SW: Knights of the Old Republic - návod

  12:00aktualizováno  13. prosince 6:20
Star Wars: KotOR můžeme s klidným svědomím označit za jedno z nejlepších RPG tohot roku. A pro ty z vás, kteří se v záplavě úkolů a rozhovorů ztratili, je tu náš návod (první část), držící se převážně světlé strany Síly.

Několik rad do začátku:
 • Neodbývejte tvorbu svojí postavy! Když ji na začátku odfláknete a nebudete myslet trochu dopředu (při přidělování bodů do jednotlivých schopností nebo volbě počátečních featů), během hraní to budete zachraňovat jen s velkými obtížemi.
 • Rozvažujte si používání speciálních útoků a schopností, protože zvláště na začátku, kdy máte málo hitpointů, vás ukvapené použití například Power attacku nebo Sniper shotu může zbytečně stát život a load.
 • Nebojte se v rozumné míře používat lékárničky a různé bojové stimulanty – i když jich je na začátku poměrně nedostatek, později se dají snadno koupit nebo najít v bednách nebo u mrtvol nepřátel. Já jsem si je schovával a na konci hry jsem měl šedesát obyčejných lékárniček, stejný počet jejich vylepšené verze a hromadu stimů, které mi v té chvíli byly už k ničemu.
 • Prohledávejte všechny truhly a mrtvoly zabitých nepřátel – najdete tak spoustu předmětů zadarmo a některé z nich se vztahují k úkolům. Říkám to proto, že už se o tom v návodu nebudu zmiňovat, pokud se nebude jednat o opravdový skvost nebo předmět nezbytně nutný ke splnění úkolu.
 • Ukládejte svůj postup často! Může to znít hloupě, ale nikdy nevíte, kdy zkolabuje operační systém, nejbližší elektrárna nebo hra samotná. A za rohem může číhat nepřítel, který vás zlikviduje tak rychle, že ani nestačíte nic udělat, i když dvacet protivníků předtím jste zpacifikovali během dvou bojových kol.
 • Dbejte na to, aby vaše postavy neměly ty samé skilly a featy. Může to vypadat jako nošení dříví do lesa, ale může se stát, že všichni vaši Jediové budou umět léčit, ale žádný z nich nebude moct po vzoru císaře Palpatina škvařit nepřátele blesky nebo vyřazovat nepřátelské droidy. A léčením své nepřátele neudoláte.
 • Nebojte se zvýšit nebo naopak snížit si obtížnost soubojů, pokud se vám hra zdá příliš lehká nebo naopak těžká. Je lepší postoupit kupředu, než strávit dva dny u jednoho souboje.
 • Šetřete si kredity! Téměř na konci hry totiž budete moci na vesmírné stanici u Yavinu koupit dva nesmírně silné krystaly do světelných mečů, které ale dohromady stojí padesát tisíc kreditů. Upozorňuji na to proto, že jsem měl co dělat, abych ty peníze dal nějak dohromady.
 • Postup mnou popsaný se drží Světlé strany a moje postava byla zaměřená na boj nablízko se dvěma meči najednou. Návod proto nebude obsahovat všechny možnosti řešení úkolů a také je možné, že mi unikl nějaký úkol, který je vyhrazen Temným charakterům. Každopádně jsem i přesto dosáhl maximální (tj. dvacáté) úrovně hlavní postavy poměrně dlouho před tím, než přišel závěrečný souboj.
 • Jedna dobrá rada ke zdárnému poražení Dartha Malaka při závěrečné konfrontaci – i když hrajete za světlou postavu nebo jako Jedi Consular, který se do přímého boje moc nehrne, dejte alespoň jeden bod do Síly, která způsobuje přímé zranění – Lightsaber throw nebo Lightning či větev sání života. Uvidíte, že je to investice, co se vyplatí a ušetří vaši nervovou soustavu.
 • Předem také upozorňuji, že pořadí planet popisuji tak, jak jsem navštívil já. Možné je samozřejmě jiné pořadí, ale s tímhle jsem hru zvládl bez větších problémů. A teď už konečně k návodu samotnému.
 • O efektu Světlých a Temných bodů síly, které získáváte během rozdílného plnění úkolů, si můžete podrobněji přečíst v naší recenzi.

