Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tekken 4 - ktosi je za dverami

  12:00aktualizováno  24. listopadu 12:52
Tekken Tag Tournament byl z mnoha pohledů jistým zklamáním a jeho úkolem bylo svézt se na prvotní vlně zájmu o PlayStation 2. Prvním skutečným dílem pro černou skříňku tak bude až Tekken 4, jenž naváže na příběh z Tekken 3. Před pár dny Namco zveřejnilo úplnou sestavu bojovníků, takže proč se na ně nepodívat?

V souvislosti s nedávno konaným samozřejmě došlo i k nejrůznějším diskusím na téma nového regulérního pokračování této dnes již skutečně legendární, a nebojím se použít ani slova kultovní, série. Navíc právě v ten správný čas přišlo Namco s odkrytím všech základních postav ve hře, takže je konečně možné uvést mnohé ze spekulací na pravou míru. Nechť začne vážení borců!

Kazuya Mishima

Kazuya Mishima
Tak kolem tohoto týpka se to celé v podstatě bude točit. Proč, to se dozvíte v podrobnějším článku na téma Tekken 4, jenž naleznete přesně

Jin Kazama
Jin je rovněž původně členem Mishima Family. Samozřejmě, že i on si prošel nějakým tím procesem odvržení a vyděďování, jinak by to snad ani nemohla být japonská hra. V době po třetím turnaji to chlapec neměl vůbec lehké, neboť po Heihachiho zradě byl zhnusen (a to ani nebyl prezidentem) sám sebou. Svým Mishima původem, svým bojovým stylem, svým životem. Prostě depka. Když se ale doslechl o vypsání nového turnaje, nerozpakoval se ani chvilku. Je to jeho příležitost srovnat účty s klanem Mishima.

Hwoarang

Hwoarang
Tento typický korejský zrzek se na čas upsal armádě, což ho samozřejmě zdaleka nenaplňovalo tak, jak by si sám představoval. Navíc jej často popadla touha po porážce Jina Kazamy, která v armádě samozřejmě nemohla být naplněna. Proto se mu téměř zastavilo srdce, když uviděl oznámení o novém turnaji. Nyní může porazit jak Jina, tak Heihachiho. Budeme mu držet pěsti.

Lei Wulong

Lei Wulong
Lei se po posledním turnaji nadále věnoval práci u policie. Opustila ho však přítelkyně, které nevyhovoval jeho až příliš pracovní styl života. V té době udělal také osudovou chybu při akci proti zločinecké bandě, která policii stála dva roky příprav. Krátce po svém suspendování se dozvěděl, že onen gang plánuje vraždu boxera přihlášeného do turnaje. Věří, že s jeho pomocí se znovu dostane na stopu zločincům. Do turnaje vstupuje, aby získal zpět svou čest.

Yoshimitsu

Yoshimitsu
Jako šéf strany Manji se věnoval zejména charitě a zajišťoval potraviny a léky politickým běžencům po celém světě. Bohužel jej trápí nedostatek prostředků, takže budoucnost nevidí zrovna růžově. Když se tedy doslechl o turnaji, hned si představil spojení Manji s impériem Mishimy Zaibatsu. S touto myšlenkou vstupuje do turnaje; musí porazit Heihachiho za každou cenu.

Ling Xiaoyu

Ling Xiaoyu
Ling stále studuje na škole Mishimy Zaibatsu, ale nemá žádný větší životní cíl, čímž pádem je docela otrávená každodenní rutinou. Jednoho dne ovšem dostala anonymní mail, který ji varoval před Heihachiho nebezpečím. Předpokládá, že pisatelem je již od minulého turnaje nezvěstný Jin. Do turnaje vstupuje s nadějí, že znovu potká Jina a že odhalí pravdu o Heihachim a Mishimovi Zaibatsu. Z čehož plyne poučení, že čínské středoškolačky mají přístup k internetu.

Kuma

Kuma
Poté, co Kuma na posledním turnaji prohrál s Paulem, zjistil, že za doby, co byl Heihachiho "zvířátkem", ztratil veškeré své zvířecí instinkty, přestože celou dobu tvrdě trénoval. Po dvou letech tréninku sestoupil z hor jako obvykle kouknout se trochu na TV (jak se tak dívám, tak to čtu dobře, opravdu to tady je :-)) a tam uviděl výzvu k dalšímu turnaji. Určitě tam bude Paul, a Kuma je předurčen, aby jej porazil.

Panda

Panda
Po posledním turnaji doprovodila Panda zpátky do školy Xiaoyu a od té doby spolu trénovaly. Občas přemýšlela, kde asi může být Kuma, jenž po turnaji zmizel. Když se od Ling dozvěděla o turnaji novém, rozhodla se doprovodit ji tentokrát i tam.

King

King
Kingův pěstoun a rádce - Armor King - je mrtev. King nad jeho hrobem slíbil, že najde člověka, který je odpovědný za jeho smrt, a pomstí se mu. King dostal za své peníze z wrestlerských zápasů tohoto člověka ven z arizonského vězení a poslal mu letenku na turnaj. Sám se vydal stejným směrem, aby očekával svého nenáviděného soupeře, bojovníka Vale Tudo.

