Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tha World Of Gamez - výborná modifikace pro Vice City

  5:08aktualizováno  5:08
Grand Theft Auto Vice City již není zdaleka tak hrané , jak tomu bylo kupříkladu minulý rok. Teď, již téměř dva roky po vydání je pro mnohé hrou ohranou. Ale co takhle si do něj stáhnout modifikaci?

HODNOCENÍ

8/10

Grand Theft Auto Vice City, vlastně celá série Grand Theft Auto patří mezi nejopěvovanější, nejžádanější a nejoblíbenější hry vůbec. Je vcelku k zamyšlení, co my – lidé, máme opravdu rádi, ano, máme rádi volnost v GTA, ale přiznejme si, že také krev, násilí a jatka :o). Myslím, že s klidným svědomím takto tuto hru můžeme označovat. Ovšem začal jsem psát o samotné hře Grand Theft Auto Vice City, jak jsem se již zmiňoval, hra je velice oblíbená, a tak není divu, že na tuto hru existuje nespočet modifikací, addonů, modelů, skinů atd. Díky tomu můžeme na světě prohlížet i několik stovek fanstránek do této hry zasvěcených.

Grand Theft Auto Vice City, vlastně celá série Grand Theft Auto patří mezi nejopěvovanější, nejžádanější a nejoblíbenější hry vůbec.


Dnes tu však mám recenzovat modifikaci s názvem Tha World Of Gamez. Co nám tato modifikace do hry přinese? Zejména lepší pocit z hraní na náš stůl, dvůr i zahradu. I když modifikace do Grand Theft Auto Vice City přímo nemění zásadní příběh hry, má také své plusy, které nám může nabídnout. Modifikace Tha World Of Gamez je obdobná českému módu, kdysi velmi opěvovanému, Real GTA3. Jak možná víte, modifikace do tehdy nejhranější hry Grand Theft Auto 3 měnila několik desítek modelů, textur, skinů a dalších vylepšení. Jednalo se o mód, který byl vskutku kvalitní. Autor Real GTA3 módu nedávno i chystal podobnou modifikaci pro Grand Thet Auto Vice City, avšak projekt byl zrušen. Důvod? Vice City se těžko modifikuje, pokud hru zahltíte desítky modely aut, motorkami, novými budovami a podobnými věcmi, těžko se Vám hra na průměrném PC rozjede. To jsme si trochu popovídali o předchůdci – GTA3, ale teď se již vraťme k Vice City a hlavně k módu Tha World Of Gamez. Jak jsem již výše udával, Vice City se těžko modifikuje, proto do hry musí být modifikace tvořeny s mírou a také s ohledem na majitele slabších PC. Myslím, že Tha World Of Gamez tyto dvě zásadní fakta obsahuje. Tha World Of Gamez jsem spouštěl na podprůměrném PC Athlon 650 MHz s pamětí 384 MB RAM a grafickou kartou s 32 MB, i když jsem byl zpočátku překvapený, že hra na plné detaily funguje téměř bez trhání, brzy se opak ukázal jako pravda, zkrátka semtam došlo k dost nehorázné cukatuře. Grand Theft Auto Vice City je nesmírně závisící na optimálním vyladění PC. To samozřejmě platí o modifikací do této hry. Autoři modifikace Tha World Of Gamez doporučují konfiguraci PC okolo Athlonu 1 GHz, 512 MB RAM a 64 MB grafické kartě. Samozřejmě dnešní počítače sahají daleko do vyšších parametrů, a tak myslím, že s tímto nebude problém.

Co nám tato modifikace do hry přinese? Zejména lepší pocit z hraní na náš stůl, dvůr i zahradu. 

Pojďme teď ale k samotné modifikaci, určitě věcí, která je nejzásadnější, je změna několika desítek modelů aut. Smyšlené názvy a modely nahradí perfektně propracované káry značek BMW, Audi, Toyota, Ferrari, Mazda, Ford, Mercedes a mnoho a mnoho dalších. Právě modely se liší od původních hned v několika ohledech. Myslím ale, že je nemá cenu zde rozebírat, ostatně podívejte se na naší galerii screenshotů. Modifikace však neobsahuje pouze modely aut, motorek atd., ale mimo jiné také některé „vnořené“ módy. Těmito módy jsou kupříkladu Mobile Phone, Vercetti Motors, Wasser Mod apod. Samotná modifikace obsahuje i nové RC modely, nové mapy i helikoptéry. Takže po nainstalování určitě jen ve hře nepřibude téměř padesátka nových aut, ale také několik věcí, které nám hru zpříjemní, možná někomu znepříjemní (podívejte se například na tento screenshot, kde máme ukázku nové krve :o)).

Takže po nainstalování určitě jen ve hře nepřibude téměř padesátka nových aut, ale také několik věcí, které nám hru zpříjemní, možná někomu znepříjemní.

I když samozřejmě modifikace obsahuje nějaké bugy (kupříkladu to, že na samém začátku nestojíte vedle auta, ale na autě :o)), myslím, že autory Tha World Of Gamez musíme pochválit, protože s modifikací se jistě každému hráči prodlouží doba trvanlivosti Vice City a začne ho znovu bavit. Uznejte sami, že ježdění a přejíždění lidí na plážích s motokrosovou Yamahou nebo závodění s místní policií ve Ferrari 550 jistě stojí za to. Nicméně modifikaci Vám mohu vřele doporučit, s modifikací dostane Vice City nový dech a myslím, že každý, který modifikaci zkusí, bude stejného názoru jako já.

Vice City: Tha World Of Gamez
Výrobce: ThaWorldOfGamez.cjb.net team
Oficiální stránka: Homepage
Verze: v1 (Beta2)
HW požadavky: CPU 1 GHz, 512MB RAM, 64MB Graf. karta
Modifikuje hru: Grand Theft Auto: Vice City
Verdikt: Velmi zajímavá modifikace pro jednu z nejhranějších počítačových her - Grand Theft Auto Vice City. Modifikace obsahuje téměř 50 nových modelů aut/motorek/vrtulníků/zbraní/RC Modelů a mnoho dalších věcí.
Download: ViceCity.BonusWeb.cz (49 MB)
České README: zde
Autor:


Témata: Grand Theft Auto

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

KOMENTÁŘ: Umělá inteligence ve hrách. Patří jí budoucnost?

Shodan

O pokroku v herním průmyslu jsme si zvykli uvažovat s ohledem na celkovou úroveň grafiky, množství detailů a velikost...Najdete na iDNES.cz