Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Three Musketeers

  12:01aktualizováno  12:02
První hra podle knihy Alexandra Dumase - Tři Mušketýři. Zpracování zajímavé předlohy se ujal dosud neznámý tým Legendo, a pojal převod knižní klasiky vskutku zajímavě.

The Three Musketeers Tři Mušketýři, jeden z nejznámějších románů spisovatele Alexandra Dumase (1802 - 1870), se odehrává v roce 1625, kdy se mladý šlechtic D´Artagnan snaží dostat mezi královské mušketýry. Kniha je velmi známá a dostalo se jí již několika filmových zpracování (1953, 61, 73, 93 a poslední roku z 2004 je animované z produkce Walta Disneye). Dle mého názoru je nejlepší adaptace z roku 1973, kde roli mladíka toužícího po dobrodružství, D´Artagnana, ztvárnil herec Michael York, ale výčet není úplný, protože filmů je opravdu hodně. Ale již dost o filmech, dnes nás čeká představení novinky mezi hrami s vcelku očekávaným názvem The Three Musketeers. Ač se to bude zdát divné, jedná se o první hru na motivy Dumasovi knihy. Pokud někdo znáte nějakou, na kterou si momentálně nemohu vzpomenout, dejte vědět, ale moje paměť ani dostupné zdroje nenasvědčují, že by nějaká existovala. Vzniklou mezeru se snaží zaplnit nově vzniklá švédská firma Legendo, jejíž první počin byl právě dnes uveřejněn. Oproti filmům, kde je hlavní postavou většinou mladíček D´Artagnan, bude hlavní postavou hry jeho starší kolega Porthos.

Hlavní postavou není mladíček D´Artagnan, ale jeho starší kolega Porthos.

The Three Musketeers Vše začíná v hostinci U Červené Holubice, kdy se ke třem mušketýrům připojuje D´Artagnan, který vyvolá rvačku, po které jsou mušketýři uvězněni kromě Porthose, který omráčen zůstal ležet. Na vás tak čeká velké dobrodružství, jelikož Porthos musí zachránit nejen své kamarády ve zbrani, ale (nečekaně) také celou Francii v čele s králem Ludvíkem XIII. The Three Musketeers nebude akční hrou, kde neohrožený hrdina na svém oři decimuje nepřátelské šiky, ale klasickou hopsačkou/arkádou, která nepotřebuje žádné převratné zpracování, fyziku, jež motá hlavu i studentům MatFyzu a další převratné efekty. Tihle Tři Mušketýři jsou koncipovány převážně pro nedospělou hráčskou obec. Grafické zpracování je pojato v komiksovém stylu, každá hrana objektů a postaviček je rámována černou linkou, a vše působí roztomilým dojmem. Tento styl byl již několikrát použit, například v akci XIII , ta ovšem nebyla určena tak mladému okruhu hráčů. Společnost Legendo vsadila na engine RadGameTools' Pixomatic, který zaručuje plynulost i na počítačích, které nespadají do kategorie High-End PC (tudíž si to můžeme zahrát i my v redakci ;).

Tři Mušketýři jsou koncipovány převážně pro nedospělou hráčskou obec.

The Three Musketeers Než se osamocený Porthos dostane až ke kýženému cíli, čeká jej cesta přes více jak 200 lokací v deseti různých levelech. Při pronásledování únosců jeho kolegů se dostane na taková místa jako jsou hrady, kobky, temné lesy a dokonce se přeskáče a probojuje přes Westminsterské opatství nebo město v Normandii. Jak vše bude vypadat se můžete podívat na obrázkách, které se tady někde kolem textu určitě povalují a pro ty, jenž dávají přednost pohyblivým obrázkům před statickými je tu ke stažení také video. Hra má již svoji oficiální stránku, kde bude brzy ke stažení demo verze. Pokud máte rádi "obyčejné" arkády, netoužíte po bombastických grafických orgiích, ale po odreagování, tak se můžete těšit na The Three Musketeers jenž vyjdou koncem tohoto roku. Majitelé konzolí budou tentokrát odsunuti na druhou kolej a budou si muset na první zpracování Tří Mušketýrů počkat na jaro roku 2006.
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Assassin's Creed: Origins se brzy promění v muzeum starověkého Egypta

Assassin's Creed Origins - Discovery Tour

Assassin's Creed: Origins bude brzy více než jen hra ze starověkého Egypta. Nový výukový režim Discovery Tour ji...

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

PC verze sci-fi hororu Dead Space je dočasně zdarma

Dead Space (PC)

Povedený, nicméně už deset let starý vesmírný sci-fi horor Dead Space je na PC dočasně zdarma.

Najdete na iDNES.cz