Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SW: Knights of the Old Republic - návod

  12:00aktualizováno  20. února 1:17
Star Wars: KotOR můžeme s klidným svědomím označit za jedno z nejlepších RPG. A pro ty z vás, kteří se v záplavě úkolů a rozhovorů ztratili, přinášíme dokončení rozsáhlého návodu, držící se převážně světlé strany Síly.

- podrobná recenze, návod #1, návod #2, návod #3

SW: Knight of the Old Republic 2, Dune Sea
Hned na začátek je třeba říct, že během putování písečnými dunami vás svojí milou přítomností čas od času poctí skupinky písečných lidí, které dokáží ošklivě otravovat. Používáním schopností z větve Stun a Force Whirlwindu je však mnohem snadněji pošlete za velkým písečným bohem. Hned poté, co opustí bezpečí městečka Anchorhead, tak vás zastaví žena jménem Marlena a spiklenecky vám sdělí, že připravila zvláště vypečené překvapení pro svého manžela lovícího v poušti. Ať řeknete cokoli, žena stejně zmizí. Pokračujte na jih směrem k rozbitému sandcrawleru a po chvilce nezbedného manžílka najdete, jeho lovečké droidy kolem něj naprogramované tak, že explodují, pokud se pokusí pohnout. Slibte mu pomoc a jednoho po druhém droidy opravte pomocí náhradních dílů, měli byste jich mít hromadu. Po svém osvobození vám nevěrník daruje 400 kreditů a dostanete 175 zkušeností. Doběhněte až ke zničenému sandcrawleru a promluvte si s vůdcem malé skupinky, která před jeho troskami postává. Po skončení konverzace budete čelit třem vlnám útočících domorodců, které lze ale podle výše popsaného postupu bez větších obtíží zpacifikovat. Odměnou vám budou pouze zkušenosti za zlikvidované nepřátele. Oběhněte vrak a zamiřte k hromadě trosek. Pozor na miny! když se přiblížíte až k nim, uslyšíte volání o pomoc. Když se pokusíte uvězněnému chudákovi pomoci, budete zasaženi explozí granátu a začnou vás otravovat tři zlodějíčci, kteří past nalíčili. Zabít. Pokračujte dál na jih, až se před vámi vyloupne velká skupina Písečných lidí. Pobijte je a posbírejte jejich oblečení a bojové hole (obojí se bude později hodit). Skrz minové pole se vydejte dál na jih.

3, Sand People Territory
Postupujte směrem k oplocené osadě dál na jih a opět si dávejte pozor na miny, kterých je tu nastražených dost a dost. Cestou k osadě Písečných lidí se převlečte do hábitů a ujistěte se, že s sebou máte nedávno zakoupeného HK-47. V přestrojení snadno proklouznete kolem stráží i obranných laserových dveří do Sand People Enclave.

4, Sand People Enclave
Po vstupu dovnitř vás stráž okamžitě odhalí jako podvodníky a vezme vás k náčelníkovi. Tomu prostřednictvím HK-47 sdělte, že hledáte nenásilné řešení celé situace. Ten vás sice moc nevěří, ale dá vám šanci, abyste mu dokázali, že si zasloužíte jeho důvěru. Poté, co budete vyprovozeni, se vraťte do kanceláře Czerka Corporation a od rodiánského obchodníka zakupte požadované Moisture Vaporators. Ani moc nestojí. Promluvte si zde také se ženou, která vám zadala úkol s Písečnými lidmi a prodejte jí všechny hole, které jste posbírali během četných potyček s domorodci. Spousta kreditů vás nemine. Teď se vraťte zase zpátky k náčelníkovi a předejte mu požadované zboží. Teď už bude sdílnější, daruje vám svou hůl a slíbí, že útoky se zmírní. Zeptejte se na polohu další mapy a dostanete plán Eastern Dune Sea, kde by podle mínění náčelníka mapa mohla být. Nakonec se zeptejte na osud malých Jawů, které vás jejich soukmenovec Iziz poslal zachránit. Dostanete svolení je odvést. Zavření jsou za jedněmi dveřmi. Vraťte se do přístavu Anchorhead. Předejte úřednici náčelníkovu hůl (1400 zkušeností a 500 kreditů), pak zaskočte k bráně za Izizem. Ten bude rád, že jste osvobodili Jawy ze zajetí a věnuje vám docela pěkný Echani Shield a 350 zkušeností. Až zde budete hotovi, vypravte se do Eastern Dune Sea (dá se tam dostat buď z Dune Sea nebo ze Sand People Territory).

