na Vás vrhnou a nezbyde nic jiného než je zpacifikovat. Vedle postává rodianský obchodník Oondar, který by rád vystřelil svoji konkurentku Geedu do černé díry. Přislibte pomoc – jeho zboží je totiž nadprůměrné. Pokračujte do severovýchodního rohu mapy, kde narazíte na další vyděrače, kteří chtějí kredity od chlápka jménem Rutum. Tady můžete být zlí dvěma způsoby – buď můžete záporákům nabídnout, aby dlužníka prodali do otroctví (tím získáte navíc vliv u Kreii a nebo můžete použít Force Persuade (pokud ho ovládáte) a oběma vyděračům nařídit, aby skočili do blízké propasti (tím ale vliv u Kreii ztratíte). Až budete hotovi, tak trošku zavyhrožujte Geedě a vraťte se k Oondarovi na nákup. V severozápadním rohu si můžete zazávodit na kluzácích, ale dá se bez toho obejít. Taky tu narazíte na Kodina, kterého trochou zastrašování donutíte k tomu, aby Vám zadarmo vydal droida, kterého chce TT-32. Hned za ním zajděte pro svoji odměnu – prototyp silného štítu a při té příležitosti ho ještě oberte o komponenty z jeho vlastního těla. Pak zamiřte dveřmi na severní straně do doků.

  2, Nar Shaddaa Docks
  Tady zamiřte přímo přibližně do středu mapy, kde postává šéf doků. Slibte mu, že mu pomůžete nasměrovat přilétající nákladní lodě ve správném pořadí. Terminálem hned vedle aktivujte Pylon číslo dvě, což je ten, co ho máte hned vedle. Pomocí terminálu určete pořadí lodí následovně: Silver Zephyr, Alakandor a nakonec Toorna´s Profits. Vyzvedněte si u Fassy odměnu a zamiřte do přilehlého bytového komplexu. Tady si můžete promluvit s posádkou vesmírné lodi Lunar Shadow a dovědět se tak, že její kapitán sedí v nedalekém baru Jekk Jekk Tarr a nasává. Já jsem se ale neobtěžoval, skupinku prostě pobil a obral. Ve vedlejší místnosti si pokecejte s vědcem, který pracuje na nějakém složitém projektu. Má pro Vás job – za 500 kreditů, které Vám dá, máte něco vyzvednout od kurýra čekajícího v pylonu číslo 3 (ten nejsevernější) Až tam dorazíte, tak za dveřmi prohledejte kurýrovu mrtvolu a zlikvidujte „údržbářského“ robota, který se na Vás vrhne. Vraťte se za vědcem, který tam už ale nebude. Aspoň Vám zůstanou kredity. V další místnosti si promluvte s mimozemšťanem, který jaksi nemůže odletět kvůli nesrovnalostem s nákladem. Zajděte za Fassou a nabídněte mu obchod – část nákladu za propustku z doků. Běžte povědět novinu Ithorianovi, kterého vzápětí zamordujte a oberte. Vedle si promluvte s Lootrou, který pohřešuje svoji manželku. Nakukejte mu, že jeho žena je stejně nejspíš pod drnem a že nejlepší možnost, kterou má, je přidat se k Exchange. Pokud se Vám podaří ho o tom přesvědčit (jako se to povedlo mně), tak získáte další vliv u Kreii. Odejděte z bytů a zamiřte severním směrem, kde sídlí Vogga The Hutt, kterého budete muset dříve nebo později navštívit. Prozatím se ale přes jeho ochranku nejspíš nedostanete. Proto se vraťte do Refugee Landing Pad a východním směrem odejděte do Entertainment Promenade.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords3, Entertainment Promenade
  Tady toho mnoho není. Kousek od vchodu stojí taková přerostlá krysa, která Vám za poplatek 2000 kreditů může vylepšit nebo zhoršit vztah s galaktickou mafií The Exchange, bez čehož se ale v pohodě obejdete. Taky Vám za pakatel prozradí heslo do karetní herny, které vyžaduje stráž u dveří stojící o kousek vedle. Vedle si promluvte s Twik´garem, který by si rád „promluvil“ s Geredim, který se nachází právě uvnitř již zmiňované herny. Promluvte si s ním a zkuste mu nakukat, že na něj venku čeká sličná mimozemšťanka. Pokud se Vám to nepovede, tak Vás alespoň nechá bez práce vyhrát v kartách. Karty si můžete zahrát ještě s dalšími návštěvníky podniku, ale já karbanu neholdoval, protože jsem beztak měl peněz jako šlupek:-). Teď si přiberte do party někoho, kdo ovládá stealth (třeba Visas), použijte stealth generátor a připližte se ke dvojici Trandoshanů, kteří vedou spiklenecké řeči ve vedlejší kantýně. Dozvíte se, že Hutta Voggu dost silně žere jeho konkurent Goto, který likviduje jeho černé zásilky. Tahle informace se bude později hodit pro získání přístupu do Huttovy skrýše. Vedle stojícího Doma verbujícího tanečnici si už proto ani nemusíte všímat. Opusťte tuto lokaci a posledním nepoužitým východem z Refugee Landing Padu odejděte na návštěvu Uprchlického sektoru. Předtím se ale stavte za Voggou Huttem a slibte mu pomoc proti Gotovi.

