Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Syphon Filter 3 - návod (1)

  12:00aktualizováno  6. června 10:22
Přestože SF3 není nijak složitou hrou, může se některým z vás přihodit pár záškvarů, k jejichž vyřešení by měl tento návod posloužit. Ještě pro upřesnění, v případě tohoto titulu se jedná o mix stealth akce odehrávající se ve třetí osobě na PSX, navíc se zajímavým příběhem na pozadí podkresleným častými FMV sekvencemi...

Přestože Syphon Filter 3 není nijak složitou hrou, může se některým z vás přihodit pár záškvarů, k jejichž vyřešení by měl tento návod posloužit. Jen pro upřesnění – odstavce jsou odděleny dle pasáží v dané misi, jež ve hře samotné oddělují tzv. checkpointy. Tolik pro vysvětlení struktury článku a nyní se již vrhněme do víru jedné z nejlepších akcí minulé sezóny.

Mise 1: Hotel Fukushima

Poté, co tě Lian vysadí před hotelem, se ocitneš v jeho přízemí. Běž k lokajovi u výtahů a nech se vyvézt do čtvrtého podlaží. Najdi pokoj č. 413 a vstup dovnitř. Po rádiovém rozhovoru s Lian jdi do koupelny, kde z úkrytu seber své nářadíčko. Pak přistup k oknu.

V budově naproti si všimni místnosti, ve které tlučou zajatce. Kromě brutálního bijce a jeho oběti se zde nachází i Shi-Hao. Přistup k oknu a bez obav sestřel strážného, hlídkujícího na střeše. Nyní se postav k oknu tak, abys byl krytý před přívalem kulek, jež se na tebe za chvíli sesypou. Zaměř hlavu násilníka a počkej, až se s ním dostane Shi-Hao do zákrytu. V té chvíli vystřel a pošli oba jednou ranou na věčnost. Rychle posuň hledáček odstřelovačky pár metrů doprava a zabij vojáka, který se bude snažit zastřelit zajatce. Tímto postupem zachráníš vězni život, což se ti později ve hře vyplatí. Nyní se průběžně kryj za zdí a povykukováním zpoza okenního rámu hledej další cíle pro své střely. Postupně eliminuj čtyři Shi-Haovy nadporučíky, kteří se budou objevovat v různých místnostech protější budovy. Po splnění úkolu opusť hotelový pokoj.

Vydej se ke schodišti na západě, přičemž cestou likviduj objevivší se útočníky. První z nich číhá hned u východu z pokoje a jeho odstranění ti přinese možnost využít – dosud jeho – účinnou pistoli Falcon. S touto zbraní by ses měl bez větších problémů prostřílet k výše uvedenému schodišti.

Utíkej po schodech dolů a likviduj vojáky, které cestou potkáš. Dole opusť prostor schodiště otevřenými dveřmi.

Vydej se uličkou na východ a za regálem u levé stěny odstraň číhajícího nepřítele. Postupuj dál uličkou a na jejím konci zastřel dvojici útočníků. Na křižovatce zahni vpravo a doběhni k bílým dveřím, které se nachází po tvé pravici. Pokud jsi prve zachránil mučeného zajatce, půjdou nyní tyto dveře otevřít (stiskem tlačítka „trojúhelník“). Uvnitř nalezneš osvobozeného šťastlivce, který ti na oplátku za záchranu života daruje automatickou pušku s explodujícími náboji – MIL 15. Po převzetí zbraně opusť místnost a zlikviduj trojici ozbrojenců. Poté se rozběhni směrem na východ, až k místu, kde uvidíš na podlaze v uličce klečet červeně oděnou rukojmí. Zastřel její strážce, aniž bys rukojmí ublížil a pak proběhni blízko se nacházející prádelnou.

Po videosekvenci před sebou uvidíš hlídkujícího vojáka, který začne utíkat hned, jakmile si tě všimne. Osvoboď ho kulkou do hlavy od pozemských starostí a uličkou, vedoucí po schodech vzhůru, doběhni na její konec, kde se po odstranění hlídky rozběhni k dívce v bílém. Dříve, než k ní přistoupíš, vyrazí zpoza rohu skupinka nepřátel, jejichž likvidace ti zabere minimum času. Nyní již klidně můžeš promluvit ke šťastné rukojmí.

Po videosekvenci je tvým úkolem eskortovat slečnu (dceru čínského velvyslance v Japonsku) do bezpečí. Rozeběhni se k severní části lokace. Proběhni kuchyní, kde zastřel trojici nezvaných hostů a rychle odstraň útočníka na jejím opačném konci. Doběhni uličkou na její konec – do míst, kde tvá společnice nalezne bezpečí a klid.

Po videosekvenci utíkej uličkou k přepážce, před níž klečí rukojmí. Eliminuj skupinu tří vetřelců, kteří se nacházejí v místnosti a spínačem na levé straně otevři přepážku (lze ji také přelézt). Uvnitř pokoje zahni vpravo a po několika krocích naběhne videosekvence, ukončující tvou první misi.

Mise 2: Costa Rican Plantation

Běž rovně, dokud nenarazíš na Lian, přičemž cestou odstraň zjevícího se žoldáka. Následuj Lian ke kulometnému hnízdu, které vzápětí tvá partnerka vyhodí do vzduchu umně vrženým granátem.

Po videosekvenci se rozběhni doleva, kde zlikviduj trojici nepřátel. Následuj Lian a z koruny stromu sestřel dalšího ozbrojence. Jakmile dorazíte k dalšímu kulometnému hnízdu, bude to na tobě, neboť Lian došla munice - vyhoď tedy kulometné stanoviště do povětří granátem.

Poslechni Lianinu radu a kryj se za stromy před střelbou z dalšího kulometu. Současně s tím použij další granát k likvidaci nebezpečně aktivního kulometného hnízda.

Proběhni okolo zničeného kulometu a přes malé prostranství k čekající Lian. Následuj ji i po videosekvenci, dokud nedorazíte k popravišti (cestou můžeš vzít granáty z bedýnky ležící u plotu). Přistup k bezvládnému tělu Elise, které leží pár kroků nalevo od ohně.

Drž se v patách Lian a zlikviduj granátem další kulometné hnízdo.

Sleduj svou partnerku, dokud nezmizí. V té chvíli ji nehledej a raději sestřel ze stromu poblíž hlídkujícího vojáka. Poté vstup do budovy, která stojí nejvíce vlevo. Uvnitř projdi do druhé místnosti a po pravici seber z bedýnky „Sample Transport Kits“.

Otoč se doleva a zastřel nepřátelského vojáka. Za hromadou beden, ležících poblíž mrtvého, seber z bedýnky Detektor min. O něco hlouběji v budově odstřel dvojici ozbrojenců a pak opusť oblast stejnou cestou, kterou jsi sem přišel. Jakmile se ocitneš na čerstvém vzduchu, rozhlédni se. Jestliže jsi prve vstoupil do budovy vlevo, tentokrát navštiv tu, jež stojí vpravo. Proběhni první místností a rychle se zbav hlídky napravo. Stejně se vypořádej i se stráží nalevo a v její blízkosti seber z bedýnky náboje do HK-5. Postupuj dále a střelou do hlavy eliminuj protivníka, stojícího u bedýnky s neprůstřelnou vestou. Vzápětí se zbav vetřelce, který přiběhne z místnosti napravo. Po jeho odstranění se vydej tímto směrem, z bedýnek uvnitř seber munici do M-16 a brokovnice, načež použij počítač.

Vyjdi z místnosti a východem napravo opusť budovu. V tom okamžiku uslyšíš hluk způsobený vrtulí nedaleko stojící helikoptéry. Vyčisti okolní prostor od nepřátel a vyřaď z provozu vrtulník sabotáží motoru v přední části kabiny.

Proběhni budovou, která se nachází v blízkosti vrtulníku, směrem na západ, za ní odboč na sever a po likvidaci chlápka ukrytého za rohem prohledej nízký porost – pár metrů napravo od požáru. V těchto místech seber ze země první „Plant Sample“.

Přesuň se na východ k ocelovému plotu.

Po videosekvenci jdi vpravo a zastřel strážného. Přistup postupně k oběma vězněným ženám a přijmi jejich poděkování.

