The Jungle Book 2

  12:00aktualizováno  9. září 7:27
Knihu džunglí zná každý z televize, knihy či předchozích konzolových inkarnací. Po dnešku tak snad i z kapesního GameBoye. Zda-li však poslední známost stojí za to, se dozvíte právě v této recenzi.

The Jungle Book 2

Chodíte po světě, kde se pak odvíjí lehce načrtnutý příběh, plníte vedlejší úkoly a v neposlední řadě také klasicky sbíráte zkušenosti za vaše aktivity. Zní to jako libové RPG typu Final Fantasy, ale jedná se o něco úplně jiného.

Úplně na první pohled vypadá The Jungle Book 2 jako regulérní bludiště. Teprve až si zvyknete na ovládání a trochu se s hrou sžijete, pak už pro vás pohyb po place nahlížený z ptačí perspektivy nebude problém. Což o to - pohyb, ona hlavně dobrá orientace se zkraje jeví jako něco, čeho nemůžete v životě dosáhnout, avšak časem pochopíte, kudy tudy můžete a kudy ne. Stromy se totiž chovají jako by byly spadlé a tak je třeba si připravit nejlépe prášek na zklidnění nervů, abyste v momentech, kdy už si myslíte, že se nepohnete ani o píď dál, zůstali v klidu. Ty "jakoby popadané" stromy jsou - co se týče grafiky - zpracovány tedy nic moc. Slabé detaily, žádná krása a stíny jakbysmet. Prostředí je obyčejné, nezáživné, jednotvárné a bez mapky, kterou vyvoláte tlačítkem "Select", se The Jungle Book 2 orientujete jen velmi těžko. Občas se změní barvy, ale tím to prakticky končí. Pokud ale nemluvím pěkně o herní grafice, musím naopak pochválit grafiku animací. Opravdu, vypadá to jako nádherný kreslený seriál. Plynulé, příjemné pro oko - prostě bezkonkurenční.

S hlavním hrdinou se pohybujete klasicky křížovým kurzorem a bůh žehnej tomu, kdo sem začlenil běh. Hledání, vracení se, prozkoumávání (pokud je vůbec třeba), to vše je docela dost nezáživné, takže i ten relativně rychlý běh, aby to odsejpalo, je pro vás velice málo. To pak někteří mačkají tlačítko "B" více, než je vhodné a tak to může celkově odnést i GameBoy Advance.

Zaměříme-li se na zvukovou složku hry, je více než na místě zmínit zařazení do pomyslné škatulky - obyčejná. Hudba je totiž absolutně nezajímavá a zvukové efekty ještě horší. To, že při pojídání ořechů to v ústech trochu křupe chápu. Ale nikdy jsem neslyšel křupat banány. Vlastně slyšel - při hraní The Jungle Book 2. Ale přísahám, že nikde jinde :o)

The Jungle Book 2

Ono když už jsme u toho pojídání, tak musím rozhodně zmínit speciální druh stravy, za který získáváte zkušenosti. Projdete třeba takovým nosorožcem, načež on zmizí a vám se přičte řekněme patnáct bodů zkušeností. Což je velice důležité, jelikož časem se vám třeba stane, že po vás hra bude chtít 400 EXP, no a vy, když máte jenom 385, budete nuceni běhat po celé mapě, abyste sehnali nějaké to zvíře "k snědku".

A to všechno v šesti světech rozdělených do 20-ti úrovní jako např. indická džungle, bažina, či chrám krále Louie. Vedle Mauglího se dočkáte dalších známých postaviček jako je Bagheera, Kaa, Král Louie, či tygr Šerchán. Z miniher můžeme zmínit taneční soutěž, akční jízdu na Balúově břiše, či souboj s hypnotizujícím pohledem hada Kaa. Jako bonus tu čeká speciální galerie s animovanými sekvencemi z originálního filmu!

Nicméně i přesto je hra zábavná přibližně stejně jako koncerty Michaela Jacksona. Musíte být opravdovými fanatiky, abyste si to užili naplno. O nápaditosti se taky hovořit nedá. Nic originálního, nic nového. Probíhá to stylem, že vám Balú (velký šedý medvěd) řekne co a jak a vy plníte jím zadaný úkol. Někdy vám nenápadně naznačí, že by úplně čirou náhodou mohla nastat určitá událost či být cesta úplně jinak, než se zdá, a ono to zrovna v tu chvíli přesně tak je.

Kniha Džunglí 2 není nic nového pod sluncem a už vůbec ne něco extrémně zábavného. Pokud jste zrovna na cestě kolem světa, poslední momenty této cesty vám to snad zkrátí.

The Jungle Book 2
Výrobce/Distributor Ubi Soft
Platforma GameBoy Advance
Vibrace: ne
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: ne
Verdikt: Tahle hra se nebude líbit ani dětem. Ani těm úplně nejmladším.
Hodnocení: 35% (info)

Autor:
Témata: Banány, Medvědi

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Kombinace Dooma s nejnudnější hrou na světě je skutečnou výzvou

Revenant Bus

Modifikace Revenant Bus přináší klasickou (ne)hratelnost Desert Busu do enginu Dooma. A přidává i několik drobných...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

Jen kvůli příběhové kampani si Battlefield V nekupujte. I když je skvělá

Battlefield 5

Navzdory zpackanému oznámení a mizerné betě to vypadá, že letošní Battlefield je možná ten vůbec nejlepší v historii...

Nový přídavek k českému Kingdom Come je po všech stránkách trapný

Kingdom Come: Milostné dobrodružství bodrého rytíře Pana Jana Ptáčka

Nejlepší česká hra posledních let ani napodruhé nedostala takový přídavek, jaký by si zasloužila. Milostné...

Příběh barda po třiceti letech. Recenze The Bard's Tale IV

The Bard’s Tale IV: Barrows Deep

Říká se, že hudba je nejlepší lék. Ve světě The Bard's Tale je také nejmocnější silou. The Bard's Tale IV je návrat do...

Najdete na iDNES.cz