The Elder Scrolls 3: Morrowind ve vývoji

  12:00aktualizováno  26. prosince 12:10
Asi by bylo nošením dříví do lesa představovat vám jednu z nejklasičtějších her, jaké kdy spatřily světlo světa - Daggerfall od Bethesdy. Již je tomu několik let, co spatřil světlo světa a nedávno bylo oznámeno jeho pokračování s názvem Morrowind. Jaké tedy bude?
The Elder Scrolls 3:  Morrowind

Jsou tomu již tři týdny, kdy jsem se rozhodl poslat Bethsedě email s dotazem, jak je to s pokračováním Daggerfallu, o kterém se mluvilo již před několika lety. V odpovědi mi pak přišla pouze informace o tom, že do měsíce uvedou na svých stránkách oficiální zprávu o připravovaném třetím díle The Elder Scrolls nazvaném Morrowind. A tak jsem čekal. Skoro každý den jsem se koukal na jejich stránky a mé očekávání dosáhlo takového stádia, že jsem oprášil krabici s Daggerfallem, abych zavzpomínal na staré dobré časy. A pak to přišlo.

Zmiňovat se zde o tom, jak vypadal starý dobrý Daggerfall, je, myslím si, zbytečné a ti, kteří nevědí, o co tady běží a z čeho že jsem jako u vytržení, ať si přečtou příslušný článek v rubrice klasika. Já se teď obracím spíše k těm, kteří u Daggerfallu strávili dny, měsíce či možná roky (to přeháním :-)) a na třetí díl se těší stejně jako já.

The Elder Scrolls 3:  Morrowind

První velký a to hodně velký rozdíl je grafika. Hra bude podporovat nejmodernější grafické akcelerátory, které v nynější době nejsou ani v obchodech. Můžete se těšit na skvělou mimiku obličejů, na real-timové stínování, na překrásně udělané počasí, které, jak autoři slibují, bude nejpropracovanější, jaké se kdy v počítačové hře objevilo.

Jak plně doufám a autoři slibují, hra se nezvrhne v bezduchou akční hru (i když bojů si užijeme dost), ale bude z části tvořená rozhovory s "NPCéčkama", která budou na vaše otázky a přání reagovat podle toho, jaká je vaše pověst. Samozřejmě, že když budete zabijákem na volné noze a přijdete do chrámu se slovy, že se chcete stát věřícím, tak vás nejspíše vyhodí. Ale takový Cech vrahů vás uvítá s otevřenou náručí a pokud budete opravdu dobří, třeba i postoupíte na post šéfa cechu. Prostě, autoři se v Morrowindu budou snažit dotáhnout nápad s vaší pověstí, který z části nakousli v Daggerfallu, k dokonalosti.

The Elder Scrolls 3:  Morrowind

Po světě Morrowindu, což je země Temných Elfů, se budete pohybovat buď tak, že se přidáte k nějaké karavaně nebo třeba najmete lodičku, což nejvíce užijete hlavně ve městě Vivec, které je stejně jako Benátky tvořeno propletencem vodních kanálů.

A teď taková malá ukázka, kterou autoři přiložili k jednomu z obrázků. Pohodlně se tedy usaďte a s myšlenkou, že něco takového budete za rok a něco hrát, se ponořte do světa Morrowindu:

Právě zuří pouštní bouře a vy následujete průvodce, který vede obrovitého guara, jenž na zádech nese hromadu těžkých zavazadel. Bouře nabírá na síle a vám se ve víru písku a prachu ztrácí průvodcovy obrysy. Nacházíte se v Morrowindu, ve světě, kde je počasí stejně ukrutné jako ta největší monstra, ve světě, který na vás čekal celé čtyři roky...

Autor:

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Nejvyhledávanější herní postavou roku na Pornhubu je Bowsette

Jedna z možných podob princezny Bowsette

Server Pornhub zveřejnil statistiky za loňský rok, ze kterých vyplývá, že nejoblíbenější videoherní postavou je...

Další z rubriky

Crudox Cruo! Legendární Blood se dočká nového vydání

Blood

Slavná střílečka Blood brzy vyjde ve verzi pro moderní počítače. O remaster se postarají vývojáři z Nightdive Studios,...

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Přerušený herní seriál Walking Dead bude pokračovat v lednu

The Walking Dead: The Final Season – Episode 1

Herní seriál Walking Dead dokonale naplňuje své jméno a vstává z mrtvých. Dalšího dílu se dočkáme již příští měsíc.

Najdete na iDNES.cz