Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SWAT 3 - 3. část návodu

  12:00aktualizováno  25. ledna 5:19
Již potřetí se spolu setkáváme nad návodem na akční hru SWAT 3. Tentokrát se podíváme do přepadené banky, televizního studia, mafiánského nočního klubu, kongresového centra a do jednoho hotelu, který by nebyl ničím zvláštní, kdyby se v něm neubytoval ruský prezident. Všude narazíte na odpor, ale s pomocí tohoto návodu jej snad zlomíte.

Již potřetí se spolu setkáváme nad návodem na akční hru SWAT 3. Tentokrát se podíváme do přepadené banky, televizního studia, mafiánského nočního klubu, kongresového centra a do jednoho hotelu, který by nebyl ničím zvláštní, kdyby se v něm neubytoval ruský prezident. Všude narazíte na odpor, ale s pomocí tohoto návodu jej snad zlomíte.

Mise 7 „Přepadení banky!“
Zato teď si vydechneme, čeká nás poměrně snadná a rychlá mise.
Ozbrojení lupiči vnikli do banky, postřelili policejního důstojníka, který je uviděl a použil proti nim svou služební zbraň, a jako rukojmí nyní drží nejen zraněného policistu, ale i několik pokladních.
Naším úkolem je proniknout dovnitř, evakuovat do bezpečí umírajícího Erika Kronberga, osvobodit tři bankovní úřednice a pochopitelně eliminovat všechny vetřelce.
Pozor, jsou vyzbrojeni plně automatickými zbraněmi a už ukázali, že jsou připraveni je používat!
Začínáme na střeše a do banky vnikneme vchodem přímo proti nám. Musíme být opatrní. Lupiči i nečekaní civilisté mohou být i na půdě. Neuděláme chybu, když pod schody hodíme nejdříve slzotvorný granát. Potom hned pošleme dovnitř své muže s příkazem půdu prohledat (1-3-3). Je to tak trochu bludiště, proto je nejjednodušší sledovat některého policistu – prohledávání totiž automaticky zakončí u dveří vedoucích do nižšího patra. :o)
Sestoupíme po schodech a v malém skladišti se zformujeme. Otevřeme dveře (příležitost pro vyzkoušení optické sondy) a pronikneme do vlastní banky. Obsadíme chodbu, prohledáme postupně všechny místnosti (nezapomeneme na trezory), evakuujeme zraněného Erika a vyděšené úřednice, odzbrojíme lupiče. Rychlá a efektivní práce.

Mise 8 „Blokáda veřejnoprávní televize“
Poměrně obtížná a stresující mise, kde musíme proniknout do televizního studia plného VIP hostů (včetně Marlina Fitzpatricka, starosty Los Angeles), ale i teroristů (na střední obtížnost jich bude cca 10, budou v maskáčích, ale i v civilu), kteří byli identifikováni jako členové Lidově-osvobozenecké strany. Tato strana je proslulá brutalitou, se kterou se snaží prosazovat svoji věc – znovuobnovení SSSR a komunismu.
Dá se očekávat, že minimálně někteří z nich budou vyzbrojeni Kalašnikovy a Škorpióny a vybaveni neprůstřelnými vestami.
Proti těmto všehoschopným maniakům máme dvě možnosti zahájení – u hlavního vchodu pro zaměstnance nebo u zadního vchodu. Doporučuji možnost první.
Začínáme pod schodištěm vedoucím k prosklené spojovací chodbě. Vyjdeme po schodech nahoru a odemkneme si služební vchod. Své muže necháme namířit na dveře na konci chodby, sami se přikrčíme a otevřeme je. Možná se strhne přestřelka, možná ne. Ne-li, vstoupíme opatrně dovnitř a ukryti vlevo za výklenkem ve zdi, hodíme slzný granát pokud možno až k protějším dveřím. Toto je velmi nepříjemný (možná nejobtížnější) úsek celé mise. Dlouhá chodba, jedny dveře na konci a dvoje vpravo (ze všech mohou vybíhat teroristé i rukojmí), otevřené skladiště vlevo, kde se mezi bednami také většinou někdo ukrývá se samopalem připraveným ke střelbě.
Musíme, teď už s pomocí celého týmu, obsadit chodbu, vyčistit sklad, uhlídat protější dveře a proniknout do místností vpravo, abychom se zbavili nepřátel ve svých zádech. Ty dvoje dveře vedou do dvou navzájem propojených místností – baru a skladiště kulis. Obě místnosti jsou tmavé, nepřehledné a plné úkrytů. Nešetřeme zbytečně slzným plynem, jinak tady s velkou pravděpodobností budeme mít krvavé ztráty. A přitom nezapomínejme na to, že někdo musí stále hlídat dveře v čele chodby.
Pokud jsme to tady zvládli, máme nejhorší za sebou a postoupíme dál. Necháme zamířit na dveře na konci chodby a otevřeme je. Pokud za nimi nikdo nečíhá, vstoupíme. Vlevo nahoře je balkón, odkud na nás může někdo střílet. Nakoukneme doleva za roh a podle toho, jestli se tam někdo pohybuje nebo ne, se zařídíme. Můžeme tam naházet slzné granáty, poslat tam celý tým, projít to sami. Záleží na okolnostech. Hlavně zůstáváme stále ve střehu. Vpravo je jakási opona, která odděluje falešnou uličku, kde se také může někdo ukrývat. A ještě víc vpravo je velký sál plný lidí. Tam ale zatím nepůjdeme, ten si necháme až na závěr.
