Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Titan Quest - ""Fantastické"" RPG z antického Řecka

  12:00aktualizováno  4:20
Titáni se osvobodili a přinášejí světu zkázu. Ale jeden hrdina se jim postaví a... Jak to dopadne, nemůžeme říct, ale alespoň se můžeme blíže podívat, jak to bude vypadat.

Titan Quest

Existuje jistá skupina lidí (a určitě nebude malá), která věří, že akčních RPG není nikdy dost. Něco podobného si jistě řekli i programátoři ze studia Iron Lore (pokud nevíte, tak tohle studio založil jeden z tvůrců Age of Empires, Brian Sullivan, a ani ostatní členové nejsou v žánru RPG žádní nováčci). Jejich nový projekt se jmenuje Titan Quest, z čehož si mnozí dokáží odvodit, kde a v jakém období se to bude odehrávat.

Ale pro úplnost, Titan Quest se odehrává v období starověkých mocností (Řecko, Egypt,...) a je dosti výrazně spjat s mytologií. Příběh sice ještě není do detailů dopracován, ale už nyní je jasné, co bude hlavní zápletka. Vše se točí kolem Titánů (jestliže nejste zasvěceni do řecké mytologie, tak vězte, že to jsou „rodiče“ bohů), kteří se osvobodili ze svého věčného vězení a snaží se přinést zkázu a chaos do světa lidí.

Vše se točí kolem Titánů, kteří se osvobodili ze svého věčného vězení a snaží se přinést zkázu a chaos do světa lidí.

Titan Quest

Možná se hodí krátká vsuvka ohledně toho, proč si autoři vybrali právě tohle období a oblast. Předně to bylo z toho důvodu, že si myslí, že takhle poutavé období si to zaslouží. Vlastně jde o to, že tahle „lokalita“ a časové období mají co nabídnout i dnešním hráčům a hlavně, neexistuje moc herních titulů, které by se tím zabývaly.

Cílem projektu je zaujmout co nejvíce lidí. Jak hardcore, tak příležitostných hráčů. Tomu je uzpůsoben i herní systém a tvorba postavy. Přestože ve hře je zhruba 25 povolání, při samotné tvorbě postavy není nikdo nucen k nezvratným rozhodnutím. To jediné co je třeba udělat je, přiřadit postavě jméno a pohlaví. Dále ve hře bude možné si postavu rozvíjet přesně tím směrem, jakým si budete přát. Existuje přes 120 různých dovedností, které za získané zkušenosti budete zlepšovat a tím si profilovat svého hrdinu. No a když vám to přestane vyhovovat, tak jednoduše dané body přesunete jinam. Jaké by to bylo fantasy, kdyby neexistovala magie. Ta je rozdělena do několika oborů, na kterých bude záviset, co dokážete. Autoři neopomněli ani oblíbené vyvolávání pomocníků.

Titan Quest

Pokud jde o vybavení, tak je nachystáno přes 100 kousků obyčejného a dokonce přes 100 000 magického. Zapomeňte ale na to, že by vám třeba z mrtvého brouka vypadnul kus brnění. To si hra hlídá. Když už je řeč o tom, co si hra hlídá, tak musíme zmínit umělou inteligenci vůbec. Soupeři nebudou jen tak bezhlavě útočit. Právě naopak. Budou využívat snad všeho a dokonce budou chránit zraněné spolubojovníky, aby se mohli ošetřit.

V kůži starověkého hrdiny navštívíme celou řádku lokací, z nichž bude spousta dosti známá i z dnešního pohledu. Pyramidy, labyrint na Knossosu, Vysuté Zahrady v Babylonu a další. Přesný počet lokací není prozatím k dispozici, ale můžete si být jisti, že přesun mezi nimi bude zajištěn pomocí portálů.

Grafická stránka hry by měla být odpovídající a rozhodně by neměla nikoho urazit. V plánu je také multiplayer, jehož silnou stránkou prý bude kooperační mód až pro 8 hráčů. S plnou hrou má být také dodáván editor map, aby si bylo s čím hrát a aby hra vydržela déle. Celkem vzato to vypadá na docela pěknou a zajímavou hru, jen doufejme, že za dalších 6 měsíců vývoje se to nějak nepokazí.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Phantom Doctrine vypadá jako X-COM z doby studené války

Phantom Doctrine

Tahová strategie Phantom Doctrine zaujme především zasazením do doby studené války a orientací na plíživý postup. Jinak...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...Najdete na iDNES.cz