5, Eastern Dune Sea
Získání předposlední hvězdné mapy se blíží. Po vstupu do oblasti zamiřte rovnou k obrovské jeskyni a promluvte si s Komadem. Souhlaste, že mu pomůžete vylákat draka z jeho úkrytu. Teď už potřebujete jen najít pro něj dostatek potravy – chlupaté banthy. Ty se potulují nedaleko jeskyně. Abyste s nimi ale vůbec pohnuli, budete potřebovat Bantha Fodder. Pokud ho ještě nemáte (což je velice nepravděpodobné), tak ho můžete najít v Sand People Enclave nebo koupit u obchodníka, co postává nedaleko od Ebon Hawka. Když se zvířata obluzena vůní krmiva dají na pochod, vrhne se na vás rozzuřená skupina jejich majitelů. Zlikvidujte je a následně doveďte banthy až k jeskyni. Krayt Dragon vypochoduje na oběd, ale Komadovy miny mu neudělají moc dobře na žaludek a tak umře. Odměnou za vaši námahu vám bude slušná Krayt Dragon Pearl, kterou si můžete vylepšit váš světelný meč a přístup do jeskyně, kde se kromě dalších pěkných věciček nachází další hvězdná mapa (2000 zkušeností). (Upozornění: Poté, co získáte čtvrtou hvězdnou mapu a odletíte z planety, tak se už nebudete moci vrátit na Dantooine. Takže pokud si tam potřebujete ještě něco vyřídit, udělejte to PŘEDTÍM, než se k mapě přiblížíte). Když se otočíte k odchodu, tak zjistíte, že na vás čeká Malakův padawan Darth Bandon a dvojice Temných Jediů. Tento souboj je paradoxně jednodušší než ten, co jste na Kashyyyku podstoupili s Calo Nordem. I přesto pár rad. Nahoďte si energetický štít a případně i Force Resistance (Imunity), pokud ji máte. Vždy se zaměřte na jednoho nepřítele, netříštěte svoji útočnou sílu mezi všechny. Pokud se vám stále nedaří, použijte stimy a pozdravte trojici nepřátel zdálky několika granáty. Až Darth Bandon vydechne naposledy, seberte mu brnění (není sice nic moc, ale z nějakého mně neznámého důvodu se dá velice slušně zpeněžit). Ani kredity už nebude Malakův učeň potřebovat. Až skončíte s rabováním, tak se vraťte zpátky na loď a opusťte pouštní planetu.

SW: Knight of the Old Republic

The Leviathan
Poté, co se odlepíte z povrchu Tatooinu a vydáte se vstříc dalším dobrodružstvím, budete polapeni mateřskou lodí admirála Karatha, který předtím, než zběhnul do služeb Dartha Malaka, byl Carthovým učitelem. Než však budete zajati, máte možnost vybrat si jednoho ze své družiny, kdo se vás pokusí zachránit. Vyberte si Juhani, s ní je záchranná mise nejsnažší, ušetříte tak svůj nervový systém.