  The Endar Spire
  1, Command Module
  SW: Knight of the Old Republic Po tom, co vás probudí útok na vaši loď, si promluvte s Traskem, který vám osvětlí situaci a přidá se do party. Otevřete skříňku u své postele a oblečte se (50 zkušeností). Potom přepněte Traska na vůdce skupiny (kliknutím na jeho portrét nebo tabulátorem) a nechte ho otevřít dveře ven z místnosti (100 zkušeností). Tady narazíte na první nepřátele. Zlikvidujte je dle libosti, neměl by to být problém. Postupujte stále dopředu, až dojdete k místu, kde vás přeruší krátká animace. Zabijte pětici sithských vojáků, zabočte do slepé uličky a z vybouchnuvšího droida seberte náhradní díly – budou se hodit. Pokračujte vpřed, vychutnejte si souboj rytířů Jedi a pobijte zbývající nepřátele. Postupujte stále dál, až dorazíte na můstek. Zde doporučuji přezbrojit na meč (pokud ho již nepoužíváte), nepřátel se tak ve stísněném prostoru zbavíte mnohem rychleji. Proběhněte dveřmi na druhém konci můstku do další sekce Endar Spiru.

  2, Starboard Section
  Hned po to, co vstoupíte do této sekce, dozvíte se, že za dveřmi je velká skupina nepřátel. Zde můžete buď opravit porouchaného droida nebo přetížit počítačový terminál. Je prakticky jedno, jak nepřátele zlikvidujete, ale pokud zvolíte opravu droida, bude z toho ve výsledku více zkušeností, což se v tuto chvíli hodí. Až vojáky zlikvidujete, nezapomeňte si od toho v červeném vzít hezký meč, který se navíc dá vylepšovat. Za využití terminálu obdržíte 150 zkušeností, za aktivaci robota 100 zkušeností + zkušenosti za zabité nepřátele. Projděte dalšími dveřmi k únikovým kapslím, kde potkáte Cartha Onasiho, který vás bude provázet až na konec hry (250 zkušeností). Nasedněte do záchranného modulu a nechte se vystřelit na planetu Taris.

  Taris
  1, South Apartments
  Zde se probudíte. Promluvte s Carthem a souhlaste s tím, že mu pomůžete najít Bastilu (nic jiného vám stejně nezbývá. Ve vašem úkrytu je také pracovní lavice (workbench), kde můžete vylepšovat meče, blastery nebo brnění. Vždy, když opustíte ve hře svůj úkryt, můžete si vybrat, kdo půjde s vámi. Po návratu se úplně uzdravíte a můžete si také promluvit s vašimi parťáky. Naštěstí nemusíte do úkrytu většinou běhat po svých, ale z obrazovky mapy (defaultně M) se můžete okamžitě přemístit zpátky. Tato funkce však nefunguje vždy, zvláště pokud je vaše skupina zrovna někde v podzemí. Opusťte svůj úkryt a pobijte sithskou hlídku, která obtěžuje místní nájemníky. Potom prohledjte všechny byty – dveře otevřete buď pomocí skillu Security nebo hrubou silou. V bytech narazíte hlavně na mimozemšťany, kterým bez váhání vyberte všechno, co mají. Není to sice příliš fér, ale body Temné strany za to nedostanete a navíc se každý kredit do začátku hodí. V jednom bytě potkáte Diu, která má malý problém – na její hlavu je vypsaná odměna. Slibte jí, že si promluvíte s Holdanem. Ten je k nalezení v Lower City Cantině, kam se vypravíme později. Po splnění tohoto vedlejšího úkolu na vás čeká 125 zkušeností a pokud odmítnete vzít odměnu, i nějaké ty body na Světlou stranu. Až s Diou domluvíte, můžete si u obchodníka postávajícího opodál koupit něco málo vybavení. V této chvíli ale ještě nemáte moc peněz, takže nečekejte žádné zázraky. Potom se vydejte ven.

