Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

They Came From Hollywood

  12:00aktualizováno  12:08
Hádejte, o čem tak si tahle hra může být? Tipujete na něco, kde se budou střílet filmové celebrity ala Moorhuhn? Nebo si od toho slibujete, že budete moci vypiplat z bezvýznamné servírky světově proslulou herečku ve stylu jakéhosi Hollywood Tycoonu? Chyba lávky, jádro téhle hry spočívá v něčem úplně jiném.

They Came From Hollywood

Název, který se skví v titulku tohoto článku, tak nějak vůbec nevypadá na název počítačové hry, spíše evokuje dílo filmové či knižní. They Came from Hollywood (v překladu Přišli z Hollywoodu) navíc nedává moc tušit, o čem že by hra mohla být - a možných vysvětlení je spousta. Z Hollywoodu mohlo přijít opravdu cokoliv a to, co si z té hromady vybrali autoři dnes probíraného titulu, je snad to nejšílenější, co by vás mohlo napadnout. Tipujete na hru, v níž se budou střílet filmové celebrity? Nebo si od toho slibujete, že budete moci vypiplat z bezvýznamné servírky světově proslulou herečku? Chyba lávky, jádro téhle hry spočívá v něčem úplně jiném.

Abychom ale místo planých spekulací konečně přikročili k nějakým těm konkrétnostem, můžeme začít třeba prohlášením o tom, že They Came From Hollywood bude realtimová strategie říznutá akčními prvky. Tohle samo o sobě ještě nezní jako bůhvíjaká šílenost, ale taky jsme se ještě nedostali k tomu nejpodstatnějšímu - totiž samotné náplni hry. A vězte, že ta opravdu šílená je - dostanete totiž roli obrovitého monstra, které má za úkol se prohánět v béčkovém hororovém filmu a ničit všechno kolem sebe. Zní vám to jako docela zábavný nápad? Popravdě řečeno nám taky, a tak jsme byli zvědaví na to, co všechno se pod They Came From Hollywood tím může skrývat…

Takže máme tu jedno solidní monstrum a jeho misi, která ze známého Search and Destroy ořezává všechny zbytečnosti a odhaluje tak pravou podstatu toho, co většina akčních hráčů chce - což lze dost dobře vyjádřit pouze slovem Destroy. Vy coby obrovité cokoliv (k možným variacím se ještě dostaneme) jste tedy vypuštěni do města a čím destruktivněji si budete počínat, tím lépe pro vás. Bořte domy, demolujte auta, polykejte obyvatele, strhávejte billboardy, vzdorujete vojenským přesilám… prostě snažte se co nejsvědomitěji zanechat za sebou obraz zkázy a zmaru.

Aby to celé ale mělo aspoň nějaká pravidla a hlavně smysl, mám pro vás několik drobných upřesnění. Tak předně budete mít na výběr z deseti typů monster, která byste měli znát z béčkových filmů (přiznám se, že ačkoliv jsou béčkové horory mou oblíbenou sortou filmů, většina postav použitých ve hře, pro mě byla úplnou novinkou), například Newtrino: The Atomic Newt, The Tin Behemoth nebo klasické obří rostliny či obří pavouci. Měst, po nichž se budete se svými miláčky prohánět, bude dost - jednak si můžete vybrat z šestice předdefinovaných (San Francisco, New York, Washington, Los Angeles, Seattle, Chicago), která v sobě mají většinu svých poznávacích znamení (most Golden Gate, Empire State Building, They Came From Hollywood nápis Hollywood…), a druhak si můžete zvolit náhodně vygenerované město. Protivníci, se kterými se budete muset vypořádat, se dělí na vojenské a civilní. Vojenští nepřátelé disponují věcmi, jako je napalm, tekutý dusík, atomová či EMP bomba, spolu s řádkou tanků a letadel, zatímco z civilů jsou nejnebezpečnější vědci - jejich snahou je dostat se nepozorovaně do vaší blízkosti a čím déle tam vydrží, tím více toho zjistí o vašich slabinách. Získané informace pak předávají vojenským činitelům, takže bacha na ně!

Těžko říct, zda se z téhle šílenosti může vyloupnout opravdu zajímavý titul, ale nechme se překvapit. A protože jsem na začátku článku zapomněla na obyčejnou recenzentskou slušnost, musím aspoň na konci zmínit autory - firmu Octopus Motor, a hlavně musím dát prostor předpovědi ohledně data vydání, které směřuje do poloviny příštího roku.

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.Najdete na iDNES.cz