  4, The Refugee Sector
  Hned za dveřmi vyprovokujte k boji dvojici stráží a poté zamiřte do hlavní místnosti, kde se dá získat a vyřešit spousta úkolů. V severozápadním rohu utečeneckého tábora je Geriel, který trpí těžkou chorobou. Pokud se Vám podaří ho přesvědčit, ať se radši vzdá a umře, tak získáte Temné body. Víc na jih stojí Hussef, který je místní kápo. Od něj se dovíte, že uprchlíci jsou ve dvojím ohni, terorizují je totiž dva gangy - Serrocové a pak samozřejmě všudypřítomná Exchange. Pokud ho přesvědčíte, že jsou všichni ztraceni a měli by se radši podrobit, tak Vám vůdce zdejší „filiálky“ Exchange Visquis bude hodně vděční. Pokud neuspějete, tak se holt nedá nic dělat. Vedle stojí Aaida, která je stále naživu, ale Lootru už jste stejně přesvědčili o opaku, takže ji můžete vesele ignorovat. Vedle stojí Naddaa, která se Vám s pláčem svěří, že její dceru unesli členové Exchange do své základny kousek odtud. Dojemné. Taky je tu ztroskotanec Odis, co shání práci jako pilot, odmítněte mu pomoct. Kahranna by ráda odletěla z měsíce pryč, takže ji trošku zalžete, že jste z doků a obohaťte se tak o pár set kreditů a Temné body. Vydejte se do východní části mapy, kde sídlí gang Serroco. Stráže u dveří zabijte a stejně naložte i se zbytkem gangu. Až skončíte, tak se vydejte pro změnu do západní sekce mapy, kde sídlí Exchange. Pokud vykradete některý z kontejnerů, tak Vás napadnou stráže, což ale vůbec nevadí, protože s Visquisem si můžete promluvit i tak v klidu. Během rozhovoru máte spoustu možností – můžete mu dát část kreditů, co jste je vymámili z Kahranny, taky můžete slíbit, že se pokusíte ukecat Nadduu, aby se nechala prodat do otroctví i s dcerunkou. To je tady všechno, takže teď se vraťte zpátky k Ebon Hawku, který by už měl být nějakou tu chvilku obsazený otrokáři ze skupiny Red Eclipse. Na některé narazíte i cestou. Pobijte je všechny venku i uvnitř lodi. Krátce po tom obdržíte zprávu od Visquise, který se s Vámi chce setkat v baru Jekk Jekk Tarr. Přirozeně je to past, ale stejně tam musíte.

