Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Titan Quest - ""Fantastické"" RPG z antického Řecka

  12:00aktualizováno  4:20
Titáni se osvobodili a přinášejí světu zkázu. Ale jeden hrdina se jim postaví a... Jak to dopadne, nemůžeme říct, ale alespoň se můžeme blíže podívat, jak to bude vypadat.

Titan Quest

Existuje jistá skupina lidí (a určitě nebude malá), která věří, že akčních RPG není nikdy dost. Něco podobného si jistě řekli i programátoři ze studia Iron Lore (pokud nevíte, tak tohle studio založil jeden z tvůrců Age of Empires, Brian Sullivan, a ani ostatní členové nejsou v žánru RPG žádní nováčci). Jejich nový projekt se jmenuje Titan Quest, z čehož si mnozí dokáží odvodit, kde a v jakém období se to bude odehrávat.

Ale pro úplnost, Titan Quest se odehrává v období starověkých mocností (Řecko, Egypt,...) a je dosti výrazně spjat s mytologií. Příběh sice ještě není do detailů dopracován, ale už nyní je jasné, co bude hlavní zápletka. Vše se točí kolem Titánů (jestliže nejste zasvěceni do řecké mytologie, tak vězte, že to jsou „rodiče“ bohů), kteří se osvobodili ze svého věčného vězení a snaží se přinést zkázu a chaos do světa lidí.

Vše se točí kolem Titánů, kteří se osvobodili ze svého věčného vězení a snaží se přinést zkázu a chaos do světa lidí.

Titan Quest

Možná se hodí krátká vsuvka ohledně toho, proč si autoři vybrali právě tohle období a oblast. Předně to bylo z toho důvodu, že si myslí, že takhle poutavé období si to zaslouží. Vlastně jde o to, že tahle „lokalita“ a časové období mají co nabídnout i dnešním hráčům a hlavně, neexistuje moc herních titulů, které by se tím zabývaly.

Cílem projektu je zaujmout co nejvíce lidí. Jak hardcore, tak příležitostných hráčů. Tomu je uzpůsoben i herní systém a tvorba postavy. Přestože ve hře je zhruba 25 povolání, při samotné tvorbě postavy není nikdo nucen k nezvratným rozhodnutím. To jediné co je třeba udělat je, přiřadit postavě jméno a pohlaví. Dále ve hře bude možné si postavu rozvíjet přesně tím směrem, jakým si budete přát. Existuje přes 120 různých dovedností, které za získané zkušenosti budete zlepšovat a tím si profilovat svého hrdinu. No a když vám to přestane vyhovovat, tak jednoduše dané body přesunete jinam. Jaké by to bylo fantasy, kdyby neexistovala magie. Ta je rozdělena do několika oborů, na kterých bude záviset, co dokážete. Autoři neopomněli ani oblíbené vyvolávání pomocníků.

Titan Quest

Pokud jde o vybavení, tak je nachystáno přes 100 kousků obyčejného a dokonce přes 100 000 magického. Zapomeňte ale na to, že by vám třeba z mrtvého brouka vypadnul kus brnění. To si hra hlídá. Když už je řeč o tom, co si hra hlídá, tak musíme zmínit umělou inteligenci vůbec. Soupeři nebudou jen tak bezhlavě útočit. Právě naopak. Budou využívat snad všeho a dokonce budou chránit zraněné spolubojovníky, aby se mohli ošetřit.

V kůži starověkého hrdiny navštívíme celou řádku lokací, z nichž bude spousta dosti známá i z dnešního pohledu. Pyramidy, labyrint na Knossosu, Vysuté Zahrady v Babylonu a další. Přesný počet lokací není prozatím k dispozici, ale můžete si být jisti, že přesun mezi nimi bude zajištěn pomocí portálů.

Grafická stránka hry by měla být odpovídající a rozhodně by neměla nikoho urazit. V plánu je také multiplayer, jehož silnou stránkou prý bude kooperační mód až pro 8 hráčů. S plnou hrou má být také dodáván editor map, aby si bylo s čím hrát a aby hra vydržela déle. Celkem vzato to vypadá na docela pěknou a zajímavou hru, jen doufejme, že za dalších 6 měsíců vývoje se to nějak nepokazí.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Další z rubriky

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Díky změnám na Steamu bude utrácení ještě o něco jednodušší než dříve

Steam

Na Steamu započalo další kolo slev. Díky změnám ve struktuře wishlistu se tentokrát můžete v akcích zorientovat mnohem...

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Najdete na iDNES.cz