The Druid King - Galové proti Římu

  12:00aktualizováno  24. září 6:41
Vzpomínáte si ještě na Asterixe, Obelixe, Panoramixe a jejich dobrodružství? Že to v té době byla docela dobrá zábava? No, ne tak docela. Ve skutečnosti vypadala válka mezi Galy a Římem spíše jako krvavá jatka. Hra, kterou vám nyní představíme, by vám chtěla ukázat, jak to asi mohlo vypadat.

The Druid KingJe o mě poměrně známo, že si potrpím na různé prolínání žánrů. Je sice hezké, když někdo čas od času vytvoří klasickou strategii nebo střílečku se vším, co k takovýmto hrám patří, ale já se přitom nemohu obránit pocitu, že touto cestou dochází pouze k záměrnému kopírování něčeho, co zde již dávno bylo. Proto jsem rád, když se někdo svůj výtvor pokusí něčím oživit a odlišit jej od konkurence. Když se mi tedy do rukou dostala informace o společnosti Haemimont Multimedia a její chystané hře The Druid King, zaplesal jsem. Zatím toho sice není známo příliš mnoho, ale něco přece.

Mělo by se jednat o realtimovou strategii, ve které se objeví i prvky adventurní a RPG. Příběh čerpá námět ze zfilmované knihy Normana Spinrada Druidský král. Ta popisuje život a činy Vercingetorixe, druidského krále z Avernie, který pod svou vládou sjednotil galské kmeny do jediného národa. Měl dokonce tolik odvahy, že se postavil v čele svého vojska slavnému Gaiu Juliu Caesarovi. Dnes už sice víme, jak vše dopadlo, ale v této hře budete mít možnost vše změnit.

The Druid KingJiž asi tušíte, jaké národy budou v The Druid King stát proti sobě. Na jedné straně budou Galové, romantičtí vizionáři a zároveň obávaní bojovníci, na straně druhé ambiciózní Římané, které nejlépe vystihuje rčení "účel světí prostředky". Zprvu se zdá být jasné, kdo z nevyhnutelného střetu vyjde jako vítěz. Avšak nic není tak jednoduché, jak se zdá. Přestože nemají Galové dobré zbraně ani vojenské vzdělání, mají nadmíru odvahy. Bojují stejným způsobem, jakým si jejich děti hrají - vášnivě a s přesvědčením, že se jim nemůže nic stát. Navíc mají po svém boku mocné druidy, jejichž pomoc je více než vydatná. To všechno jim ale nemusí být příliš platné, když stojí proti lépe vyzbrojenému protivníkovi, který je ještě nevíc v početní převaze. Nebo ano?

Bylo již řečeno, že ve hře The Druid King se mimo jiné objevují i prvky RPG, čímž se tento stává poměrně zajímavou záležitostí. Vychází se zde z myšlenky, že ostřílený válečník je v boji platnější než nováček, kterému ještě čouhá sláma z bot. Při souboji s protivníkem se jednotce zvyšuje její zkušenost, a až dosáhne určité úrovně, její vlastnosti (rychlost, útok, dosah, životy) se o něco zvýší.

The Druid KingNepostradatelnou úlohu zde také hrají hrdinové. Ti nemusí být pouze najímáni za drahý peníz (i když to je také možné), ale na tuto úroveň se za určitých okolností mohou vypracovat i řadoví vojáci. Podmínkou zde samozřejmě je, aby pro to měli dostatečnou zkušenost. Takovýto hrdina, ať už je získán jakýmkoliv způsobem, je pro vás velkým přínosem. Nejen, že je schopen ovládat vojáky k němu přiřazené, takže stačí vydat příkaz jemu a ostatní jej následují, ale má i další výhody. Některý zvyšuje bojeschopnost k němu přiřazených jednotek, jiný zase způsobí, že jeho jednotkám rychleji narůstá získaná zkušenost. Ve všech případech se ale investice do něj vyplatí.

Jak se zdá, mohla by být hra The Druid King jednou z těch, které ze svého harddisku jistě nesmažete ihned po prvním dohrání. Můžete sice namítnout, že valná většina prvků, o kterých zde byla zmínka, se již v některých hrách objevily. Přesto se již dlouho nesetkaly spolu v jedné hře, natož v realtimové strategii. Doufejme tedy, že tvůrci odvedou na svém produktu dobrou práci. Podle vlastních slov na to mají ještě rok.

Autor:

Nejčtenější

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví, když máte na výběr?

Assassin's Creed Odyssey

V mnoha hrách nejsou hlavní hrdina nebo hrdinka dány. Pokud máte na výběr, hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví?

Další z rubriky

Příští datadisk k Civilization VI přinese změny klimatu

Sid Meier's Civilization® VI: Gathering Storm

V chystaném datadisku Gathering Storm se hráči budou muset potýkat se změnami klimatu, přírodními katastrofami,...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Deset tisíc zombíků je rozsekáno na kusy v traileru k The Black Masses

The Black Masses

Vývojáři nenápadné multiplayerové hry lákají na nevídanou možnost brutálně rozsekat tisíce nemrtvých najednou. Sílu...

Najdete na iDNES.cz