Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Sims 2: Nightlife - do víru nočního života!

  12:04aktualizováno  19. července 3:05
Mánie kolem druhých Sims ani zdaleka nekončí, ba právě naopak. V datadisku Nightlife se budete honit především za zábavou všeho druhu a samozřejmě také flirtovat o sto šest.

Stejně jako první díl, i pokračování geniálních The Sims ne a ne zmizet z prodejních žebříčků po celém světě. Díky tomu už Electronic Arts mohli odstartovat obligátní lavinu datadisků. The Sims 2: Nightlife Prvním z nich byla celkem originálním námětem oplývající Univerzita. Nad jejím přínosem se vedly poměrně rozsáhlé debaty a i my si myslíme, že mohla být s klidem o píď obsáhlejší. Ale to bychom od add-onu čekali asi příliš, zvláště, když jich je ve forotě připraveno dalších pěkných pár. Ještě před dokončením Univerzity pronikly na internet informace o dalším přídavku jménem Nightlife. Ty pak byly na výstavě E3 podpořeny hmatatelnou ukázkou. Jelikož už jste určitě zvědaví, co si na nás kluci z Maxisu připravili tentokrát, nebudeme déle otravovat s úvodem a pustíme se do přesného preview.

V Downtownu najdou i ti největší frajeři a frajerky dostatek možností k vyžití.

V prvním datadisku jste si tedy v rolích mladých studentů zařádili v univerzitní vesničce, tentokrát přijde na řadu téma mnohem šťavnatější - noční život se vším všudy. Sice už se na světlo světa dostaly pochybnosti o vhodnosti jednání EA, jelikož podobné zaměření sledovaly už datadisky k prvnímu dílu, ale s tím neuděláme zhola nic. Lidé si něco podobného prostě žádají a vydavatel ví, jak jim to co nejvhodněji pro něj naservírovat.

Přídavek přinese opět zcela novou oblast, jíž bude Downtown. The Sims 2: Nightlife Zde najdou i ti největší frajeři a frajerky dostatek možností k vyžití. Od noblesních restaurací, zapadlých barů s typickými nádechy, diskoték srovnatelných s našimi Karlovkami, přes kasina, karaoke bary, až po bowlingové dráhy. Neměly by chybět ani romantická místa pro pěkně strávené chvilky s partnerem či partnerkou. A kdoví, třeba se dostaví i internetové kavárny (v jedné z nich vznikl v centru Malty i tento článek a to byste se divili, kolik lidí dává před diskotékou a balením roštěnek přednost partičce v Counter-Strike).

Vzhledem k novým možnostem vyžití, bylo třeba přidat i novou životní dráhu, jíž tvůrci přiřkli jméno "Pleasure Seeker", v překladu hezky česky hledač potěšení. Samozřejmě jsou tyto postavy vybaveny obligátními přáními a aspiracemi. Jakožto muž či žena užívající života plnými doušky budete chtít flirtovat, The Sims 2: Nightlife tancovat a pařit na divokých party. Největší obavou je zde nuda, takže se musíte snažit vyhledávat žádané lokace a ukájet v nich chtíč vašich svěřenců.

Vzhledem k novým možnostem vyžití, bylo třeba přidat i novou životní dráhu, jíž tvůrci přiřkli jméno "Pleasure Seeker".

Ale to by samozřejmě bylo docela málo, jelikož přesně tohle jsme mohli vyvádět už v datadiscích k prvním The Sims a v jiných lokalitách samozřejmě i v dílu druhém. Dost možná největším lákadlem Nightlife se stane možnost otevřít si vlastní podnik. Samozřejmě to nepůjde jen tak a vy se v této záležitosti budete muset trochu přičinit, ale nepůjde o nic tak složitého, aby to nemohl zvládnout řadový hráč nebo hráčka The Sims 2. Pokud si založíte například diskotéku, bude třeba, abyste se zde v roli DJe patřičně rozvinuli a přilákali lidi netradičním repertoárem. Nicméně pozor: v případě nízkých hodnot kreativity na mixážní pult raději nesahejte, jinak byste zákazníky jedině odradili.

