Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Test čtyř reprosoustav od MediaTechu

  12:00aktualizováno  18. října 9:24
Ačkoliv jsme server převážně o počítačových hrách, nemůžeme si dovolit neinformovat vás o hardware, který s hraním bezprostředně souvisí a ačkoliv jsme se zatím věnovali spíše procesorům, grafickým kartám, pamětím či kompletním počítačovým sestavám, rozhodli jsme se tentokráte vzít si na paškál reproduktorové soustavy.
Pohled na PC s reprosoustavami MT-303 a MT-304

Ačkoliv jsme server převážně o počítačových hrách, nemůžeme si dovolit neinformovat vás o hardware, který s hraním bezprostředně souvisí a ačkoliv jsme se zatím věnovali spíše procesorům, grafickým kartám, pamětím či kompletním počítačovým sestavám, rozhodli jsme se tentokráte vzít si na paškál reproduktorové soustavy. V tomto článku vám nabídneme popis a dojmy čtyřech různých speaker systémů MediaTechu (od low-end po high-end modely), dozvíte se jejich vlastnosti a závěrem si popíšeme společné vlastnosti a doporučíme ideální kombinace pro ty, kteří mají SoundBlaster Live! karty.

Multimedia Speaker System MT-306
První testované reproduktory patří mezi low-endy, jsou nejlevnější ze všech testovaných a zároveň jediné, které jsou jednak svými funkcemi a nabízenými součástkami a jednak designem přímo predurčeny k zavěšení na monitor, což vypovídá o tom, že jsou určeny hlavně do kanceláří. Reproduktorová soustava MT-306 Reproduktory MT-306 jsou dvoupásmové, což znamená, že nabízejí standardní stereo zvuk v přijatelné kvalitě, avšak na hraní her se příliš nehodí, ačkoliv není-li nic jiného po ruce, díky svému výkonu 120W PMPO dokáží nabídnout hráči to, co si žádá. Charakteristika MT-306 zní:

 • dvoupásmové aktivní reproduktory
 • 120W PMPO
 • rozsah 90-18000 Hz
 • ovládání hlasitosti
 • úchyty pro připevnění k monitoru
 • magneticky stíněné
 • rozměry 18x8x12 cm
 • cena: 469,- Kč včetně DPH

  Zvuk reproduktorů a jejich chování jsem testoval a srovnával s jinými zhruba dva dny. Po tu dobu jsem je zkoušel jednak v několika počítačových hrách a "druhak" na přehrávání zvuku a videa. Jak už jsem nastínil v úvodu, nejlépe reproduktory dopadly při přehrávání MP3 souborů. Je to způsobeno tím, že v tomto případě kvalitní stereo zvuk, Reproduktorová soustava MT-306 který MT-306 nabízejí, uživateli zcela postačuje. Pokud jde o hry, 3D sound to pochopitelně není, avšak vyložený propadák také ne - sestava v ničem nevyniká, ale ani není výrazně pozadu za svými konkurenty. V případě videa je však MT-306 zcela nedostačující, zvláště, jde-li o přehrávání DVD, které běžně nabízejí také digital-dolby zvuk. Pokud jde o design, na monitor jsou bedničky ideální, avšak položíte-li si je standardně na stůl, nepůsobí to příliš dobře.

  Multimedia Speaker System MT-305
  Tato sestava je kvalitou reprodukovaného zvuku zcela srovnatelná s MT-306 a běžným uchem rozdíl mezi nimi příliš nepostřehnete. Je sice trochu výkonnější (220W PMPO) a oproti předchozím bedýnkám umožňuje nastavovat výšky a hloubky, avšak jinak postřehnete rozdíl pouze v tom, že již nejsou určeny k zavěšení na monitor a jsou poněkud větší, než MT-306. To, jak vyhovují hráčům, hudebníkům a kinofilům se oproti předchozím reprobednám nemění, takže si řekneme pouze to, že po designové stránce nejsou nejhorší a výčet doplníme základními informacemi a cenou:
  Reproduktorová soustava MT-305

 • jednopásmové aktivní reproduktory
 • 220W PMPO
 • rozsah 80-18000 Hz
 • ovládání hlasitosti a regulace tónu
 • výstup na sluchátka
 • magneticky stíněné
 • rozměry 21x12x13 cm
 • cena: 579,- Kč včetně DPH

  Multimedia Speaker system MT-303
  Konečně pořádné reprobedny, za které by se nemusel stydět žádný průměrný pařan. Fakt, že jsou dvoupásmové s možností regulace hlasitosti, basů a výšek, přičemž nabízejí také kvalitní výkon (320W PMPO) jistě potěší každého hráče od stratéga až po "fraggera" (rozuměj milovníka akčních her). Jejich design je uspokojivý, jenom je nutné mít na paměti fakt, že budete na stole potřebovat trošičku víc místa, právě díky jejich vlastnostem. A ty jsou jaké, ptáte se?
  Reproduktorová soustava MT-303

 • dvoupásmové aktivní reproduktory
 • 320W PMPO
 • rozsah 80-20000 Hz
 • ovládání hlasitosti a regulace basů a výšek
 • výstup na sluchátka, mikrofonní vstup
 • magneticky stíněné
 • rozměry 26x16x17 cm
 • cena: 1099,- Kč včetně DPH

  Jak už charakteristika napovídá, výhodou reproduktorů je, že jste-li v místnosti s někým, komu zvuky ozývající se z vašeho počítače při hraní Dooma vadí, není žádný problém jednoduše zasunout sluchátka do příslušného místa na reproduktorech, místnost rázem ztichne a vše potřebné uslyšíte pouze vy. Navíc si můžete i nadále bez problémů regulovat hlasitost, výšky i hloubky, zvuk z počítače totiž nejprve projde reproduktory, kde se podle nastavení změní a až poté pokračuje do sluchátek. Do MT-303 můžete dále připojit samostatně i mikrofon, toto jsem však nezkoušel. Výhodou toho všeho je, že se nemusíte štrachat v počítači, odsouvat ho od zdi a přepojovat kablíky, ale všechno jednoduše vyřídíte přes reproduktory.

