Time Crisis 4 – zastřel co se dá

  12:01aktualizováno  9:01
Rychle do obchodu pro novou světelnou pistoli GunCon 3, protože ji budete u nové střílečky budete rozhodně potřebovat. Že takovéto hry nehrajete? Nebojte, začnete.

Time Crisis 4 Světelná pistole je fajn doplněk, ale tituly u kterých ji bylo možné využít, zabraly maximálně pár hodin, než jste se prostříleli na konec. Jenže Time Crisis 4 bude jiné kafe. Netvrdíme, že půjde o extrémně dlouhý projekt, ale určitě půjde o hru, kvůli které se vyplatí pořídit si GunCon 3. Tato světlená zbraň slibuje taková vylepšení, že pokud jsou tyto sliby pravdivé, budete mít mozoly velikosti želvího krunýře od neustálého mačkání spouště. Například by měla rozdílně reagovat na pohyb vpřed či vzad nebo odlišně odrážet to, pokud střílíte z revolveru nebo pálíte z kulometu. A samozřejmě nabídne i lepší ergonomii. Pistole by měla potěšit hráče například i tím, že bude kompatibilní se všemi typy dostupných obrazovek, takže si Time Crisis 4 stejně dobře zahrajete na LCD, plazmové televizi nebo dokonce i na domácím projektorovém plátně. Nastavení GunCon 3 využívá dvou senzorů, které se přizpůsobují různým úhlopříčkám obrazovky, takže by neměl být problém přizpůsobit i poměrně velké ploše.

Time Crisis 4

Time Crisis 4 vyjde exkluzivně pro PS3, ale předtím se už objevila na automatech.

Byť bude nová světelná pistole opravdu vychytaná hračička, ke slovu se dostane i ovladač. Jeho pomoc využijete samozřejmě k pohybu, ke změnám úhlu kamery nebo k výběru zbraně. Nevystačíte si jen s tím, že dojdete na určité místo, zastavíte se a vystřílíte vše živé v dohledu. Nic takového. Nepřátelé nebudou poslušně čekat, až jim vpálíte kulky do čela, ale poženou se na vás, takže budete muset uhýbat před jejich útoky, abyste se zdárně dočkali konce mise. Ale pohyb prý bude možné ovlivňovat i samotnou světlenou pistolí. Tvůrci očividně sází na to, aby si každý mohl zvolit ovládání podle toho, co mu vyhovuje.

Výběr dostupných zbraní nebude nějak převratně obsáhlý, ale několik zajímavých exemplářů k dispozici bude. Překvapením nejsou obyčejné pistole, ale Time Crisis 4 mnohem zajímavěji zní například brokovnice nebo granátomet. Během hraní budete mít šanci získat i nějaké bonusové kousky, takže plnění postraních úkolů se vyplatí.

Time Crisis 4 vyjde exkluzivně pro PS3, ale předtím se už objevila na automatech. Samozřejmě, že konzolová verze se dočká mnoha vylepšení. Například k Full Mission módu (což je jakýsi story mód) bude přidáno dalších pět úrovní. Pochopitelně i technická stránka bude na PS3 mnohem vypilovanější a upřímně řečeno, uveřejněné screenshoty vypadají opravdu velmi dobře. A přece jen, plazmová obrazovka je o něco líbivější než ta, kterou disponuje „automat v hospodě“.

Je otázkou, zda bude čtvrtý díl Time Crisis dostatečnou motivací pro zakoupení GunCon 3.

Time Crisis 4 Kromě Full Mission módu budou dostupné i další a každý z nich by měl poskytovat trošku jiný zážitek. Arcade je vhodný pro ty, kteří se nechtějí zdržovat dějem a touží jen bezstarostně likvidovat nepřátele. Crisis Missions sází na napětí, přesnou mušku a také nabízí i určité stealth prvky. Tyto časem omezené úrovně budou mít různé specifické cíle, takže tady budeme likvidovat biologické zbraně a podobně. Prostě bude potřeba zvládat krizové situace. Pod pojmem „zvládat“ je míněno vystřílet všechny, kteří se vám pletou do cesty. Kromě toho tu bude ještě spousta miniher, které si budete moci vyzkoušet i s dalším živým hráčem a otestovat, kdo z vás má přesnější mušku.

Děj je tu opravdu jen proto, aby poslepoval jednotlivé mise a není zrovna z těch, které bychom označili za převratné nebo originální. Ujmete se jednoho ze dvou týpků (jejich jména jsou Girgio Bruno a Evan Bernard, ovšem hratelnou postavou by měl být i kapitán William Rush, pravděpodobně ho získáte během Time Crisis 4 postupu hrou nebo bude dostupný jen v některých misích, to ještě není jasné) a budete se muset postavit nebezpečným teroristům. Ale očividně to není všechno, protože se setkáte i se zvláštním zmutovaným hmyzem a pokud víme, tak obyčejní teroristé netrénují zabijácké chrobáky. Určitě se tedy dočkáme ještě nějakých překvapeních, které dají Time Crisis 4 ten správný „béčkový“ sci-fi nádech. Podíváme se do klasických prostředí jako je džungle, laboratoře nebo opuštěné budovy. Do cesty se vám vedle trénovaných vojáků, a mutantů čas od času postaví i nějaký ten boss. V tomto ohledu tedy Time Crisis 4 nic nového nepřináší.

Nemá cenu si nalhávat, že Time Crisis 4 bude něčím jiným než kvalitně odvedenou akční střílečkou sázející na novou PS3 periferii GunCon 3. Ta má nabídnout tak dokonalé vlastnosti, že se pro vás hraní Time Crisis 4 stane úžasným zážitkem, na který se jen tak nezapomíná. Dobrá, půjde hlavně o bezduché Time Crisis 4 masakrování všech, kteří vám stanou v dostřelu, ale čas od času je takové hry zapotřebí, protože jde o skvělý relax.

Je otázkou, zda bude čtvrtý díl dostatečnou motivací pro zakoupení GunCon 3 (respektive k zakoupení kompletu TimeCrisis 4 + GunCon3). Obrázky i videa vypadají lákavě a slibují rychlou adrenalinovou jízdu plnou svištících kulek. Světlená pistole je jistě zajímavý doplněk a je pravděpodobně lepší volbou pro střílečky než klasický ovladač. Třímat zbraň přímo v ruce přece jen umožňuje lépe se ponořit do hry. Další lahůdkou by měly být velké levely s notnou dávkou volnosti. Hra by měla vyjít už v listopadu 2007, tak zatím trénujte zrak, bude se vám to hodit.

Index očekávání: 80 %

Autor:


Témata: Playstation 3

Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Jak hrát celou noc a nezničit si záda? Ani sebelepší křeslo vás nespasí

South Park

Propařená noc neznamená pro hráče počítačových her těžkou ranní kocovinu a výpadky paměti, ale syndrom karpálního...

Další z rubriky

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

Další přídavek pro Kingdom Come vyjde už příští týden

Kingdom Come: The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Druhý přídavek pro skvělé české RPG Kingdom Come nazvaný Milostná dobrodružství Jana Ptáčka zná konečně datum svého...

Nový trailer ke Star Citizenu si nezadá s filmovými blocbustery

Squadron 42

Hollywoodští herci, fantastická grafika, monumentální hudba a dokonalý střih dělají z nového traileru k příběhové větvi...Najdete na iDNES.cz