  2, Upper City South
  SW: Knight of the Old Republic Naproti východu a trochu doprava je obchod, kde lze pořídit v této části hry docela slušné vybavení. Úplně na konci obchodníkovy nabídky se nachází trhavina za padesát kreditů, kterou si kupte, protože se bude hodit později pro jeden úkol. O kousek víc na sever je vchod do kantýny, ale tam se podíváme až za chvíli. Nejdříve se vydejte na západ od východu z bytů. Tady potkáte dva pohůnky místního zločineckého bosse Davika, kteří se snaží vymámit výpalné z nebohého obchodníka. Zastaňte se ho za Světlé body a zabijte otrapy. Pokud mu velkoryse věnujete peníze, které potřebuje, dostanete navíc 250 zkušeností a další body ke Světlé straně. Odtud se vydejte severně, až dorazíte na kliniku. Nejenže se tady můžete kdykoli zdarma vyléčit, ale navíc tady dostanete za úkol přinést sérum proti chorobě, která dělá z lidí rakghouly, odporné mutanty. Sérum se nachází ve Spodním městě (Undercity), kam se vypravíme později. Při odchodu z kliniky se k vám přiblíží Davikův špeh a nabídne vám, abyste sérum odnesli do Lower City Cantina Zaxovi. Pokud ale chcete byt hodní, tak ho pošlete do háje. Pokud máte vysoký Security skill, tak můžete zkusit otevřít zadní dveře kliniky. Najdete tam několik vojáků Republiky. Řekněte jim, že jste na jejich straně a odměna v podobě Světlých bodů vás nemine. Když se pak později vrátíte se sérem k Zelkovi, dostanete další Světlé body a 200 zkušenostních bodů navrch. Během rozhovoru vybírejte ta nejméně sobecká témata a za každou takovouto odpověď dostanete další Světlé body, což se vyplatí. Z kliniky zamiřte zpátky k obchodu a odtud do kantýny.

  3, Upper City Cantina
  Hned za dveřmi si všimněte postavy v lesklém žlutém brnění – Bendak Starkiller je žijící legendou místních gladiátorských zápasů, ale pokud mu chcete natrhnout triko, budete se sem muset vrátit později, protože teď byste skončili velmi rychle na zemi. Vedle Bendaka stojí Garouk, který vám za 50 kreditů prodá balíček karet na Pazaak, který si můžete hned zahrát s vedle stojícím Niklosem. Během vašeho putování si Pazaak můžete zahrát v prakticky každé kantýně. Dají se tak vydělat peníze, ale já jsem se bez toho úplně obešel. Jestli si však rádi zahazardujete, nic vám nebrání. Hned vedle dveří stojí sithská žena jménem Sarna, kterou ale jako ochránci republiky odpálkujte. Potom se vydejte na průzkum jednotlivých kójí, do kterých lze vstoupit z centrální kruhové místnosti. Proti směru hodinových ručiček v nich narazíte na tyto postavy – v první na Jergena, který, pokud hrajete za ženu, vám nabídne, že za 20 kreditů vám smluví schůzku se zde hrající kapelou. Odmítněte, jinak přijdete zbytečně o dvacet kreditů. V kóji přímo naproti vchodu si můžete promluvit s jednou „urozenou“ dámou, která si z vás chce udělat číšníka. Takovou drzost si nenechte líbit a vykažte slečinku do patřičných mezí. Slíbí vám, že si to vypijete a uteče. Když se po tomto rozhovoru vrátíte do Upper City South k obchodu, budou tam na vás čekat její dvě gorily, které však bez problémů odpravíte. V poslední neprozkoumané kóji na vás čeká Hutt Ajuur, který zde organizuje zápasy v aréně. Neváhejte a přihlaste se. Odměnou vám budou nějaké kredity a zkušenosti. Pokud máte vyšší skill Persuade, zkuste vyrazit z Ajuura víc peněz. Vašimi protivníky budou: Dead Eye Duncan (55 zkušeností, 100 kreditů), Gerlon Two Fingers (80 zk. a 200 kreditů), Ice (105 zk. a 300 kreditů), Marl (125 zk. a 400 kreditů) a nakonec úřadující šampión Twitch (155 zk. a 500 kreditů). Smrti se při těchto zápasech bát nemusíte, nemůžete zemřít. Netřeba říkat, že každý protivník je silnější než ten předchozí a na Twitche jděte až tak na sedmé, osmé úrovni, jinak se se zlou potážete. Jako třešničku na dortu pak můžete ke konfrontaci vyzvat i Bendaka Starkillera, který postává nedaleko vchodu do kantýny. Tentokrát však již půjde o boj na život a na smrt a tudíž vyfasujete Temné body. Bendak není žádné ořezávátko a hned po vstupu do arény vás uvítá několika granáty, takže buďte neustále v pohybu, jinak souboj skončí dřív, než pořádně začal. Pokud Bendaka zabijete, nemine vás odměna 700 kreditů a 105 zkušeností k tomu. Navíc je na Bendaka vypsána odměna, vyzvednout si ji můžete u Zaxe v Lower City kantýně později.