  5, Visquisova zrada
  Hned po tom, co vstoupíte do doků, tak Vás zastaví Hanharr, který se s Vámi spojí proti Visquisovi. Pokračujte dál. Kousek od baru budete omráčeni Mirou, která zaujme Vaše místo a tudíž padne do pasti místo Vás. Teď někdy se hra přepne do kantýny, kde si Atton neužije příliš oddechu, když ho napadne dvojice nájemných vražedkyň. Používají energetické štíty a meče, takže je lepší proti nim použít místo blasterů meče a taky granáty. Až bude po nich, tak se konečně vydejte za Visquisem.

  6, Jekk Jekk Tarr
  Vzduch uvnitř je jedovatý a bez ochranného obleku se začnete hned po příchodu dusit. Naštěstí zasáhne Kreia a naučí Vás Breath Control, kterou mějte po celou dobu zapnutou. Pak se vydejte za Visquisem. S útočníky by neměly být problémy, zvláště pokud budete používat blesky a Force Scream. Když se konečně přes zástup Gandů probijete až do soukromé části baru, bude Visquis už pryč. Pronásledujte ho do systému tunelů.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords7, Jekk Jekk Tarr Tunnels
  Tady Vám nefunguje mapa, takže musíte cestu najít bez ní. Vězte, že vchod do Visquisovy základny je na severovýchod od místa, kde začínáte. Až k němu dorazíte, tak se přepnete do kůže Hanharra. Jeho úkolem bude naporcovat Miru, se kterou má nevyřízené účty. Hanharr je zdaleka nejsilnější borec, kterého můžete mít v partě a pokud ještě aktivujete jeho Wookijskou zuřivost, tak mu prvních pár útoků neubere NIC (totiž platí i o Sith Marauderovi s aktivovanou Fury), což z něj dělá nejlepší volbu do těch nejtužších potyček. Poté, co budete s Mirou hotoví, tak se probijte přes smečku Kath houndů a u mrtvoly bývalého ošetřovatele seberte klíč, který odemyká dveře ven z arény. Po celé základně narazíte na skupinky Ubese, kteří ale nemají proti Hanharrovi vůbec šanci. Postupně se probijte až do jihozápadního rohu chodeb, kde otevřete pomocí panelu všechny únikové cesty. Znovu se přepnete, tentokrát zpátky na hlavní postavu. S ní místnost za místností vyčistěte celou základnu od nepřátel i předmětů a nakonec zamiřte do arény, kde Hanharr bojoval s Mirou. Po posledním zoufalém pokusu Visquise Vás zajmout vstoupí na scénu konečně tajemný Goto.

  8, Získání transponderových kódů
  Nyní se objevíte zpátky v docích v kůži T3-M4 a Vaším úkolem bude získat kódy pro transpondér Ebon Hawka a získat tak přístup na Gotovu jachtu. Zamiřte k droidovi C7-E3 na vzdálené straně skladiště a požádejte ho o propustku dál. Pošle Vás za C6-E3, který nabídne, že Vás nechá projít pokud C7-E3 ehhhm… vypnete. V další místnosti se mezi naskládanými bednami propleťte až k velkým dveřím, kde musíte vyřešit hádanku, aby jste od droida za nimi získali kód. Nejdříve otočte středový blok proti směru hodinových ručiček, pak pravý segment po směru a nakonec levý blok znaků opět proti směru hodinových ručiček. Za dveřmi konečně dostanete to, kvůli čemu jste sem přišli. Vydejte se na cestu zpátky. Přepadne Vás trojice HK-50. Nahoďte štít a s pomocí shock arm je jednoho po druhém zlikvidujte. U jednoho z nich najdete další součástku nutnou k opravě HK-47 na palubě Ebon Hawka. Po sérií animací si musíte zvolit dva členy Vaší skupinky, kteří se vydají na palubu Gotovi jachty. Mně se osvědčila dvojice Kreia a Hanharr, volba je ale samozřejmě na Vás.