1, Prison Block
Poté, co Juhani ladným výskokem zlikviduje stráž, tak se vydejte chodbou vpřed, výtah za svými zády beztak nelze použít dřív, než osvobodíte zbytek party. Po několika metrech se chodba dělí, pokračujte odbočkou. Jděte stále kupředu, až dorazíte k celám, ve kterých jsou Rodiané. Ignorujte je a dojděte na druhý konec chodby, kde je kontejner s označením Riot Equipment. Otevřete dveře a uvnitř místnosti vymlaťte Sithy. Z jedné ze skříněk pak seberte Sith Passcard, ta se ještě bude hodit. Vraťte se na začátek k výtahu a postupujte pro změnu rovně až na konec chodby. Tady se za dveřmi nachází terminál, v němž můžete použít právě nabytou bezpečnostní kartu k osvobození vašich přátel. Po animaci zůstanete vy, Bastila a Carth. V místnosti naproti celám si nezapomeňte vyzvednout většinu vašeho vybavení a pár dalších věciček. Pak zamiřte zpátky k výtahu a odjeďte na Command Deck.

2, Command Deck
Tady je moje rada jednoduchá – procházejte postupně všechny místnosti a chodby a pobijte všechny, co potkáte. Zabloudit se tady stejně nedá. Počítačové terminály můžete ignorovat, odemknout cestu na můstek stejně nesvedou. Pozornost věnujte místnosti se zamčenými dveřmi, která je popsaná jako Armory. Prosekejte si cestu dovnitř. Kromě tepelných detonátorů je zde na zemi i skafandr (Space Suit), který je nezbytně nutný k dalšímu postupu. Až ho budete mít a pobijete všechny nepřátele, tak se vydejte do severovýchodní části patra, kde se přes skupinku Temných Jediů vydejte dál.

3, The Bridge
Projděte do přetlakové komory a klikněte na vnější dveře. Budete automaticky navlečeni do skafandrů. Pak vpravdě hlemýždí rychlostí přeskákejte venkovním prostorem až do podobné přetlakové komory. V další místnosti vás čeká poměrně početná jednotka nepřátelských vojáků. Po jejich eliminaci se vydejte chodbou, až konečně dorazíte na můstek. Po animaci se strhne bitka. V jejím průběhu zkuste být neustále v pohybu, jinak vám sithské granáty ošklivě zatopí. Nejdříve zlikvidujte dva vojáky hned za dveřmi, pak temné Jedie a nakonec samotného admirála se zbytkem jeho ochranky. Až bude po všem, umírající admirál si k sobě povolá Cartha. Pokud ho přesvědčíte, aby odolal nenávisti, dostanete něco Světlých bodů. Poté, co Karath vydechne naposled, ho prohledejte a pomocí terminálu nezapomeňte zpřístupnit hangár. Pak se vydejte na zpáteční cestu. Na Command Deck doporučuji vybít všechny Sithy, je za ně docela dost zkušeností. Výtahem sjeďte do hangáru.

4, The Hangar
Jděte za nosem, až se setkáte se svým hlavním oponentem – Darthem Malakem. Malak není zas takový drsoň, jak se tváří, takže se po pár úderech dá na útěk. Pronásledujte ho. Až mu dáte za vyučenou podruhé, tak vás znehybní. Na pomoc vám přispěchá Bastila, která se Malaka pokusí zdržet a dá vám a Carthovi dost času k útěku na palubu Ebon Hawka. Po odletu z Leviathana vás čeká nemilé překvapení v podobě stíhaček. Až je zlikvidujete, tak se vydejte na vodní planetu Manaan, kde je ukryta poslední hvězdná mapa.

Manaan

SW: Knight of the Old Republic

1, Docking Bay
Poté, co opustíte palubu své lodi, vydejte se chodbou směrem na západ. Obchodník, co tu postává, nemá nic moc převratného a o kus dál taky milovník exotických zvířat, který rád koupí gizky. Ale vzhledem k tomu, že už jsou mrtví, tak ho budete muset zklamat. Taky vás osloví záhadný mimozemšťan a poví vám o extra zboží, které nabízí barman v kantýně na Korribanu. Pokud si tedy nevyberete z nabídky Suvam Tana na Yavinu, Mika Dorin může být dobrou alternativou k utracení vašich těžce vydřených kreditů. Na odbočce se vydejte na jih, do zadních hangárů se momentálně stejně nedostanete.

