Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Timeline - cesta časem s M. Crichtonem

  12:00aktualizováno  30. října 5:52
Ať už máte či nemáte rádi knihy Michela Crichtona, možná byste mohli zkusit přistoupit k jeho počítačově herní prvotině s nezaujatou myslí. Příběh o cestě časem do minulosti (konkrétně do Francie 14. století), abyste jako student našli svého ztraceného profesora, koneckonců nezní tak nejhůř.
Timeline

Jméno Michaela Crichtona asi nebude neznámé nikomu z vás. Knihy jako Jurský park, Kongo, Vycházející slunce, Koule nebo Kmen Andromeda se uhnízdily i v českých knihovničkách, a kdo nemá pozitivní vztah ke čtení, mohl všechny výše jmenované tituly shlédnout i v tuzemských kinech (případně TV kanálech). Sám spisovatel je znám jako velký nadšenec a obdivovatel všeho technologicky nového a pokrokového (kterážto vlastnost na mě sice občas v jeho knihách působí až rušivě, ale většině čtenářů to evidentně vyhovuje), takže není divu, že jeho pozornosti neuniknul ani herní průmysl. Společně s Eidosem se Crichtonova společnost Timeline Computer Entertainment rozhodla pustit do výroby akčně adventurního titulu Timeline.

Za předlohu si vybrali Crichtonovu stejnojmennou knihu o cestování v čase. Příběh začíná ve 21. století, kdy se cesty časem staly pro vědce vítanou příležitostí, jak si na vlastní oči ověřit fakta, která o historii sepisují do svých knih. Jeden z nich - profesor Edward Johnston - se však z jedné takové expedice nevrátil a jediné, co po něm zbylo, je 600 let Timelinestarý vzkaz psaný jeho rukou, který studenti někde našli. Jako Christopher Huges (student Yale) se vydáváte zpátky do roku 1357 do míst, kde se profesor ztratil - do Francie.

Francie té doby není zrovna dvakrát mírumilovně naladěna. Na své cestě za odhalením chyby, která k profesorově zmizení vedla, se potkáte se spoustou agresivních rytířů, mnichů a jiných zákeřných bytostí. Design prostředí jistě nebude slabou stránku hry - hrady a zámky, na kterých se pořádají rytířské turnaje, nebo klikaté dungeony, v nichž přebývají houfy všelijakých stvůr, které celá staletí čekaly jen na vás - tak nějak bych si to představovala. Obecně se snad dá říct, že akční náplně bude méně a adventurního vybavování a řešení puzzlů více. Druhým dechem však autoři dodávají, že o zabíjení hráči nepřijdou - zprávy o přítomnosti mečů a luků ve hře tomu nasvědčují.

Ačkoliv práce na Timeline byly ohlášeny teprve letošního června, s vydáním finální verze hry se počítá už o letošním podzimu. I když se tedy zdá, že dokončení je skoro za dveřmi, informacemi o hře autoři rozhodně neplýtvají a nic dalšího, než co už jsem vám vyzradila, známo zatím není.

Autor:


Témata: Dům roku

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Fallout 3 v enginu čtvrtého dílu nebude, práce na modu byly ukončeny

Mod Capital Wasteland pro Fallout 4

Veškeré práce na převedení legendárního Falloutu 3 do moderního enginu byly ukončeny. Na vině je komplikovaná právní...

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.Najdete na iDNES.cz