Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tiger Woods PGA Tour 2004

  12:00aktualizováno  17. srpna 2:19
Golf jako druh sportu v naší zemi nebudí tak velký zájem, abychom očekávali masívní ovace nad uvedením zde recenzovaného titulu na český trh. Přesto existuje přinejmenším jeden důvod, proč by měli jásat všichni fandové her pro N-Gage.

Tiger Woods PGA Tour 2004 Ať už vás Tiger Woods PGA Tour 2004 zaujme více či méně, neoddiskutovatelně bude zapsán v historii herního průmyslu jako první titul pro N-Gage, který přinesl možnost realtime síťové hry v prostředí modulu N-Gage Arena. Doposud totiž bylo možné v „aréně“ pouze evidovat a následně porovnávat dosažené výsledky, nyní však lze soupeřit online v reálném čase až se třemi dalšími hráči. Kromě této novinky lze standardně podstoupit i multiplayerové klání ve dvou pomocí bezdrátového propojení dvou přístrojů přes Bluetooth.

Hra jako taková je dosti rozsáhlá a měla by hráči poskytnout dostatečné množství pohodové zábavy, přestože časem může vzbudit pocit stereotypu z opakovaně navštěvovaných golfových hřišť – trojice reálných a dvojice fiktivních. V pozornosti by dle tvůrců hry měla potencionálního fanouška virtuálního golfu udržet přítomnost autentických hráčů jako je například sám Eldrick (Tiger) Woods. Více než to ale zřejmě upoutá zájem rozmanitost herních módů.

Neoddiskutovatelně bude zapsán v historii herního průmyslu jako první titul pro N-Gage, který přinesl možnost realtime síťové hry.

Tiger Woods PGA Tour 2004 Pokud jde o hru pro jednoho hráče, nabízí se zejména režim Kariéra, v němž je možno absolvovat dlouhou řadu jednodenních, případně vícedenních turnajů, přičemž jejich celkový počet je vyjádřen číslem osm. Pakliže nemáte zrovna moc času a dlouhé, osmnáctijamkové turnaje vás nelákají, můžete přijmout výzvu EA Sports v podobě dvanácti na sobě nezávislých scénářů, v nichž je vaším úkolem uhrát tři různé jamky dle daného výběru v rámci limitovaného počtu odpalů. Za míru úspěšnosti pak obdržíte nejen příslušný druh medaile (zlatou, stříbrnou či bronzovou), ale také odpovídající finanční ohodnocení. Stejně jako za splněné scénáře, také za úspěšně dokončené turnaje získává hráč finanční hotovost. Nečekejte ale přírůstky na své osobní konto, jde pochopitelně o finance toliko virtuálního charakteru. Za takto získané prostředky pak můžete vylepšit své schopnosti nákupem zkušenostních bodů, zvyšujících kupříkladu sílu úderu či kontrolu nad míčkem.

Virtuální golf v minulosti

Poprvé se objevil simulátor golfového turnaje s názvem PGA Tour Golf z produkce Sterling Silver Software v USA, v letech 1990-1991 a distribuci zajišťovali renomovaní Electronic Arts. Již tenkrát obsáhl hned několik platforem, DOSem počínaje a stařičkou Genesis konče. V roce 1993 sice převzala taktovku nad distribucí společnost Tengen, která uvedla na trh dvě další verze hry pro Game Gear a Sega Master System, ale po sedmi letech jsme se dočkali znovuobnovení projektu pod křídly Electronic Arts, která nastolila nelítostný trend každoročních pokračování, vrcholící loňským vydáním Tiger Woods PGA Tour 2004 určeným pro všechny next-gen konzole. Je jasné, že s Tigerem se budeme setkávat opakovaně i v dalších letech, jen douffejme, že s množstvím každoročních remaků poroste i jejich kvalita.

Tiger Woods PGA Tour 2004 Systém hry bychom mohli ohodnotit jako odpovídající platformě N-Gage – ovládání je jednoduché a několik funkčních kláves telefonu plně postačuje k danému účelu. Odpal míčku probíhá tak, že pomocí stisku směrového kříže dolů se provede nápřah. Následným stiskem kříže nahoru je dosaženo odpalu, přičemž procentuální úspěšnost zásahu golfového míčku je dána správným načasováním a přesností práce se směrovým křížem. Ne vždy však je nutné odpálit míček se stoprocentním zásahem, což s sebou nese potřebu osvojení si jisté dávky zručnosti při manipulaci s holí. Směr a síla odpalu je ovlivněna nastavením v alternativním zobrazení, do kterého „se hráč může přepnout“ vždy před odpalem, vyjma úderů na greenu (jamkovišti). Na greenu je přednastavení směru a síly úderu prováděno na základě zobrazených tipů, tzv. „Candy´s Tips“, které navrhnou optimální nasměrování, včetně zobrazení předpokládané trasy. Nepatrným, ale nikoliv zanedbatelným rozšiřujícím prvkem hry je možnost zadání rotace míčku po odpalu. Provádí se přitom velmi jednoduše, a to opakovanými stisky tlačítka klávesnice v kombinaci s udáním požadovaného směru rotace pomocí směrového kříže.

Tiger Woods PGA Tour 2004

Nikoliv zanedbatelným rozšiřujícím prvkem hry je možnost zadání rotace míčku po odpalu.

Je nutno poznamenat, že z hlediska herních kvalit se nejedná o žádný převratný skok kupředu. Hratelnost je omezena hardwarovými parametry pracovního náčiní a s tím se holt nedá nic dělat. Vizuální zpracování, jinak řečeno úroveň grafiky, je možno konfrontovat snad jen s dříve uveřejněnou verzí hry pro Game Boy Advance. S ohledem na možnosti N-Gage se dá říci, že v této konfrontaci i v porovnání se současnými konkurenty dosahuje velmi uspokojivých výsledků.

Shrneme-li všechny získané poznatky, můžeme odpovědně prohlásit, že Tiger Woods PGA Tour 2004 je velmi kvalitní herní záležitost pro příznivce N-Gage her a jeho případná koupě bude nikoliv neuváženou, ale výhodnou investicí do domácí zábavy. Přeji hezký den a přesný odpal.

Tiger Woods PGA Tour 2004
Výrobce/Distributor EA / EA
Platforma N-Gage
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: 2 hráči bluetooth, 4 hráči NG Arena
Verdikt: Kvalitní simulátor golfu, poskytující trvanlivou zábavu.
Hodnocení: 80% (info)

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Další z rubriky

Call of Duty: Black Ops 4 vyzve Battlefield. Máme se těšit, nebo bát?

Black Ops

Nedávno ohlášené pokračování úspěšné střílečky Call of Duty svým názvem příliš nepřekvapilo. Série Black Ops patří v...

Vivendi vzdalo plán na ovládnutí Ubisoftu

Logo UbiSoftu

Stále rostoucí trh s videohrami generuje gigantické zisky a za naleštěným pozlátkem herních prezentací probíhají tvrdé...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz