Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Moment of Silence - 1. část návodu

  12:00aktualizováno  15. července 11:57
Pokud si nevíte rady, jak postupovat v napínavé německé adventuře od německého vývojářského týmu „House of Tales“, potom vězte, že jsme pro vás připravili tento podrobný návod, který vás jistě a bezpečně provede hrou od samého počátku až na konec.

The Moment of Silence – 1. část návodu

Herní karta

Úvod do hry.
Tato hra patří do žánru adventur, ať se nacházíte kdekoliv, zkoumejte pečlivě své okolí a co je hlavní, stále mluvte s lidmi, získáte tak potřebné informace, klaďte otázky a odpovídejte jim na dotazy. Není potřeba nikam pospíchat, naopak je nutné vše pečlivě zkoumat, být ve střehu a mít fantazii, intuici a dobrý úsudek. Píše se rok 2044 a národy celé Země se sjednotily pod jedinou vládou a život ve velkých městech, ostatně jako vždy, běží zaběhaným tempem. Jedná se o politický thriller moderní doby a odehrává se v rozlehlém městě New Yorku, některé lokace tohoto města odpovídají skutečnosti, jiné jsou smyšlené. Šílení proroci předpovídají konec Světa, zbohatlíci ve skleněných mrakodrapech navrhují nové závratné obchodní strategie, v zapadlých a chudých čtvrtích řádí gangy a bují prostituce, teroristé i nadále odpalují bomby, satelitní auta, chaty a mobilní záznamníky usnadňují lidem život, ale na druhé straně je tak činí zranitelnějšími  The Moment of Silence - návod. Komunikačního designéra a projektanta, tohoto času pracujícího na vládní kampani „Svoboda slova“ Petera Wrighta, s nímž se ve hře ztotožníte, však veškeré toto dění okolo nezajímá, od té doby, co vaše žena i syn zahynuli při leteckém neštěstí, jste se uzavřeli sami do sebe. Práce vás nebaví, příliš pijete a večery trávíte po chatách s příležitostnými známostmi. Jednoho dne se však vše radikálně změní, před domem, ve kterém žijete zastaví policejní jednotka SWAT, násilím vtrhne do sousedova bytu a zatkne otce rodiny, nezávislého to novináře, aniž by někomu z rodiny sdělila důvod tohoto počínání. Tato událost zruší vaši letargii, začnete se o celý případ zajímat a tak objevíte velice znepokojující, při tom však úžasné až neuvěřitelné nové skutečnosti…

Píše se rok 2044 a národy celé Země se sjednotily pod jedinou vládou a život ve velkých městech, ostatně jako vždy, běží zaběhaným tempem.29. září 2044 - Brooklyn, New York.
Poté, co skončí úvodní animace, ve které špehýrkou ve dveřích z vašeho bytu sledujete počínání komanda SWAT, které násilím odvleče vašeho souseda se ocitnete na chodbě a zjistíte, že v inventáři máte zapalovač. Seberte tedy ze země medvídka, pravým tlačítkem myši klikněte na zvonek u poškozených dveří, tak zjistíte, že váš soused se jmenuje Graham Oswald a jeho žena Debbie. Prohlédněte si vnější poničené dveře, poté se pokuste několikrát vstoupit do protějších dveří, ale na vaše výzvy nikdo nezareaguje. Vraťte se tedy do vaší garsoniéry, jděte do ložnice a z nočního stolku seberte váš záznamník. V inventáři na něj klikněte pravým tlačítkem myši, tak ho dostanete na obrazovku, klikněte na zelenou linku a poté na horní bílou šipku a znovu na zelenou linku  The Moment of Silence - návod, tak se vám ohlásí informační služba. Slečny se zeptejte na číslo záznamníku paní Oswaldové, poté co se ho dozvíte, klikněte na dolní šipku, tak si nastavíte číslo paní Oswaldové, zeleným tlačítkem se s ní spojíte (červeným tlačítkem ukládáte váš záznamník zpět do inventáře). Nebude mít chuť s vámi hovořit, nicméně si vyžádejte chvilku strpení, povězte jí o medvídkovi, tak vám slíbí, že vás pustí do bytu. Jděte tedy znovu k jejímu bytu, nyní už vás pustí dovnitř, předáte jí medvídka a dozvíte se, že její malý synek Tommy je v šoku. Sdělí vám dále, že volala na Policii, ale tam o žádné razii v tomto domě nic nevědí, slíbíte jí tedy, že se na Policii přeptáte na razii sami a ocitnete se zpět na chodbě, vraťte se zpět do vaší garsonky, zde otevřete levou spodní zásuvku u modré skříně a seberte z ní červenou gumovou figurku Nukeho. V ložnici zasedněte za počítač, aktivujte ho, tak si vcelku nezávazně promluvíte s Kristýnou, pak z horní levé zásuvky stolku seberte navštívenku, otevřete okno a prohlédněte si ztichlou ulici. Znovu vytáhněte záznamník, spojte se s informacemi a vyžádejte si číslo na Policii. Poté se spojte s policejním důstojníkem, sdělí vám, že žádná policejní akce se ve vašem domě nekonala. Takže zavolejte opět paní Oswaldovu, sdělte jí, co jste se dozvěděli na Polici a přislíbíte jí, že se druhý den poptáte u prodavače v kiosku, jestli si nevšimnul něčeho podezřelého. Jsou dvě hodiny ráno, takže se uberete na kutě.

