Tales of Monkey Island: Lair of Leviathan - návod

aktualizováno 
Měsíc se s měsícem sešel a je tu nová epizoda oblíbeného Monkey Islandu. A s ní samozřejmě i náš podrobný návod.

Monkey Island (PC)

Musím se přiznat, že přestože jsem z první epizody nového opičího ostrova příliš nadšený nebyl, postupem času si mě hra získala a na každý nový díl se těším jak děcko na prázdniny. Nevím jestli je to tím, že se u hry více bavím, nebo špatnou pamětí ale třetí epizoda mi přišla o dost kratší než předchozí dvě. Ale dost bylo zbytečných řečí, dejme se radši do práce.

V jícnu leviatana

Až se dostanete k ovládání, vydejte se směrem doprava kde se v chýši nachází dlouho hledaný Coronoado DeCava. Po pečlivém rozhovoru s ním mu ukažte medailon od voodoolady. Coronado na vás začne žárlit a dokud ho nepřesvědčíte, že se mu nesnažíte přebrat jeho lásku, nebude s vámi mluvit. Vraťte se tedy za Monkey Island (PC)Winslowem a podle jeho rad probuďte Morgan. Nejprve jí zkontrolujte puls na zápěstí, poté jí odeberte meč a nakonec jí zvedněte nohy. Seberte papírek, který jí vypadne z kapsy. Nakonec vám Winslow přikáže ať najdete nějakou zapáchající věc, která by jí probudila. Jděte tedy na palubu Screaming Narwhala a vylezte po stožáru do oblasti středního ucha, kde sebere kousek ušního mazu (fuj!). Ten použijte na Morgan a zasvěťte jí do svého plánu na obelstění DeCavy. Během rozhovoru s ním na sebe prozraďte, že jste se seznámili díky práci a vaše první rande bylo na lodi. Další výslech proběhne v klecích zavěšených nad propastí. Otázky se náhodně střídají, vaším úkolem je správně zodpovědět tři otázky za sebou. Tady jsou správné odpovědi:

What is the name of her favorite pet? Gomez

What is the name of her first love? Gustavo

Who trained her in the ways of combat? Dante Dragotta

Who is her greatest Idol? Guybrush

Death of an Uncle... what? Jugbender

Jméno první lodi "The Knave of..."? Toro

Až testem projdete, naverbuje vás DeCava do své posádky. Nastal čas vydat se hlouběji do útrob Leviatana.

V žaludku potkáte zbývající tři členy, kterým se však do práce příliš nechce. Abyste získali chybějící část ucha, musíte se stát členem bratrstva takže bude potřeba přesvědčit každého z posádky o svých kvalitách. Promluvte si tedy se všemi členy posádky a požádejte je o hlas.

Začneme u Noogieho, bubnujícího tlouštíka, protože je to nejjednodušší. Chce po vás, abyste mu dohodili rande s Morgan. Ta o něčem podobném však samozřejmě nechce ani slyšet, takže musíte použít malou lest. Rande maskujte jako průzkumnou misi a postupně jí poraďte následující kroky: Interrogation (výslech), test his grip (stisk ruky) a check for weapons (prohledání). Noogie bude z rande nadšený, takže vám okamžitě přislíbí svůj hlas a navrch přihodí manuál pro nováčky.

Další pán na holení je Moose. Vraťte se za DeCavou, který vám daruje půllitr abyste mu sehnali něco k pití. Nejprve mu ale musíte předat jednoho z mnoha červů, které se různě vyskytují v celém žaludku – jednoho najdete třeba u Noogieho. Pak si pořádně promluvte s Moosem – jeho hlas dostanete pouze v případě, že pro vás bude hlasovat i jeho kolega Santino. Ten je však bohužel už dávno mrtvý. Jděte úplně dolů a zaměřte se na mluvíc truhlici s pokladem. Otevřete jí pomocí háku na ruce – uvnitř najdete mluvící lebku Murrayho. Zpátky k Moosovi, vyzvěte ho k přípitku a až se nebude dívat, usekněte mečem Santinovu hlavu a nasaďte místo ní Murrayho. Ani to ho však nepřesvědčilo o tom dát vám hlas. Jděte tedy za Noogiem a požádejte ho, aby zahrál rychleji, což zvedne hladinu leviatanových žaludečních šťáv. Rychle skočte do "trubky" (weird bump) abyste se rychle přesunuli až dolů (pokud vám to nejde, musíte nejprve proskočit touto "trubkou" zespoda) a naberte do půllitru žlutou kapalinu. Tuto žíravinu vlijte do ucpané "trubky" (odd protuberance) a až se uvolní, skočte dovnitř. Na ostrůvku otevřete železnou opici, uvnitř je příručka mučení. V inventáři ji skombinujte s příručkou pro nováčky a předejte Murraymu. Konečně vám přislíbí svůj hlas.