2, West Central
U okrasného rybníčku narazíte na dalšího z řady karbaníků, s nímž můžete zkusit štěstí. Dál na jih váš čeká místní otrapa vyžadující poplatek za vstup do města. Až se konečně dostanete na otevřené prostranství, tak použijte západní východ vedoucí do Ahto West.

3, Ahto West
Pokud máte v partě Joleeho (pokud ne, tak si ho vezměte s sebou), zastaví vás Elora, jejíž manžel a Joleeho přítel Sunry byl obviněn z vraždy sithské ženy. Souhlaste, že jí pomůžete. Protože tento úkol je poměrně dlouhý, je nejlepší popisovat ho po částech. Nejdříve zajděte k soudu, který zasedá ve velké místnosti na jihu a promluvte si se soudcem Shelkarem. Ten vás ustanoví obhájcem Sunryho (100 zkušeností). Soudce vás bude informovat, že ke zločinu došlo v místním hotelu, takže se tam ihned vydejte. Cestou se zastavte za Elorou a zjistěte maximum informací o Sunryho minulosti (500 zkušeností). Pokračujte do hotelu, který stojí v lokaci East Central (kam se podíváme za chvíli) a promluvte si s recepčním Ignusem. Trocha přesvědčování nebo hrst kreditů ho přiměje k tomu, aby u soudu svědčil ve váš prospěch (500 zkušeností). Následně vyslechněte chlapíka jménem Firith Me, který bydlí v hotelu. Pokud se vám ho podaří přemluvit nebo podmáznout, dostanete dalších 500 zlušeností a získáte tak důležité svědectví v Sunryho prospěch. Pokecejte i s Gluuporem bydlícím naproti a použijte stejný postup (500 zkušeností). Muže, který vás při odchodu z hotelu zastaví si nevšímejte, jenom kalí vodu. Vraťte se do Ahto West a zajděte za obžalovaným do vězení (dostanete se k němu chodbou za Elorou). Pořádně Sunryho proklepněte a až s ním skončíte, povězte vedle stojícímu wardenovi, že jste připraveni na soud. Před soudem váš úspěch závisí především na tom, jak moc jste byli schopní přesvědčovat svědky. Až skončíte s jejich výslechy, tak při závěrečném proslovu uveďte, že nikdo vraždu neviděl a že Sithi ženu odstranili proto, že s ní chtěl Sunry ukončit poměr. Sunry bude shledán nevinným a vás odmění 500 zkušeností. Až skončíte advokátské intermezzo, vydejte se do zdejší kantýny (naproti soudu). Tady si promluvte Nilko Bwaasem, který chce vědět, proč Republika najímá žoldnéře. Vedle hned souhlaste s tím, že zkusíte vypátrat, co se stalo s Shaelasovou dcerou. Teď se vraťte do oblasti West Central a odejděte východní chodbou do East Central.

SW: Knight of the Old Republic

4, East Central
Tady stojí za pozornost víc věcí. Je tu jeden průměrný obchodník, na velkém prostranství postávající Shady Rodian prodávající karty na Pazaak a taky Hulas, který nabízí velký počet nájemných vražd (které jsou samozřejmě za Temné body). Na severním konci náměstí je hotel, který je důležitý jen pro výše popsaný úkol s obhajobou Sunryho a taky ambasáda Republiky, kam se nyní vydejte. U dveří dovnitř si promluvte s velvyslancem Rolandem. Ten je ochoten podat informace o hvězdné mapě, ale má podmínku – nejdřív musíte získat data z průzkumné sondy, co ukořistili Sithové. Nabídne vám tři alternativy, jak se dostat do zdejší sithské základny. Nejlepší je cesta přes soukromý hangár, takže se hned po skončení rozhovoru vraťte k Ebon Hawkovi a odtud k poslednímu hangáru v řadě. Uvnitř vás čeká jen menší skupinka otrapů a transport, který vás odveze přímo do kýžené základny.

