Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Sims 3 Pets přináší do světa Simů pořádnou dávku chlupů

aktualizováno 
Svět The Sims 3 se opět rozrostl, tentokrát i na konzolích. Těšte se na čtyřnohé mazlíčky!
65

The Sims 3: Pets

Platforma: Xbox360
Výrobce: The Sims Studio

  • Zábavná péče o mazlíčky
  • Bohatý editor
  • Charakterové vlastnosti zvířat
  • Téměř nekonečná životnost
  • Spousta herního obsahu
  • Technicky na tom není hra nejlépe
  • Parky až příliš usnadňují péči o mazlíčky
  • Zvířata mohou zemřít jen věkem
  • Koně jsou jen v PC verzi

Typická Sims hra, která je zaměřena na chování mazlíčků. Přináší spoustu obsahu, dlouhou životnost, ale technicky na tom není nejlépe. Spíše než pro milovníky virtuálních zvířat je hra vhodná pro fanoušky Sims, kteří chtějí do svého domu čtyřnohého kamaráda.

Herní karta

Videohry umožňují hráčům stát se svalnatými superhrdiny se speciálními schopnostmi, svůdnými bojovnicemi i groteskními fiktivními postavami nejrůznějších tvarů, velikostí a vzezření. Jsou však hráči, kteří se raději věnují skutečnému životu, či spíše jeho simulaci. A v tomto ohledu nenajdete jinou obsáhlejší sérii než The Sims.

Fotogalerie

K jejímu třetímu dílu už vyšly čtyři přídavky, ale Pets, neboli česky Domácí mazlíčci, vychází i na konzolích, kde je hratelný zcela samostatně a navíc čítá i obsah základní hry. Oproti počítačové verzi se děj odehrává namísto Apaloosy ve stylovějším městě Sugar Maple Coast, ale jinak jsou rozdíly spíše kosmetického ladění. Většina akcí, kterých se ve městě můžete dopustit, je stejná.

Hra začíná jako každý jiný díl The Sims, tedy tvorbou vlastního Sima. Zvolit si můžete pohlaví, podobu, výšku, váhu, prostě vše, na co si vzpomenete. Možností je spousta. Váš Sim ale nemůže ve městě pobývat sám, než si najde nové přátele. To by mu bylo příliš smutno.


Hned v úvodu mu tak vyberete huňatého společníka, kočičku nebo pejska. Koně v konzolových verzích na výběr nejsou, takže rovnou zapomeňte na hledání bájného jednorožce. Prostředí svého domova můžete rozveselit i pořízením hada, ještěrky, ptáka nebo hlodavce. S těmito zvířaty lze komunikovat, ale ne se o ně starat tak, jako v případě koček, psů a na PC i koní.

The Sims 3: Pets

Editor zvířátka je opravdu obsáhlý. Můžete si zvolit jeho věk, plemeno i vzhled. Můžete měnit barvu jeho srsti, přidat mu pruhy, kruhy, prostě co se vám zlíbí. Měnit lze i jejich hlas. Bohužel ne všechna zvířátka se nám líbila. Zatímco některá štěňátka nebo koťátka jsou roztomilá, nemálo jich vypadá spíše jako z nějaké dětské noční můry.

Při výběru povahových vlastností zvířátka buďte obzvlášť obezřetní, můžete mu totiž vybrat maximálně tři. Váš domácí mazlíček pak může být třeba bojácný, takže ho vyděsí jakýkoliv hluk, a bude tak potřebovat vaše utěšování a mazlení. Na druhou stranu může být lovec, takže se můžete těšit na zásobu pochytaných myší nebo ptáků. Stejně tak může být pěkné čuně a vám bude doma dělat nepořádek.

The Sims 3: Pets

The Sims 3: Pets

Stejně jako každý Sim, i jeho zvířátko má své potřeby. Tou základní je samozřejmě potrava, ale nakrmit svého mazlíčka zvládnete i bez kuchařských dovedností. Ty si pak budete zlepšovat jako spoustu dalších schopností ve hře. Váš mazlíček také musí být šťastný, a to nepůjde bez hlazení, drbání a hraní. Každé zvířátko umí vlastní hry a postupem ho naučíte další, takže se nebudete jen přetahovat o kus látky.