Monkey Island (PC)Nakonec ten nejtužší oříšek – musíte Bugeye porazit v soutěži o nejstrašidelnější výraz. Zkuste si jedno kolo nanečisto – sice prohrajete ale získáte vaší podepsanou fotku (nezapomeňte jí po souboji sebrat). Nyní se musíte naučit několik strašidelných výrazů. TY nejjednodušší se naučíte od Noogieho, Morgan a Moose, pokud během dialogu s nimi zvolíte možnost ARRRR. Další výraz se naučíte z ozdoby na přídi ztroskotané lodi Howling Monkey. Když už tam budete povšimněte si zamazaného obrazu, který leží na hromadě s pokladem. Pokud na něj použijete žaludeční šťávy naučíte se další výraz. Ten poslední získáte od DeCavy tak, že ve chvíli nepozornosti seberete jeho monokl, použijete na něj červené rybí oko z inventáře (máte ho již od první epizody) a poté ho DeCavovi vrátíte i s půllitrem žaludečních šťáv. Teď jste již plně připraveni na souboj s Bugeyem – během souboje používejte pouze ty výrazy, které během daného souboje ještě nebyli použity.

Až vyhrajete, vyvolejte hlasování o přijetí do bratrstva. Pokud jste vše udělali správně stanete se hrdým členem bratrstva a co víc – strážcem "kochley". Vydejte se tedy na opravu ucha, cestou vás ale Winslow upozorní na zvláštní balíček, který vám přišel. Seberte tedy uřezanou hlavu mořského koníka a poté již můžete vyšplhat po stožáru a použitím kochley na zraněné místo leviatana vyléčit. Strhne se bitka, během níž vraťte Morgan její meč. Po jejím konci získáte od DeCavy projímadlo. Když ho nalijete do leviatanových žaludečních šťáv, konečně se osvobodíte.

La Esponja Grande

Příběh se opět o kousek posune a vy se octnete na mořském dně. Prohlédněte si truhlu v níž najdete 6000 dublonů, korunku a zlatý hasák. Na nic nečekejte a jděte do jeskyně vpravo pro kýženou mořskou houbu… ne, tak jednoduché to nebude, poklad hlídá naštvaná kapusťnačka. Na palubě si pořádně promluvte s DeCavou a Morgan. U DeCavy naleznet kufřík se záznamy o posádce. Tyto informace vám pomůžou při výsleších. Nejsnazší práci budete mít s Bugeyem, který se sesype sotva na něj promluvíte. Seberte poskakající rybu. Před Noogiem se stačí tvářit jako jeho sestra Agens. Zvolte tedy výraz stinky, crosseyed a geezer. Nakonec si půjčte od Morgan meč a usekněte hlavu Murraymu. Od Moose se dozvíte, že nástroj na vydávání kapustňákových zvuků zůstal v leviatanovi. Potopte se, ukažte leviatanovi vlevo hlavu mořského koníka – ocitnete se opět uvnitř jeho žaludku. Použijte poskakující rybu na bonga a seberte kýžený artefakt. Použijte projímadlo na žaludeční šťávy a jste opět venku.

U DeCavy si povšimněte přívěšku, který leží na jedné z beden. Prozkoumejte ho blíže. Nahraďte DeCavovu fotografii svojí vlastní a na tlačítko mezi oběma fotkami použijte zlatý hasák. Tlačítko stiskněte a ocitnete se v kůži voodoo lady. Před vámi leží tři karty – položte je do připravených pozic tak, aby vlevo byla karta s Markýzem, uprostřed Guybrush a vpravo voodoolady. Stiskněte zvonek v levém horním rohu. Až přijde Markýz na návštěvu slibte mu, že jestli nepřinese knihu tak ho proklejete. Až odejde, vyměňte karty tak, aby vlevo byl Guybrush, uprostřed voodoolady a vpravo Markýz. Kniha je vaše. Nakonec vyměňte kartu voodoolady a Markýze a vrátíte se zpět do svého těla.