Paul Phoenix

Paul Phoenix
Posledním turnajem prošel Paul bez porážky a dokonce porazil i Ogreho. Hrdý sám na sebe odjel vítězně z turnaje, ale netušil, že Ogre se přeměnil do své druhé podoby, True Ogreho, a turnaj pokračoval i po Paulově odjezdu. A přestože náš motorkář tvrdil, že on je tím, kdo zvítězil, stejně mu nikdo nevěřil a navíc z nedostatku studentů musel zavřít své dojo. Jednou šel kolem letáku ohlašujícího nový turnaj a okamžitě zahořel tohou dokázat, kdo je tady šampionem. Musí vyhrát! No, v jeho 48 letech, tedy klobouk dolů.

Marshall Law

Marshall Law
Marshall se vrací na scénu. V poslední době se mu příliš nedařilo, prohrál v konkurenčním boji a musel zavřít svou restauraci. Dlouho nebyl schopen se s touto porážkou vyrovnat a strávil dlouhé dny doma obklopený lihovým oparem. Impulsem se mu stala až zpráva o novém turnaji. Po měsíci intenzívního tréninku je zpátky ve vrcholné fyzické kondici. Jeho odhodlání nikdy nebylo větší. Uvidíme, zda si lépe povede "tatík" Paul či stejně starý "tatík" Marshall.

Christie Monteiro

Christie Monteiro
Christie je vnučka mistra stylu Capoeira, který učil Eddyho Gorda. Když byl ve vězení, slíbil Eddy svému mistrovi, že umění Capoeiry naučí i jeho vnučku. Hned po návratu ze třetího turnaje Eddy Christie našel a zasvětil ji do tajů tohoto bojového stylu, aby se z ní za pouhé dva roky stala vynikající bojovnice. Brzy poté však Eddy zmizel se slovy, že musí pomstít smrt svého otce. Jedinou nadějí, jak Eddyho znovu potkat, je právě vypsaný turnaj. A jen tak na okraj: Christie je 19 let, mmhm, asi už vím, s kým budu hrát nejvíc :-).

Julia Chang

Julia Chang
Ekologická bojovnice je studentkou archeologie, nicméně problémy v její rodné zemi ji přiměly ke studiu ekologie. V této souvislosti se její zájmy začaly křížit s podivnou G Corporation a malér je na světě. A když se do toho ještě navíc připlete Mishima Zaibatsu, je vystaráno o problémy minimálně na týden. Mishima ukradl pro Julii důležitá data a cestou, jak ho přimět k navrácení, by mohl být právě The King of the Iron Fist Tournament 4. Odvážná toť školačka.

Nina Williams

Nina Williams
Po druhém turnaji použil Ninu Mishima Zaibatsu pro své kryogenetické výzkumy. Po patnácti letech ji probudil a poslal na turnaj číslo tři. Po něm se Nině podařilo dostat se mimo Zaibatsův dosah, aby začala "pracovat" jako nájemný zabiják. Nyní dostává nový úkol: zlikvidovat boxera Steve Foxe. Zjišťuje, že je přihlášen na nadcházející turnaj a neváhá tedy a následuje jeho kroky.

Bryan Fury

Bryan Fury
Bryan cítí, že jeho život se pomalu krátí, protože jeho tvůrce, doktora Abela, zlanařil na svou stranu Mishima Zaibatsu (ten chlap je snad všude). A pouze dr. Abel je schopen prodloužit Bryanův život. Proto Bryan vstupuje do turnaje, možná k poslednímu ve svém životě, aby přiměl Abela k opravě jeho těla. Pokud by se to podařilo, stal by se Bryan nejsilnější bytostí všech dob.

Lee Chaolan

Lee Chaolan
Poté, co při turnaji číslo 2 zradil Heihachiho, byl Zaibatsem zatracen. Chvíli si srovnával myšlenky a pak se rozhodl vést spořádaný život na Bahamách. Jednoho dne se ale dozvěděl o Zaibatsově útoku na G Corporation. Zhruba ve stejnou dobu byl vyhlášen The King of the Iron Fist 4. Leeho ztracená bojová vášeň byla znovu nalezena, stejně jako odpor ke klanu Mishima. Aby nebyl poznán, přihlásil se pod falešným jménem a obarvil si vlasy. Whoaaa.

Combot

Combot
Tento humanoidní robot měl být původně součástí Leeho plánu. Combot je navržen tak, aby byl schopen zapamatovat si různé bojové styly. S tímto robotem chce mít Lee jistotu, že Mishima Zaibatsu stoprocentně prohraje. Bohužel, do začátku turnaje zbývalo málo času a nepodařilo se Combota řádně vyladit. Díky chybám tedy dokáže pouze napodobovat pohyby jednoho člověka, dokud není vypnut. Že by Tetsujinova hi-tech verze?