Severně odtud leží na hromadě krabic bedýnka s brokovnicí a kousek dál na východě další s neprůstřelnou vestou. Po doplnění inventáře utíkej dál na východ a za další skupinkou ohýnků sestřel ze stromu snipera. Vypořádej se obdobně s jeho druhy, které poblíž nalezneš a zahni posléze vpravo tak, aby ses dostal do jihovýchodního rohu mapy. I zde planou ohně. Několik metrů severně od nich seber ze země druhý „Plant Sample“.

Po rozhovoru s Lian se rozběhni na západ okolo kulometného hnízda a po chvilce zaregistruj napravo skupinku nepřátel. Postřílej je a otvorem v oplocení projdi směrem na sever. Za plotem zahlédneš další požár. Vydej se od něj směrem na západ a o pár metrů dál sestřel z koruny stromu číhajícího snipera. Přímo před tebou je zavěšena maskovací síť. Pod ní nalezneš na zemi třetí „Plant Sample“.

Otoč se na jih a po krátkém běhu se zaktivuje tvůj detektor min. S jeho pomocí projdi velmi opatrně a pomalu mezi nastraženými minami a skrze kamenný tunel opusť úroveň.

Mise 3: C-5 Galaxy Transport

Rozběhni se vpřed a eliminuj hlídku napravo. Přeběhni přes místnost a cestou odstraň dalšího útočníka, tentokrát nalevo. Proběhni uličkou do sousední místnosti a vydej se ke schodišti. Ve chvíli, kdy se přiblížíš jeho spodnímu okraji, seběhne shora Rhoemer a odpeláší směrem k zadní části letadla, k nákladovému prostoru. Nech ho prozatím být a zbav se útočícího ozbrojence, který se objeví nahoře na schodišti. Seber z bedýnek pod schodištěm neprůstřelnou vestu a UAS-12, vyběhni nahoru do pilotní kabiny a zastřel druhého pilota (vpravo sedícího). Po videosekvenci přistup k panelu na levé straně kabiny a použitím spínače otevři nákladovou rampu v zadní části letadla. Vyzbrojen UAS-12 doběhni do nákladového prostoru a několika přesnými (rychle za sebou jdoucími) výstřely donuť Rhoemera k nedobrovolnému skoku z letadla. Tímto činem zakončíš úroveň.

Mise 4: Pugari Gold Mine

Po videosekvenci - v roli Lawrence Mujariho – dopadni i s padákem na vzdálený konec roury, která se nachází přímo pod tebou. Otoč se, zastřel strážného na opačném konci roury, doběhni si pro jeho výzbroj a vrať se k místu seskoku. Pokračuj v běhu až na okraj a v místech s objevivším se nápisem „Jump“ přeskočíš na skalní římsu. Otoč se vpravo a zneškodni hlídkujícího vojáka. Rozběhni se směrem k němu a po pár metrech objevíš na zemi ležící bedýnku, ve které nalezneš výbušniny.

Přeběhni na východní konec skalní římsy a v místech, kde se objeví nápis „Climb Down“, slez dolů přes trojici skalních výčnělků až na zem. Jakmile se dotkneš nohama pevné země, objeví se okolo pár nepřátel. Prostřílej se směrem na sever k tunelu a proběhni jím až k bednám, které blokují cestu. Přelez je a za nimi zneškodni hlídkujícího vojáka. Postupuj dál a za další hromadou beden se zastav u cedule s nápisem „Caution: Blasting Zone“. Z bezpečné vzdálenosti vpal kulku do hlavy v povzdálí hlídkujícímu ozbrojenci a seber mu zbraň. Rychle se zbav dalších - poblíž zevlujících - stráží a vykroč směrem k dolu s označením “Mine 411“. Pravděpodobně z něj vyběhne dvojčlenná hlídka, takže ji odstraň a pak v klidu doběhni na konec chodby, kde se setkáš se dvěma vězněnými dělníky.