Monkey Island (PC)Potopte se zpátky k vašemu leviatanovi a použijte na něj "překladatelský roh". Přesvědčte ho, aby zkusil sbalit sbalit slečnu kapusťňákovou. Nyní musíte pečlivě volit odpovědi tak, abyste jí dokázali rozesmát. V některých případech je možno i více odpovědí, následující výpis vám ale bude stačit. V závorce vždy uvádím kategorii, v níž se daná odpověď nachází.

You're not nervous are you? Where's the bathroom? (Emergencies)

What will you say when I rip off your head for my collection? Stop, thief! (Emergencies)

Why should I give you the time of day? I've lost my watch. (Emergencies)

Let's say I let you keep your pathetic life and I take a swim with you, where will we go? I'd like to visit the aquarium (Getting around ) a poté I would like a room for three nights. (Hotel & Restaurants)

All you males are imbeciles. Why do I even bother? The television does not work. (Hotel & Restaurants)

This mating ground is as dead as my victims. You males are a bunch of cold fish. I prefer it hot and spicy. (Hotel & Restaurants)

You know what I'll say after I devour your bloody heart? The meal was excellent. (Hotel & Restaurants)

Would you like me to dye the ocean depths with your blood? No, Thank you. (Courtesies)

You think you're clever, don't you. You should know that I detest know it alls. I'm sorry, I don't understand. (Courtesies)

I'm not going to let some lummox buy my love with clever words. (Money & Customs) Do you accept traveler's cheques?

I don't want anyone with a lot of baggage? I have nothing to declare. (Money & Customs)

Watch where you swim. Nobody knows the way to my heart. Do you have a map? ((Getting around)

Doufám, že jsem na nic nezapomněl. Po několika správných odpovědích v řadě se cesta uvolní a nic už nestojí v cestě sebrání La Esponja Grande.

Finální souboj

A opět tu máme souboj s "bossem". V kleci vraťte Morgan její meč, klikněte na provaz nad Guybrushovou halvou a poté Morgan požádejte aby lano přesekla. Klikněte na hlavní stěžeň, čímž dočasně zničíte DeCavovo dělo. Poté stačí použít na vlastní dělo hlavu mořského koníka a je hotovo…

Další díl jménem The Trial and Execution of Guybrush Threepwood vyjde v průběhu října. Do té doby nashledanou.

Autor:

Gamescom 2019

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 opět přinesla řadu novinek a ukázek nadcházejících titulů. Velkou pozornost si získaly tituly Death Stranding, Watch Dogs: Legion a samozřejmě Cyberpunk 2077.

Témata: bitka, Manuál

Nejčtenější

Dvacet zásadních her roku 1999. Hlasujte, která byla nejlepší

GOTY 1999

Při loňské anketě o nejlepší hru roku 1998 se mohlo zdát, že tehdejší rok neměl v herní historii konkurenci. Letmý...

KVÍZ: Git gut, n00bs sux! Rozumíte mluvě dnešních hráčů?

Grand Theft Auto 5

Stejně jako každá jiná komunita mají i hráči počítačových her svůj vlastní slovník, pro neznalé často nepochopitelný....

Excel jako herní platforma, lidé v něm vytvářejí neuvěřitelné věci

Graf v Excelu

Tabulkový procesor od Microsoftu nesmí chybět na žádném pracovním PC a je v podstatě synonymem nudy. Najdou se však...

Stahujte zdarma šest her s Batmanem v hodnotě dva a půl tisíce korun

Batman Arkham Asylum

Nepopulární digitální obchod s hrami Epic Store se opravdu vytáhl. Namísto jedné či dvou her jich tentokrát nabízí...

Progamer chtěl uspět ve dvou hrách najednou, teď je pro smích

Linh "Seiko" Nguyen

Německý hráč východoasijského původu Linh „Seiko“ Nguyen překvapivě prohrál v kvalifikaci na prestižní turnaje v...

Další z rubriky

REPORTÁŽ: Válka jako rodinná zábava. WargamingFest přilákal statisíce lidí

WargamingFest 2019 v běloruském Minsku

V běloruské metropoli Minsku se uskutečnil již třetí ročník „tankového“ festivalu pořádaného firmou Wargaming.net. Sice...

Stahujte zdarma šest her s Batmanem v hodnotě dva a půl tisíce korun

Batman Arkham Asylum

Nepopulární digitální obchod s hrami Epic Store se opravdu vytáhl. Namísto jedné či dvou her jich tentokrát nabízí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz