Three Kingdoms: Fate of the Dragon

  12:00aktualizováno  18. září 4:13
V roli jednoho ze tří mocných vládců Číny se pokuste znovu sjednotit rozpadlé impérium. Využijte všech prostředků, které máte k dispozici. Na někoho platí ekonomická nadvláda, na jiného diplomacie, na někoho zase jen stará osvědčená hrubá síla. Dejte se tedy do díla - historie čeká.

Three Kingdoms: Fate of the DragonČína ve druhém století po Kristu. Po zániku východní dynastie Han dochází v zemi k totálnímu kolapsu. Znepřátelení vojenští velitelé využívají nastalého zmatku a uchvacují kousky moci a vytváří si tak svá vlastní královstvíčka, která spolu neustále bojují a pohlcuje jedno druhé. Nakonec se Čína rozpadá na tři různé části, z nichž každá má svého vlastního panovníka, jenž po očku pokukuje po ostatních dvou. Síly jsou však více méně vyrovnány a spojit všechny tři části do jednoho celku nebude lehké. Avšak zrovna tento úkol na vás čeká, protože jste jedním ze zmíněných tří panovníků. Na výběr máte dvě možnosti, jak svého cíle dosáhnout. Buď své rivaly přesvědčíte mírovou cestou, nebo je budete porazit na bitevním poli. A protože diplomacie v těchto divokých dobách nemá příliš velký účinek, nezbývá vám než... Ano, tušíte správně. Dojde na měření sil.

Realtimová strategie Three Kingdoms: Fate of the Dragon, kterou pro vás připravují společnosti Eidos Interactive a Overmax Studio, čerpá svůj námět ze středověkého historického románu nazvaného Příběh Tří království. Ten pojednává o nejslavnějším a nejbouřlivějším období čínských dějin, o kterém se dodnes tradují po celé Asii mnohé příběhy a legendy. A nyní, když na přelomu tisíciletí, přichází tato doba hrdinských činů i na monitory počítačů.

Three Kingdoms: Fate of the DragonJak již asi tušíte, bojovat proti sobě budou tři různé strany. A ačkoliv je na ně dnešníma očima pohlíženo na všechny jako na Číňany a pro nás středoevropany jsou všichni stejní, bude mít každá z frakcí rozdílné budovy a jednotky, dokonce budou používat a rozvíjet zcela odlišné technologie. Tyto rozdíly ale nebudou vytvořeny uměle podle toho, jak se to tvůrcům zrovna hodilo, ale budou vycházet ze skutečného technologického, kulturního a společenského pozadí jednotlivých států.

Historickému pozadí odpovídají i přichystané kampaně. A stejně jako ve skutečnosti, ani při plnění misí nemusíte být zcela závislí na síle své armády. Protivníka je možné rozdrtit i jinými způsoby, méně krvavými a přitom často účinnějšími. Zkuste si jej například podmanit ekonomicky vytvořením silného obchodu a vývojem nových technologií. Nebo si vzpomeňte na rčení, že politika je jen vedení války jinými prostředky (nebo to bylo naopak?) a vhodně zvolenými strategickými svazky jej donuťte, aby vás na svém území přivítal ještě s otevřenou náručí.

Three Kingdoms: Fate of the Dragon si budete moci, stejně jako valnou většinu strategických her, které jsou v současnosti na trhu, zahrát pochopitelně i jako multiplayer. Engine bude podporovat připojení až osmi hráčů, a to jak přes LAN, tak i přes internet. Zatím bohužel není známo, zda bude společně s hrou distribuován například i editor úrovní, ale můžeme se nechat začátkem příštího roku překvapit.

Autor:

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Značka Five Nights at Freddy’s vstoupí na pole „velkých“ her

Five Nights at Freddy's 4

Horor Five Nights at Freddy’s by po mobilních platformách chtěl dobýt i svět „opravdových“ hráčů. Ve spolupráci se...

Nakladatelství Prima Games končí, o příručky ke hrám už není zájem

Příručka ke hře Mortal Kombat od Prima Games

Po 28 letech v oboru končí vydavatelství herních příruček Prima Games. V době snadno dostupných informací na internetu...

Skutečný strašidelný dům se objeví ve videohře, jeho majiteli to vadí

Maid of Sker

Současný majitel slavné nemovitosti Sker House nemá z její strašidelné pověsti příliš radost, a tak se mu nelíbí ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz