Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Test Drive Unlimited 2 přinese luxusní závodění na Ibize

aktualizováno 
Dva tisíce silničních kilometrů, na nichž se prohánějí stovky hráčů v některém ze 150 bouráků. Tohle může být největší závodní hra všech dob!

Test Drive Unlimited 2

Slunce svítí na rozpálenou pobřežní silnici. Exotické palmy se lehce naklánějí pod poryvy příjemného větříku. Šumění mořských vln plážovou idylu dokonává. A teď si představte, že se nepovalujete u moře. Sedíte za volantem některého z těch neskutečně silných a ještě neuvěřitelněji drahých aut, jako Lamborghini, Aston Martin, Mustang nebo Ferrari. Vítejte ve světě Test Drive Unlimited 2.

První díl byl velký, druhý bude ještě větší. Dvakrát větší, abychom byli konkrétní. Dějištěm hry se nově stal ostrov Ibiza, který je znám hlavně pro své divoké večírky a krásné pláže. Podle autorů se hodí také k parádním závodním zážitkům.

Tuto poctu si Ibiza zasloužila především pro svou rozmanitost. "Na havajském ostrově Oahu, Test Drive Unlimited 2 kde se odehrával první díl, jste v principu narazili jen na města a tropické lokace. Na Ibize je toho k objevování mnohem více."

Abyste rozuměli: hráč je v Test Drive Unlimited 2 jakýmsi závodním dobrodruhem, který se na ostrově pohybuje zcela svobodně a účastní se těch závodů, které uzná za vhodné. Mohou to být závody oficiálně vypsané, nebo spontánně střižené mezi vámi a autem, které potkáte na svých toulkách krajinou.

A ta je skutečně variabilní. Projedete se členitými, středomořskými městečky, zdoláte vysoké hory a pořádně to rozpálíte na silnicích protínajících vyprahlé pláně, kde široko daleko nic není. Jen moře a písek. Vy a soupeři.

Dohromady na vás čeká celkem 900 silničních kilometrů. Díky dynamickému střídání dne a noci si užijete jízdy za zářivého světla, kdy si před monitorem budete chtít nasadit Test Drive Unlimited 2 sluneční brýle i za měsíčního svitu, který ve vás vyvolá romantické pocity. Test Drive Unlimited 2 zkrátka není jen o anonymním závodění. Autoři se snaží zprostředkovat atmosféru samotářského šoféra, který si na Ibize žije svůj sen. A krom toho vyhrává závody.

Po určitém čase na Ibize se vám zpřístupní letiště. Co tam, ptáte se? Teď přijde velké překvapení: můžete si tu koupit lístek na Havaj! Je to tak, tvůrci do hry zakomponovali kompletní ostrov Oahu z prvního dílu, který navíc lehce přepracovali. Když se vám omrzí Ibiza, můžete se prostě přemístit. Skvělý nápad!

Jasnými hvězdami hry jsou všechna ta auta, nebo spíše bouráky, které Test Drive Unlimited 2 nabízí k projížďce. Ani na začátku, kdy ještě nemáte moc prostředků, si nemusíte sedat do nějakých masových značek. K dispozici jsou opravdováTest Drive Unlimited 2 fára proslulých výrobců. Až si trochu vyděláte, otevře se vám přístup k těm největším exotům, jako například Gumpert Apollo Sport nebo Pagani Zonda Cinque. Zasvěcení vědí, co je to za klenoty.

K výše nastíněnému prožitku zlatomládežnického života na Ibize patří nakupování vil a jachet všude po ostrově. V přidružených garážích můžete parkovat své vozy a při návštěvách je střídat. Své příbytky si navíc můžete zařizovat, například luxusním nábytkem, akvárii, obrazy, klenoty apod.

Na řidiče čeká jedna příjemná novinka. Vedle silničních bouráků si můžete zakoupit i stroj do terénu, nebo spíše luxusní SUV. S ním nemusíte jezdit jen po asfaltkách. Lze ho protáhnout i mimo ně, po nějaké horské a patřičně blátivé cestě.

Pěkné jsou efekty zašpinění vozu, které se projeví právě v terénu. A když se Test Drive Unlimited 2 dynamický systém počasí rozhodne pro déšť, budete svědky omytí nečistot i bez návštěvy myčky.

Největší předností hry ale je její multiplayerová část. Už první díl byl popisován jako první ryzí závodní online počin a Test Drive Unlimited 2 jde touto cestou dál. Po ostrově můžete jezdit i sami a účastnit se předdefinovaných závodů. Ale jakmile se zalogujete, uvidíte na mapě i ostatní šoféry, kteří si na Ibize užívají života podobně jako vy.

Ty můžete libovolně vyzývat k závodům, dávat si s nimi sraz na určitých místech a vyrážet na společné projížďky. Nebo je třeba zvát do svých virtuálních domů a jachet na pokec. Důležitou roli sehrává faktor "chlubení se". Čím jste ve hře déle a čím lépe jezdíte, tím více peněz budete mít.

Test Drive Unlimited 2 Ty pochopitelně utratíte za luxusní věci, ať už to jsou ta nejlepší auta nebo plážové vily. Před ostatními se jimi budete moct chlubit. Nebo naopak obdivovat a závidět jiným, kteří jsou na tom ještě lépe. Tohle by vás mělo motivovat k větším výdělkům, kterých dosáhnete pochopitelně dobrými výsledky v závodech.

Tím komunitní aspekt hry teprve začíná. Jeho rozvinutí spočívá v zakládání vlastních závodních klubů, které mezi sebou mohou vzájemně soupeřit, ať už o výsledky na silnicích nebo společenského statusu. Cílem vývojářů je, aby hráči trávili raději čas ve hře než na Facebooku, i když zrovna nebudou závodit.

Test Drive Unlimited 2 Pro hráče prvního dílu je jistě dobrou zprávou, že se tvůrci rozhodli od základů překopat fyzikální model aut. Ten v jedničce nepatřil k silným stránkám jinak kvalitního celku. Vozy byly pocitově příliš lehké, což se nyní změní a skutečně tak pocítíte hmotnost toho, co máte pod zadkem. Auta se budou také výrazně lišit podle náhonů. Na první rozjezd poznáte, jestli řídíte čtyřkolku nebo zadokolku.

Každému, kdo to se závodními hrami myslí vážně, se musí na Test Drive Unlimited 2 přímo sbíhat sliny. Tahle hra působí prostě velkolepě. A pokud se virtuální Ibizu podaří zaplnit závodníky, čekají na nás krásné zážitky.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Napodruhé a lépe. Battlefront 2 potěší každého milovníka Hvězdných válek

Star Wars Battlefront 2

Vydali jsme se do mrazivého Švédska okouknout zblízka napjatě očekávanou hru z prostředí Hvězdných válek. A dlouhé...

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...

Proč se potopila ponorka Kursk? Chystaná hra předloží jednu z teorií

Kursk

Her inspirovaných skutečnými událostmi moc nevychází, což je veliká škoda. Přitom realita dokáže často nabídnout daleko...Najdete na iDNES.cz