  9, Gotova jachta
  Tady si budete po celou dobu pobytu hrát jako by na hackera. Po celé lodi jsou totiž na různých místech rozmístěny command consoles, kde můžete pomocí zde získaných programů a přístupových kódů k systémům lodi (obranné věže, generátory) s těmito různě manipulovat. První program má hned ve vstupní místnosti stojící droid – shutdown. V navazující chodbě zničte droida (goto Starboard Commander) a z jeho pozůstatků získejte přístupové kódy k vězeňským celám (ty se dají otevřít i světelným mečem nebo Bao-Durovou paží, ale takhle je deaktivujete všechny naráz a navíc dostanete zkušenosti). Zamiřte východními dveřmi z místnosti k prvním vypnutým celám, kde si z poničeného droida stáhněte přístupové kódy k obranným věžím. Pomocí command console se věže pokuste deaktivovat, což způsobí, že kolem sebe začnou zběsile pálit, takže až k nim dorazíte, budete mít o dost míň práce. Od terminálu zamiřte zpátky směrem k vězeňskému bloku, ale zamiřte dvojicí dveří na jih a potom opět na východ. Měli byste stát v chodbě, kde se zbláznily věže, zlikvidovaly hlídající droidy a poškodily se navzájem. Likvidace zbytku je už snadná. V další místnosti najdete konečně svoji hlavní postavu. Z blízkého terminálu stáhněte přístupové kódy k distribuční síti energie, bez kterých se nehnete. Na jihu lodí je několik nepovinných, nicméně však zajímavých míst – workbench, lab station a a taky další poškozený droid s programem Reset. Zamiřte na západ, ve velké místnosti jednu po druhé zničte laserové věžičky a přes předtím nepřístupné dveře vstupte do další části jachty. Budete svědky toho, jak Goto aktivuje hodně silné minové pole, které Vám znepříjemní další postup. Doporučuji miny sbírat, jsou za to nejen zkušenosti, ale později i kredity, když je prodáte nebo chemikálie na výrobu předmětů. V chodbě tvaru bumerangu narazíte i na dalšíh velitelského droida, který u sebe má kódy právě k minovému poli. V další místnosti (plné sledovacího zařízení) je command console, pomocí které můžete vypnout minové pole bránící v dalším postupu. Droidy ale budete muset zlikvidovat stejně. Odtud je to už jen pár kroků na můstek, kde pomocí hlavního terminálu vypněte maskování jachty a vydejte se zpátky k Ebon Hawku. Cestou zpátky se znovu setkáte s dvojicí vražedkyň, tentokrát však už nepřežijí. Odleťte a vychutnejte si video.

  10, Souboj s Jediiským mistrem
  Teď Vás čeká konfrontace s dalším přeživším mistrem. Tenhle souboj mi na rozdíl od toho prvního s Vrookem připadal hodně primitivní a zvítězil jsem snad ve dvou bojových kolech. Pokud budete mít problémy, tak zde platí stejné rady jako při souboji s Vrookem na Dantooinu (viz výše). Až bude po všem, tak ještě zaskočte za Voggou a oznamte mu, že Goto už nebude dělat problémy. Na palubě Ebon Hawku se k Vám připojí Hanharr a droid GO-TO, dárek od Gota, který evidentně přežil. Odleťte na Onderon.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith LordsDxun
  1, Jungle Landing
  Než se dostanete na samotný Onderon, tak budete nejdřív muset projít sérií událostí na tomto lesnatém měsíci planety. Od lodi se vydejte jedinou možnou cestou stále dopředu až dojdete k místu, kde je vrak lodi. Tady můžete opravit porouchaný terminál, pomocí droidů si prohlédnout cestu dopředu a pak dva z nich vyhodit do vzduchu kvůli zkušenostem. Postupujte dál a na severním konci mapy zlikvidujte skupinku nájemných lovců, kteří by si rádi vybrali odměnu vypsanou na Vaši hlavu a kteří už předtím otravovali na Nar Shaddaa.