Ve spolupráci s celým týmem pročešeme chodbu a místnosti vlevo, propracujeme se na konec chodby, kde je kovové schodiště do patra. Měli bychom nechat jeden tým hlídat spodní chodbu (hlavně východ z velkého sálu za oponou) a s druhým týmem vyčistit patro – nezapomeneme na skříň v kanceláři. Máme-li to hotové, vrátíme se dolů. Opatrně nehlédneme do velkého sálu – uvidíme tam spoustu civilistů a mezi nimi patrně ještě několik ozbrojenců. Jejich množství můžeme odhadnout podle dosavadních výsledků. Nejlepší metodou asi je naházet dovnitř několik slzotvorných granátů (snažíme se je rozmístit po co největší ploše) a poslat dovnitř všechny čtyři muže najednou. S odporem zbývajících teroristů by si teď měli snadno poradit. Jdeme jim v patách, jistíme je (teroristy zbytečně nešetříme, byla by škoda někoho ztratit na samém konci mise) a poutáme a evakuujeme rukojmí. S posledním spoutaným a odeslaným VIP hostem mise končí.
Pokud zvolíme druhou možnost začátku, vnikáme do budovy pod schodištěm do horního patra. Je to poměrně riskantní, protože se musíme prosadit proti většímu množství nepřátel a situaci nám komplikují všudypřítomní civilisté. Asi nejlepší je vtrhnout dovnitř s rámusem a granáty (oslepujícími vnikajícího týmu a našimi vlastními slzotvornými).

Mise 9 „Jdeme na Maltu!“
Členové teroristické organizace, působící na území Spojených států a zabývající se distribucí drog, obchodem se zbraněmi, únosy, vydíráním a vraždami, byli lokalizováni v The Phoenix, nočním klubu v západní části Los Angeles.
My tam vpadneme za bílého dne, kdy by v klubu neměli být žádní hosté, sebereme podezřelé a posbíráme zbraně (včetně pistolí jsem jich napočítal 14), které skupina shromáždila. Podle oficiálního hlášení uvnitř narazíme na tři ozbrojené a nebezpečné muže a jednu ženu, ve věku od 26 do 32 let (může mezi nimi být navíc i jedna spoře oděná civilistka s nevybíravým slovníkem). Není to však nijak obtížná mise.
Začít můžeme před hlavním vchodem nebo před vstupem do soukromého bytu. V zásadě je to jedno. S nesmrtící municí tentokrát moc parády nenaděláme, tito teroristé své zbraně odhazují jen neochotně a naši muži rychle sahají po pistolích s normální (smrtící) municí. Takže nejlepší asi je v tichosti si otevřít dveře, ale vstoupit už s kraválem a pěkně zostra. Psychologicky je to nejúčinnější. Rychle vyčistíme hlavní sál, posbíráme všechny samopaly roztroušené po stolcích a barpultech, nezapomeneme se podívat nahoru na ochoz, kde má své sídlo místní dýdžej. Potom necháme dva muže hlídat vchod do soukromých prostor (vpravo od hlavního vchodu) a s druhým týmem zkontrolujeme toalety vlevo vzadu. Je-li hotovo, jdeme do soukromého bytu. První místností za dveřmi je skladiště (na některé z beden občas leží samopal), za dalšími dveřmi vlevo je již byt, kde můžeme čekat další podezřelé (celkem bychom měli zatknout pět osob, čtyři známé a jednu neznámou). Otevřeme si a vpadneme tam. Prohledáme vše, posbíráme zbraně (nezapomeňte, že zbraně sbírají automaticky i vaši muži), odešleme zajatce a končíme. Nebylo to tak těžké.