Po videosekvenci postupuj vpravo okolo razícího stroje, až dojdeš k hromadě beden. Zde odboč vlevo (na sever) a zastřel procházející se hlídku. Otoč se a proběhni mezi bednami na jih, poté dlouhým tunelem a na jeho konci zastřel dalšího nepřátelského vojáka. Z místa, kde padne mrtev, zastřel stráž na druhé straně mostu a vstup na most. Vzápětí uskoč a zlikviduj čtyři útočníky, objevivší se vždy po dvou na každé straně mostu. Po „vyčištění“ oblasti přeběhni most a uličkou za ním běž tak daleko, jak jen to půjde.

Vydej se na sever chodbou a zastav se před vchodem na prostranství. V dálce zaměř stráž, odvádějící DeJesuse a vpal jí kulku do hlavy. Schovej se za roh a počkej až osvobozený parťák zneškodní v okolí roztroušené nepřátele. Můžeš mu pomoci se zbytkem přeživších a poté k němu přistup.

Po videosekvenci se vydej chodbou zpátky na jih a po likvidaci dvou vojáků přeběhni most. Zbav se dalšího útočníka a přesuň se do dolu do oblasti s razícím strojem. Podle značky v mapě nalezni pozici pro umístění nálože – „Rig Explosives“ – a počkej si na explozi, ukončující úroveň.

Mise 5: Pugari Complex

Po videosekvenci utíkej vpřed, k důlním vozíkům. Stiskni vepředu spínač a Mugari nasedne. Přikrč se a připrav manuální zaměřování. Jakmile se vozíky rozjedou, vyběhne zprava stráž. Odstřel ji a soustřeď se na oblast před tebou, ve které se po chvíli objeví ostrý hošan. Rychle se ho zbav a - nyní již po vlastních – se vydej stezkou na východ. Dorazíš k prostranství, na jehož levé straně stojí dům. Vchodem z druhé strany do něj vejdi a setkáš se s Foreman Jonesem.

Po videosekvenci zastřel Jonese a rychle vyběhni z domu dříve, než do něj narazí rozjetý náklaďák. Vykašli se na hlídky a uteč cestou na západ, přičemž na konci stoupání přejdi na „rampu“, která zmíněnou cestu lemuje z pravé strany. Přibližně v půli rampy nalezneš bedničku s granátometem M79. Seber ho a vykroč dál na východ, čímž se dostaneš na prostranství se stojícím náklaďákem. Před ním se prochází hlídka. Zastřel ji a stejně nalož i s kolegou přecházejícím nahoře po ochozu. Za nákladním autem seber z bedýnky neprůstřelnou vestu a pokračuj průchodem na jihu do další oblasti. Zde postřílej všechny nepřátele a vydej se k vratům s nápisem „Bay 3“. Vlevo od vrat se nalézá vchod na schodiště, po němž seběhni do rozvodny vysílače. Pod roštovou podlahou hlídkují dva strážní. Odstraň oba kulkou do hlavy, najdi poblíž panel s červeně blikajícím světlem a stiskni spínač.

Po schodišti na jihu doběhni k východu z rozvodny, běž napravo od věže vysílače a před vysokou budovou na východě shlédni nepříliš šťastný konec jednoho z tvých soukmenovců - Smitha. Vzápětí dostaneš nový úkol.

Po likvidaci přibíhajících vojáků běž ke schodišti, po kterém útočníci přiběhli a vyběhni po něm do místnosti, ze které před nedávnem vypadl nebohý Smith. Přistup k počítači napravo a aktivuj ho.

Seběhni dolů po schodech a posléze uvidíš DeJesuse v akci. Přistup k němu a po krátkém rozhovoru jej následuj k výtahu. Rychle odstraň střelami do hlavy trojici objevivších se protivníků a stejně rychle seber od mrtvých nějakou tu vestu a munici. Chvilku po jejich eliminaci naběhne videosekvence završující misi.

Mise 6: Kabul, Afghanistan

V této úrovni se nikde příliš dlouho nezdržuj, neboť se zde nachází dosti velké množství respawnujících se vojáků. Po úvodní videosekvenci přeběhni v roli Maggie na východní konec ulice a za rohem nalevo zastřel prvního snipera.

Proběhni uličkou pod mrtvým sniperem až k oblému průchodu ve zdi napravo. Projdi jím a vlevo za rohem (severně) zastřel hlídkujícího snipera.

Otoč se a utíkej uličkou na jih až na její konec, kde se zastav u díry ve zdi po tvé levici. Uvnitř místnosti je strážný, který hlídá úzké a vysoké přepravky. Vystřel do nich a exploze vyčistí interiér. Proběhni místností a zahni vlevo. Doběhni uličkou na její severní konec a napravo nahoře – v okně rohového domu – sestřel číhajícího snipera.

Pokračuj ulicí na východ ke křižovatce, na níž odboč vpravo (na jih). V první budově napravo odstraň dalšího snipera.

Rychle se pootoč doleva a zbav se útočníka s odstřelovačkou.

Přes zídku vylez k naposledy zastřelenému sniperovi a z bedýnky poblíž mrtvého těla vezmi speciální odstřelovačku AU-300, se kterou lze střílet skrze zdi.

Slez zpátky do ulice a rozběhni se ke křižovatce na severu. Proběhni jí rovně do klenutého průchodu, za nímž odstraň nalevo ukrytou hlídku. Vběhni poté tudy do uličky vedoucí na západ a po chvíli v řadě domů napravo uvidíš jeden, do něhož lze vstoupit. Vejdi do přízemí a skrze poškozený strop zastřel pomocí AU-300 schovaného snipera.

Postupuj ulicí dál na západ až k autobusu, odkud rychle zastřel snipera, útočícího z popředí.

Na konci ulice (před mrtvým sniperem) zahni vpravo a běž dál na jih, dokud neuvidíš silně osvícené přízemí domu na pravé straně ulice. Vydej se tímto směrem a uvnitř zastřel hlídkujícího vojáka. Z přízemí domu projdi dírou v severní zdi k torzu dřevěného stropu. Vylez nahoru a běž na sever, kde otvory v podlaze slez o dvě patra níž. Vyfoť mapu vyobrazenou na jedné ze stěn místnosti.

Utíkej koridorem na východ, dokud nedorazíš k místnosti se dvěma strážnými. Zastřel je, zahni uličkou směřující na sever – do dalšího koridoru – a jdi dál, dokud nenarazíš na hlídku, strážící „weapon cache“. Odstraň hlídku a spusť časovanou nálož.

Uteč před přibíhajícími vojáky chodbou směřující na jih a na jejím konci vylez přes stůl do přízemí domu, z něhož poté vyběhni severním východem na ulici, kde počkej, až nálož vybuchne.

Po rádiovém rozhovoru vykroč ulicí na západ a po eliminaci okolo se potulujících nepřátel vylez na střechu autobusu.

Slez ze střechy a pomocí radaru zjisti polohu čtveřice raketometčíků, jejichž střelecká aktivita brání přistání vrtulníku. Pomocí AU-300 zneškodni všechny čtyři narušitele a úroveň úspěšně skončí.

Mise 7: S.S. Lorelei

Po videosekvenci slez z beden a zlikviduj dva protivníky, z nichž jeden se nachází v jihozápadním rohu skladiště a druhý v kabině jeřábu na východě. V jihovýchodním rohu skladu poté seber výbušniny.

Přejdi na druhou stranu haly a opusť prostor východem hned poté, co odstraníš stráž. Zahni doleva do uličky směřující na východ k dalšímu skladišti. Přibližně v půli cesty zastřel hlídku a stejně se vypořádej i s dalším teroristou, který postává na konci uličky do níž vstoupíš, jakmile zahneš za rohem na jih. Když se přiblížíš k odbočce ke skladišti, naběhne videosekvence. Po videu zastřel chlápka, stojícího u žebříku, seber mu zbraň a rozběhni se vpravo ke skladu. Vejdi do něj a uvnitř na východě zastřel na schodech hlídkujícího ozbrojence. V jihovýchodním rohu seber další várku výbušného materiálu.

Opusť skladiště, na východním konci uličky seber z bedýnky munici do „devítky“ a přesuň se chodbou podél jižního okraje lokace ke skladišti na východě. Vstup dovnitř a po videosekvenci zastřel dvojici stráží. Seber mrtvým munici a v severozápadním rohu skladu seber zbytek výbušnin.