30. září 2044 - Brooklyn.
Po probdělé noci se vydejte na chodbu a zazvoňte na zvonek u již opravených dveří Oswaldů, uvnitř si promluvte s Debborah (Debbie), po skončení zdvořilostní konverzace se jí zeptejte, v jakém oboru pracuje její manžel, dozvíte se že je online novinář. Ptejte se dál, na čem v poslední době pracoval, což ona ale neví. Použijte otázku „zeptat se na něco jiného“, poté ji požádejte o fotku jejího manžela, odkáže vás na synka Tommyho. Promluvte si tedy i s ním, pokud vám otcovu fotku nebude chtít dát, budete se muset sem pro ni později vrátit (prostřednictvím SATAUTO se můžete do jednou již zpřístupněných lokací vracet dle libosti), vyčerpejte všechny možnosti dotazů, nakonec si s ním vyměňte vaši figurku Nukeho za jeho hračku mimozemšťana. Poté se rozlučte, vyjděte na chodbu a jděte k výtahu, tlačítkem si ho přivolejte a nastupte si, tak se ocitnete na náměstí. Vydejte se ke kiosku Boba, je vpravo dole na obrazovce. Promluvte si s ním, vyčerpejte všechny otázky, dozvíte se že dva chlapci vylepovali na reklamní štít plakáty a také kudy odjela Policie v autě. Ukažte Bobovi figurku mimozemšťana, řekne vám, že na plakátech, které vylepovali zmínění dva chlapci byly stejné figurky. Od Bobova kiosku pokračujte vlevo po schodech do Brooklynského parku, už zdálky uslyšíte kletby muže, hlásajícího hrůzostrašné historky.

Přejděte přes most a zabočte doleva k východu z parku, promluvte si s tímto křiklounem, zjistíte že se jmenuje Guru, jakmile vyčerpáte všechny dotazy, prohlédněte si vlevo od něj místo na spaní. Pod lebkou na totemu seberte drát, pravým tlačítkem myši si prohlédněte rakev a odpadky, pak si jděte promluvit se sedícím kytaristou. Jako vždy se vyptejte na vše, dozvíte se, že Guru býval významným vědcem, ale po návratu z kosmického výletu načisto zblbnul. Kytarista je naprosto hluchý, takže mu jekot Gura nevadí, vám odečítá ze rtů, ale chce po vás nějaké silné kuřivo. No dobře, ale zatím se vraťte zpět ke vchodu, vydejte se za mostem na Tillary Street, znovu si promluvte s Bobem zejména o Gurovi, poté se vydejte ke stanovišti SATCAR, což jsou automaticky řízené taxíky. Nasedněte, použijte kartu a jako cíl cesty udejte Centrum Manhattanu.

