The Agency - špiónské MMO

  12:05aktualizováno  13. června 4:40
Preferujete radši stealth akci nebo klasickou akci? Pokud máte rádi MMO hry, tak dále nepřemýšlejte a přečtěte si o tomto novém projektu od Sony Online Entertainment.

The Agency Mánie okolo MMO her se nevyhýbá žádnému žánru, přičemž The Agency je toho jasným důkazem. Kombinuje v sobě totiž klasickou akční střílečku se stealth akcí. Že je to nemožné? Ne, opravdu není. Při počátku hraní si totiž budete moci vybrat, za kterou stranu budete chtít hrát. Unite je špiónskou agenturou, která se stará o akce, o kterých se nikdo nesmí dozvědět. Jejich hlavní zbraní je nenápadnost, tichost a spousta technických pomůcek, s jejichž pomocí dokáží být špióni Unite doslova neviditelní. Oproti tomu se členové spolku ParaGON (s účetnictvím rozhodně nemají nic společného) rozhodně s ničím nepářou. Jsou to žoldáci a jejich hlavní zbraní jsou, ehm, zbraně. Střelné, chladné – hlavně když se s nimi dá zabít co největší počet špiónů. Tyto dvě proti sobě stojící skupiny jsou základem celé hry. Utkají se přitom v nejrůznějších lokacích po celém širém virtuálním světě. Ten by měl být opravdu velký i díky tomu, že mu předlohou byl svět reálný. Podíváte se tak na spoustu existujících míst po celé zeměkouli.

Našince pak jistě potěší, že tvůrci neopomněli na naší matičku Prahu, která by se ve hře měla objevit v opravdu detailní podobě.

The Agency Samozřejmě, že v The Agency nebude předělán celý skutečný svět, ale mnohá místa z hlavních měst slavnějších států jistě poznáte. Našince pak jistě potěší, že tvůrci neopomněli na naší matičku Prahu, která by se ve hře měla objevit v opravdu detailní podobě. Samozřejmě se však nebude vše odehrávat ve městech a podíváme se i do volné přírody, ale na těchto lokacích se prozatím pracuje. Základem The Agency bude spousta misí ke splnění. Ty budete moci hrát jako samotný hráč nebo klidně s víceméně libovolným počtem živých spoluhráčů. Náplň misí by přitom měla být dostatečně rozmanitá. Dočkáte se úkolů, ve kterých budete muset zabít třeba jenom jednu konkrétní osobu, ale též misí typu sabotáž apod. Důležitá bude i příprava pře misemi a vhodně zvolené vybavení. Misí má být přitom ve hře opravdu mnoho a tvůrci mluví dokonce o několika stovkách. Navíc je jasné, že budou za ostrého chodu hry neustále přibývat, stejně jako spousta nového obsahu. Když už jsme u toho obsahu, tak jak se tak stalo už v poslední době módou, tak ani v The Agency nebudou chybět ovladatelná vozidla.

Prozatím máme potvrzené jeepy, ale jistě přijde řeč i na jiná vozidla a divili bychom se, kdy se ve hře neobjevil ani jediný tank. Co se týče technického zpracování, tak to by mělo být na poměry MMO her nadstandardní. Postavy by měly mít propracovanou animaci, okolí zase detailnost a celá grafická stránka by měla být decentně komiksově stylová.

Bude tedy možné hrát na počítači proti konzolistům?

The Agency Jelikož je však hra pořád v počátečních fázích vývoje, tak o ní ještě spousta věcí není známa nebo je předmětem spekulací. Víme, že do herního interfacu bude zakomponována možnost jednoduše posílat maily a i jinými způsoby komunikovat. Jak to bude v praxi vypadat, však neví kromě tvůrců nikdo. Více ze hry bude odhaleno na letošní E3 a do té doby se můžeme o dalších vlastnostech hry pouze dohadovat. Nejvíce by nás však zajímala jedna věc. Hru vytváří interní studio Sony Online Entertainment a je určena exkluzivně pro PC a PlayStation 3. Bude tedy možné hrát na počítači proti konzolistům? Něčeho podobného jsme totiž byli svědky již u nedávné FPS Shadowrun a nejednalo se o marnou věc. Zatím nás The Agency docela zaujala, ale do data vydání je ještě daleko a mnohé se může ještě zlepšit či naopak zhoršit.

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Další z rubriky

Přerušený herní seriál Walking Dead bude pokračovat v lednu

The Walking Dead: The Final Season – Episode 1

Herní seriál Walking Dead dokonale naplňuje své jméno a vstává z mrtvých. Dalšího dílu se dočkáme již příští měsíc.

Ostuda kolem Falloutu 76 nekončí, Bethesdě unikla privátní data hráčů

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Kvůli chybě v systému zákaznické podpory se na veřejnost dostaly privátní údaje některých hráčů Falloutu 76. Pro...

Zaklínač Geralt navštíví svět Monster Huntera

Monster Hunter: World – The Witcher 3: Wild Hunt Collaboration

V příštím updatu vynikajícího Monster Huntera obohatí hru zaklínač Geralt. Autoři slibují, spoustu nového obsahu, který...

Najdete na iDNES.cz