Zvířátka se samozřejmě chtějí i pářit a zde přichází na řadu genetika. Křížením různých plemen můžete získat nový druh roztomilých mláďat. Ale nejenom to. Díky svým mazlíčkům, kteří se skamarádí s dalšími zvířaty, se může i váš Sim seznámit se zajímavým protějškem, skončit s ním v posteli, vzít si ho a mít s ním potomky.

The Sims 3: Pets

The Sims 3: Pets

Zvířat ve svém domě můžete mít maximálně šest. Jediným způsobem, jak vaše zvíře může zemřít, je stářím. To podle nás není dobře, protože i malí hráči potřebují vědět, že psa může přejet auto nebo pojde kvůli nemoci. Na druhou stranu se sice Sims snaží o simulaci života, ale s realitou si hlavu příliš nelámou, o čemž svědčí i to, že se svým mazlíčkem se v podobě ducha můžete setkat i po jeho smrti.

Ve městě jsou parky, kam se svým mazlíčkem můžete vyrazit. Jsou stvořeny přímo pro zvířata, takže se v nich dostatečně vyřádí, zahrají si a seznámí se i s ostatními zvířaty. Splnit tak můžete celou řadu potřeb svého čtyřnohého kamaráda, což je na jednu stranu fajn, ale zvířata můžete do parku vodit až příliš často, a usnadnit si tak péči o ně.

The Sims 3 Pets je titulem zaměřeným na domácí mazlíčky, ale hlavně je typickou Sims hrou se vším všudy. Pokud jste tak z trampot Simů dostávali vždy kopřivku, nejnovější přírůstek do rodiny těchto her vás z ní nevyléčí. Fandy však mazlíčci potěší.

The Sims 3: Pets

The Sims 3: Pets

Zvířata nemají jako Simové ukazatel hygieny, ale destrukce. Pokud to nemají potlačené v povahových vlastnostech, zvířata si ráda svá destruktivní nadání vybijí na nábytku.

Povahové vlastnosti ale nepřibyly jen zvířatům. Váš Sim může být nyní milovník zvířat, konkrétně pejskař, nebo milovník koček. Takto zaměření Simové pak vyjí, mňoukají a vybavují svůj dům s viditelnou posedlostí svým oblíbeným zvířetem. Páníčkové mohou mít práci a stejně tak jejich svěřenci, i když výběr je značně omezený. Dospělý hafan se může stát policejním psem nebo využít svůj citlivý čenich k hledání pokladů. Kočky mohou být zase zloději nebo lovit duchy.

Aport!

Exkluzivitou verze pro Xbox 360 je podpora kamery Kinect. Díky ní můžete v angličtině zadávat svým mazlíčkům nejrůznější rozkazy, jako stůj, přines, lehni nebo nezlob. Hru lze hlasovými rozkazy i ovládat, i když nám to s ovladačem v ruce přišlo pohodlnější. Kinect využijete i při přechodu mezi editorem pro vytvoření zvířátka a samotnou hrou. Stačí jen mávnout rukou. Přesto bychom si představovali poněkud aktivnější podporu Kinectu. Alespoň pohladit naše chlupáče bychom s ním chtěli.

Dobře jsou zpracována přání vašeho Sima. Zvolit si můžete čtyři aktivní, o něž se bude Sim s vaší pomocí snažit. Například se skamarádit se sousedy nebo naučit Flíčka stát na zadních. Přidány do hry byly i nové Karma schopnosti, takže se svým převtěleným mazlíčkem můžete posunout vztah na novou úroveň. Upřímně řečeno jsme ale tuto možnost příliš nezkoumali, protože se nám zdála příliš ujetá.