5, Sith Base
Tady je to opět jednoduché – vybijte všechny nepřátele a projděte všechny místnosti. Nezbytným předpokladem vašeho dalšího postupu je získání datapadu z republikového droida, který se povaluje v místnosti na jihozápadě základny. Poté se vydejte do místnosti nadepsané jako Flow Control Room. Chvilku si hrajte s přeléváním vody v jednotlivých komorách a po chvíli se vám otevře přístup do další sekce základny. Zde nejdříve zabijte několik Temných Jediů v jižní místnosti a pak se vydejte chodbou na sever, dokud nedorazíte do čtvercové místnosti s mnoha dveřmi. Dveře s nápisem Dormitory zatím ignorujte a pokračujte dveřmiv pravém horním rohu. Čeká vás setkání se sithským mistrem a jeho dvěma učedníky, kteří by ale v této fázi dobrodružství neměli představovat problém. Posbírejte si pár pěkných věciček a z bedny ve vedlejším pokoji seberte datapad. S tím se vraťte ke dveřím označeným jako Dormitory a otevřete je. Uvnitř najdete pohřešovanou Shasu a její kamarády. Ukažte ji čerstvě nabytý datapad. Tím je přesvědčíte, že Sithové jsou zlí a dostanete 700 zkušeností a Světlé body. Teď odejděte ze základny hlavními dveřmi. Budete zadrženi Selkathy, kteří zaznamenali zevnitř exploze a střelbu. Soud však bude krátký. Obhajujte se sami. Úplně postačí datapad, který už máte u sebe. Budete propuštěni.

6, Ahto East
Ještě než se vypravíme za Rolandem na velvyslanectví Republiky, popíšeme si poslední část města. V Ahto East toho k vidění moc není. Za řeč stojí obchod s náhradními součástkami pro droidy a také další závodní okruh pro kluzáky. Až tady skončíte, tak se vydejte zpátky do East Central a promluvte si s Rolandem. Ten vám za datapad z průzkumného robota dá 600 zkušeností a taky vám řekne, kde by mohla být poslední hvězdná mapa. Dozvíte se od něj o tajné podmořské těžební základně, se kterou byl ztracen kontakt. Zjištění příčiny tohoto výpadku bude vaším dalším úkolem. Až budete připraveni, nechejte se ponorkou odvézt do Hrakert Station.

SW: Knight of the Old Republic

7, Hrakert Station
Hned za prvními dveřmi vás čeká setkání s vyděšeným žoldnéřem, který vás varuje před tím, že všichni domorodci na stanici prostě zešíleli a útočí na všechno, co se pohne. Nechte ho běžet a pokračujte dál. Na rozcestí se vypravte na jih, až dorazíte k další odbočce. Zabočte do ní a postupně prozkoumávejte chodby a místnosti. U mrtvoly rytíře Jedi najdete pěkný krystal a róbu, o pár kroků dál je v jižní místnosti ve skříňce ukryt Sonic Emitter, který je nezbytný pro pobyt na mořském dně. Stejně nezbytný je i potápěčský úbor o dvě místnosti dál. až budete mít oboje, tak se vypravte na jih základny, kde použijte přetlakovou komoru k postupu vpřed.

8, Sea Floor
Vyběhněte do hlavní chodby a promluvte si s přeživším žoldákem ve stejném skafandru. Pak ho následujte ven, kde ho slupne hladový žralok. Vy ale disponujete sonickým vysílačem, který dokáže útočící žraloky zastavit. Stačí na něj jen kliknout, když se některý z nich přiblíží moc blízko. Postupujte na východ a vstupte do Kolto Control.