Steve Fox

Steve Fox
Úspěšný britský boxer měl vše, na co si jen vzpomněl, až na jednu věc. Jako adoptované dítě nezná své rodiče. Jednoho dne dostal příkaz prohrát zápas, aby mafie vydělala na sázkách. Jelikož neposlechl, nemůže se teď příliš divit, že po něm mafiáni jdou jako zběsilí. S vědomím, že zločincům stejně asi nikdy neunikne, vstupuje do turnaje.

Violet

Violet
Violet je majoritní akcionář továrny na výrobu humanidních robotů. Zdá se, že v minulosti se asi věnoval bojovým uměním, nyní však klidně žije ve své rezidenci na Bahamách (Bahamy jsou letos v módě?). Do turnaje vstupuje víceméně z nudy. Jen tak na okraj si při této příležitosti chce vyzkoušet, zda je na základě jeho humanoidů schopen sestrojit skutečně neporazitelného bojovníka.

Craig Marduk

Craig Marduk
Tento bojovník Vale Tudo po čtyři roky v profesionálním ringu neprohrál. Jeho kariéru ovšem zkřížila hospodská rvačka, při níž zabil svého soupeře. Byl odsouzen na deset let ve státní věznici. Po dvou letech byl ovšem za velmi podivných okolností propuštěn. Od neznámého dobrodince navíc obdržel obálku s letenkou a článkem o blížícím se turnaji.

Heihachi Mishima

Heihachi Mishima
Co říci o tomto zlounovi nad zlouny? Snad jen to, že mu je už 75 let a určitě se opět bude pokoušet pochytat všechny ty Ogry, Kazuy a Jiny, aby mohl konečně získat onen drahocenný Devil Gene, tak potřebný pro jeho úchylné výzkumy. A mazlit se se soupeři na turnaji rozhodně nebude.

Uff, tak vážení bychom naštěstí měli, málem už se zavařila váha. Co říci závěrem? Snad jen to, že po předchozím rozpačitém si Namco asi nenechá vzít korunu pro nejlepší bojovou hru na PlayStation, přestože Tekken 4 zdaleka nemusí být taková bomba jako jeho číslovaní předchůdci. Ano, jsou sice avizována mnohá vylepšení herního systému, ať už co se týče nových pohybů, arén a možností tvorby taktiky (podrobnější info opět ve shora zmiňovaném starším článečku), nicméně přiznám se, že postupem času se mi do mysli vkrádá jistá skepse. Myslím si, že by všechna tato vylepšení mohla mít za následek pouze to, že by se série Tekken pouze dotáhla na konkurenční Dead or Alive 2, kde, a to si přiznejme, má hráč rozhodně lepší pocit kupříkladu z pohybu ve volném prostranství (a samozřejmě i z výhod z toho plynoucích) oproti ohraničeným arénám v TTT. Rozhodně nebude bez zajímavosti sledovat, jak si vývojáři poradí s kompromisem mezi relativně pomalými pohyby ve všech Tekkenech a nově zakomponovanými prvky, které by si dle mého soudu a zkušenosti s DoA2 lehké zrychlení zasloužily.

Přese všechnu skepsi je však jedna věc jistá. Namco bojovky rozhodně umí, což nám dokázalo nejen čtyřmi Tekkeny ale například i "nějakým" Soul Caliburem. Tekken 4 tedy rozhodně nebude propadák a určitě zlomí i nějakou tu prodejní hranici, o nových vzrušených dikusích na téma "Tekken 4 stokrát jinak" ani nemluvě.
Takže jsme se zvážili a snad abychom tedy šli pomalu tejpovat, ne? Děkuji za pozornost.

Autor:
Nejčtenější

Middle-earth: Shadow of War
RECENZE:Tolkienův svět utopený v krvi. Shadow of War hraje na jistotu

Pokračování výborné řežby na motivy Tolkienova Pána prstenů se drží při zdi a příliš změn nepřineslo. To však neznamená, že by nebylo zábavnou hrou.  celý článek

Naughty Dog
Herní vývojář nařkl svého zaměstnavatele ze sexuálního obtěžování

Ani videoherní průmysl není osvobozen od kauz sexuálního obtěžování. Vývojář David Ballard zveřejnil nařčení, že byl v prestižním studiu Naughty Dog vystaven...  celý článek

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Další z rubriky

Middle-earth: Shadow of War
RECENZE:Tolkienův svět utopený v krvi. Shadow of War hraje na jistotu

Pokračování výborné řežby na motivy Tolkienova Pána prstenů se drží při zdi a příliš změn nepřineslo. To však neznamená, že by nebylo zábavnou hrou.  celý článek

Naughty Dog
Herní vývojář nařkl svého zaměstnavatele ze sexuálního obtěžování

Ani videoherní průmysl není osvobozen od kauz sexuálního obtěžování. Vývojář David Ballard zveřejnil nařčení, že byl v prestižním studiu Naughty Dog vystaven...  celý článek

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.