Vyjdi ze skladiště a zahni dvakrát vlevo. V uličce směřující na východ eliminuj hlídku a na východním konci uličky za rohem odstraň další dva teroristy. O pár kroků dále na severu se nachází odbočka napravo, kterou se dostaneš k výtahu. Vyjeď jím nahoru, v patře dojdi ke kovovému schodišti a v jeho spodní části seber u zábradlí „decoy“.

Vyběhni po kovových schůdcích nahoru, zastřel útočníka a vyběhni na horní konec schodiště. Po několika krocích vpřed naběhne videosekvence, po níž zastřel nepříliš odvážného kuchaře a zahni vlevo. Běž chodbou směrem na západ a za žebříkem po pravici zaboč na sever. Na konci chodby seber z bedýnky samopal Spyder. Vrať se k uličce vedoucí na západ a o kousek dál vstup vchodem po levé straně do jídelny. Na východě jídelny – v kuchyňské sekci – přistup po rádiovém rozhovoru k červené šachtě, v níž objevíš „dumbwaitera“. Po videosekvenci se ocitneš v kajutě kapitána.

Běž vpřed a seber ze stolu „shipping manifest“.

Otoč se vpravo a vejdi dveřmi na severu do uličky, ve které zastřel kapitána i s jeho bodyguardem.

Doběhni chodbou ke schodišti na východní straně lokace (viz mapa) a jakmile zde odstraníš nepřátelskou hlídku, seběhni po schodech dolů. Zastřel tříčlennou stráž a běž uličkou na západ, dokud nedoběhneš ke dveřím po pravici. Vejdi do místnosti, eliminuj všechny protivníky a seber z videorekordéru videokazetu.

Opusť místnost, běž uličkou, přičemž zahni postupně dvakrát vpravo a na konci chodby – po zneškodnění hlídky – vstup do dveří, které budeš mít po pravici. Seběhni schodištěm dolů a běž okolo kuchyně rovně až na konec chodby.

Po videu se vydej na západ, dokud nedoběhneš do severovýchodního rohu lokace, kde z bedýnky vezmi neprůstřelnou vestu. Zastřel ozbrojence na jižním konci uličky a vběhni okolo mrtvého na schodiště, na jehož spodním konci vyraž chodbou směřující na západ. Zastřel stráž, zahni vlevo, eliminuj další nebezpečí a postupuj podél jižního okraje lokace dál, přičemž cestou odstraň další dva útočníky. Na západním konci uličky seber z bedýnky neprůstřelnou vestu a prostřílej se na východní konec oblasti, kde vstup na schodiště, kterým – po likvidaci dvou nepřátel – seběhni dolů.

Seber z opodál ležící bedýnky neprůstřelnou vestu a projdi do skladu, v němž seběhni po kovovém schodišti dolů, likvidujíce při tom střelce, ukrytého pod schůdky. Opusť skladiště jižním východem, zahni vlevo a prostřílej se uličkou podél severního okraje lokace do sousední haly, v níž naběhne videosekvence. Po jejím shlédnutí vyběhne po traverzách nad kabinou jeřábu šestice nepřátel, kteří začnou pálit po Maggie, která je toho času angažována jako jeřábnice. Zastřel bleskově obě trojice útočníků (nalevo i napravo) a můžeš si udělat zářez na pažbě za další absolvovanou úroveň.

Mise 8: Aztec Ruins

Na počátku úrovně stojí Lian v kamenném tunelu. Vyběhni uličkou na západ, zastřel vojáka stojícího opodál a v místnosti nalevo zabij dalšího. Vylez dírou ve stropě o poschodí výše, otoč se a běž chodbou na západ. V místnosti, do níž doběhneš, seber z bedýnky náboje do Falcona a chodbičkou na severu doběhni ke křižovatce.

Odboč vlevo a utíkej na západ. Zastřel žoldáka před sebou a následně i hlídku, vyběhnuvší za tvými zády. Poté pokračuj na západ a na konci uličky zahni vpravo, kde se rychle vypořádej s dalším nepřítelem. Pokračuj chodbou dál a dočkáš se spojení s centrálou.