  4, Upper City North
  SW: Knight of the Old Republic Vraťte se zpátky do Upper City South a pokračujte do severní části města. Vchod je nedaleko místa, kde jste zachránili obchodníka před Davikovými gorilami. Po vstupu do oblasti si všimněte vchodu do North Apartments, kam se vypravíme za chvíli. Pokračujte od vchodu doleva, narazíte na bandu opilců, kteří vás začnou obtěžovat. Přesvědčete je, že si nevybrali tu správnou oběť a dostanete Světlé body a 60 zk. k tomu. Pokračujte dál, až narazíte na obchod s droidy, který vede Janice. Zatím se tady nic důležitého vymyslet nedá, vrátíme se sem později. Od obchodu s droidy pokračujte přímo na sever, až narazíte na výtah do Lower City, který hlídá sithský voják. Zatím ho nechte být, stejně by vás nepustil dál. Dále na sever je vchod do sithské základny, který je v tomto okamžiku také nedostupný. Vydejte se zpět k místu, odkud jste přišli a zamiřte na sever do Upper City North Apartments.

  5, Upper City North Apartments
  Tady jsou dvě události, které stojí za pozornost – v bytě napravo od vchodu je Largo, kterému darujte 200 kreditů, co dluží. Dostanete Světlé body. Pokračujte dále hlavní chodbou, až narazíte na malou jednotku Sithů, co vyslýchá mimozemšťana. Vysvětlete jim, že tohle se nedělá a po jejich likvidaci si promluvte s mimozemšťanem. Dozvíte se, že pašuje sithské uniformy do Lower City. Navrhne vám, abyste si jednu uniformu sebrali z ještě nevychladlých mrtvol válejících se kolem. Učiňte tak, potěšte se 300 zkušenostmi, které za to obdržíte a vydejte se zpátky k výtahu v Upper City North. Převlečte se do uniformy a promluvte se stráží, která vás pustí dolů (350 zkušeností) a nastupte do výtahu (dalších 50 zkušeností). Lower City na vás už čeká.

  6, Lower City
  Hned po vstupu do oblasti se stanete svědky krátké potyčky mezi místními gangy. Vítězní Vulkarové budou v euforii chtít rozhodit sandál i vám, ale nedejte se. Při pobytu v Lower City občas narazíte na skupinky Vulkarů, kteří nebudou právě přátelští. Naštěstí moc nevydrží a zkušenosti se hodí vždycky. Když na křižovatce hned u vchodu zabočíte doprava, dorazíte ke vchodu do vulkarské základny, který však nelze otevřít z této strany. Alespoň proto zabijte stráže, je za ně docela dost zkušeností. Vraťte se na rozcestí. Přímo naproti výtahu je vchod do Lower City East Apartments, kam se podíváme později. Pokračujte chodbu dále do nitra Lower City. Po levé straně o kus dál je vchod do místní kantýny, po pravé dveře do základny druhého místního gangu – Hidden Beks. Ještě dál se v animaci seznámíte s lovcem odměn Canderousem Ordem, který se později stane členek vaší skupinky. Na samém konci chodby je další výtah, který znovu hlídá Sith, tentokrát posílený ještě laserovými věžemi. Toho zatím ignorujte, protože na další průchod uniforma nestačí. Teď postupně navštívíme všechna zde vyjmenovaná místa.

  7, Lower City East Apartments
  SW: Knight of the Old Republic Postupujte proti směru hodinových ručiček. Hned v prvním bytě narazíte na Matrika, na jehož hlavu je vypsaná odměna. Pokud u sebe máte výbušninu, kterou lze koupit v krámku v Upper City South, dostanete pěkných 480 zkušeností a Světlé body. Pokud ji nemáte, neváhejte ji za 50 kreditů koupit, vyplatí se to. Navíc můžete ještě zajít za Zaxem do Lower City Cantina a vyzvednout si 300 kreditů odměny a 55 zkušeností k tomu. Pěkný zisk. Pokračujte hlavní chodbou dál, až dorazíte do pokoje s holografickými projektory. Těch si zatím nevšímejte a radši jděte ke stolu vzadu. V datapadu, který z něj vyndáte, je vcelku jednoduchá hádanka, která se řeší právě těmi holografy. Pokud se vám nepodaří ji rozluštit, tady je řešení: První aktivujte Elindu, pak Ujaa, potom Ujii, Loopu, Fodo a nakonec Ashanu. Truhla v rohu se otevře, uvnitř je pěkné lehké brnění. Hra vyřešení hádanky odmění 110 zkušenostmi. V následujícím bytě narazíte na šéfa vulkarského gangu, který je o něco tužší než obyčejní gangsteři. O kousek dál postává rozbitý hlídkový robot, kterého můžete opravit, aby vám pomohl v boji. Ale to už je teď k ničemu, takže si plechouna nevšímejte a vraťte se do Lower City.

  8, Lower City Cantina
  Hned u vchodu můžete opět zakoupit karty na Pazaak a zahrát si. Až ukojíte své hazardní choutky, pokračujte do hlavní místnosti. Když projdete dveřmi směrem k pultu, v krátké animaci se stanete svědky toho, jak záhadný cizinec zlikviduje tři protivníky. Nepokoušejte si s ním promluvit, prozatím z něj stejně nic nevyrazíte a ještě se s ním setkáte později během vašeho putování. V první kóji napravo postává Holdan, což je ten, kdo vypsal odměnu na hlavu Dii. Vyplaťte Diu, dostanete Světlé body. O kus dál v hlavní kruhové místnosti narazíte na holčinu Mission Vao a jejího věčně hladového chlupatého přítele Zaalbara. Oba se k vám později přidají. V poslední kóji si popovídejte s Lynsettou a slibte jí pomoc při tanečním konkursu. Stačí si s ní třikrát zatrsat a neničit její výstup ptákovinami a 250 zkušeností vás nemine. Vzadu v místnosti se rozvaluje Zax, který vyplácí odměny za zabité lidi. Některé kontrakty jsou přímo od vlády (třeba Bendak Starkiller), jinak se ale jedná o nájemné vraždy, za které dostanete Temné body. Proto si Zaxe moc nevšímejte, pokud chcete být hodní zastánci republiky. Teď už tady nic zajímavého není, takže kantýnu opusťte.

  9, Hidden Bek Base
  Přede dveřmi si promluvte s hlídkou, která vás pustí dál. V základně toho není moc k vidění, takže se rovnou vypravte k protější zdi promluvit si s vůdcem gangu Gadonem Thekem. Výlev jeho bodyguardky neřešte. Gadon vám slíbí pomoc pod podmínkou, že pojedete na závodě kluzáků (podobnost s hrou Star Wars: Episode 1: Racer je jistě zcela náhodná:-)) Má to však jeden háček – Vulkarové uloupili experimentální akcelerační jednotku, která by měla vítězství pojistit a jak již víte, přední dveře do vulkarské základny nelze otevřít. Gadon vás proto pošle vyhledat Mission Vao, která zná každý kout Undercity, a proto určitě ví i o cestě do nepřátelské základny. Vyměňte sithskou uniformu za propustku a opusťte základnu Beků.

  10, Lower City West Apartments
  Tady toho moc není, ale pár věcí byste neměli minout. V prvním bytě nalevo od vchodu, je další šéf gangu Vulkarů, kterého můžete (musíte) vykostit. V následujícím bytě je další hádanka. Opět vyjměte datapad ze stolu a přečtěte si jeho obsah. Jedná se opravdu o mohutnou nápovědu. Pokud se vám i přesto nedaří ( o čemž ale dost pochybuju), pořadí odpovědí je následující: Hyperdrive, My uncle a Alderaan. Odměnou je 110 zkušeností a pěkné modifikovatelné brnění. V dalším pokoji je vražedkyně, na jejíž hlavu je oficiální vládní odměna, takže se nenechte odbýt a zabijte ji. Kromě docela pěkných věciček vám odměnou může být i 300 kreditů a 105 zkušeností, pokud zajdete za Zaxem do Lower City Cantina. Žádné Temné body nedostanete. Prohledejte ostatní byty a odejděte. Zamiřte k výtahu do Undercity, ukažte vojákovi propustku z Hidden Bek Base a on vás pustí dál.

  11, Undercity
  SW: Knight of the Old Republic Hned po vstupu do lokace se k vám připotácejí žebráci, kteří chtějí 5 kreditů. Když budete velkorysí a dáte jim dvacet, dostanete Světlé body. Pak k vám přijde další obyvatelka tohoto nehostinného místa a dá vám pár rad do začátku. Od výtahu jděte doprava, kde potkáte místního léčitele, který vás, podobně jako Zelka v klinice, kdykoliv zdarma vyléčí a ušetří vám tak pár lékárniček. V kleci za ním jsou zavření vesničané trpící mutantskou chorobou. Sérum ještě nemáte, takže si jich nevšímejte a jděte dál vpravo. Tam stojí místní vůdce Gendar a stařešina Rukil. Z Gendara nic moc chytrého nevypadne, ale Rukil vám dá za úkol přinést Promised Land Journal, který má u sebe mrtvola vesničana jinde v této oblasti. O kousek dál stojí Igear, místní vetešník s pěknými cenami. Když projdete dál k bráně, stanete se svědky toho, jak muž uniká před mutanty. Bohužel je na špatné straně plotu a strážce brány mu nechce otevřít. Neváhejte a vrhněte se muže zachránit. Kromě zkušeností za rakghoula dostanete ještě další 100 zkušeností a něco Světlých bodů. Popojděte dál do divočiny za branou. Přiběhne k vám Mission Vao, kterou jste měli najít a slíbí vám, že pokud jí pomůžete zachránit Zaalbara uneseného otrokáři, ukáže vám cestu do základny Vulkarů. Nezbývá vám než souhlasit. Mission se stane členem skupinky a dostanete 330 zkušeností za to, že jste ji našli. Od brány se vypravte doprava. Narazíte na sithskou hlídku. Tu zlikvidujte a pokračujte dál doprava, až narazíte na tlupu mutantů hlídajících tělo. Pobijte je a prohledejte mrtvolu. Sérum proti strašlivé chorobě je vaše! Nejlepší způsob, jak s ním naložit, je odnést ho do kliniky v Upper City South a vysloužit si tak hromadu Světlých bodů. Vraťte se zpátky k hlavní bráně a jděte rovně, přímo k havarovanému záchrannému modulu. Když se přiblížíte, dobelhá se k vám zraněný republikový voják. Můžete ho sérem vyléčit (Světlé body) nebo počkat, až se změní v mutanta a ukončit jeho trápení. Pokračujte vlevo. Úplně na konci levé odbočky najdete u mrtvoly Promised Land Journal, který zaneste zpátky Rukilovi za 175 zkušeností. Ten vám dá za úkol najít další dva žurnály. Ty jsou v Lower Sewers, kam se nyní vypravíme – k sestupu použijte západní žebřík, který by měl být touto dobou již vidět na mapě.