Těm, kterým by vadil otevřený a rozvláčný styl hry, doporučujeme poohlédnout se po jiném titulu. Pokud byste však i s The Sims 3 Pets zatoužili po nějakém příběhově laděném úkolu, i ty zde naleznete. S dospělými zvířátky budete chtít najít lásku, ovládnout svět nebo stvořit armádu robotů. Prostě typičtí šílení Sims.

The Sims 3: Pets

Tyto úkoly jsou dlouhé, ve hře jich je ale pouze pět. Pokud by pro vás dění na obrazovce bylo až příliš nudné, vždy ho jde zrychlit. Ovládání času je stejně lehké jako přetáčení filmu na přehrávači.

The Sims 3 Pets se na Xboxu 360 ovládají velmi intuitivně. Spousta herních menu se vyvolává stisknutím jediného tlačítka a zatímco o pohyb kamery se stará levá páčka, druhá se stará o její přibližování a oddalování.

Technická stránka však není ani zdaleka dokonalá. Grafika je sice barevná, ale jen průměrná. Navíc se hra často trhá, doskakují objekty a ani nahrávací časy nejsou nejkratší, takže vřele doporučujeme The Sims 3 Pets nainstalovat na váš harddisk, aby se tyto neduhy alespoň zredukovaly, když je nelze kompletně odstranit.

The Sims 3: Pets

The Sims 3 Pets není vyloženě hrou pro milovníky virtuálních zvířátek. Je pro ty, kteří mají rádi svět Sims a chtěli by si ho zpříjemnit něčím milým, mazlivým a huňatým.Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 103 čtenářůNejčtenější

Pimax: The World's First 8K VR Headset
Virtuální realita v 8K rozlišení? Helma od Pimaxu boduje na Kickstarteru

Po třech dnech na Kickstarteru už má nová helma pro virtuální realitu od společnosti Pimax více než čtyřnásobek požadovaných peněz. Na papíře totiž vypadá...  celý článek

Marvel vs. Capcom: Infinite
Nebaví vás učení komb? Marvel vs. Capcom Infinite je bojovka pro vás

Jestli rádi bezmyšlenkovitě bušíte do ovladače, je bojovka Marvel vs. Capcom: Infinite něco pro vás.   celý článek

Destiny 2
Co budete hrát o víkendu?

Prozraďte, na které hry se chystáte o víkendu. Pustíte se do něčeho nového, nebo rozehrajete nějakou klasiku?  celý článek

WolfenDoom: Blade of Agony
Nemůžete se dočkat nového Wolfensteina? Vyzkoušejte WolfenDooma

Projekt vytvářený fanoušky skvěle kombinuje retro zpracování s moderními herními prvky. Takhle by dnes vypadal Wolfenstein, kdyby nedošlo k žádnému nárůstu...  celý článek

Fallout: New Vegas
Ve Falloutu měla být svatba ve vegaském stylu, nezbyly na ni peníze

Vývojáři z Obsidian původně plánovali, že hra bude mít podtitul Sin City, že umožní hráčům vybrat si rasu hlavní postavy a dokonce chtěli ve hře zorganizovat...  celý článek

Další z rubriky

The Surge
RECENZE: Ve sci-fi The Surge budete umírat na každém kroku. Stojí to za to

S tím, jak se v posledních let řada vývojářů vydala cestou zjednodušování a větší přístupnosti pro širší publikum, nastoupil i opačný trend. Nejznámějším...  celý článek

Friday the 13th: The Game
Zabijte kamaráda na sto způsobů. Recenze brutality Friday the 13th

Maskovaný sériový vrah se od uvedení prvního filmu před 37 lety vrací v očekávané hře pro více hráčů. Děs kolem sebe vytváří stále a při hraní s dobrou partou...  celý článek

Hearthstone: Knights of the Frozen Throne
Jak se s Death Knighty změnil Hearthstone? První dojmy

Nová expanze Knights of the Frozen Throne pro karetní Hearthstone je venku pár dní, a tak se pojďme podívat, jak se hrou zahýbaly nové karty.   celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.