Běž na západ a na první odbočce vpravo zahni za roh, kde zastřel hlídku. Seběhni dolů po schodišti, na křižovatce zahni vlevo a pokračuj – likvidujíce cestou jednoho z nepřátel – uličkou až k hromadě beden, u nichž sejmi dalšího protivníka. Vylez po bednách nahoru a dírou pak ještě vylez o poschodí výše. Z kamenné stříšky se spusť do uličky na jihu a vydej se na její západní konec, kde seber z bedýnky UAS-12. Otoč se čelem vzad a rozběhni se na východ.

Před koncem uličky se zastav a otoč se vlevo. Povykoukni zpoza zdi a zaměř sud s palivem, který leží poblíž u zdi. Výstřelem jej odpal a stejně tak nalož i s dalšími dvěma sudy, které leží o kousek dále. Exploze by měly eliminovat všechny zde přítomné stráže. Po jejich likvidaci by měla naběhnout videosekvence. Po ní odstraň přibíhající komando, postup o pár kroků na sever a ve výklenku ve zdi napravo můžeš sebrat neprůstřelnou vestu. Vejdi do místnosti poblíž (průchodem ve zdi nalevo) a aktivuj počítač, nacházející se vzadu na stole.

Střel do počítače.

Přistup k vědci, který stojí poblíž.

Zastřel trojici útočníků, co vběhnou dovnitř. Vyjdi ven do uličky, zahni vlevo a pak postupuj okolo rohu směrem na západ. Před sebou uvidíš dalšího vědátora. Přistup k němu a pohovoř.

Udělej pár kroků na západ a vejdi do místnosti na severu. Uvnitř rozstřílej druhý cílový počítač.

Vyjdi zpět do uličky, odběhni pár metrů na východ a vstup do kamenného tunelu nalevo. Běž vpřed a na konci tunelu vstup do místnosti po tvé levici.

Uvnitř seber z bedničky odstřelovačku H11, vybav se jí a vyraž stezkou na severu vzhůru. Po videosekvenci dojdi k okraji prostranství a zlikviduj po okolí rozmístěné hlídky (nejlépe rychlými zásahy do hlav). Přeběhni do budovy na severu a uvnitř proběhni okolo dvou uzamčených cel, načež shlédni další video.

Zahni za rohem vpravo a z bedničky seber neprůstřelnou vestu. Rozběhni se na východ, vběhni na mýtinu a po videosekvenci odstraň stráže, rozmístěné po okolí. Další video naběhne poté, co přistoupíš k doktorce Else.

Rozstřel další počítač (ne ten svůj:-)) a utíkej na jižní stranu mýtiny, kde prolez dírou ve zdi a zastřel v blízkém prostoru ukryté nepřátelské vojáky. Uličkou na západě běž k první odbočce vpravo, uvnitř místnosti zastřel stráž a z bedýnky seber pár granátů. Přeběhni přes uličku a místnost naproti na dlouhou stezku, která tě přivede k místnosti se třemi PC. Odstraň zde hlídku a znič všechny počítače. Rozběhni se rovně uličkou na jih, načež při první možné příležitosti zaboč vpravo. Z bedýnky uvnitř místnosti seber výbušniny.

Opusť místnost, projdi tou sousední a zahni vlevo do uličky, na jejímž konci vstup do pokoje nalevo. Uvnitř zastřel hlídku, seber z bedýnky neprůstřelnou vestu a z další bedničky vyjmi vzorek viru – „sample virus“.

Střel do posledního počítače.

Opusť místnost, zastřel vojáka a rozběhni se zpět chodbou na sever. Zahni dvakrát vpravo a vlez do místnosti, uvnitř které pak přistup k Dr. Freidovi.

Po videosekvenci seskoč do jámy a seber z kvádru zelený artefakt.

Vylez dírou ve stropě zpátky nahoru a vrať se uličkou na sever do místnosti se třemi PC, přičemž cestou odstraň dva překážející ozbrojence. U počítačů zastřel stráž a vyběhni uličkou na východě do další, která tě přivede do dříve již navštívené oblasti s celami. Ulož výbušniny postupně u dveří obou cel.

Promluv s vědcem v první cele.

V uličce zastřel stráž a promluv i s vědcem ve druhé cele.