  Reproduktorová soustava MT-303 a MT-304

  Další výhodou oproti předchozím dvěma zástupcům MediaTechu je zvuk. Tento už je dostatečně kvalitní, nezastřený a regulátor umožňuje využívat výšek i basů, včetně rozdílů, opravdu do maxima. Upřímně řečeno, reproduktory MT-303 nabízely nejkvalitnější stereo zvuk ze všech čtyř sestav, které jsme měli na testování k dispozici. Díky tomu je lze doporučit běžným hráčům počítačových her, kteří zároveň poslouchají písničky ve formátu MP3 či přes počítač sledují televizi či nagrabované filmy v CD-kvalitě (čili průměrné). Pochopitelně je možné pořídit si je i do kanceláří, avšak vzhledem k jejich vlastnostem by se jednalo o zbytečný luxus.

  Multimedia Speaker system MT-304
  Možná už si myslíte, že nás MediaTech nemohl ničím překvapit a nabídnul nám čtyři sestavy lišící se pouze výkonností, avšak pokud tomu tak je, vězte, že jste na velkém omylu. MT-304 je totiž reproduktorou sestavou pyšnící se také 3D (surround) zvukem a subwooferem. Opět si nejprve řekněme základní charakteristiku tohoto zvukového systému:
  Reproduktorová soustava MT-304

 • Subwooferový systém
 • 490W PMPO
 • 1x Subwoofer, 2x dvoupásmové repro
 • rozsah 23-20000 Hz
 • ovládání hlasitosti, regulace basů a výšek
 • Surround
 • výstup na sluchátka
 • magneticky stíněné
 • rozměry 24x15x28 cm
 • Cena: 1599,- Kč včetně DPH

  Ačkoliv by vás uváděný výkon 490W PMPO mohl lehce navnadit, předem upozorňuji - nenechte se zmást, toto je výkon celé sestavy. Ačkoliv satelity, přestože jsou relativně malé, nabízejí dostatečně hlasitý zvukový výstup, uvedeného výkonu ani zdaleka nedosahují, navíc je zvuk z nich vycházející mírně zastřený. Na druhou stranu se hodí jak pro hraní her, tak pro poslech hudby a v neposlední řadě i pro sledování videa (včetně DVD, ačkoliv dolby digital to ještě pořád není).

  V čem ale hlavně spočívá výhoda MT-304 je možnost kombinovat ji s jiným reproduktorovými systémy zde v testu v případě, že vlastníte SB Live! kartu se dvěma výstupy na přední a zadní reproduktory. V tom případě jednoznačně doporučuji kombinaci MT-303 a MT-304, Reproduktorová soustava MT-303 a MT-304 kterou jsem svého času používal i já - dostanete kvalitní zvuk jak pro hraní her, tak i pro sledování videa, i když opět podotýkám, že dolby digital to ještě pořád není (tímto spojením totiž dostanete 4.1 kanálový zvuk Dolby Pro Logic vhodný zejména pro hraní počítačových her s podporou prostorového 3D zvuku).

  I lidé z Multistyku, kteří nám zapůjčil všechny testované reprosoustavy, jsou si této přednosti vědomi a proto připravili speciální nabídku reproduktorů "Super Surround sestavu" za 2299,- Kč včetně DPH (MT-303 + MT-304) a "Extra Surround sestavu" za 1860,- Kč včetně DPH (MT-306 a MT-304), přičemž na základě vlastních zkušeností mohu vřele doporučit tu první, díky níž máte úplnou a žádnými technickými vlastnostmi neomezenou kontrolu nad zvukem, jeho hloubkou a hlasitostí, který se má z vašich reprobeden linout.

  Závěrem by bylo asi dobré poznamenat, že s instalací reprobeden nejsou vůbec žádné problémy, prostě je jen zapojíte do správných výstupů vaší zvukové karty (většina z vás bude možná tuto informaci považovat za zbytečné zaplácávání místa, majitelé USB reproduktorů však jistě tuší, proč to zde zdůrazňuji). Veškerá kabeláž s podrobným manuálem k připojení a technickou specifikací jednotlivých sestav je pak přibalena v každé krabici s reprobednami.

  Testované reproduktorové systémy laskavě zapůjčila firma MultiStyk, Zlín.

 • Autor:


  Témata: Testování


  Nejčtenější

  The Evil Within 2
  Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

  Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

  Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
  Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

  Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

  Hajime Taniguchi aka Tokido
  Na každém detailu záleží. Profík sedí přesně 80 centimetrů od obrazovky

  Legendární hráč vystupující pod přezdívkou Tokido pobavil na turnaji všechny přihlížející, když vytáhl z kapsy metr a odměřil si ideální vzdálenost od...  celý článek

  Dungeon Keeper (2014)
  Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

  Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

  Grand Theft Auto 5
  Jakým typem hráče jste?

  Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

  Další z rubriky

  Infinity Blade II
  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si ale na maximum užijí zatím jen vlastníci...  celý článek

  Květákové pečené placičky
  Květákové pečené placičky

  Zdravá dobrota na eMimino.cz.

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.