Centrální Manhattan.
Jděte doleva a promluvte si s mužem, stojícím nahoře nad schody, budete odkázání na vstup hlavním vchodem, vejděte tedy po schodech k vstupním dveřím s nápisem GCP, vpravo od nich klikněte na terminál a potom na něj použijte váš záznamník, tak vejdete do vstupní haly. Uprostřed místnosti si promluvte se strážním robotem Claire, bude po vás chtít, abyste se identifikovali, poté bude chtít po vás heslo, vy ale bohužel znáte jen staré. Vyčerpejte všechny možnosti otázek tak, abyste ji donutili spojit vás s panem Greenbergem, tak obdržíte nové vstupní heslo, které sdělte neúprosné Blaire, je to poslední z nabídnutých, tedy pl56f90lp4r. Nyní tudíž již můžete jít k výtahu, stiskněte u něj spínač a tak se automaticky ocitnete v kanceláři. Na recepci si zkuste promluvit s Brendou, no moc se toho nedozvíte, popojděte dopředu a nyní si promluvte s Brainem  The Moment of Silence - návod, proberte s ním všechny otázky a pozorně sledujte odpovědi, získáte spousty nových informací, pak musíte požádat Braina o rozhovor někde v soukromí mezi čtyřma očima, tak se ocitnete v kuchyni, kam za vámi vzápětí dorazí. Podrobně s ním proberte všechny otázky, nesmíte žádnou vynechat, pak se s ním rozlučte, tak se ocitnete zpět v kanceláři. Po točitých schodech se vydejte nahoru, kde si promluvte s panem Greenbergem, opět využijte všechny možnosti rozhovoru, důležité je si vyžádat pár dní volna a na jeho otázku do kdy, odpovězte že do pátku, tak dostanete jeho souhlas. Nyní se vraťte zpět po schodech do kanceláře, klikněte na kurzor „dolů“, promluvte si s Blaire a poté klikněte na kurzor „ven“, tak vyjdete před budovu. Nastupte si do SATCAR, nyní jako cíl cesty udejte Lower East Side.

Lower East Side.
Ihned jak vystoupíte z taxíku, uslyšíte spousty výhrůžek a nadávek na vaši osobu, pravým tlačítkem myši klikněte na směrový ukazatel ESSEX, vydejte se dolů a stejným způsobem si prohlédněte plakát UMĚNÍ POSLUŠNOSTI. Nyní klikněte na automobilový vrak, tak přijdete k těm dvěma řvounům. Nejdříve si promluvte s Juanem, proberte všechny otázky, odvděčí se vám tím, že vám sebere váš záznamník a uteče, sledujte kam se vydal, za chvíli půjdete za ním. Nejdříve si však promluvte s druhým maníkem, otrapou Mikem, vytáhněte z něj všechny odpovědi na vaše dotazy, potom se vydejte ulicí k obchodu NUCLEAR CAFE, potkáte vracejícího se Juana s balíkem pod paží, pěkně si nakoupil na váš účet. Nechejte ho na pokoji a jděte zaklepat na dveře obchodu, z kterého vyšel, ale nikdo vám neotevře. Naproti stojí prostitutka Rita, jděte si tedy promluvit s ní, dozvíte se mnoho zajímavostí, ale hlavně vám sdělí signál, kterým je nutno klepat na dveře. Signál tudíž znáte, jděte zpět ke dveřím a zaklepejte znovu, budete vpuštěni do místnosti. Hovořte s Lou tak dlouho o všem možném, než vám prozradí, že váš záznamník leží na stolku, takže si ho vezměte zpět. Po vyčerpání všech otázek ukažte Louovi fotografii Oswalda, zavolá tak na svého kámoše Cyphera, aby se na fotku podíval, ale sdělí vám, že Oswald na fotce stojí u nějaké parabolické antény. Cypher vás pozve do komory, jděte tedy doprava a vstupte do ní, promluvte si s ním o všem možném a požádejte ho, zda by se nepodíval na fotografii. Ne nadarmo se říká, že „zadarmo ani kuře nehrabe“, bude chtít od vás protislužbu, předá vám reklamní CD-AAC s tím, abyste mu zařídili na vašem pracovišti vysílání hodinové relace z tohoto záznamu. Jděte dozadu a prohlédněte si zblízka pracovní stůl, pak se vraťte k Louovi a vyjděte zpět na ulici. Jděte k SATAUTO, nasedněte si a namiřte si to zpět do Manhattanu.