Rozběhni se uličkou na sever a skrze díru ve zdi projdi na mýtinu. Přeběhni přes ní na druhou stranu, kde uvnitř komplexu vyhledej trojici vězeňských kobek. Vyhoď dveře obou uzamčených cel do vzduchu pomocí výbušnin.

V prostřední – otevřené – kobce seber z bedýnky granátomet „Tear Gas Launcher“ a pak promluv s oběma osvobozenými vědeckými pracovníky. Rozhovorem s nimi zakončíš misi.

Mise 9: Waterfront

Běž na sever a střelou do hlavy odstraň zprava přibíhajícího teroristu v neprůstřelné vestě. Doběhni k mrtvému a vydej se odsud na východ, kde eliminuj dalšího stoupence IRA. Seber mrtvole zbraň a zahni na sever do uličky, ve které na tebe čeká Maggie.

Postupuj směrem na sever a kotouly a strafováním uhýbej před kulkami sniperů. Přemísti se takto do severovýchodního rohu lokace, kde vylez na náklaďák a umísti na jeho střeše nálož.

Seskoč ze střechy automobilu a na severu u zdi seber z bedýnky nalevo munici do HK-5. Běž zpět k Maggie a poté, co zastřelíš útočícího teroristu, zahni vpravo. Mezitím exploduje nálož na střeše náklaďáku. Doběhni na konec ulice k Maggie.

Po videu následuj Maggie do bezpečné pozice za kontejnery a odsud rychle zastřel útočníka v neprůstřelné vestě, objevivšího se v severozápadním rohu skladiště. V blízkosti mrtvého odpal střelou sudy s palivem a zpřístupněným východem opusť halu.

Vyběhni z budovy a běž šikmo doleva do uličky na východě, kde umísti nálož na dalším náklaďáku a v povzdálí si počkej na explozi.

Po likvidaci nepřátelských střelců běž zpět ke křižovatce na západě a uvidíš, kterak trojice spřízněných agentů MIS čelí palbě nepřátel. Zlikviduj teroristy, aniž bys ublížil agentům a běž uličkou na východ, dokud nevyběhneš na velké prostranství. Po videosekvenci následuj agenta MIS až ke dveřím do jižního skladu. Zastřel dvojici zjevících se teroristů a vejdi otevřenými dveřmi do skladiště, ve kterém tě očekává Maggie s Russellem.

Následuj Russella a chraň ho před útočníky, dokud neodemkne dveře jedné z okolních budov. Běž pak za ním do místnosti se sejfem.

Bleskově eliminuj dvojici střelců, pálících skrze okno a třetího, který posílá pozdravy od severu. Russell zatím dokončí svou práci.

Zastřel dva objevivší se útočníky a seběhni po železném schodišti. Pokud to bude nutné, vezmi si z bedýnky na severovýchodě neprůstřelnou vestu. Jakmile ji sebereš, zaútočí na tebe zprava dvojice teroristů, takže se otoč jejich směrem a zpoza bedny je zlikviduj. Rozběhni se uličkou na sever, zastřel strážného, přeběhni na východní stranu skladiště a zpovzdálí odstřel nakupené barely. Zpřístupněným východem opusť sklad a zahni vlevo do uličky směřující na východ, kterou doběhni k náklaďáku, na jehož střeše je místo pro další nálož.

Ze dvou bedýnek na východě seber Spydera a neprůstřelnou vestu a počkej zde na výbuch. Po explozi se vydej na západ. Opětujíce palbu proti zleva – zpoza plotu – pálícím útočníkům utíkej dál na západ a vběhni tudy do tunelu, jenž tě přivede k poslednímu náklaďáku, na němž umísti poslední dávku výbušnin.

Utíkej od náklaďáku a zbav se čtveřice útočníků. Teď už jen zbývá počkat si na explozi, která zakončí tuto úroveň.

To be continued...

Autor:


Témata: Letadlo, Vězni, Hluk, Radar, Virus


Nejčtenější

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Star Wars Battlefront II
Příběh nového Star Wars Battlefront 2 prý zvládnete za pět hodin

Kampaň pro jednoho hráče bude sice intenzivní, ale také velice krátká. Podle producenta hry Davida Robillarda její dohrání zabere něco mezi pěti až sedmi...  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Další z rubriky

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.