  12, Lower Sewers
  V těchto stokách často narazíte na skupinky Gamorreanů (vypadají jako ta prasata, co měl Jabba Hutt v Návratu Jediho) a mutantů. Nebudu je proto zmiňovat, pouze v důležitých případech. Vstupní chodbou pokračujte až do první místnosti a odtud dále na východ. Hned za dveřmi je terminál ovládající silové pole, které Mission vyřadí z provozu poté, co zachráníte jejího chlupatého přítele. Vraťte se do první místnosti a pokračujte dále na jih. Miny likvidujte s pomocí Mission. Nalevo jsou dveře, za nimi stojí porouchaný droid, který vám po opravě může výrazně pomoci při osvobozování Zaalbara. U mrtvoly ve stejné místnosti je další Promised Land Journal. Pokračujte dál na jih. Jen o několik kroků od dveří, které jste právě opustili, jsou na druhé straně chodby dveře další. Za nimi je několik elitních prasečáků. Zlikvidovat. S pomocí Mission otevřete zamčené dveře a osvoboďte Wookie. Bude vám zavázán životem a přidá se do party (buď ho můžete teď vyměnit za Mission nebo ho poslat do skrýše, kde na vás počká). V truhle jsou Zaalbarovy osobní věci. Zamiřte zpátky k terminálu silového pole. Odtud dveřmi do velké kruhové místnosti, pak východními dveřmi, chodbou a konečně prvními dveřmi doprava. Za dalšími dveřmi najdete poslední Promised Land Journal. pokud je zanesete Rukilovi do Undercity, budete bohatší o 325 zkušeností a Světlé body. Vesničané už ale budou po vyřešení tohohle úkolu nepřístupní. Až budete chtít, deaktivujte silové pole a pokračujte do Upper Sewers.

  13, Upper Sewers
  Tady je to velmi jednoduché - postupujte stále dál, až v jihovýchodní částí narazíte na fešáckého Rancora. U dveří leží ukousnutá ruka s datapadem a lahvičkami něčeho, co Rancory láká. Vstupte do místnosti s Rancorem, dojděte k hromadě kostí, otevřete její „inventář“, přepněte na Give mód a zanechte na hromadě granát nebo minu a lahvičku s vůní. Vychutnejte si animaci (200 zkušeností) a projděte dveřmi dál. Odtud je to už jen pár kroků do základny Vulkarů.

  Pokračování příště...

 • Autor:
   

  Nejčtenější

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

  Kingdom Come: Deliverance

  Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

  Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

  Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

  Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

  Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

  Anthem

  Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

  Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

  Google Maps

  Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

  Další z rubriky

  Masochistický Darkest Dungeon dostane pokračování

  Darkest Dungeon 2

  Autoři úspěšné hry na hrdiny Darkest Dungeon chystají pokračování. Těšit se můžeme na ještě propracovanější pravidla a...

  Neoficiální festival hry Fortnite skončil ostudou a žalobou na pořadatele

  Fortnite

  Místo slibované víkendové zábavy pro fanoušky aktuálního herního hitu zažili návštěvníci norfolckého festivalu Fortnite...

  Digitální obchod s hrami od společnosti Razer na konci února skončí

  Logo společnosti Razer

  Pouhých deset měsíců od spuštění zavírá slavný výrobce herních periferií Razer svůj digitální obchod s hrami. Přestože...

  Najdete na iDNES.cz