Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tom Clancy's Splinter Cell

  12:00aktualizováno  9. dubna 5:17
Špionem vždy a všude. Když se to vezme doslovně, tak nám zbývá již jen kapesní verze veleúspěšného akčního trháku Splinter Cell, tentokrát ve verzi pro mobilní zařízení od Nokie. Všichni rekruti na svá místa, školení začíná.

Tom Clancy's Splinter Cell Chcete zaujmout místo vedle nejlepších z nejlepších a myslíte si, že taková esa jako je Bond a nebo Snake nejdou nahradit. Jenže stačí pár fíglů a hned je zde nový tajný agent, který pod přísnou taktovkou učitele Tomáše od Clancyho, dokáže zaujmout i ty nejzarytější pesimisty. Tomáš totiž dokáže vymyslet ty nejlepší scénáře, kde se to hemží vším po čem akční stratégové touží. I když je pravda, že v této verzi té strategie moc nevyužijete a pokud ano, tak je tak přísně nalinkovaná, že si u ní svůj mozek nezavaříte.

Možná si někdo z vás vzpomene na vynikající záležitost Alcatraz, kde jste procházeli jednotlivé úrovně, schovávali se do stínů, přepadali ze zálohy nepřátele a hnedle je obrali o jejich výbavu a stříleli o sto šest. V této hře to vypadá jakž takž podobně, jenom je to velmi zjednodušené a v několika momentech i díky AI nepřátel nudné. Je sice pěkné, že si dané území můžete pomocí scanu zobrazit a zjistit tak jednotlivé polohy nepřátel a několik míst kam se budete moci schovat, jenže stačí, abyste vypozorovali úkony strážců a pak už je jen klepnete po kebuli nebo jim díky uspávací pistoli konečně zkrátíte šichtu. AI se tak soustředí na elementární minimum: doleva – doprava - stát, což již v dnešní době působí směšně a rozhodně, i když se jedná o mobilní verzi, by to šlo vyřešit daleko lépe. Zajisté, pokud Tom Clancy's Splinter Cell byste byl spatřen, strážce se bude chtít dostat k alarmu a vyhlásit poplach, což by vám mohlo znepříjemnit situaci a popřípadě i ukončit neúspěšně misi. Tato alternativa se ovšem nabízí v případě, že byste se tuto hru snažili hrát na způsob samotného mocného Ramba, což nikomu předem nedoporučuji. Dalším problémem je přílišná jednoduchost celkového designu úrovní, které se postupem vašeho konání natahují a tuhnou, ale rozhodně ne, že by se komplikovaly po stránce designu. Je to závažnější o to více, když si uvědomíme, že za hrou stojí Ubisoft. Několikapatrové úrovně jsou umístěny většinou v budovách, kde v dané lokaci budete muset najít (zleva doprava ) východ do dalšího patra a nebo pro změnu budete slaňovat. Převážně první úrovně pak působí jak překážkové dráhy na pionýrském táboře. Jenže ať se to vezme jak chce, přesto vás z nějakého důvodu tato hra dokáže zaujmout a rozhodně tím nemyslím nudnou čtyrhodinovou cestu nacpaným autobusem směr rodný domov.

Možná je to kouzlo té staré jednoduchosti, kdy se dokážete prodrat přes level s minimálním opakováním a to i díky skvěle navrženým checkpointům. Možná i díky několika skvělým vychytávkám, kdy budete používat noční vidění, absolvovat pronásledovací misi a nebo si zahrát na soukromé očko, Tom Clancy's Splinter Cell kdy budete muset nahromadit dostatek fotografií, abyste mohli dokončit úkol. Ale možná je to kvalitním i když jednotvárným grafickým ztvárněním, které i přes jednoduchost dokáže zaujmout a polahodit oku. Také dovednosti samotného Sama nejsou k zahození, rozhodně je využijete a díky přesnému a jednoduchému ovládání je budete ovládat bez sebemenších zádrhelů. A to i když je hra na telefonu a ovládacích prvků je více, nehrozí, že byste se přehmátli a tak si vlastní vinou zavinili neúspěch mise. Po zvukové stránce, pokud používáte sluchátka, se rozhodně vytknout nic nedá a hra dokáže v určitém momentu navodit správnou atmosféru.

Jenže stejně si neodpustím rýpavou poznámku, že se nejedná o titul, který bychom i přes jisté kvality mohli mobilistům závidět. Zaprvé se nejedná o originální dílko, ale pouze o konverzi z GBA, čímž pádem nám opět N-Gage neukázal co skutečně dokáže. Tak snad příště.

Tom Clancy's Splinter Cell
Výrobce/Distributor GameLoft / GameLoft
Platforma N-Gage
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: bluetooth, 2 hráči
Verdikt: Kapesní průvodce špionážním světem v podání Toma Clancyho, který je na dlouhou cestu ideální.
Hodnocení: 65% (info)

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Další z rubriky

Dvacet nejprodávanějších her ve Spojených státech za únor

Monster Hunter World

Analytická společnost NPD Group zveřejnila statistiku prodejů her a konzolí za únor ve Spojených státech.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...Najdete na iDNES.cz