The Moon Project - ještě jednou rok 2150

  12:00aktualizováno  28. září 10:38
Realtimová strategie Earth 2150 měla původně mít svůj datadisk. Jak práce na něm postupovala, začínalo být jasné, že původní datadisk si zaslouží vlastní svébytnou existenci, a The Moon Project se tak stal samostatnou hrou - druhým titulem posazeným do příběhu o opuštění modré planety.
The Moon Project

Realtimová strategie Earth 2150 se ještě ani nestihla ohřát na policích obchodů a už přichází na trh její pokračování. The Moon Project byl sice původně plánován jako datadisk, ale postupem času se vyvinul v něco tak rozsáhlého a svébytného, že se autoři - TopWare Interactive - rozhodli udělat z něj samostatný titul. Místo datadisku se tak stal jakýmsi pokračovatelem původní hry, i když jeho příběh se odehrává paralelně s příběhem Earth 2150.

Eurasijská dynastie (ED), Spojené civilizované státy (UCS) a Lunární korporace (LC) mezi sebou stále bojují o ovládnutí posledních pozemských zdrojů surovin na kdysi modré planetě. Každá ze zúčastněných stran je nutně potřebuje k postavení kosmické lodi, v níž by její lidé mohli opustit Zemi a odletět někam do bezpečí (tedy na planetu, které nehrozí totéž co Zemi - že vychýlena ze své dráhy vletí přímo do Slunce). K té katastrofě má dojít během několika příštích měsíců, a tak sebou všechny bojující strany musí hodit, aby po případném vítězství ještě vůbec měly čas loď postavit a včas odletět.

Jediná strana, která už s putováním vesmírem má své zkušenosti, je LC, jejíž základna leží na Měsíci. Právě tam si také buduje svou tajnou zbraň - pod kódovým označením "Project SunLight" se skrývá mnohaletá práce těch nejlepších vědeckých a vojenských mozků Lunární korporace. The Moon ProjectObě ostatní frakce se ale o vyvíjené zbrani dozví a nezávisle na sobě vyšlou na Měsíc své vlastní armády, aby s tím nepěkným náskokem LC zatočily.

Stejně jako v Earth 2150 i tady budete mít možnost vybrat si ze tří kampaní za každou ze zúčastněných stran. Každá z nich se dostane na Měsíc v jinou dobu - LC je tam už od první mise, brzo po ní přispěchá i UCS (asi tak ve třetí misi) a nejdéle ze všech se tam dostane ED (u níž se prvních několik misí odehrává ještě na Zemi). Armády všech stran jsou v podstatě identické s těmi, které známe z Earth 2150, pouze přibyly některé nové jednotky (bojoví roboti Grizzly, vznášedla nazvaná Fat Ladies nebo atomové ponorky). Totéž platí i pro budovy - základ tvoří ty původní, nadstavbu některé nové.

Grafika zůstala úplně stejná jako v původní hře. Krajina na Měsíci je sice od té pozemské odlišná (plná kráterů po ještě stále pravidelně dopadajících meteoritech), ale nedalo by vám žádnou námahu poznat v ní rukopis autorů Earth 2150.

Spolu s hrou se bude dodávat i pár bonusů - vylepšený editor map se spoustou nových objektů a textur, dále skriptovací jazyk EarthC umožňující vytvoření individuálních kampaní, animovaný screensaver a pozadí do Windows s motivy hry a ještě několik podobných blbůstek. Máte-li o The Moon Project zájem, sežeňte si demo, které vyšlo právě před několika dny.

Autor:

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

Americká armáda shání mladé rekruty, vstupuje i do světa e-sportu

Americká armáda zakládá esportovní tým.

V USA je stále těžší přemluvit mladé lidi, aby vstoupili do armády. Jedním ze způsobů, jak vylepšit její image, je...

V chystané tahovce Secret War budeme bojovat i proti Hlinkovým gardám

Secret War

Slovenské studio Neutraworks chystá tahovou strategii z druhé světové války, nad kterou musí zaplesat srdce každého...

Desková hra podle Assassin’s Creed uspěla na Kickstarteru už první den

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

Oblíbené univerzum Assassin’s Creed se rozroste o další deskovou hru. Nedlouho po začátku kickstarterové kampaně už...

Najdete na iDNES.cz