Centrální Manhattan.
Jděte rovnou k hlavnímu vchodu, použijte terminál a na něj pak váš záznamník, tak se ocitnete uvnitř, Claire už vás nechá na pokoji, asi si vás zapamatovala (konečně). Stiskněte tlačítko výtahu a tak se ocitnete nahoře v kancelářích. Tentokráte si promluvte s Billem, stojí vlevo u terminálu. Vyčerpejte všechny možnosti rozhovoru, musíte se ho hlavně zeptat, zda by vás alespoň na chvíli nepustil k terminálu, odpoví vám, že až po jídle. Štiplavých poznámek kolegů si nevšímejte, přemlouvejte Billa tak dlouho, až bude chtít po vás jídlo z Lite Life, které se po zakoupení připravuje v mikrovlnce. Vyjděte tedy zpět před budovu, nasedněte do vozítka a jako cíl cesty si vyberte Brooklyn, zastavte se u Bobova kiosku a po všech možných pokecech si od něj kupte jídlo, požadované Bobem. Taxíkem se vraťte zpět do Manhattanu a vejděte do kanceláří. Vpravo od točitých schodů je kuchyňka, přistupte k mikrovlnce a zkuste do ní vložit jídlo, trouba je ale nefunkční. Vyjděte tedy ven, jděte na recepci a vpravo od recepční je pojistková skříňka, otevřete jí a jedinou spadlou pojistku přehoďte z OFF na ON. Jděte zpět do kuchyňky, vedle dveří je elektrická zásuvka, do ní zapojte šňůru od mikrovlnky, přistupte k troubě a vložte do ní jídlo. Ohřev nastavte na 2 minuty, pak troubu zapněte knoflíkem vpravo. Jakmile uvidíte, že čas ohřevu již ubíhá, vraťte se k Billovi a sdělte mu, že „jídlo je hotové“. Odejde od terminálu, vy k němu přistupte, do zdířky vespod vložte CD-AAC od Cyphera, počkejte, až naskočí správný kód A4325  The Moment of Silence - návod, pak terminál opusťte.

Promluvte si s Billem, který se vrací zpět o všem, hlavně však o jídle, potom jděte před budovu a taxíkem se přepravte do East Side. Tam se vydejte do nukleární restaurace, zaklepejte na dveře, budete vpuštěni dovnitř, jděte ihned rovnou za Cypherem do jeho komory. Proberte s ní všechny dotazy, nakonec mu sdělte, že „jste to udělal“. Poté se v rozhovoru zeptejte na fotku Oswalda, potvrdí vám že tento stojí u parabolické antény, která se nachází v Seti v Aracebo v Portoriku. Ze záznamníku zavolejte paní Oswaldové, proberte s ní všechny otázky a sdělte jí, co jste se právě dozvěděli hlavně vše o jejím manželovi, řekne vám o terminálu B v JFK, odkud se dá odletět do Portorika. Vyjděte ven, taxíkem se vraťte do vaší agentury v Manhattanu, promluvte si o všem nyní s Brianem, hlavně se ho zeptejte na Greenberga, poví vám, že tento odletěl do Pekingu, kocour je pryč a myši tedy mají „pré“. Jděte tudíž po schodech nahoru k opuštěnému šéfovu stolu, prohlédněte si ho zblízka, klikněte na odchlíplý rožek gumové podložky, tak získáte klíček, který vložte do klíčové dírky v zásuvce stolu, tak ji otevřete. Ze zásuvky seberte registrační knihu letů, poté vyjděte z budovy, nasedněte do taxíku a vydejte se na letiště JFK AIRPORT. Vystupte z vozítka, vyjděte po schodech a vstupte do dveří označených DEPARTURES, uvnitř klikněte vpravo nahoře na hodiny, tak zjistíte datum a hodinu vašeho odletu. Vyjděte po dalších schodech nahoru, můžete si prohlédnout celé podlaží, času máte dost, za shlédnutí stojí letištní salónek, důležité je ale vydat se k tabuli TERMINAL B přímo na druhé straně proti schodům, na prezentační tlačítko terminálu položte z inventáře registrační kartu letů a už si to fičíte v animaci letadlem vysoko nad mraky do SETI.

Konec první části

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: Far Cry 5 na Marsu baví vtipem a nudí zbraněmi

Far Cry 5: Lost on Mars

V Lost on Mars, jak se jmenuje druhý přídavek pro akci Far Cry 5 , se vydáme na rudou planetu bojovat proti arachnidům....

RECENZE: Wolfenstein II pro Switch je pořád zábavný a krvavý. A rozmazaný

Wolfenstein II: The New Colossus

Poslední Wolf byl ještě větší pecka, než jsme čekali. Jeho příchod na konzoli Switch je proto hodně vítaný.

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz