Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Sims - Bustin' Out

  12:00aktualizováno  10. května 9:19
Při všem tom běsnění kolem letošního jubilejního ročníku E3 máme ještě takovou drzost nabídnout vám v době, kdy je výstava zhruba v půlce, „obyčejnou“ recenzi handheldové hry. Doufáme, že to do zítřka ještě přežijete :-).

BonusWeb HIT The Sims - Bustin' Out Žijeme dnes v době, kdy to vypadá, že se The Sims stanou stejně kultovní záležitostí, jako jsou dnes třeba již v podstatě prehistorické vykopávky typu Pac-Man nebo Donkey Kong. Z původně poměrně nevinného pokusu Willa Wrighta o hříčku s panáčky uvrženými do víru každodenních strastí i slastí se ke dnešnímu dne stal fenomén, jemuž propadly miliony hráčů na celém světě. A dnes rovněž již téměř na všech platformách. Původně PC titul si tak tedy můžeme zahrát už i n a konzolích a handheldech. A to je jedině dobře, protože musíme hnedle v úvodu říci, že Simáci pro N-Gage jsou minimálně stejně povedení jako jejich bráškové z Gameboy verze.

Základní koncept je i zde velice jednoduchý (dokonce pozorujeme tendenci, že čím novější verze Sims, tím je jejich koncepce jednodušší, ale jedním dechem je nutno dodat, že přesto, anebo klasicky možná právě proto, je jejich každá nová inkarnace chytlavější, hratelnější a chce se říci, že i jaksi srozumitelnější) a o příběhu můžeme s klidem říci totéž. Jako výrostek, kterého si můžete samozřejmě pojmenovat, zvolit si barvu jeho oděvu, kůže i vlasů, ale hlavně pak určit jeho základní vlastnosti, přijíždíte na prázdniny na farmu svého strýce do Zapadákova Největšího, kde holt musíte nějak přežít, zařídit se a vůbec prostě nějak fungovat, což se částečně bude odvíjet právě od toho, jaké jste si navolili vlastnosti. Ty jsou rozmístěny na několika The Sims - Bustin' Out stupnicích typu čistotnost-bordelář, nerudný-milý, flegma-hyperaktivista a podobně. Je sice jasné, že si každý přihodí více na stranu dobrých vlastností, ale potom ať se nediví, že se mu na výběr nabízejí odpovědi, které by nikdy neřekl :-).

Již s prvním nástupem na konzole v podobě PS2 verze jsme se setkali s revoluční novinkou, která pro sérii znamenala další krok kupředu: již nebylo nutné dělat se svými panáčky to, co tak nějak uznáte za vhodné, ale byly zde přesně stanoveny úkoly, které musíte splnit, abyste se v příběhu pohnuli dále, přičemž zůstala zachována obecná svoboda konání, takže jste mohli dva dny vkuse třeba jen jíst, spát a koukat na televizi, aniž byste jakýkoliv úkol plnit museli. A v N-Gage verzi tomu naštěstí není jinak, protože tato myšlenka přímo vybízí k tomu, abyste tuhle hru měli neustále s sebou a během krátké chvilky třeba v městské hromadné dopravě si splnili nějaké to zadání a nebo si třeba jen odskočili schrupnout nebo na záchod (přirozeně pouze v rámci hry The Sims), případně zkusili nějakou tu minihru.

Přestože je hra prodávána na opravdu malé kartičce, je překvapivě rozlehlá, takže nemusíte mít strach, že byste se celou dobu otravovali jen na farmě. Časem se vám otevře přístup i do přilehlého města, respektive do jeho několika lokací, kde The Sims - Bustin' Out zjistíte, že opravit strejdovi nepojízdný traktor a skamarádit se s ním byla opravdu vyložená brnkačka. Zase ale budete mít pravděpodobně lepší osobní statistiky, které vám plnění úkolů alespoň trochu ulehčí. Nicméně původním účelem tohoto odstavce je sdělit, že tahle hra vám vydrží na pořádných pár stovek ujetých kilometrů. Pokud tedy samozřejmě nepojedete na koloběžce nebo na kole. Mimochodem, jedním z využitelných předmětů je zde právě i bicykl.

Celou tuhle parádní záležitost navíc podtrhuje hodně solidní grafika, která se naprosto směle může měřit s tou z GBA verze, včetně docela líbivých a snad i vtipných animací typu roztažené noviny při využívání toalety nebo uvolněné hopsání do pelechu. Jako doprovod k tomu znějí i dobře zpracované zvuky jako třeba třískání nádobí při vaření nebo spokojené chrápání při spaní a k tomu všemu hraje na pozadí docela chytlavá hudba. Potěšila nás i nadsázka a jemný humor, kterými hra oplývá, ponejvíce pak moment, kdy vám hned v úvodu hry dá strejda nějaký hypermoderní telefon od Nokie, protože je mu k ničemu. Člověk už už tuší nějakou trapnou oslavu N-Gage, ale když se podívá do inventáře, zjistí, že mu tam přibyla stará 5110 (nebo 5210? Prostě taková ta stará cihla :-)). Tento titul má prostě nápady od začátku do konce.

The Sims - Bustin' Out
Výrobce/Distributor EA / EA
Platforma N-Gage
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: bluetooth, 2 hráči
Verdikt: Ideální hra pro přenosné konzole a zároveň zatím nejlepší věc, kterou jsme na N-Gage hráli.
Hodnocení: 90% (info)

Autor:


Témata: Humor, The Sims

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

Pozdě, ale přece. Electronic Arts mění herní ekonomiku v Battlefront 2

Star Wars: Battlefront II

Půl roku od vydání se kompletně změní systém odměňování hráčů v prokletém Battlefrontu 2. Otázkou zůstává, jestli už na...

První dojmy: nový God of War bude nejlepší díl této krvavé série

Prezentace God of War

České zastoupení firmy Sony uspořádalo v Praze prezentaci chystaného God of War a my jsme, jako vůbec jedni z prvních...Najdete na iDNES.cz