Mise 10 „Ruský prezident v ohrožení“
Ruský prezident Viktor Stomas je i se svým doprovodem držen členy Lidově-osvobozenecké strany jako rukojmí v hotelu Carlyle. Ti požadují zveřejnění svého prohlášení v televizi, v opačném případě hrozí zabíjením členů prezidentova doprovodu a posléze i prezidenta Stomase samotného. Hrozbu je třeba brát velmi vážně.
Hotel byl evakuován a okolní prostor je zajištěn týmem Charlie. Přesto nelze vyloučit, že v hotelu nezůstal někdo z personálu. O počtu teroristů a jejich výzbroji nejsou žádné informace. Jdeme do neznáma.
Cíle této obtížné mise jsou však jasné – zachránit a evakuovat prezidenta Igora Stomase, Eduarda Galejeva a blíže neurčený počet členů jejich doprovodu.
Pozor, čas nás tlačí! Doporučuji prohlédnout a zapamatovat si plánky suterénu a patra s prezidentem. Usnadní to orientaci v budově.
Do hotelu pronikneme v přízemí (rovnou v dynamickém módu), ne že by to bylo snadnější, ale protože nám to umožní projít hotelem postupně a nenechávat si v zádech nevyčištěné prostory.
Svým mužům nařídíme mířit na dveře a sami je odemkneme. Vnikneme dovnitř a hodíme co nejdál na chodbu slzný granát. Oba týmy pošleme pročesat prostory vpravo, prádelnu a sklad ložního prádla, sami hlídáme chodbu a hlavně dvoukřídlé dveře vlevo. Jakmile jsou policisté hotovi, stáhneme je a rozdělíme. Dva musí hlídat místo nás ty dveře (vedou k výtahům a na schodiště), druzí dva nás kryjí, zatímco my pročesáváme zbytek suterénu. Předtím samozřejmě dokončíme práci po našem týmu – odešleme zajatce a posbíráme zbraně, pokud to muži neudělali.
Otevřeme, prohledáme a vyčistíme malé skladiště vpravo, kancelář vlevo, toalety na chodbičce vlevo, kotelnu vlevo úplně na konci chodby a nakonec obrovskou kuchyň vpravo. Ta bude nejtěžším oříškem suterénu. Vedou do ní dvoje dveře těsně vedle sebe a uvnitř bude několik teroristů, převlečených za kuchaře a kuchařky. Pomůže nám slzný plyn a podpora dvoučlenného týmu. Nezapomeneme vysvobodit (a zase spoutat) skutečného kuchaře zamčeného v mrazícím boxu (někdy tam není, někdy je tam s ním i terorista, někdy je tam jen terorista). Tím je tato část suterénu čistá a my můžeme pokračovat ve vytlačování vetřelců z hotelu.
Otevřeme dvoukřídlé dveře na začátku chodby, naši muži je pochopitelně kryjí, a vnikneme dovnitř. Vlevo máme dveře vedoucí na schodiště, vpravo výtahové šachty. Ve výtahu se může rovněž někdo ukrývat.
Jakmile je tady uklizeno, pustíme se do schodiště. Tady bude nejlepší svěřit důvěru svým mužům a prostě je tam poslat s příkazem prohledávat (1-3-3). Poradí si i bez nás více než dobře. Postupujeme jim těsně v patách, poutáme vzdávající se teroristy a bereme zbraně těm, co se vzdát nechtěli. Probijeme se po schodech až do patra s prezidentem (nemůžeme zabloudit, jsou to jediné dveře). Pokud jsme se dostali až sem, máme větší část mise za sebou.
Zkontrolujeme chodbu (opět pozor na výtah), muže necháme namířit na dveře vedoucí do prezidentského apartmá (vpravo od schodiště), nakoukneme na schodiště vedoucí na střechu, jestli se nám tam někdo neschoval. Nechceme mít v zádech nikoho s flintou a divnými názory na svět.
Otevřeme dveře do prezidentského apartmá a proti nám se objeví chodba. Několikery dveře a chodbička vlevo, vpravo nic, jedny dveře naproti. Do těch se potřebujeme dostat, vedou na balkón, přes který se dostaneme do pokojů a vyhneme se nejhorší palbě. Necháme se krýt a jdeme tam. Případné teroristy cestou pacifikujeme. Pravděpodobně bude některý z nich i na tom balkóně, hodíme tam proto slzný granát.
Nakoukneme prosklenými dveřmi dovnitř (jakmile nás uvidí rukojmí, začnou pobíhat po hotelu) a jde-li to, vnikneme dovnitř. Zavřeme dvojité dveře vedoucí na chodbu (abychom nebyli vidět), evakuujeme zraněnou ženu (může ležet i na balkóně nebo někde jinde) a podíváme se do koupelny (dveře vlevo od zrcadlové stěny). Občas se někdo ukrývá přímo ve sprše, nezapomeneme se tam podívat. Můžeme projít ostatní malé místnosti na této straně (kuchyňka, zasedačka – jsou všechny navzájem propojeny dveřmi). Pokud někdo z rukojmí vyběhl na chodbu, kde jsou naši muži, pravděpodobně tam teď klečí s rukama nad hlavou. Kontrolujeme to občas pomocí kamer našich mužů.
Do zbytku apartmá se nejsnadněji (tím rozhodně nechci říct, že snadno) proniká hned z prvních dveří od hlavní chodby. Hala, kde jsou shromážděna zbývající rukojmí, je velká a plná lidí. Těch, co musíme eliminovat, i těch, kterým se nesmí nic stát. Naházíme tam pár slzných granátů a vnikneme tam všichni najednou. Pozor na prosklený balkón, většinou tam někdo číhá s pistolí v ruce. Zůstává nám už jen poslední místnost, malá koupelna vlevo ve stěně, a to je vše. Budou se rozdělovat medaile. Jestli jsem dobře počítal, tak celkové skóre bylo 26 teroristů, 6 rukojmí a 3 neznámí civilisté.
Poznámka: mise je neúspěšná (a následuje jaderná exploze a definitivní konec vaší kariéry) i pokud zahyne některé rukojmí.