9, Kolto Control
Tady se přes skupinky agresivních Selkathů probojujte až k silovému poli, za kterým stojí dvojice postav. Jakmile se ho dotknete, dveře kolem se zavřou a z komory začne unikat všechen vzduch. Máte minutu na to, abyste se odsud dostali. Použijte svůj světelný meč, v pohodě to stihnete. Pak si promluvte s dvojicí vyděšených vědců. Dozvíte se o obřím žralokovi strážícím hvězdnou mapu a jsou dva způsoby, jak ho zpacifikovat – buď vypustíte do vody jed nebo vyhodíte těžební jednotku do vzduchu. Až skončíte s rozhovorem, pokračujte ven severními dveřmi.

10, Hrakert Rift
Tady dojděte až k ovládacímu panelu a aktivujte ho. Lepším způsobem, jak se zbavit žraloka je nechat vybuchnout těžební jednotku, takže se do toho ihned dejte. Naplňte injektor a vyprázdněte ho do nádrže (canister). Postup opakujte. V injektoru zbyla jedna jednotka chemikálií. Vyprázdněte nádrž. Vstříkněte jeden díl chemikálií z injektoru do nádrže. Naplňte znovu injektor a jeho obsah přesuňte do nádrže. Těžební zařízení exploduje a žralok se uklidní. Proběhněte k poslední hvězdné mapě, konečně se dozvíte, kde leží Star Forge (2000 zkušeností). Pak použijte severní přetlakové dveře, kterými se vrátíte na Hrakert Station. Doběhněte k ponorce a vraťte se na ambasádu Republiky.

11, Konec putování na Manaanu
Na povrchu už na vás bude čekat Roland. Řekněte mu, co se stalo(500 kreditů, 900 zkušeností a skvostný implantát) a opusťte ambasádu. Budete znovu předvedeni před soud. Řekněte pravdu a všechno bude v pořádku. Teď už nic nebrání v cestě do soustavy, kterou odkryly souřadnice z jednotlivých hvězdných map. Ale ještě než z Manaanu odletíte, tak se zastavte v nedaleké kantýně kvůli dokončení dvou rozdělaných úkolů. Nilko Bwaasovi řekněte o žoldnéřské operaci Republiky a podmořské stanici a dostanete 500 zkušeností a stejné množství kreditů. Shaelasovi vyřidtě dobrou zprávu o jeho dceři a odmítněte finanční odměnu, dostanete 600 zkušeností a Světlé body. Vraťte se na palubu Ebon Hawka a odleťte ke Star Forge. Ale pamatujte si – až tak učiníte, už se nebudete moci vrátit, takže tento okamžik je nejlepší pro utracení těžce vydřených kreditů a vyřízení všech obchůzek, které vám ještě zbyly.

Unknown World

SW: Kotor

Přistání tady není zrovna nejměkčí a jak záhy zjistíte, dokud nenajdete náhradní díly pro pohonnou jednotku Ebon Hawka a jestli nevypnete pole, které vás sem stáhlo, tak se váš pobyt tady hodně protáhne.

1, Central Beach
Tak tady začínáte. Hned po tom, co opustíte loď, tak vás napadne skupina místních domorodců. Jejich likvidace je triviální. Postupujte stezkou za jejich zády stále dál, až narazíte na další skupinu. Zabít. Odtud doprava na jih, severní odbočku zatím ignorujte. Vstupte do další oblasti.

2, Temple Exterior
Uvnitř tohoto starobylého chrámu je generátor, který potřebujete vypnout pro volný odlet z planety. Zatím se však soustřeďte na skupiny divokých rancorů, kteří se tu potulují. Pokud možno je likvidujte na dálku, protože mají moooc ostré zoubky. Je za ně taky slušný počet zkušeností. Až je pobijete, vydejte se jižním východem odtud.

3, South Beach
Postupujte dopředu, až v krátké animaci uvidíte gizku, který vyletí do vzduchu. Pokud nechcete dopadnout stejně, tak si s sebou vemte někoho s vysokým awareness skillem. Za vrakem lodi leží na zemi náhradní díly pro pochroumaný motor Ebon Hawka. Seberte je a jděte dál, až vás ve spleti energetických polí zastaví hologram. Řekněte mu, kdo jste a budete vpuštěni do stavby za jeho zády. Vychytávka: Dvojice rancorů, která se tady potuluje se zde objeví znovu pokaždé, co opustíte oblast. pokud si tedy chcete snadno levelovat své postavy, tady je k tomu ideální příležitost.