  2, Jungle
  Tady se vydejte jedinou možnou cestou na sever. Po chvíli odbočte na východ, kde najdete čerstvou mrtvolu Mandalořana, která rozhodně není pozůstatkem z předchozí války mezi nimi a Republikou. Pokud máte Thorium charges (z Korribanu nebo z Dantooinu), tak je použijte na otevření zapečetěných vrat do skladu zbraní. Pak pokračujte dál, kde budete u táborového ohně překvapeni zamaskovanou hlídkou, kterou pobijte a pak se nechte odvést k Mandalorovi.

  Star Wars: Knights of the Old Republic II - the Sith Lords 3, Mandalorian Ruins
  Budete předvedeni před Mandalora, který bude souhlasit, že Vás odveze na Onderon, ale nejdřív si u něj musíte získat dostatek respektu, což lze celkem snadno tak, že splníte několik úkolů pro něj a ostatní Mandalořany. Mandalore Vás požádá o to, abyste pro něj vybrali další zapečetěný sklad zbraní. Až se vypovídáte, tak můžete použít vedle stojící lab station. Nahoře na rampě jsou tu také dveře, od kterých Vás bude Mandalore vytrvale vyhazovat. Můžete je otevřít jedině tak, že se zneviditelníte a vypáčíte je. Předměty za nimi se hodí vždycky. Až skončíte tady, tak vyrazte na prohlídku ležení. Přímo naproti východu z budovy stojí u skupinky rekrutů bojujících beze zbraní Xarga, od kterého můžete obdržet další úkol – najít zmizelého průzkumníka Kumase. Odtud zajděte jižním směrem k chlapíkovi u počítačové konzole, který je zdejším opravářem. Zuka je ale lepší voják než kutil, takže mu slibte, že mu s opravami pomůžete. Nejdříve opravte vedle ležící elektrické kabely, je to hračka. Pak si promluvte s vedle stojícím kapitánem a slibte, že zabijete predátora jménem Zakkeg. Vedle by taky měl stát mandalořanský průvodce, který Vás může kdykoli na požádání dopravit k Ebon Hawku a zase zpátky. To teď ale není potřeba. Kousek odtud západníém směrem stojí Kex, místní obchodník, který ale ničím zázračným nedisponuje. Nyní se vydejte do severní části základny. Tady jsou zajímavé momentálně dvě věci – vedle workbench tu stojí telemetry computer, který opravte. Druhou zajímavostí je zdejší zápasiště (battle circle), kde si můžete zabojovat pro trochu zkušeností. Před bojem si vždycky promluvte se seržantem, který Vám přidělí soupeře. Vaším prvním protivníkem bude Davrel. Pokud postupujete podle návodu, tak bude Vaše postava přibližně na dvacáté úrovni a Davrel bude jen obtížným hmyzem, který rozmáznete během několika málo bojových kol. Další bitvu vybojujete s Kexem, arogantním obchodníkem. Zvolte si boj bez omezení, se vším svým vybavením smáznete Kexe jako nic. Další souboj bude s Tagrenem a opět beze zbraní. Tohle může být trošku problém pokud hrajete za Consulara, ale není to nic, co by se nedalo po chvilce zvládnout. To je tady zatím všechno, abyste si mohli zabojovat s Kelbornem, budete ho muset nejprve najít v džungli. Proto se tam hned vypravte.