Mise 11 „International Hall“
V International Hall, nejnovější součásti losangeleského kongresového centra, probíhá za účasti delegátů ze 185 zemí obrovské jednání mezi Spojenými státy a představiteli sovětského bloku.
Jednotky SWAT jsou pověřeny ochranou sovětské delegace a její bezpečnou dopravou z hotelu Ventura do International Hall a zpět.
Na začátku mise si můžete vybrat, zda pojedete s jedním týmem a částí sovětské delegace ve VIP autobusu, nebo s druhým týmem ve služebním voze jako doprovod.
Doporučuji autobus, těžkou výzbroj a rovnou přepnout do dynamického módu, protože okamžitě po zahájení mise zjistíme, že je všechno jinak. Náš autobus je hned po příjezdu do podzemí hotelu přepaden a, jak se ukáže vzápětí, je teroristy infiltrována hned celá budova. A na nás je dát to do pořádku. Jak také jinak, že.
Takže ze všeho nejdříve se musíme prostřílet ven z autobusu, zvládnout situaci v jeho nejbližším okolí, pozatýkat vetřelce, evakuovat rukojmí a konsolidovat vlastní řady.
Potom proběhneme podzemím a připravíme se u dveří do budovy. Lhostejno kterých, dovnitř vedou oboje. Počítejme s tím, že hned za dveřmi můžeme narazit na ozbrojený odpor a značné množství zmateně pobíhajících a ječících civilistů. Co nejrychleji musíme získat kontrolu nad tímto podlažím, nahoru po eskalátorech se zatím nevypravujeme. Jen dáváme pozor, aby nás odtamtud někdo nepřekvapil. Situace je opravdu nepřehledná a komplikovaná a to nejrozumnější, co můžeme udělat, je to, že co nejrychleji poutáme klečící lidi (podezřelé i civilisty), abychom tak uvolnili ruce svým mužům.
Vpravo od schodů je bufet a mezi výdejními pulty několik kuchařů a servírek, z nichž někteří jsou teroristé (mám zkušenost, že převlečené teroristky se většinou nevzdávají a nechají se raději zastřelit, než by odhodily zbraň), ještě víc vpravo je kuchyně, kde se také může někdo skrývat. Dveře jsou lítačky, stačí do nich strčit.
Vlevo od schodů si hlídáme hned první dveře, vedou na schodiště a bude tam nejspíš hned několik těžce vyzbrojených teroristů (malá rozlišovací pomůcka – teroristé v maskáčích mají samopaly, ti v civilu zpravidla jen pistole – ale nespoléhejte na to).
Více vlevo jsou dvoje toalety, nutno prohledat, a za prosklenou stěnou vpravo je místnost, kde se poskytují kancelářské služby delegátům (kopírky, faxy, počítače atd.). A dost možná se tam ukrývá někdo se zbraní.
Máme-li suterén zabezpečený, vnikneme na postranní schodiště (ne na eskalátory!, ty by nás vyvezly doprostřed otevřeného prostranství, kde bychom byli vystaveni palbě ze všech stran.)
Asi nejlepší bude poslat na ty schody celý tým s oslepujícím granátem (1-1). Prostřílíme se o patro výš a sami a velice opatrně vystrčíme nos ze dveří. Je-li bezpečno, přivoláme tým a stáhneme ho někam do kouta, aby musel pokrývat jen jeden směr. Zorientujeme se v prvním patře (ti, co nastudovali při briefingu mapku, jsou ve výhodě). Před námi (za eskalátory z pohledu ze schodiště) je chodba zakončená velkým jednacím a promítacím sálem. Na každé straně této chodby je další velká místnost. Vlevo od eskalátorů (za rohem od schodiště) je krátká spojovací chodba, která přechází do okružní chodby kolem celé této části patra. Tam se podíváme později, jen se nezapomínáme i z této strany jistit.
Vypravíme se napřed naproti. Jsou-li dveře jednacího sálu v čele chodby zavřené, je to o něco jednodušší. Vyčistíme obě boční místnosti, vlevo je skladiště, vpravo jídelna delegátů. Budeme hodně opatrní, protože místnosti jsou velké a jeden granát je nepokryje. Nakonec necháme zamířit na dveře od jednacího sálu v čele chodby a otevřeme je. Nepřátelé se mohou ukrývat jak mezi řadami sedadel, tak i úplně vpravo v promítací místnosti, odkud na nás vidí skrze jednostranně průhledné sklo. Raději se tam mrkneme. Hotovo a můžeme jít dokončit misi - najít a zachránit prezidenta Stomase.
Toho najdeme ve stejném podlaží, ale na druhé straně budovy. Můžeme se pustit okružní chodbou třeba doprava. Dáváme si pozor, abychom na rozích nevběhli někomu přímo do rány, ale jinak postupujeme až k první místnosti (podle místního značení místnost B). Je to skladiště plné papírových krabic, nějakého toho nepřítele a možná rukojmích. Vyčistíme to tady a pokračujeme chodbou dál. V místnosti C, což je prominentní jídelna s promítacím plátnem, najdeme prezidenta a pár teroristů v civilu. Ty zneškodníme a prezidenta Stomase, i přes jeho výhružky, že na nás bude žalovat americkému prezidentovi, spoutáme a odešleme do bezpečí. Program se možná pokusí misi skončit, chceme-li ale mít jistotu, že jsme vyřídili opravdu všechny nepřátele, vydáme se ještě do místnosti A.
A tím jsme už opravdu hotovi. Na střední obtížnost jsme vyřídili cca 25 teroristů a zachránili 14 rukojmí.

Poznámka: Všechny mise byly hrány na střední obtížnost

Autor:


Nejčtenější

Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

RECENZE: Budete se bát. The Persistence je horor pro virtuální realitu

The Persistence pro PSVR

Vesmírná loď The Persistence se řítí do černé díry. Jejími chodbami se šourají zombie a mutanti. Máte dost odvahy...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

RECENZE: Hearthstone: The Boomsday Project láká na mechy a spíš nudí

Hearthstone: The Boomsday Project

S The Boomsday Project slaví návrat mechové a nové klíčové slovo Magnetic upravuje dynamiku hry i prostor pro...Najdete na iDNES.cz