4, Elder Settlement
Po vstupu si budete muset promluvit s radou starších. Slibte jim, že pobijete nepřátelský kmen a vysvobodíte vězně, které drží (1000 zkušeností jen tak). Pak se tu porozhlédněte. V koších je spousta užitečných věcí jako jsou granáty nebo různé stimy. Úplně na jihu se také můžete dozvědět nějaké další věci o rase Rakata a o Star Forge (500 zkušeností). Až budete nasyceni vědomostmi, tak „vesnici“ opusťte.

5, North Beach
Do této lokace se dá dostat z centrální pláže, na níž se nachází Ebon Hawk. Na rozcestí jen stačí zabočit na sever. Vzhledem k tomu, že jste uzavřeli dohodu z druhou stranou, všichni tady budou nepřátelští. Až pobijete Rakatany i jejich ochočené rancory, tak vstupte do jejich obydlí.

6, Rakatan Settlement
Tady budou také všichni nepřátelští. Postupně je zabíjejte a vybírejte všechny koše s věcmi. Nakonec se probijete až do velké severní arény, kde vás bude čekat souboj s náčelníkem. Až boj začne, zlikvidujte nejdřív rancory, které The One vypustí z klecí a až potom se zaměřte na něj. Velmi dobře zde funguje Stasis Field a Force Wave a samozřejmě také blesky nebo sání života. Až náčelník padne mrtev, dostanete kromě zkušeností za jeho zabití navíc ještě dalších 1000 zkušeností za záchranu vězně, který je v jedné z klecí kolem arény. Promluvte si s ním a on se vrátí do Elder Settlement. V další kleci jsou druhé náhradní díly na opravu Ebon Hawka, ty už ale nebudou potřeba. Vraťte se do Elder Settlementu. Rada starších vám poděkuje za vaši pomoc a bude souhlasit s tím, že vám umožní přístup do chrámu. Předtím než se tam vydáte, vraťte se na Ebon Hawk, spravte hyperdrive a sami se vydejte před chrám do lokace Temple Exterior. Promluvte si s knězem, rituál začne. Během něj za vámi přiběhne Juhani s Joleem a budou chtít jít s vámi. Po troše přemlouvání s tím kněz bude souhlasit. Jakmile silové pole zmizí, vstupte dovnitř.

SW: Kotor

7, Temple Main Floor
Hned naproti vchodu jsou masivní dveře, kterou ale nejdou zatím otevřít. Proto se vydejte na průzkum chrámu – procházejte místnost po místnosti a likvidujte všechny, co najdete. V jedné z místností je i pracovní lavice, kde můžete okamžitě zužitkovat nabyté krystaly do jílců světelného meče. Až tu všechno vyčistíte, tak sestupte po schodech do Temple Catacombs.

8, Temple Catacombs
Tady je to jednoduché – zničte strážní droidy, z runového sloupu vytáhněte krystal (pozor na miny) a pak pokračujte doleva až k puzzlu. K jeho vyřešení je třeba aktivovat pole tak, aby dávala tvar písmene H. Po chvilce pobíhání v Solo módu se vám to podaří a dveře ke starobylému počítači se otevřou. Počítače se zeptejte, jak vypnout energetické pole, které vám brání v odletu a otevřete masivní dveře o patro výš. Vraťte se na Temple Main Floor a nyní odemknutými dveřmi projděte na vrchol chrámu.

9, Temple Summit
Postupujte vpřed, dokud se nesetkáte s dalším nepřítelem – Bastilou!! Po první bitce jí sdělte, že jste služebníkem dobra a že nehodláte být vládcem Sithů. Poté Bastila uteče do své lodi a odletí na Star Forge. Dojděte k terminálu a vypněte planetární i chrámové silové pole. Pak se vraťte na Ebon Hawk a po konverzaci se zbytkem svojí skupiny odleťte konečně na Star Forge.