  4, Jungle podruhé
  Hned poté, co opustíte tábor a vstoupíte sem, tak tu na Vás bude čekat Davrel, kterého jste předtím vyklepli v zápase a bude chtít získat zpátky svoji čest. Zabijte ho. Od stanoviště hlídky se vydejte nejdřív východním směrem a nezapomeňte pozabíjet a prohledat všechny cannoky, které potkáte, protože sežrali tři části nějakého složitého zařízení, které máte donést Zukovi. Nejprve zamiřte do severovýchodního rohu mapy. Tady narazíte na potvoru, na které Vás Kreia naučí novou schopnost – Beast Trick, která je ale spíš na parádu a nejspíš ji stejně jako já ani jednou nepoužijete. O kus severněji najdete na římse stojícího Kumase, kterému nenažraní cannokové spořádali jeho vybavení. Jeho selhání odměňte tím, že ho vyhodíte do vzduchu. Teď do jihovýchodního cípu mapy. Tady na konci čeká obávaný Zakkeg, který ale není tak drsný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Po jeho pacifikaci si přivlastněte ouško jako trofej. Nyní se vraťte k táborovému ohni a vykročte pro změnu na západ. Na prvním rozcestí se vydejte na jih a promluvte si s poblíž stojícím Kelbornem, kterému slibte, že se pokusíte najít další průzkumníky jako je ten, co mu leží u nohou. První skupinku slídilů vyřiďte na jih odtud, další na jihozápad od té první. Poté se vraťte ke Kelbornovi stojícímu o trochu severněji než předtím a oznamte mu svůj úspěch. Ted už zbývá prozkoumat jen severozápadní kout mapy, kam se hned vydejte. Cestou byste měli narazit na cannoka, v jehož žaludku by měla být poslední komponenta pro Zuku (zbylé dvě byste už měli mít z východní poloviny této lokace, pokud je nemáte, vydejte se na důkladnější průzkum. Kousek odtud je i zapečetěný bunkr, o kterém Vám řekl Mandalore. Použijte detonátor, pozabíjejte přiběhnuvší skupinku zvířat a vstupte. Uvnitř nejdříve deaktivujte miny, poté se přibližte k jednomu z robotů, uhoďte ho (bash) a následně agresivní droidy zlikvidujte, výtečně tady funguje větev blesků nebo schopností Stun droid. Poté vyberte všechny skříňky podél stěn. Ty, co se nedají vypáčit pomocí Security, otevřete nastražením miny na zámek. Až budete hotovi, tak se vraťte do tábora Mandalořanů.

  5, Odlet na Onderon
  Nejdříve obejděte všechny zadavatele úkolů (Zuku, Xargu, kapitána), pak si zajděte k zápasišti vybojovat poslední dvojici duelů. Nejprve Vás čeká Kelborn, kterému jste před malou chvílí pomohli s průzkumníky v džungli. Jedinou povolenou zbraní bude obyčejný meč, který vzápětí obdržíte. I tak se ale nejedná o extra tuhý souboj, vyhrát byste ho měli během chvilky. Posledním soupeřem bude šampión Bralor, který chce ovšem bojovat bez omezení, takže ho pomocí svých Sil a světelných mečů zpacifikujete velice rychle. Až se stanete novým šampiónem, tak se konečně zastavte za Mandalorem, který Vám řekne, že jste si víc než dostatečně zasloužili odvoz na Onderon a stane se členem party. Bohužel se ale vzápětí ukáže, že jste byli lokalizováni svými nepřáteli a všude po táboře se strhne boj mezi Mandalořany a skupinkami sithských zabijáků, které jste už během svých cest několikrát také potkali. Až jich pobijete dostatečné množství, tak uletíte raketoplánem konečně na povrch Onderonu.

  Dokončení příště...
 • Autor:


  Nejčtenější

  Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

  Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

  Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...

  Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

  Nejlepší hry roku 1998

  Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...  Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

  Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

  Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

  Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

  Pornografická videa v VR

  Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

  RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

  SiN

  Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

  Další z rubriky

  RECENZE: Herní seriál Walking Dead nabral v poslední sezóně nový dech

  The Walking Dead: The Final Season – Episode 1

  Po pěti letech ždímání úspěšného konceptu se v Telltale konečně odhodlali k radikálním změnám. Vedle tradičně skvělého...

  Další Dishonored jen tak nebude, značka je uložená k ledu

  Dishonored: Death of the Outsider

  Vývojáři z Arcane Studios minimálně v několika příštích letech neplánují návrat do působivého města Dunwall. Přednost...

  Arménie vyzývá hráče, aby vyzkoušeli strategii Crusader Kings 2

  Vlajka Arménie

  Oficiální twitterový účet Arménské republiky vyzývá hráče, aby si zahráli populární historickou strategii za arménský...  Najdete na iDNES.cz