Aby měl každý možnost zařídit si svoje bydlo podle svého, The Sims 2: Nightlife připravují tvůrci 125 nových a originálních předmětů, jejichž prostřednictvím si i ti největší puntičkáři přijdou na své. Vytvoříte si takový podnik, o jakém jste vždy snili a budete sledovat, jak se v něm vaši simové baví. No není to parádní představa? Maxis se navíc rozhoupal i k výraznému vylepšení světelných efektů, aby se atmosféra nočních klubů a diskoték přenesla na monitory počítačů v co možná nejpřesnější podobě. Množstvím z předmětů si navíc budete moci vyzdobit i vlastní obydlí.

Podobně jako v datadisku Hot Date k prvním Sims, stojí i v tomto případě navazování romantických vztahů výrazně v popředí. Pro tyto potřeby zabudovali autoři do hry zábavný randící model. Postup probíhá následovně a věřím, že jste mnohé z něj vyzkoušeli i na živo. Pro jistotu si to však projedem. Nejdříve si takříkajíc vyhledáte potenciální oběť a navážete s ní nevázaný rozhovor. Může se stát, že flirt skončí už v této fázi, například proto, že se opačnému pohlaví nelíbí váš parfém nebo kvůli mnohem banálnější podobnosti lunárních znamení.

Hodně interesantně působí možnost pořízení vlastního auta. To je tedy řádně drahé, ale jeho koupě je herním systémem ospravedlnitelná.

The Sims 2: Nightlife Pokud jsou si však simové sympatičtí, začne to pravé dostaveníčko a v horním pravém rohu se objeví zvláštní ukazatel. Tento "Date-O-Meter" jasně naznačuje, jak rande probíhá. Čím lépe plníte přání balené osůbky, tím déle celý proces trvá a "zamilovanost" se začíná dostávat do hodnot, kdy už z toho něco může plynout. Jen tak pro srandu si můžete zarandit i se speciálními charaktery jako jsou servírky nebo vampýři. Ve skutečnosti to však zkoušejte jen na první jmenované:). Samozřejmě se k lepšímu flirtování nabízí i rozsáhlejší možnosti interakce. Simové už tak při tanečku nedrží svůj protějšek jen na zádech, ale ruce jim můžou putovat až na zadeček. Rovněž tancují pořádně smyslně tím, že se svíjí až někde u země. Při jídle si pak vzduchem posílají pusinky.

The Sims 2: Nightlife Hodně interesantně působí možnost pořízení vlastního auta. To je tedy řádně drahé, ale jeho koupě je herním systémem ospravedlnitelná. Nejenže jím okouzlíte ostatní simy, ale hlavně už nebudete odkázáni na cizí vozidla. Když se budete chtít vydat na diskotéku, ušetříte čas i peníze za taxi a i cestu do práce si výrazně ulehčíte.

Ačkoliv tento přídavek k The Sims 2 může na první pohled vypadat jako sprosté tahání peněz z kapes zákazníků, ani v nejmenším tomu tak není. Tolik možností nabízely jen ty nejlepší datadisky k prvním Sims, a jak jsme si je pochvalovali. V Nightlife projedeme všechny dostupné podniky a že jich je skutečně spousta. Založíme si vlastní. Koupíme si luxusní káru a nejen s ní vyrazíme honit vodu. Předváděčka ukázala, že je hra už téměř hotová a na naše počítače by měla dorazit zhruba v září.

Index očekávání: 90%
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

První dojmy: nový Assassin’s Creed mnohé naštve, ale hraje se skvěle

Assassin’s Creed: Origins

Vydali jsme se do Londýna podívat se, jak se povedl restart už poněkud vyčpělé série Assassin’s Creed. Všechny fanoušky...

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...

Královna Kleopatra a zrození asasínů. Velký speciál o Assassin’s Creed: Origins

Assassin’s Creed: Origins

Že letošní Assassin’s Creed bude zasazen do starověkého Egypta, nebylo žádným tajemstvím. Oficiální oznámení...

Najdete na iDNES.cz