The Star Forge

Vaše putování se blíží ke konci. Tuto závěrečnou část návodu už nebudu dělit na jednotlivá patra, protože postup tady je stejně lineární. S sebou do skupiny si určitě vemte Juhani a Joleeho, je to ta nejsnažší volby, jak projít přes hordy vojáků a Temných Jediů. Po výstupu z lodi pomozte hodným Jediům porazit ty zlé a postupujte vpřed. Darth Malak na vás pošle droidy. jolee s nimi ale pomocí Destroy Droid dokáže udělat krátký proces. Po nějaké chvíli uvidíte animaci, v níž Jediové podlehnou Sithům. Pomstěte jejich smrt a jedním z východů pokračujte dál. Tady postupujte pomalu a s rozvahou. Pokud totiž budete běhat příliš daleko bez toho, abyste zlikvidovali nepřátele, kteří na vás právě útočí, tak asi dlouho nepřežijete. Až se probojujete do široké chodby na jihu, vydejte se na východ a v místnosti s počítačovými terminály vypněte laserové věže a nechte si vyrobit boží Star Forge Robes, které vám podstatně ulehčí závěrečnou konfrontaci. Pak se vraťte do hlavní chodby, pobijte všechny zbývající nepřátele a západním výtahem odjeďte dál. Postupujte stále za nosem, až dorazíte do velitelské místnosti, kde vás čeká sólová bitva s Bastilou. Nadopujte se stimpacky, použijte všechny obranné disciplíny Síly, které ovládáte (Resistance, Speed, Armor). Potom je bitva s Bastilou velmi jednoduchá. Pokaždé, když už je skoro mrtvá, můžete si s ní znovu promluvit a pokusit se ji obrátit zpátky ke Světlé straně. Mně se to však nepovedlo. Až Bastilu porazíte, tak se jižními dveřmi vydejte dál. Tady vám Malak připraví vskutku milé překvapení v podobě generátorů, co donekonečna chrlí droidy. Ti jsou naštěstí dost slabí, takže by to neměl být problém. K deaktivaci generátorů použijte terminály po obou stranách místnosti. Pokud nemáte dostatek computer spiků, tak vězte, že za každého zničeného droida se jeden objeví v konte neru se stejným písmenem, jakým byl označen i příslušný robot. Až exploduje i poslední generátor, tak se dveře, kterými uprchnul Darth Malak, otevřou a tak vás nyní čeká závěrečný souboj.

Darth Malak je poměrně tuhý mezek a strategií, jak se s ním vypořádat je víc. Já popíši tu nejjednodušší, i když uznávám, že se jedná trochu o srabárnu. Pokud tedy chcete „férový“ souboj, tak radši nečtěte dál. Než se k Malakovi poprvé přiblížíte, tak se naboostujte stimpacky a Silovými disciplínami. Až Malakovo zdraví klesne asi na třetinu, tak vám vysvětlí, k čemu jsou ti Jediové ve skleněných nádobách. Nyní je čas na jejich likvidaci – použijte Lightsaber Throw, blesky, sání života atd. ke zničení všech nádob. Pak pobíhejte tak dlouho, dokud po vás Malak nehodí svůj meč nebo nezakouzlí Force Breach. Jakmile se to stane, tak neváhejte ani vteřinu a začněte na něj házet Thermal Detonators, dokud nezemře. Blahopřeji, právě jste zachránili Republiku! Užijte si závěrečnou destrukci Star Forge a děkovačku.

Konec...

Autor:
Nejčtenější

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

Civilization III
Třetí díl kultovní Civilization je dočasně zdarma. Nepropásněte ho

Využijte časově omezené nabídky a zařaďte si starší, ale stále skvěle hratelný třetí díl Civilizace do vaší steamové knihovny úplně zdarma.  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Další z rubriky

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.