Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Four Horsemen of the Apocalypse

  12:00aktualizováno  8:41
Motivy Apokalypsy a zápasu Dobra se Zlem jsou atraktivními, leč ojedinělými náměty pro počítačové hry. U této výjimky se na designu bude podílet mistr Simon Bisley. Připravte se na hru plný rozvěšených vnitřností, znetvořených torz naražených na háky a podobných „lahůdek“, to vše nám totiž přinese tato hororová střílečka.

Four Horsemen of Apocalypse Svět zprzněný lidskou zlobou se řítí do záhuby a Satan si mne ruce nad člověčí hloupostí. Po ulicích tečou potoky krve, každý smilní s každým (tato část zní velmi zajímavě), lidé se okrádají, nenávidí a ubližují jeden druhému. Není nikdo bez viny, všichni hřeší každým dnem a nejhorší na tom je fakt, že si to už nikdo ani neuvědomuje. Blíží se Soudný Den, kdy se rozhodne zápas mezi Dobrem a Zlem. Ačkoliv si to asi neuvědomujete může to být dnes, nebo zítra, vždyť ten popis se přece tak krásně hodí k naší době.

Toto jsou kulisy na kterých se bude odehrávat příběh připravovaného mixu hororu a akce, zvaného The Four Horsemen of the Apocalypse, které se na nás chystají vyvrhnout 3DO, hernímu světu známí zejména díky RPG sérii Might and Magic, jejich strategické odnoži Heroes of Might&Magic či nepříliš povedeným, nebo spíše úplně nepovedeným Crusaders of Might&Magic (které mimochodem můžete sehnat za čtyřicet korun v Levných knihách).

V The Four Horsemen Four Horsemen of Apocalypseof the Apocalypse se zhostíte role archanděla Abaddona, který je seslán na Zem, aby se pokusil nalézt tři Vyvolené a s jejich pomocí zabránil zničení světa. Abyste to neměli tak jednoduché, nikdo z nich samozřejmě není čistý (jak by možná člověk čekal od Božích vojáků) - první je prostitutka, druhý masový vrah a třetí zkorumpovaný politik.  Než se k nim dostanete budete muset pokosit desítky fanatických kněží, démonů a dalších pekelných potvor. V osmnácti misích, které budou pospojovány animacemi v komiksovém stylu, budete disponovat početným arzenálem zahrnujícím jak zbraně pro boj zblízka, tak zbraně střelné a navíc slušnou sadu kouzel.

Autoři slibují silný příběh, hutnou atmosféru a téměř absolutní identifikaci hráče s postavou Abaddona, zejména pak díky tomu, že ruku k dílu přiloží i sám velký mistr Simon Bisley. A pokud se alespoň trochu pohybujete ve světě komiksů, pak víte o čem mluvím. Simon Bisley je totiž člověk, který stojí za vznikem takových komiksových legend, jakými jsou Slaine či Lobo, a nesmazatelně ovlivnil i mnohé jiné, jmenujme například Batmana a Sudce Dredda. Velký Simon je též podepsán pod comicsbooky Bodycount a F.A.K.K.2, stejně jako pod designem přebalů série Heavy Metal a pod Heavy Metalem 2000, druhým dílem celovečerního kresleného filmu pro dospělé, stvořeného na motivy výše zmíněné série. Simon Bisley to je až maniakálně propracovaná kresba (či v jeho případě spíše Four Horsemen of Apocalypsemalba), nádherné stínování a zajímavá a až surrealistická práce s barevnými skvrnami (zvláště jedná-li to skvrny od krve), takže si myslím, že temné téma Apokalypsy a vnitřností rozvěšených na hácích mu určitě sedne. Ostatně můžete se přesvědčit v naší galerii, artworky v ní přítomné mluví samy za sebe.

 Kromě Bisleyho se na hře The Four Horsemen of the Apocalypse bude podílet i další komiksový kreslíř Dave DeVries a dabování se účastní herci Tim Curry (známý z filmů Rudý říjen, Charlieho adílci), Lance Henriksen (Vetřelci, seriál Millennium) či herečka Traci Lords, takže se můžeme očekávat namluvení na více než profesionální úrovni.

Pokud vás tato připravovaná hororová střílečka na motivy biblického příběhu, plná explicitně zobrazovaného násilí a nahoty, zaujala, budete si muset počkat až do podzimu příštího roku, na kdy je ohlášeno její vydání a to ve verzích pro PC, PS2, XBOX i GameCube.

Autor:


Témata: Xbox

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

VIDEO: Hry nejsou jen o násilí, dokazuje sestřih dojemných momentů

Life is Strange: Before the Storm

Jako odpověď na stále sílící debatu o násilí ve videohrách bylo vytvořeno video, které ukazuje, že se najdou i...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz